0

نقش تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل چیست؟

 • کد خبر : 9959
 • ۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۱
نقش تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل چیست؟

نقش تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل چیست؟ دنیای تبلیغات و بازاریابی انتها ندارد و همیشه روش‌های نوین تبلیغاتی در حال ظهور هستند. یکی از این روش‌ها، تبلیغات ویدیویی است که امروزه مورد توجه فعالان حوزه بازاریابی قرار گرفته‌ و با استقبال کاربران دنیای مجازی نیز مواجه شده است. صاحبان کسب و کار از این […]

نقش تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل چیست؟ دنیای تبلیغات و بازاریابی انتها ندارد و همیشه روش‌های نوین تبلیغاتی در حال ظهور هستند. یکی از این روش‌ها، تبلیغات ویدیویی است که امروزه مورد توجه فعالان حوزه بازاریابی قرار گرفته‌ و با استقبال کاربران دنیای مجازی نیز مواجه شده است.

صاحبان کسب و کار از این نوع تبلیغات معمولا برای افزایش فروش و آگاهی از برند استفاده می‌کنند. البته نقش تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل نیز بی نتیجه نیست و بسیار تاثیر گذار است. گروه نتورک نیوز در ادامه این مقاله به توضیح بیشتری از این موضوع پرداخته است.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

مزایای استفاده از تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل

تبلیغات ویدیویی، یکی از بهترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌آید که مزایای بسیار زیادی دارد. برای اینکه از مزایای و نقش تبلیغات اطلاعات بیشتری داشته باشید، در این بخش همراه ما باشید:

 1. استفاده از تبلیغات ویدیویی در دیجیتال مارکتینگ جهت افزایش نرخ تبدیل

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۵۷% از مشتریان آنلاین بعد از مشاهده ویدیو در مورد محصول، تمایل بیشتری به خرید آن دارند. ویدیو در دیجیتال مارکتینگ باعث تشویق کاربران به خرید می‌شود.

 1. افزایش نرخ بازگشایی و نرخ کلیک ایمیل مارکتینگ

طبق تحقیقات در ایمیل مارکتینگ عناوین ایمیل‌هایی که شامل کلمه “ویدئو” بودند، دارای افزایش ۱۹ درصدی نرخ بازگشایی و ۶۵ درصدی نرخ کلیک شده است.

 1.  تبلیغات ویدیویی و بهبود رتبه در نتایج موتورهای جستجو از طریق سئو

نقش تبلیغات ویدیویی از طریق هدایت ترافیک به وب‌سایت شما، باعث بهبود سئو در دیجیتال مارکتینگ، افزایش تعداد لایک‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها دیده می‌شود که بر رتبه‌بندی در موتورهای جستجو تاثیر دارد. فراموش نکنید که یوتیوب پس از گوگل، بزرگ‌ترین جستجوگر است و علاوه بر این، تحت مالکیت شرکت گوگل است پس اگر در این پلتفرم حضور داشته باشید با احتمال بیشتری در نتایج جست‌وجوی گوگل هم ظاهر خواهید شد.

 1. ماندن در حافظه دراز مدت کاربر، نقش تبلیغات ویدیویی

 اگر مردم اطلاعاتی را بشنوند، سه روز بعد تنها ۱۰% از آن را به یاد می‌آورند، اما در صورتی ‌که این صدا همراه با تصاویر مناسب و مرتبط باشد، به‌ طور متوسط ۶۵% از اطلاعات را به یاد خواهند داشت. به یاد آوردن ویدیو بسیار آسان‌تر از به یاد آوردن متنی است که خوانده می‌شود. طبق گزارش هاب‌اسپات، ۸۰% از مشتریان، ویدیویی که در ماه اخیر دیده‌اند را به یاد می‌آورند. در نتیجه، باعث می‌شود که مشتریان بیشتری برندتان را به خاطر بسپارند و در نهایت موجب افزایش فروش شما خواهد شد.

