5

فناوری الگوراند به چه معناست؟

 • کد خبر : 1003
 • ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹
فناوری الگوراند به چه معناست؟

فناوری الگوراند به چه معناست؟ | بعضی اوقات در بازارهای رمزنگاری، با پروژه‌ای روبرو می‌شوید که به نظر می‌رسد همه چیز در مورد آن به نحو احسن انجام شده است. تیم قدرتمند، فن‌آوری قوی، سرمایه خوب، و حتی یک سرمایه گذار با سرمایه بیشتر. با این حال، با وجود همه این موارد جالب، بازار تمایلی برای […]

فناوری الگوراند به چه معناست؟ | بعضی اوقات در بازارهای رمزنگاری، با پروژه‌ای روبرو می‌شوید که به نظر می‌رسد همه چیز در مورد آن به نحو احسن انجام شده است. تیم قدرتمند، فن‌آوری قوی، سرمایه خوب، و حتی یک سرمایه گذار با سرمایه بیشتر. با این حال، با وجود همه این موارد جالب، بازار تمایلی برای پذیرش این پروژه ندارد و بسیاری از این نمونه‌های گیج کننده وجود دارد. با این حال، یکی از جذاب‌ترین موارد برای من الگوراند می‌باشد، پروژه‌ای که من تقریباً یک سال پیش برای اولین بار آن را پوشش دادم. بنابراین، چه اتفاقی برای الگوراند ALGO افتاده است و هنوز امیدی به آن وجود دارد. احتمالا متوجه می‌شویم که تیم فنی از موارد و پتانسیل‏‌های قابل ارث‏بری استفاده کرده است. در صورت امکان، پتانسیل قیمت را نیز بررسی کرده و خواهیم دید که آیا برای آینده این بلاک چین آینده روشنی وجود دارد؟

الگوراند چیست؟

الگوراند یک ارز رمزپایه مقیاس پذیر، امن و غیرمتمرکز و دارای پلتفرم قرارداد هوشمند هستند. آن‌ها سازوکار اجماع خود را توسعه داده‌اند که نوعی از proof of stake است و به نام pure proof of stake (TM) شناخته می‌شود. مزیت اصلی فناوری الگوراند این می‏‌باشد که بلوک‌ها را در چند ثانیه و آخرین تراکنش را به صورت فوری نهایی می‌کند. در حالی که از فورک جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، الگوراند قراردادهای هوشمند بسیار منعطف را به صورت دارایی توکن شده و نقل و انتقال تجزیه‏ ناپذیر که مستقیماً در لایه ۱ ساخته شده‌اند، ارائه می‌دهد. در ادامه به همه این فن‌آوری‌ها اشاره خواهیم داشت.

این شرکت در بوستون مستقر است و توسط پروفسور برنده جایزه MIT به نام سیلویو میکالی تاسیس شد. او همچنین با توجه به قدرت اصلی این پروژه، تیمی کاملاً قدرتمند از MIT و سایر موسسات دانشگاهی را جمع کرده است.

آن‌ها توانستند از طریق ۲ فروش خصوصی و یک فروش عمومی مبلغی بیش از ۱۲۰ میلیون دلار سرمایه جمع کنند. کسانی که از آنها در فروش خصوصی حمایت می‌کردند شامل موارد دیگر مانند Union Square Ventures و Brainchild در میان بسیاری دیگر بودند.

بنابراین این یک مرور کلی از پروژه است. با این حال، برای اینکه بهتر بفهمید آن‌ها می‌خواهند چه چیزی بسازند، باید بدانید که آنها چه مشکلی را حل می‌کنند. این موضوع اساساً همان سه‌گانه بلاک چین است.

توکن ALGO

در ژوئن ۲۰۱۹، الگوراند یک عرضه اولیه برگزار کرد و طی آن توانست بیش از ۶۰ میلیون دلار جمع آوری کند و ۲۵ میلیون توکن را بفروشد. البته الگوراند ابراز داشته که این ابتدای کار است و سالانه ۶۰۰ میلیون توکن را به همین شیوه می فروشد. کلا ۱۰ میلیارد توکن ALGO عرضه خواهد شد.

متاسفانه تابستان ۲۰۱۹ برای آنهایی که در این عرضه اولیه شرکت کردند، خوب نبود و قیمت این توکن در سپتامبر به حدودا ۳۹ سنت رسید و کل حجم بازار این توکن به ۱۱۳ میلیون دلار کاهش یافت.

تیم الگوراند

همان طور که گفته شد، این پروژه توسط سیلویو میکالی بنیان گذاری شده که استاد موسسه فناوری ماساچوست و دارنده چندین جایزه معتبر است. میکالی تیمی از متخصصان دانشگاهی و تجاری را در کنار یکدیگر قرار داده است. الگورند بسیار متفاوت از دیگر پروژه ها می باشد که تیم آنها تنها متشکل از چند کارآفرین موجود در حیطه ارز های دیجیتال است.

 • استیو کوکینوس (Steve Kokinos) مدیر عامل الگوراند است که قبلا مدیر عامل Fuze بوده است و در زمینه کارآفرینی و تجارت تجربه دارد.
 • شان فورد (Sean Ford) نیز مدیر ارشد عملیاتی الگوراند است که چندین سال تجربه تجاری دارد.
 • کلی کالاگان (Keli Callaghan) نیز مسئول بخش بازاریابی الگوراند است. او دارای سال های تجربه در زمینه بازاریابی و پشتیبانی از مشتری است. او در همین سمت در Avid نیز کار کرده است و در همان جا بود که ریاست تلاش های بازاریابی مشترک با مایکروسافت (Microsoft) را عهده دار بود.
 • سرگئی گوربونف (Sergey Gorbunov) مدیر رمزنگاری الگورند است. او محقق و استادیار دانشگاه واترلو (Waterloo) است که علاقه خاصی به رمزنگاری و پروتکل های بلاک چینی دارد.

