5

ارز دیجیتال سیا کوین

  • کد خبر : 1580
  • ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
ارز دیجیتال سیا کوین

ارز دیجیتال سیا کوین | در دنیای امروز ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار هستند . افراد می توانند با استفاده از رمز ارزها به سرمایه گذاری و انجام معاملات بپردازند . هر کدام از این رمز ارزها از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و عملکرد مخصوص به خود را دارا می باشند . در […]

ارز دیجیتال سیا کوین | در دنیای امروز ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در میان کاربران برخوردار هستند . افراد می توانند با استفاده از رمز ارزها به سرمایه گذاری و انجام معاملات بپردازند . هر کدام از این رمز ارزها از ویژگی های خاصی برخوردار هستند و عملکرد مخصوص به خود را دارا می باشند . در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از این رمز ارزها آشنا کنیم . در ادامه مطالب در ارتباط با عملکرد ارز Siacoin و ویژگی های این رمز ارز صحبت به میان خواهد آمد . در ابتدا به شما خواهیم گفت این رمز ارز چیست و بنیان گذاران آن چه کسانی هستند . پس اگر شما هم قصد خرید و سرمایه گذاری ارز دیجیتال Siacoin و یا قصد استخراج ارز دیجیتال سیا کوین Siacoin  را دارید ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید .

ارز دیجیتال سیاکوین Siacoin(SC) چیست ؟

ارز دیجیتال Siacoin(SC) چیست ؟
ارز دیجیتال Siacoin(SC) چیست ؟

دراین قسمت از مقاله می خواهیم به شناخت این رمز ارز بپردازیم . ارز دیجیتال Siacoin ، رمز ارز بومی Sia است که یک بستر ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین می باشد . این پلتفرم ذخیره سازی ابری از لحاظ مفهوم شبیه به Dropbox و دیگر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری است . تنها تفاوت این است که Sia از زنجیره بلوک برای تسهیل معاملات استفاده می کند .

ارز دیجیتال Siacoin به عنوان یک بازار مطمئن برای ذخیره سازی ابری عمل می کند که در آن کاربران می توانند فضای ذخیره سازی استفاده نشده خود را اجاره دهند . توافق ها و معاملات با قراردادهای هوشمند اعمال می شود و Siacoin واسطه مبادلات پرداختی برای ذخیره سازی در شبکه است . هدف اصلی این پروژه تبدیل شدن به لایه اصلی ذخیره سازی در اینترنت است .

پس از اینکه شناختی در ارتباط با این رمز ارز پیدا کردیم ، به سراغ تاریخچه و بنیان گذاران این رمز ارز می رویم .

تاریخچه پیدایش سیاکوین

ایده اصلی Sia در کنفرانس HackMIT سال ۲۰۱۳ میلادی مطرح شد. ایده ساده بود ! چه اتفاقی می افتد اگر بتوانید فضای بلا استفاده در هارد دیسک ها در سراسر جهان را آزاد نموده و آن را در یک بستر ذخیره سازی غیرمتمرکز ابری در سطح بین المللی متحد کنید؟ این مفهوم بازخورد مثبت زیادی دریافت کرد و Vorick و Champine تصمیم گرفتند بصورت تمام وقت این پروژه را دنبال کنند.

تیم توسعه دهندگان سیاکوین
تیم توسعه دهندگان سیاکوین

نیروهای خلاق توسعه دهنده سیاکوین عبارتند از دیوید ووریک (David Vorick) و لوک شامپین (Luke Champine) از شرکت Nebulous Inc که یک استارتاپ حمایت شده از سوی صندوق های جسورانه در بوستون آمریکا میباشد.

سیاکوین چگونه کار می کند؟

به لحاظ بنیادی Sia فضای ذخیره سازی ابری را از دست ارائه دهندگان یکپارچه می گیرد و کنترل آن را به دست افراد می دهد. با انجام این کار یک اکوسیستم ذخیره سازی همتا به همتا فراهم می شود که به هر کسی امکان اجاره یا استفاده از فضای هارد دیسک را می دهد. در این پلتفرم کاربران برای کلیه خدمات موجود در شبکه توکن های SC را دریافت می کنند و انجام کلیه معاملات در آن از طریق ثبت قراردادها و اثبات ذخیره سازی تضمین می شود.

