1

۱۰ راز موفقیت در بازاریابی ویدئویی

 • کد خبر : 4963
 • ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷
۱۰ راز موفقیت در بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ، یکی از شاخه‌های بازاریابی اینترنتی بوده که در آن از فیلم و ویدیو به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کنند. تقریباً تمام مدیران کسب و کارها، به دنبال یافتن راه‌هایی برای ارتقا فروش خود بوده و همواره، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌هایشان موفقیت در بازاریابی ویدئویی است. در این‌ مقاله‌ قصد داریم تا […]

بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ، یکی از شاخه‌های بازاریابی اینترنتی بوده که در آن از فیلم و ویدیو به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کنند. تقریباً تمام مدیران کسب و کارها، به دنبال یافتن راه‌هایی برای ارتقا فروش خود بوده و همواره، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌هایشان موفقیت در بازاریابی ویدئویی است. در این‌ مقاله‌ قصد داریم تا ۱۰ راز موفقیت در بازاریابی ویدئویی را بررسی و بهترین راه برای رسیدن به موفقیت در بازاریابی ویدئویی را معرفی کنیم.

بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی

برای پیاده‌ کردن تبلیغات ویدیویی راه‌های بسیار زیادی وجود دارد. به عنوان نمونه، یکی از قدیمی‌ترین آن‌ها که همه ما با آن آشنایی داریم، بازاریابی ویدیویی در بین برنامه‌های تلویزیونی است. این روزها، با همه‌گیر شدن اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، ویدیوها علاوه بر رسانه‌های ملی، جای خود را در دنیای اینترنت هم باز کرده‌اند.

علاوه بر تلویزیون و شبکه‌های اجتماعی، راهکار دیگری وجود دارد و آن هم پخش تبلیغات ویدیویی، بر روی بنرهای سطح شهر می‌باشد. درست است که این روش، تأثیر بالایی دارد؛ اما می‌تواند بسیار گران و پرهزینه نیز باشد؛ اما اصلا نگران نباشید، اگر شرایط مالی برای این شکل از بازاریابی را ندارید، می‌توانید این کار را بسیار ارزان و با شروع از وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، شروع کنید. چند راه موثر برای موفقیت‌ در بازاریابی ویدئویی عبارت‌اند از:

 1. ویدئوهای لایو
 2. تولید محتوا از رضایت مشتری
 3. ویدئوهای کارتونی
 4. توضیح درباره محصولات
 5. تولید فیلم آموزشی
 6. تولید محتوا از رویدادها
 7. اشتراک گذاری خط فکری کسب و کار
 8. مشورت با افراد متخصص
 9. تمرکز بر روی مخاطبین هدف
 10. مشخص کردن هدف

ویدئوهای لایو

ویدئوهای لایو

یکی از ابتدایی‌ترین راه‌ برای موفقیت‌ در بازاریابی ویدئویی، ویدئوهای لایو می‌باشد. این ویدیوها، جزئیات کسب و کار و پشت صحنه‌ها را نشان می‌دهند و موجب اعتماد‌سازی در ذهن مخاطبان شما می‌شوند. اگر قصد دارید ویدیوهای زنده درست کنید، شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و فیسبوک این امکان را به شما می‌دهند. شایان ذکر است که اینستاگرام، از دیگر شبکه‌ها محبوبیت بالاتری دارد.

تولید محتوا از رضایت مشتری

تولید محتوا از رضایت مشتری

راه دیگری که شما را به موفقیت در بازاریابی ویدئویی می‌رساند، تولید محتوا از رضایت مشتری می‌باشد. شما با این کار، اعتماد زیادی برای مخاطبانتان ایجاد کرده و به او، با تصاویر نزدیک، نشان می‌دهید، دیگران نیز از خدمات شما استفاده کرده و مشکل مشابه‌شان، برطرف شده ‌است.

ویدئوهای کارتونی

ویدئوهای کارتونی

یکی از خلاقانه‌ترین شیوه‌های بازاریابی ویدیویی، تولید ویدئوهای کارتونی است. شما به کمک این فیلم‌ها، می‌توانید مفاهیمی پیچیده و سخت را با زبانی ساده، توضیح دهید. اگر از دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی باشید، می‌دانید که کسب و کارها، اسپانسر این انیمیشن‌ها شده و تبلیغاتشان را به شیوه ای جذاب، انجام می‌دهند. از همین رو، این روش به یکی از چندین راه برای موفقیت در بازاریابی ویدئویی تبدیل شده است.

ویدئوهای کارتونی

توضیح درباره محصولات

اگر کمی پای تبلیغات تلویزیونی بنشینید، متوجه خواهید شد که بیشتر آن‌ها، توضیح درباره محصولات را جدی گرفته و محصولات را به طور کامل شرح می‌دهند. ویدیوهای توضیحی، بدان معناست که درباره کسب و کارتان، محصولات و خدماتش توضیح دهید. در واقع در این فیلم، به مخاطب می‌گویید، «چرا به این محصول نیاز دارد» و «چگونه خواسته‌هایش برطرف شده ‌است»؛ این روش می‌تواند یک روش، با تاثیر بالا در رسیدن به موفقیت در بازاریابی ویدئویی باشد.