برای ساختن ویدیوهای ماندگارتر، از رنگ‌ها، فونت‌ها، لوگو‌ها و عناصری که مختص برند، وب‌سایت و اپلیکیشن شما است، استفاده کنید. با استفاده از این ترفند، مردم با دیدن ویدیوی شما، به ‌راحتی برند شما را به خاطر خواهند آورد.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

 1. دسترسی راحت و سریع برای رسیدن به مخاطبان بیشتر

 پلتفرم‌های زیادی برای تبلیغات ویدیویی وجود دارند که تقریبا همه مردم به آن‌ها دسترسی دارند و حتی آن‌ها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. شما می‌توانید با استفاده از این روش، به‌صورت موثر و با هزینه کمی به حجم زیادی از مخاطبان دسترسی پیدا کنید. در حالی ‌که در تبلیغات سنتی مانند تبلیغات کاغذی چنین امکانی وجود ندارد. همچنین، مردم تمایل بیشتری برای اشتراک‌گذاری محتوای ویدئویی دارند.

 1. نرخ بازگشت سرمایه بالا (ROI) از فواید استفاده از استراتژی تبلیغات ویدیویی

 ۷۶% از صاحبان کسب‌وکارها اذعان دارند که استفاده از تبلیغات ویدیویی در دیجیتال مارکتینگ باعث بهبود نرخ بازگشت سرمایه آن‌ها شده است. با وجود این که تولید تبلیغات ویدیویی در دیجیتال مارکتینگ کاری کم‌هزینه و آسان نیست، اما توسعه روزافزون ابزار ویرایش ویدیو، باعث سهولت این امر شده است.

 1. تاثیرگذاری بالا از طریق برانگیختن احساسات مخاطب

ویدیو به دلیل وجود تصویر، صدا و موسیقی احساسات انسانی را برمی‌انگیزد و ممکن است باعث ایجاد شادی، غم، دلسوزی، محبت، ترس و حتی عصبانیت در مخاطب شود و همه این احساسات، عکس ‌العمل‌هایی را به دنبال دارد که نشان‌دهنده تاثیرگذاری بالای این روش است. همچنین، مخاطب می‌تواند بدون نیاز به خواندن یک متن طولانی تنها در عرض چند ثانیه تماشای ویدیوی جذاب، اطلاعات مورد نظرش را به دست آورد.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

۱۲  نوع ویدیو برای تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل

برای موفقیت برای تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل، قبل از اینکه فیلمبرداری را آغاز کنید، باید نوع ویدیویی که قرار است بسازید را مشخص کنید. فهرست زیر را مطالعه کرده و گزینه مناسب برای خودتان را انتخاب کنید.

۱٫ویدیوهای توضیح محصولات

این ویدیوها روش کار محصول‌ را نشان می‌دهند. مثلا می‌توانید یک نرم‌افزار را معرفی کرده و روش استفاده و نصب آن را به تماشاگر یاد بدهید یا یک محصول فیزیکی را برایشان تست کنید.

۲٫ویدیوهای برند

ویدیوهای برند معمولا به‌عنوان بخشی از یک کمپین تبلیغاتی بزرگتر ساخته می‌شوند و رویا، ماموریت والا یا محصولات و خدمات عالی شرکت را نشان می‌دهند. هدف از تولید ویدیوهای برند ایجاد آگاهی درباره شرکت و جذب مخاطبان هدف‌ است.

۳٫ویدیوهای رویدادها

آیا کسب‌وکارتان میزبان یک همایش، میزگرد، گلریزان یا رویداد دیگری است؟ یک فیلم جذاب تهیه کنید یا مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های جالبی از این رویداد منتشر کنید.