سیاکوین چگونه کار می کند؟

در زیر به توضیح مختصر بخش های مختلف اکوسیستم سیاکوین خواهیم پرداخت:


اکوسیستم ذخیره سازی (Storage Ecosystem)


پلتفرم Sia شامل ارائه دهندگان (هاست) و مشتری (کاربران) است. از طریق این پلتفرم کاربران فضای کمتری از میزبان ها می گیرند و میزبان ها در ازای خدمات خود Siacoin دریافت می کنند.

اکوسیستم گزینه های ذخیره سازی انعطاف پذیری را ارائه می دهد و تا حد زیادی در بازار آزاد هدایت می شود. در این سیستم ارائه دهندگان می توانند قیمت های خود را تعیین کنند، قابل اطمینان بودن خود را تبلیغ نموده و در صورت بروز مشکل در ذخیره سازی مجازات هایی را تعیین کنند. علاوه بر این، آنها می توانند در صورت عدم رضایت از ماهیت داده های مشتری (مثلاً موارد حساس، غیرقانونی و یا غیر اخلاقی) این کار را انجام ندهند.

در طرف مقابل مشتری ها نیز برای محافظت از منافع خود دارای یک سری حقوق هستند. آنها برای اطمینان از امنیت پرونده و بازیابی مجدد می توانند چند نسخه کپی از داده های خود را بین چندین ارائه دهنده تقسیم کنند. به عنوان مثال اگر ارائه دهنده فایل مشتری را از دست بدهد یا به سادگی از انتشار آن امتناع ورزد، مشتری می تواند پرونده های خود را از طریق یک ارائه دهنده دیگر بازیابی کند. هر دو طرف همچنین می توانند در مورد مجازات های قراردادی توافق کنند که ارائه دهنده در صورت عدم اثبات ذخیره سازی متحمل آن می شود.

همچنین مشتری ها این گزینه را دارند که به منظور تشویق ارائه دهندگان به آنها پاداش (علاوه بر هزینه ذخیره سازی) بدهند. با این پرداخت های اضافه مشتریان می توانند توجه ارائه دهندگان را به نیازهای خود جلب نموده و این بدان معناست که قابلیت هایی همچون بارگذاری سریع تر اسناد می تواند به ویژگی های سیستم اضافه شود.

قراردادهای فایلی (File Contracts)


هنگامی که مشتری و ارائه دهنده مایل به انجام یک همکاری هستند، در حقیقت آنها موافقت می کنند که یک قرارد فایلی تهیه کنند. در حالی که هارد دیسک ارائه دهنده تمام داده ها را ذخیره می کند، بلاک چین Sia قراردادهای مربوط به این توافق را ذخیره می کند.

این قراردادهای فایلی شرایط توافق نامه ذخیره سازی را تعریف می کنند و اطمینان حاصل می کنند که هر دو طرف طبق این کار تجارت خود را انجام دهند. از آنجا که قرارداد در دفتر کل عمومی بلاک چین ذخیره می شود، تنظیمات اولیه آن پس از ارسال به شبکه تنها قابل تأیید و تغییر ناپذیر است.

همانطور که در بالا به آن پرداختیم، شرایط قرارداد بر اساس اصل انعطاف پذیری نوشته می شود. اگر مشتری بخواهد قابلیت اطمینان را فدای مقرون به صرفه بودن کند، از این امتیاز برخوردار است. اگر ارائه دهنده می خواهد هزینه بیشتری را برای ذخیره انبوه داده ها دریافت کند، او نیز می تواند این کار را انجام دهد. کاربران این پلتفرم باید بر اساس اعتبار و قابل اطمینان بودن میزبان، گزینه های ارائه دهنده خود را تنظیم کنند. به همین ترتیب یک شرکت ارائه دهنده نیز باید قضاوت کند که آیا میتواند نیازها و خواسته های مشتریان را فراهم کند یا خیر.

