0

دور زدن قانون به اسم پاداش استخری و یا طرح پنهان ممنوع!!

  • کد خبر : 5351
  • ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸
دور زدن قانون به اسم پاداش استخری و یا طرح پنهان ممنوع!!

دور زدن قانون به اسم پاداش استخری و یا طرح پنهان ممنوع!! ؛ موضوع خبر امروزِ نتورک نیوز می‌باشد. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی موشکافانه این مسئله بپردازیم. شرح خبر برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای به منظور جذب بیشتر بازاریاب و جلب رضایت بازاریابان ارشد، اقدام به پرداخت پاداش استخری […]

دور زدن قانون به اسم پاداش استخری و یا طرح پنهان ممنوع!! ؛ موضوع خبر امروزِ نتورک نیوز می‌باشد. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی موشکافانه این مسئله بپردازیم.

شرح خبر

برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای به منظور جذب بیشتر بازاریاب و جلب رضایت بازاریابان ارشد، اقدام به پرداخت پاداش استخری بدون رعایت محدودیت در سطوح و ارائه طرح پنهانی نموده اند.

ادامه خبر | دور زدن قانون به اسم پاداش استخری

کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای اقدام به ایجاد محدودیت در سطوح پرداخت کمیسیون و پاداش تا ۳ سطح مطابق مقررات آیین نامه موضوع ماده ۸۷ قانون نظام صنفی نمود. این طرح به منظور توزیع عادلانه درآمد و ایجاد معیاری مهم و مؤثر در تفکیک و بازشناسی طرح درآمدی شرکت های بازاریابی شبکه ای از طرح درآمدی دسیسه های هرمی؛ شکل گرفت.  کما اینکه در عمل اکثر شرکت ها تا ۷ سطح نیز با شرایط تعدیل، مجوز پرداخت را دارند.

برخی از شرکت ها به منظور جذب بیشتر بازاریاب اقداماتی بر خلاف مقررات مشخص در این زمینه را در پیش گرفتند. به این صورت که برخی از آنها  پاداش بیش از سطوح مشخص؛ تحت عناوینی چون پاداش استخری بدون رعایت محدودیت در سطوح، پاداش حجمی و … پرداخت  نمودند. همچنین درصدی از فروش زیرمجموعه های فرد را بدون توجه به محدودیت سطوح مشخص در آئین نامه، به وی اختصاص دادند.

آیین نامه مصوب بازاریابی

رجوع به آیین نامه مصوب غیرقانونی بودن هریک از اقدامات فوق را  برای علاقه مندان به بازاریابی محرز می سازد. زیرا براساس مقررات، اولاً پرداخت هرگونه وجه و پاداش خارج از سطوح محدود و تأیید شده تحت عناوین پاداش استخری، حجمی و …. ممنوع است. در ثانی شرکت ها تنها ملزم به فعالیت براساس طرح درآمدزایی هستند که به تصویب کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای رسید و بر روی سایت شرکت به صورت رسمی اطلاع رسانی شد.

لذا توصیه می گردد در صورت مشاهده موارد فوق، مراتب را با ارائه مستندات به اطلاع دبیرخانه کمیته نظارت به آدرس پست الکترونیک info@easnaf.ir برسانند.

منبع: http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/41486

سخن آخر

ممنون که تا انتهای این خبر همراه ما بودید. اگر علاقه مند به پیگری اخبار گوناگون در زمینه بازاریابی شبکه‌ای هستید، و یا قصد دارید اطلاعات خود را در زمینه بازاریابی شبکه‌ای افزایش دهید، میتوانید سایر مقالات موجود در سایت نتورک نیوز را مطالعه نمایید. این سایت روزانه با ارائه اخبار و آموزش های جدید و متنوع در زمینه بازاریابی کمک شایانی به رشد و پیسرفت نتورکرها می نماید.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=5351

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.