افراد دیگری هم در حال حاضر بر روی این پروژه کار می کنند که زیاد نیستند. علاوه بر این تیم، بنیاد الگورند نیز در پشت این پروژه است که یک سازمان مدیریت و تحقیق است.

همکاران این پروژه

در حال حاضر، بسیاری از پروژه های برجسته فضای ارز های دیجیتال از الگوراند حمایت می کنند که از ان جمله می توان AlgoCapital، USV، Pillar و غیره را نام برد. این پروژه توانست در اکتبر ۲۰۱۸، بیش از ۶۶ میلیون دلار بودجه سهام کسب کند.

رقیبان

یکی از رقیبان این پروژه، ایاس (EOS) است. ایاس یک پروتکل مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن، ایجاد یک بلاک چین غیر متمرکز با قابلیت پردازش سریع و رایگان تراکنش ها است. ایاس همچنین با ایجاد قرارداد های هوشمند سعی می کند که توسعه دهندگان را قادر به بیرون دادن برنامه های غیر متمرکز کند.

نانو (NANO) از دیگر رقبای این پروژه است. نانو یک پلتفرم پرداخت با زمان واکنش کم است و از کوچکترین منابع برای فراهم آوردن بلاک چین شخصی برای افراد استفاده می کند.

پروتکل کاسپر اتریوم (Ethereum Casper Protocol) نیز از دیگر رقبای موجود است. کاسپر یک هارد فورک اتریوم است که می خواهد اتریوم را تبدیل به یک بلاک چین گواه اثبات سهم کند و به این ترتیب، پذیرش عام آن را سبب شود.

مزیت های مهم الگوراند در مقایسه با رقیبان

 • الگوراند از پروتکل مبتنی بر اجماع Byzantine استفاده می کند.
 • تراکنش های الگوراند در کمتر از ۵ ثانیه تایید می شوند و پول انتقال داده شده فورا موجود خواهد بود.
 • الگوراند کاملا غیر متمرکز است و هر تصمیمی بر اساس اجماع اکثریت صورت می گیرد.
 • الگوراند یک نود را به صورت تصادفی انتخاب می کند و این افرادی که به صورت تصادفی انتخاب شده اند، در مورد بلاک جدید رای می دهند. این روش بسیار سریع، ایمن و بدون نیاز به اعتماد است که بسیار نیز مقیاس پذیر است و احتیاجی به ماینر ندارد.
 • توزیع توکن آن روشی منحصر به فرد و به سبک حراج های هلندی است.

سخن آخر

الگوراند

وقت آن است که شروع به جمع‌بندی مطالب کنیم. ما واقعاً در مورد الگوراند چه فکر می‌کنیم؟ نمی‌توان انکار کرد که قابلیت فنی آن‌ها قابل توجه است. آن‌ها دارای سازوکار pure proof of stake هستند. همین‌طور بسیار نزدیکتر از سایر پروژه‌ها به حل مشکل سه‌گانه شبکه بلاک چین هستند.

همه ما می‌دانیم که مقیاس‌بندی یکی از مهمترین موارد در ذهن همه است. همچنین این یکی از دلایلی است که ما نمی‌توانیم منتظر راه اندازی ETH 2. 0 بمانیم. شاید این واقعاً بتواند همان جام مقدس باشد که همه از آن صحبت می‌کنند.

با این حال، تأخیر در راه اندازی زنجیره به معنای این است که مردم در جستجوی بهترین گزینه‌ها هستند، زیرا اخیراً یک کشور پایه برای قراردادهای هوشمند ایجاد شده است، برنامه‌های قابلیت ساخت در شبکه بسیار زیاد است.

علاوه بر این، ما باید در اینجا تلاش کنیم و بگویم که تیم پشت سر پروژه الگوراند از بهترین افرادی هستند که ما دیده‌ام، آن‌ها نه تنها دارای قدرت علمی بالایی هستند، بلکه صدها میلیون دلار نیز سرمایه دارند.

سرمایه پشتیبان پروژه. با وجود همه این‌ها، همه چیز به خوبی برای توکن الگوراند پیش نرفته است. همانطور که اشاره کردیم، میزان زیادی فشار در سمت عرضه وجود دارد که باعث پایین آمدن قیمت می‌شود. تا نزدیک شدن به محدودیت عرضه، این انتشارات احتمالاً ادامه خواهد یافت.

تنها چیزی که می‌تواند با این فشارهای طرف عرضه مقابله کند، تقاضای برابر یا بیشتر کاربران از طریق ساخت و معامله در شبکه الگوراند است. در سطح فعلی استفاده از شبکه، این موضوع امکان پذیر نیست. به نظر نمی‌رسد که این درایور سمت تقاضا به اندازه کافی قوی باشد. با این حال، با گسترش اخیر آنها در حوزه DeFi، ممکن است این مسئله تغییر کند.

آن‌ها همچنین به پشتیبانی از پروژه‌های ساخته شده در الگوراند اختصاص داده شده‌اند و سکه‌های زیادی برای انجام این کار در دست دارند. بنابراین، جالب خواهد بود که ببینیم طی چند ماه آینده اوضاع چگونه پیش می‌رود. بدون شک این بلاک چین و ارز پروژه‌ای است که ما کاملا تحت نظر داریم و بررسی می‌کنیم زیرا پتانسیل بالایی پشت فناوری آن موجود است.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1003

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.