تولید فیلم آموزشی

فیلم آموزشی، یکی از پرطرفدارترین انواع محتوا هستند که برای همه افراد کاربرد دارند. با کمی جست و جو در وب سایت‌هایی نظیر یوتیوب و آپارات، متوجه خواهید شد، ویدیوهای آموزشی، بخش بزرگی از محتواهای این فضاها را به خود اختصاص داده‌‌اند. هنگامی که به تولید فیلم آموزشی می‌پردازید، برای مخاطبانتان، ارزش ایجاد می‌کنید و با در اختیار گذاشتن اطلاعاتتان، او را با محصول و کسب و کارتان هم آشنا می‌کنید. اگر روش آموزشی را در پیش می‌گیرید، باید بدانید که موفقیت در بازاریابی ویدئویی را برای خود تضمین کرده‌اید.

۱۰ راز موفقیت در بازاریابی ویدئویی

تولید محتوا از‌ رویدادها

اگر کسب و کارتان به گونه‌ای است که جلسات، گردهمایی‌ها و دورهمایی‌های صمیمانه‌ای دارید، باید تولید محتوا از رویدادها را جدی بگیرید. با تولید محتوا از رویدادها، اعتبار برندتان را تا حد زیادی در نظر مخاطب، بالا برده و احتمال موفقیت‌ در‌ بازاریابی ویدئویی، برای کسب و کار خود را نیز تضمین می‌کنید.

اشتراک گذاری خط فکری کسب و کار

در این نوع از بازاریابی ویدئویی، تمرکز بر روی اهداف و سیاست‌های کلی کسب و کارتان می‌باشد. در واقع در بازاریابی ویدیویی تجارتی، سعی می‌کنید تا مخاطبانی را جذب کنید که خط فکری‌شان، به شما نزدیک است. اشتراک گذاری خط فکری کسب و کار، یکی از اصلی‌ترین‌ قدم‌ها‌ برای دستیابی به موفقیت در بازاریابی ویدئویی است.

مطلب پیشنهادی امرور: بازاریابی ویدیویی یا ویدئو مارکتینگ چیست؟

اشتراک گذاری خط فکری کسب و کار

مشورت با افراد متخصص

کارشناسانی در زمینه کاری شما وجود دارند، که مصاحبه با آن‌ها، می‌تواند تأثیر عمیقی بر موفقیت در بازاریابی ویدئویی داشته باشد. در این نوع از بازاریابی، بحث‌های تخصصی انجام می‌دهید، از این رو، مشتریان به حرفه ای بودن، کسب و کار شما پی می‌برند. لازم به ذکر است که مشورت با افراد متخصص، طولانی‌تر از شیوه‌های دیگر تولید محتوای ویدیویی می‌باشد، بنابراین بهتر است در تلویزیون به نمایش گذاشت.

تمرکز بر روی مخاطبین هدف

برای موفقیت در بازاریابی ویدئویی، ابتدا باید مشخص کنید که تمایل دارید چه کسانی محتوای ویدیویی شما را ببینند. تمرکز بر‌ روی مخاطبین هدف، مشخص کردن علایق آن‌ها، نیازهای آن‌ها و نقاط ضعف آن‌ها به شما کمک می‌کند تا محتوایی بسازید که با آنان ارتباط عمیق ایجاد کند. بسیاری از بازاریابان دچار این سوء تفاهم می شوند که اگر ویدیویی که می سازند میلیون‌ها بازدید دریافت نکند، بدان معناست که آن‌ها شکست خورده‌اند، در صورتی که واقعیت فرق زیادی با این مسئله دارد.

تمرکز بر روی مخاطبین هدف

مشخص کردن هدف

واضح است برای این که متوجه بشید که، «آیا به دستاوردهایی که از طریق استراتژی بازاریابی ویدیویی خود رسیده‌اید یا خیر؟» لازم است که اهداف خود را مشخص کنید.  بهتر است تا پروسه مشخص کردن هدف را مکتوب کنید.  اهداف سود محور، اهدافی هستند که شامل فاکتورهایی ماننند، افزایش تعداد مشتریان احتمالی می‌شوند در حالی که اهداف برند شامل فاکتورهایی مانند رشد لیست مخاطبان ایمیلی شما، افزایش ترافیک بلاگ و بهبود رتبه شما در صفحه نتایج گوگل می‌شوند. یادداشت اهداف، درست‌ترین‌‌ راه دستیابی شما به موفقیت در بازاریابی ویدئویی می‌باشد.

مشخص کردن هدف

جمع بندی

همانطور که گفتیم، بازاریابی ویدئویی، یکی از محبوب‌ترین روش‌های بازاریابی بوده که همواره افراد سعی دارند تا از این روش، به موفقیت بالایی برسند. روش‌های‌ی که ذکر شد، باید به طور‌ جامع و کامل مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوانند بهترین تاثیر را بر روی کسب و کار شما داشته باشند. توجه کنید که برای تمامی روش‌ها، شما باید صبر‌ و شکیبایی بالایی به خرج دهید.

 

 

 

 

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=4963

برچسب ها

ثبت دیدگاه

 1. منظور از بازاریابی ویدئویی چیه؟

  • بازاریابی ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ، یکی از شاخه‌های بازاریابی اینترنتی بوده که در آن از فیلم و ویدیو به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.