۴٫ویدیوهای مصاحبه با کارشناسان

مصاحبه با کارشناسان شرکت یا رهبران فکری صنعت‌تان، روشی عالی برای ایجاد اعتماد و اطمینان در مخاطبان هدف است. اینفلوئنسرها و افراد اثرگذار در صنعت‌تان را (با دیدگاه موافق یا مخالف خودتان) پیدا کنید و مقابل چشم مخاطبان با آن‌ها گفتگو کنید.

۵٫ویدیوهای آموزشی یا توضیح راهکارها

می‌توانید از ویدیوهای آموزشی برای یاد دادن چیزی جدید به مخاطبان استفاده کنید یا دانش اصولی برای درک بهتر کسب‌وکار یا راهکارهایتان را در اختیارشان قرار دهید. همچنین تیم فروش یا تیم خدمات هم می‌تواند هنگام تعامل با مشتریان از این ویدیوها استفاده کند.

۶٫ویدیوهای توضیحی

این نوع ویدیو به مخاطب کمک می‌کند که دلیل نیازش به محصول یا خدمت شما را بهتر درک کند. اغلب ویدیوهای توضیحی یک داستان تخیلی درباره خریدار محصولات شرکت تعریف می‌کنند که با مشکل بزرگی دست‌ به گریبان است و پس از خرید محصول شما یا پیروی از راهکار ارائه‌شده، بر مشکلش غلبه می‌کند.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

 

۷٫ویدیوهای انیمیشنی

ویدیوهای انیمیشنی بهترین نوع ویدیو مارکتینگ برای بیان مفاهیم پیچیده و دشوار هستند که برای درک‌شان به عناصر تصویری قوی نیاز داریم. همچنین در توضیح محصولات یا خدمت انتزاعی هم کاربرد دارند.

۸٫ویدیوهای موارد خاص و تقدیرهای مشتریان از شما

مشتریان احتمالی می‌خواهند مطمئن شوند که محصول شما مشکل خاص‌شان را حل می‌کند. یکی از بهترین راه‌های اثبات این موضوع، تولید ویدیو درباره مشتریان راضی و وفادار است. این افراد بهترین وکیل‌مدافعان شما هستند. آن‌ها را مقابل دوربین بیاورید تا درباره چالش‌های خود و نقش شرکت‌تان در حل آن‌ها صحبت کنند.

۹٫ویدیوهای زنده (لایو)

ویدیوهای زنده جایگاه خاصی در تبلیغات ویدیویی یا ویدئو مارگتینگ پیدا کرده‌اند. این ویدیوها نمای خاص و پشت‌پرده شرکت را به مخاطبان نشان می‌دهد. همچنین باعث روابط طولانی‌تر و نرخ مشارکت بیشتر مخاطبان می‌شود. بازدیدکنندگان برای تماشای ویدیوهای زنده ۸ برابر بیشتر از ویدیوهای معمولی وقت می‌گذارند. مصاحبه‌ها، سخنرانی‌‌ها و رویدادهای زنده بازدید‌کنندگان را تشویق می‌کند که سوال‌های خود را در کامنت‌ها بپرسند.

۱۰٫ویدیوهای ۳۶۰ درجه و واقعیت مجازی

در ویدیوهای ۳۶۰ درجه، تماشاگر می‌تواند تصویر را بچرخاند و محتوای ویدیو را از همه جهات ببیند، انگار خودش وسط آن موقعیت ایستاده است. ویدیوهای ۳۶۰ باعث می‌شود تماشاگر، مکان یا رویدادی را مانند واقعیت تجربه کند؛ مثلا در قطب جنوب بچرخد یا کوسه سرچکشی را از نزدیک ببیند. ویدیوهای واقعیت مجازی به تماشاگران امکان می‌دهد که شخصا تجربه‌شان را هدایت و کنترل کنند. این ویدیوها معمولا در ابزارهایی مثل Oculus Rift یا Google Cardboard بازدید‌کننده دارند.

