0

رمز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ ای

 • کد خبر : 4792
 • ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۱
رمز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ ای

رمز موفقیت در بازاریابی چیست؟ موفقیت در کسب و کار بازاریابی شبکه‌ای کار آسانی نیست و این یکی از دلایل شهرت بد آن است، زیرا مردم آن را به عنوان یک طرح برای کسب ثروت در زمانی بسیار کوتاه در نظر می‌گیرند، که اینطور نیست! این مقاله به بررسی رازهای مهم موفقیت در فروش مستقیم […]

رمز موفقیت در بازاریابی چیست؟ موفقیت در کسب و کار بازاریابی شبکه‌ای کار آسانی نیست و این یکی از دلایل شهرت بد آن است، زیرا مردم آن را به عنوان یک طرح برای کسب ثروت در زمانی بسیار کوتاه در نظر می‌گیرند، که اینطور نیست!

این مقاله به بررسی رازهای مهم موفقیت در فروش مستقیم می‌پردازد. فروش مستقیم یک صنعت باز محسوب می‌شود که عدم رعایت شرایط آن، باعث می‌شود بسیاری از افراد حتی پس از کار بسیار سخت شکست بخورند. از این رو اهمیت دارد که جهت و شدت فعالیت در این زمینه را درست تعیین کنید. در اینجا حیاتی‌ترین برترین رمز موفقیت در بازاریابی را فهرست کرده‌ایم که به این شرح است:

 • یک شرکت مناسب انتخاب کنید
 • هرگز روابط خانوادگی خود را خراب نکنید
 • از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید
 • ذهنیت رو به رشد خود را حفظ کنید
 • از ابزارهای خودکار استفاده کنید
 • واقع بین باشید
 • اهداف خود را تعیین کنید
 • لیست‌ مربوط به موارد مختلف را تهیه کنید
 • به مردم گوش کنید
 • مهارت‌ها را بیاموزید
 • استراتژی‌های بازاریابی داشته باشید
 • رد کردن محصولات را بپذیرید
 • از اشتباهات درس بگیرید
 • پیگیر باشید
 • طبق برنامه کار کنید

حال به توضیح هر یک از این موارد می‌پردازیم.

یک شرکت مناسب را انتخاب کنید

یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین موارد مربوط به رمز موفقیت در بازاریابی، انتخاب شرکت مناسب برای موفقیت در این روند است. شما باید مطمئن شوید شرکتی را انتخاب می‌کنید که محصولات یا خدمات مورد نظر را دارد و می‌توانید به راحتی در مورد آن اطلاعات کسب کنید. روسای شرکت و بسیاری موارد دیگر مرتبط با آن باید قبل از هر اقدامی به طور دقیق بررسی شوند. همچنین ضرورت دارد برنامه جبران خسارت را به خوبی درک کنید تا بدانید آیا می‌توانید درآمد خوبی از این کار کسب کنید یا خیر. محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه، کار تبلیغ شما را آسان‌تر می‌کند.

یک شرکت مناسب را انتخاب کنید

هرگز روابط را خراب نکنید

بازاریابی شبکه‌ای شما را ملزم می‌کند که برای فروش محصولات یا خدمات با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید و همچنین آنها را وادار کنید که برای دریافت کمیسیون به شرکت زیر نظر شما بپیوندند. با این حال، پیشنهاد می‌شود هرگز این قبیل کارها را روی اعضای خانواده یا دوستان امتحان نکنید و آنها را مجبور به خرید محصولات به خصوص نوع بی‌فایده آنها، نکنید.

وارد شبکه‌های اجتماعی شوید

استفاده از رسانه‌های اجتماعی، یک مورد و یک رمز موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای به حساب می‌آید. زیرا بیش از ۴٫۶۲ میلیارد نفر از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. این رسانه‌ها یکی از بهترین ابزارها در دوران مدرن برای دسترسی به حداکثر تعداد افرادی است که در خانه نشسته‌اند.

وارد شبکه‌های اجتماعی شوید

ذهنیت رو به رشد خود را حفظ کنید

در بازاریابی شبکه‌ای، داشتن ذهنیت رو به رشد بسیار اهمیت دارد. زیرا زمان می‌برد تا افراد بیشتری را تحت کنترل خود درآورید و تیمی موفق بسازید که درآمد خوبی داشته باشد. در هر مرحله چالش‌هایی وجود خواهد داشت، از این رو باید ذهنیتی رو به رشد و قوی با صبر و حوصله برای ساختن یک تیم قوی و بادوام داشته باشید.

از ابزارهای خودکار استفاده کنید

برنامه‌ها، نرم‌افزارها و بسیاری ابزارهای خودکار دیگر برای پیگیری درآمدهای فعال، درآمد اعضای پایین‌سطح، کار اعضای پایین‌سطح و همچنین بررسی اینکه آیا کار مطابق با اهداف انجام می‌شود یا خیر، وجود دارد. استفاده از ابزارهای خودکار نسبت به روش‌های سنتی به دستیابی سریع‌تر و کارآمدتر به اهداف کمک می‌کند. نرم افزار اطلاعات مهمی را ارائه می‌دهد و باعث می‌شود شما بتوانید از داده‌ها برای مقیاس بندی شبکه خود استفاده کنید.