با این وجود قراردادهای فایلی لایه ای از امنیت مورد نیاز را به شبکه اضافه می كنند. آنها مدت زمان توافق را تعیین می كنند؛ اینکه ظرف چه مدت ارائه دهنده باید اثبات ذخیره سازی و پرداخت توافق شده را ارائه دهد. به طور کلی قراردادهای فایلی عملکردی مشابه با قراردادهای هوشمند دارند که پیش از این در وب سایت سیگنال آنها را معرفی کرده ایم.


اثبات ذخیره سازی (Proof of Storage)


ذخیره سازی فایل در شبکه Sia از طریق تقسیم فایل ها به بخش هایی با اندازه ثابت انجام می شود. این بخش ها در نهایت به یک درخت Merkle هش می‌شوند. درخت Merkle، همراه با اندازه فایل، برای تأیید اثبات ذخیره سازی استفاده می شود.

Sia اثبات ذخیره سازی را برای محافظت از مشتریان در برابر ارائه دهندگان متقلب یا مخرب پیاده سازی می کند. به منظور دریافت هزینه ذخیره سازی، ارائه دهنده باید تعداد معینی اثبات را در فواصل زمانی مشخص شده با شرایط قرارداد فایلی به شبکه ارائه دهد.

اگر ارائه دهنده نتواند اثبات ذخیره سازی را در مدت زمان معلوم ارائه دهد، پرداخت تا زمانی که مدارک ارائه نشود به آدرسی از قبل تعیین شده ارسال می شود و ارائه دهنده ممکن است مجازاتی را برای سهل انگاری خود دریافت کند. اگر یک ارائه دهنده موقعیت های بسیار این چنینی را از دست بدهد، ممکن است قرارداد وی کاملاً فسخ شود.

با این حال هنگامی که ارائه دهنده با موفقیت اثبات ذخیره سازی را ارائه می دهد، قرارداد بصورت اتوماتیک وجه قابل پرداخت را به یک آدرس معتبر ارسال می کند. قبل از دسترسی ارائه دهنده به این سکه ها، موارد دیگری از جمله امضاهای شبکه و قفل های زمانی نیز باید انجام شوند.

اهداف و چشم انداز ارز سیا کوین

سیاکوین یک مقدار زیادی از فضای ذخیره سازی بیهوده را با هم متحد می کند و آن را با یک بلاک به منظور ذخیره سازی ارز رمزگذاری شده و غیر متمرکز ذخیره می کند. بنابراین، نیاز به اعتماد به مراکز داده متمرکز را از بین می برد.

آن ها می گویند: هدف بلند مدت Sia این است که لایه ذخیره سازی ستون اصلی در اینترنت باشد. ما معتقدیم داده ها باید رایگان باشند. ما قصد داریم بیت های استفاده نشده جهان را آزاد کنیم و بزرگترین سرور ذخیره انبوه را در این سیاره بسازیم.

ویژگی های پلتفرم سیاکوین Siacoin

ویژگی های پلتفرم Siacoin
ویژگی های پلتفرم Siacoin

پلتفرم Sia در مقایسه با سرویس های ذخیره سازی ابری مزایای زیادی را ارائه می دهد . در ادامه ما به شرح این مزایا می پردازیم .

۱٫حریم خصوصی ( Privacy )  : تمام داده های پردازش شده در شبکه Sia رمزگذاری شده است . تا زمانی که ارائه دهنده ای کلید خصوصی داده را نداشته باشد ، آنها نمی توانند به پرونده های شما دسترسی پیدا کنند . در واقع می توان گفت که شما همیشه بر موارد مورد نظر برای ذخیره سازی کاملا در کنترل هستید . طبق مدل های سنتی ، شرکت هایی که میزبان فضای ذخیره سازی ابری هستند به داده هایی که از سرورهای آنها صرف نظر می کنید ، دسترسی کامل دارند .

۲٫مقرون به صرفه بودن ( Affordability ) : ویژگی دومی که به بحث در ارتباط با ان می پردازیم این است که Siacoin گزینه های قیمت گذاری انعطاف پذیر و بازار محوری را در اختیار کاربران خود قرار می دهد . هیچ گزینه ای برای همه مشتریان وجو ندارد . به عنوان مثال ، ۱ ترابایت ذخیره سازی داده با استفاده از سیاکوین ، می تواند ماهیانه ۲ دلار هزینه داشته باشد که در مقایسه با خدمات آمازون که با ۲۳ دلار در ماه کار می کند ، بسیار مقرون به صرفه است .