۱۱٫ویدیوهای واقعیت افزوده

در این نوع ویدیوها، یک لایه دیجیتال به چیزی که در دنیای واقعی شاهدش هستید، اضافه می‌شود. برای مثال، می‌توانید دوربین گوشی‌تان را به‌سمت اتاق نشیمن خود بگردانید و با استفاده از واقعیت افزوده مبلی که می‌خواهید بخرید را در اتاق نشیمن قرار دهید و تناسبش را بررسی کنید. اپلکیشن آیکیا به‌نام IKEA Place app  مثال خوبی از این نوع ویدیوها  در بازاریابی ویدیویی است.

۱۲٫ویدیوهای مربوط به پیام‌های اختصاصی

تولید ویدیو ابزاری خلاقانه برای ادامه دادن یک گفتگو یا پاسخ دادن به شخصی از طریق ایمیل یا پیام است. با استفاده از ابزارهای HubSpot Video و Loom جلسه مهمی که دارید یا پیشنهادات اختصاصی که می‌خواهید به کسی بدهید را ضبط کنید. این ویدیوها شرایطی لذت‌بخش و منحصربه‌فرد برای مشتریان ایجاد می‌کنند و آن‌ها را به خرید از شما تشویق می‌کنند.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

چگونه تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل تأثیر می‌گذارد؟

۱-برند خود را انسانی کنید

محتوای ویدیویی به شما این امکان را می‌دهد که جنبه انسانی برند خود را نشان دهید و این به شما کمک می‌کند تا با مخاطبان هدف خود اعتماد ایجاد کنید، که امیدواریم منجر به افزایش نرخ تبدیل شود. هنگامی که برند خود را انسانی می‌کنید، نگرش مرتبط‌تری اتخاذ می‌کنید که به مشتریان بالقوه اجازه می‌دهد ارتباط عمیق‌تری با شرکت شما ایجاد کنند.

۲-توضیح دهید، نفروشید

اگر روی افزایش نرخ تبدیل وب سایت خود کار می‌کنید، ممکن است شنیدن عبارت «نفروش» غیر منطقی به نظر برسد. اما این سال ۲۰۲۴ است، فروش سخت دیگر کار نمی‌کند. افزایش نرخ تبدیل به این معنی است که به مردم نشان دهید چرا محصول، خدمات یا نام تجاری شما بسیار عالی است و همه ابزارهایی را که برای تصمیم گیری آگاهانه برای تبدیل نیاز دارند در اختیار آن‌ها قرار دهید.

۳-ویدیوی خود را به عنوان «قبل از خرید امتحان کنید» در نظر بگیرید

افراد بیشتری به صورت آنلاین خرید می‌کنند. طبق آمار، خرید آنلاین در حال حاضر تقریباً ۲۱٪ از کل خریدهای خرده فروشی را تشکیل می‌دهد و تا دو سال بعد این میزان به ۲۴٪ خواهد رسید. مشکل خرید آنلاین این است که بازدیدکنندگان صفحات فرود شما در واقع نمی‌توانند محصول را در دست بگیرند و به خوبی به آن نگاه کنند.

ویدیو تبلیغاتی می‌تواند به عنوان یک راه حل برای این مشکل عمل کند و در عین حال به شما کمک کند تا در جهت بهینه سازی نرخ تبدیل کار کنید. می‌توانید از ویدیو تقریباً مانند ابزار «قبل از خرید امتحان کنید» استفاده کنید تا به بازدیدکنندگان وب‌سایت خود اعتماد به نفس تبدیل شدن به مشتری و خرید را بدهید.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

۴-یک CTA قوی بنویسید

دعوت به اقدام، در تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل یکی از مهم‌ترین بخش‌های ویدیوی شما است. این آخرین فرصت شماست که قبل از پایان ویدیو روی بینندگان تاثیر بگذارید و همچنین جهت یا اقدامی را که می‌خواهید انجام دهند تا به مشتری تبدیل شوند را به آن‌ها می‌دهد.