از ابزارهای خودکار استفاده کنید

واقع بین باشید

همیشه پیشنهاد می‌شود نسبت به افرادی که با آنها کار می‌کنید یا محصولات خود را به آنها می‌فروشید، واقع‌بین و مثبت‌نگر باشید. هرگز خوب نیست که به مردم اجازه دهید با تخلف و جعل مزایای محصولات، دیگران را وادار خرید کنند. در عین حال، همیشه باید اطلاعات واقعی و اصلی در مورد محصولات و همچنین اطلاعات کسب درآمد را با مشتریان و اعضای پایین خط به اشتراک بگذارید. این رمز موفقیت در بازاریابی را هرگز نادیده نگیرید.

تعیین اهداف

شما باید اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه را برای اطمینان از دستیابی و درک اینکه به سمت اهداف خود حرکت می‌کنید، تعیین کنید. تعیین اهداف یک مسئله است و دستیابی به آنها یک مسئله دیگر. همیشه کارهای عملی دست یافتنی را برای کوتاه مدت در نظر بگیرید تا به مرور به اهداف بلندمدت خود دست یابید.

لیست‌ها را بسازید

لیست‌ها را بسازید

یادداشت کردن همیشه شما را از کار آگاه می‌کند و با این روش از دوباره کاری در آینده اجتناب می‌شود. یکی از بزرگترین اشتباهات هر توزیع کننده جدید این است که به همه افراد یکسان نگاه می‌کند. در حالی که شما باید بازار هدف را شناسایی و لیستی از آنها تهیه کنید. پس از تعیین هدف، حتی باید فهرستی از مشتریان بالقوه‌ که واقعا به محصولات شما علاقه‌مند هستند، وجود داشته باشد.

به مردم گوش کنید

پیروی کورکورانه از شروط شرکت و اعتقاد به هر آنچه که آنها در مورد محصولات و خدمات می‌گویند، هرگز مطلوب نیست. شرکت‌ها معمولا تمایل دارند فقط خوبی‌های محصولات و خدمات خود را بیان کنند. در حالی که مشتریان حقیقت را می‌دانند. بسیار مهم است که به مردم گوش دهید، نظرات آنها را دریافت کنید، از رضایت آنها اطمینان حاصل کنید و همچنین مشکلات آنها را در صورت وجود در مورد محصولات یا خدمات حل نمایید.

مهارت‌ها را بیاموزید

مهارت‌ها را بیاموزید

بخشی از صنعت بازاریابی شبکه‌ای بودن نیازمند این مسئله است که شما برای جذب مشتریان و همچنین اعضای پایین خط، پاسخگو باشید. مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های بازاریابی و ارائه، همراه با سایر مهارت‌های بین فردی به عنوان یک رمز موفقیت در بازاریابی برای به دست آوردن موفقیت در این خصوص بسیار مهم هستند.

استراتژی‌های بازاریابی داشته باشید

شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای تمایل دارند جزئیات محصول، فرصت‌های کسب درآمد و برنامه‌های جبرانی را در اختیار شما قرار دهند که امکان کسب پورسانت را فراهم می‌کند، اما هرگز به شما یاد نمی‌دهند چگونه درآمد بیشتری کسب کنید. از این رو، این مسئولیت شماست که استراتژی‌های بازاریابی خاصی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد و در مسیر موفقیت قدم بردارید.

برای مطالعه بیشتر: نحوه موفقیت در بازاریابی چند سطحی

رد کردن محصولات را بپذیرید

رد کردن محصولات را بپذیرید

رد کردن بدترین بخش هر کار بازاریابی شبکه‌ای است. بیشتر موفقیت فروش محصولات یا خدمات به مخاطبی بستگی دارد که قصد خرید داشته باشد. اگر مخاطب از محصولات یا شرکت یا نمایندگی راضی نباشد، احتمال دریافت پاسخ منفی از سوی وی وجود دارد. اما هرگز به این معنی نیست که شما توانایی کافی برای فروش را ندارید، این فقط دیدگاه کاربر است. از این رو باید این موارد ردها را بپذیرید و تا رسیدن به اهداف خود به حرکت ادامه دهید.

از اشتباهات درس بگیرید

اشتباه کردن چیز بدی نیست، اما درس نگرفتن از اشتباهات کار بسیار غلطی محسوب می‌شود. هر زمان که شکست خوردید، باید اشتباهی را که هنگام ارائه جزئیات محصول مرتکب شده‌اید، بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید هرگز آنها را تکرار نمی‌کنید.

پیگیری موارد مختلف را انجام دهید

پیگیری موارد مختلف را انجام دهید

به طور کلی، ما دوست نداریم مردم را آزار دهیم، اما یک پیگیری خوب همیشه برای فروش بیشتر و جذب نیرو در آینده مفید خواهد بود. فروش بیشتر به زمان بستگی دارد. اگر کسی پاسخ منفی به محصولات شما داد، حتما بررسی کنید که آیا می‌توانید آنها را در لیست خود برای آینده اضافه کنید یا خیر.

بر اساس برنامه کار کنید

فروش همیشه اهمیت دارد، اما باید طبق برنامه انجام شود. شما باید در این خصوص اهداف هفتگی یا ماهانه در رتبه‌های مختلف را درک کرده و واجد شرایط آن باشید تا درآمد شما افزایش قابل توجهی داشته باشد. این یکی از مهم‌ترین موارد مربوط به رمز موفقیت در بازاریابی محسوب می‌شود.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=4792

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.