۳٫امنیت ( Security ) : مجددا تمام داده های مربوط به Sia از طریق یک شبکه غیر متمرکز رمزگذاری و پردازش می شود و شما را از آسیب پذیری های یک سیستم متمرکز محافظت می کنند . علاوه بر این ، سیا  فضای ذخیره سازی اضافی را ارئه می دهد . در تقسیم اسناد بین چندین ارائه دهنده ، سیا از داده های مشتری در یک نقطه محافظت می کند.

روند قیمت ارز دیجیتال سیاکوین Siacoin

در حال حاضر و به هنگام نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال Siacoin برابر با ۰٫۰۱۳۶۸۹ دلار است که حجم معاملات روزانه آن برابر با ۵۰،۴۲۵،۸۲۴ دلار می باشد. این ارز دیجیتال اکنون رتبه ۸۸ را در سایت CoinMarketCap به خود اختصاص داده است . در ادامه مطالب شما روند قیمت این ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۸ تا اکنون مشاهده می کنید . همانطور که در نمودار مشاهده می شود این ارز دیجیتال پس از یک روند ثابت در ژانویه ۲۰۱۸  به ATH خود رسیده است .

روند قیمت ارز دیجیتال Siacoin
روند قیمت ارز دیجیتال Siacoin

کیف پول های ارز دیجیتال سیاکوین Siacoin

کیف پول های ارز دیجیتال Siacoin
معرفی کیف پول های ارز دیجیتال Siacoin

همانطور که می دانید پس از خریداری سایر رمز ارزها شما نیازمند مکانی هستید تا ارز مورد نظر خود را ذخیره نمایید . در واقع کیف پول های دیجیتالی این امکان را به شما می دهند تا ارز خود را با امنیت کامل نگهداری نمایید . می توان گفت کیف پول ها همانند حساب های بانکی شما در دنیای واقعی هستند . در این قسمت به شرح تعدادی از کیف پول هایی که قابلیت ذخیره سازی رمز ارز سیاکوین را دارند ، می پردازیم .

۱٫کیف پول Ledger Nano S : یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری است که از اکثر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند و امکان ذخیره کلیدهای خصوصی ارزهای رمزنگاری شده را روی دستگاه جداگانه ای فراهم می کند . که این موضوع از هک این دستگاه جلوگیری می کند .

۲٫کیف پول Sia.UI : این کیف پول یکی از بهترین کیف پول ها برای ذخیره سازی ارز Siacoin به صورت آنلاین شمار می رود . این اپلیکیشن تنها برنامه رسمی است که توسط Nebulous ساخته شده است .

۳٫کیف پول Sia : این کیف برای سیستم عامل های اندروید می باشد و شما می توانید مستقیما این اپلیکیشن را از Google Play دانلود کنید .

۴٫Sia Cold Storage : این کیف پول بدون اتصال به شبکه امکان تولید آدرس ها را می دهد . این روش ذخیره سازی Gapping Air نامیده می شود و به شما در ذخیره ایمن توکن ها کمک می کند . تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آخرین نسخه این کیف پول را برای سیستم عامل خود بارگیری نمایید .

چگونه ارز دیجیتال سیاکوین Siacoin را استخراج نماییم ؟

استخراج ارز دیجیتال Siacoin
استخراج ارز دیجیتال Siacoin

در حال حاضر استخراج Siacoin با انتشار اولین استخرهای استخراج عمومی در حال افزایش است که فقط امکان استخراج انفرادی وجود دارد . سود آوری استخراج Siacoin و فروش سریع آن کاملا خوب است ، بنابراین بسیاری از استخراج کنندگان از استخراج اتریوم و سایر آلت کوین ها دور شده اند تا Sia را بررسی کنند . برای داشتن ایده بهتر در مورد سود آوری در استخراج سیاکوین ، شما می توانید از ماشین حساب ساده استخراج سیاکوین استفاده کنید . تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که هش ریت خود را وارد نمایید ، ما توصیه می کنیم از استخراج استخر Siacoin Go برای GPU های AMD و Nvidia استفاده کنید .