یک CTA قوی جهت روشن را با زبان احساسی و فوری همسو می‌کند، مانند « همین الان ثبت نام کنید» یا « امروز با ما تماس بگیرید ». این به مخاطبان هدف شما می‌گوید که اگر ویدیوی شما با آن‌ها طنین‌انداز شد، در مراحل بعدی نباید تردید کنند.

۵-مستقیماً با مخاطب صحبت کنید

یکی دیگر از راه‌های قدرتمند برای تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل این است که مطمئن شوید لحن صدا و نحوه صحبت شما با مخاطب هدف شما مطابقت دارد. شما می‌خواهید مردم بتوانند محتوای شما را به هم مرتبط کنند و با آن ارتباط برقرار کنند، این چیزی است که به شما شانس بیشتری برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری می‌دهد.

۶-فیلم‌های شخصی سازی شده ایجاد کنید

شخصی‌سازی در تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل باعث می‌شود مشتریان احساس خاص بودن کنند. ممکن است فکر کنید ایجاد ویدیوهای شخصی‌شده بسیار زمان‌بر یا گران است، اما با ابزارهایی که در بازار وجود دارد بسیار آسان‌تر شده است.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

آیا طول تبلیغ ویدیویی مهم است؟

ما می‌دانیم که زمان طلایی است! وقتی اینقدر ارزشمند است باید در طراحی ویدیوی تبلیغاتی به آن توجه کرد. ویدیوی کمتر از ۱ دقیقه با فیلمنامه دقیق می‌تواند مخاطب را بهتر جذب کند. از طرفی با توجه به نتایج تست‌های مختلف می‌توان گفت که مخاطب در ۵ ثانیه اول تصمیم به ادامه یا نادیده گرفتن ویدیو می‌گیرد.

طبق آخرین معیار، بالاترین میانگین نرخ تعامل برای ویدیوهایی است که کمتر از ۱ دقیقه هستند. (نرخ تعامل به تعداد کاربرانی که ویدیوی شما را مشاهده می‌کنند، اشاره دارد، نه پرش!) بر اساس تجربه، تبلیغات ویدئویی مناسب باید گنجانده شود ۲ تا ۳ ثانیه اول برای تماشاگران جذاب باشید تا آن‌ها را به ادامه ویدیو تشویق کنید. پیشنهاد می‌کنیم پیام اصلی را در چند ثانیه اول نشان دهید.

نقش تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل را نمی‌توان نادیده گرفت. اما جدای از طولانی بودن ویدیو، در ساخت تیزر تبلیغاتی باید چندین نکته را نیز در نظر بگیرید تا نرخ کلیک و در نتیجه نرخ تبدیل را افزایش دهید.

تبلیغات ویدیویی و افزایش نرخ تبدیل

سخن پایانی اهمیت تبلیغات ویدیویی

به طور خلاصه، نقش تبلیغات ویدیویی در افزایش نرخ تبدیل کاملا واضح است و مزایای بسیاری دارد. از افزایش تعامل و توجه کاربر تا بهبود و حفظ بازدیدکنندگان وب سایت، افزایش داستان سرایی و ارتباط عاطفی، افزایش اشتراک گذاری و دیده شدن رسانه‌های اجتماعی، افزایش سئو، افزایش تبدیل و فروش، بهبود آگاهی و اعتبار برند، ویدیوهای توضیح دهنده بهتر، برای ارائه محصول یا خدمات، شخصی سازی و پیام رسانی هدفمند و توانایی ردیابی و تجزیه و تحلیل نتایج برای بهبود مستمر و … .

بازاریابی ویدئویی جزء ضروری هر استراتژی CRO است. با استفاده از ویدیوهای باکیفیت، جذاب و آموزنده، می‌توانید نرخ تبدیل خود را بهینه کنید و نتایج بهتری برای کسب و کار خود به دست آورید.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=9959

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.