در حال حاضر دو استخر استخراج عمومی Siamining و Sia Nanopool در دسترس است . همچنین چند ماینر مختلف وجود دارد ، اما به نظر می رسد بهترین مورد فعلی استخر Siacoin Go است که از OpenCL استفاده می کند ، اما روی هر دو پردازنده گرافیکی AMD و Nvidia کار می کند .

در ابتدا توسعه دهندگان شروع به استخراج ۱۰۰ بلاک کردند که پاداش برای اولین بلاک ۳۰۰۰۰۰  ارز Siacoin بود . پس از استخراج بلاک اول ، پاداش برای استخراج بلاک بعدی ۱ واحد کمتر به حساب می آمد . برای استخراج این ارز ۱۰ دقیقه طول می کشد تا هر بلاک استخراج یابد .


آینده قیمت ارز دیجیتال سیاکوین Siacoin

آینده قیمت ارز دیجیتال Siacoin
آینده قیمت ارز دیجیتال Siacoin

در این قسمت از مقاله به بررسی روند قیمت رمز ارز سیاکوین در آینده می پردازیم . در واقع می خواهیم بررسی کنیم این ارز دیجیتال در طی سالهای پیش رو روند صعودی را طبق پیش بینی های انجام شده دارد و یا یک روند نزولی را طی خواهد کرد .

ارز Siacoin به دلیل نقش اصلی آن در یک مورد استفاده قابل قبول که ذخیره غیرمتمرکز است ، در دنیای رمز ارزها از اهمیت بالایی برخوردار است . همانطور که این رمز ارز محبوبیت بیشتری پیدا می کند ، افراد بیشتری شروع به صحبت در ارتباط با آن می کنند . در ادامه مطالب می خواهیم ببینیم کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال یا مقاله های ارز دیجیتال در ارتباط با این این رمز ارز چه می گویند .

.Trading Beasts

یک وب سایت رسمی ارزهای دیجیتال می باشد که پیش بینی کرده است که ممکن است در پایان سال ۲۰۲۱ ، SC به حدود ۰٫۰۲ دلار برسد ، که حتی می تواند از ۰٫۰۳ دلار هم بگذرد .

.Crypto Ground

در این قسمت با پیش بینی محتاطانه Cryptoground روبرو هستیم ، به طوریکه پیش بینی می کند تا پایان سال ۲۰۲۱ ، SC ممکن است به ۰٫۰۱۵۸ دلار برسد و در عرض ۵ سال سیاکوین ممکن است به ۰٫۰۵۲۸ دلار نیزبرسد .

.CoinFan

CoinFan وب سایتی می باشد که تقریبا برای هر ارز قابل پیش بینی قیمت ارائه می دهد . آنها با استفاده از با استفاده از الگوریتم پیش بینی خود ، پیش بینی می کنند که Siacoin ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۰٫۰۵۳۸ دلار برسد .

.Wallet Investor

این وب سایت نیز معتقد است که در پایان سال ۲۰۲۱ ، SC به ۰٫۰۴۲۶ دلار برسد .

کلام آخر ارز سیا کوین Siacoin

به طور کلی در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال Siacoin پرداختیم . در ابتدا بررسی کردیم که این ارز دیجیتال چیست و چه عملکردی را دارا می باشد . پس از آن ویژگی های پلتفرم این ارز دیجیتال را نیز مورد بررسی قرار دادیم . این ازرز دیجیتال یک بستر ذخیره سازی ابری مبتنی بر بلاکچین می باشد . این ارز دیجییتال تا حدی شبیه به Dropbox و دیگر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری است . امما این ارز دیجیتال با استفاده از زنجیره بلوک انجامم معاملات را آسان می نماید . این ارز دیجیتال مبتنی بر الگوریتم PoW می باشد و همچنین قابلیت استخراج را دارا می باشد .

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1580

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.