3

ارز دیجیتال وان اینچ

  • کد خبر : 1444
  • ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
ارز دیجیتال وان اینچ

ارز دیجیتال وان اینچ | ارز دیجیتال وان اینچ (۱Inch) پلتفرمی است که با هدف جمع‌آوری صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) مختلف در یک فضا، روی کار آمده است. وان اینچ به کاربران این امکان را می‌دهد که یک سواپ یا تبادل راحت و مؤثر میان پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلف داشته باشند. در حالت عادی اگر کاربری قصد […]

ارز دیجیتال وان اینچ | ارز دیجیتال وان اینچ (۱Inch) پلتفرمی است که با هدف جمع‌آوری صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) مختلف در یک فضا، روی کار آمده است. وان اینچ به کاربران این امکان را می‌دهد که یک سواپ یا تبادل راحت و مؤثر میان پلتفرم‌ها و شبکه‌های مختلف داشته باشند.

در حالت عادی اگر کاربری قصد داشته باشد، صرافی غیر متمرکزی را برای انجام مبادلات خود انتخاب کند، باید بسیار تحقیق و بررسی انجام دهد تا در نهایت از میان آنها یکی را برگزیند. اما با روی کار آمدن چنین پلتفرمی، کاربران می‌توانند تنها با استفاده از یک پلتفرم واحد، از میان صرافی‌های موجود در آن، مناسب‌ترین آنها را انتخاب نمایند.

معرفی ارز دیجیتال وان اینچ (۱INCH)

در فضای معاملات دیفای، طراحی اکثر پلتفرم‌ها به‌گونه‌ای نیست که بتوانند در برابر تغییرات بازار، پروتکل‌های خود را به‌سرعت در شبکه به‌روز کنند. به همین دلیل پلتفرم وان اینچ در شبکه خود قابلیت حاکمیت فوری را راه‌اندازی کرده که به اعضای شبکه اجازه رأی در تغییرات شبکه را می‌دهد. توکن حاکمیتی وان اینچ در ۲۵ دسامبر عرضه شد. وان اینچ از این توکن در تمام پروتکل‌های کنونی و آینده درون شبکه، ازجمله پروتکل نقدینگی، ماژول‌های تجمیع حکومتی و تمام رأی‌گیری‌ها استفاده می‌کند.

Introducing-1INCH-cryptocurrency

معرفی ارز دیجیتال وان اینچ (۱INCH)

میزان نقدینگی در چنین پلتفرم‌هایی از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز مختلف تأمین می‌شود. به‌عبارت‌دیگر پلتفرم وان اینچ با استفاده از صرافی خود قادر است به کاربران امکاناتی نظیر نرخ سواپ بهتر و مبادلات ارزان‌تر را ارائه دهد. همچنین کاربران دیگر لازم نیست برای یافتن مناسب‌ترین صرافی زمان زیادی را صرف کنند. آن‌ها با استفاده از پلتفرم وان اینچ به‌راحتی در کوتاه‌ترین زمان مناسب‌ترین قیمت را به‌دست می‌آورند.

تیم توسعه‌دهنده وان اینچ در دسامبر ۲۰۲۰ و در پروژه جذب سرمایه، موفق شد از طریق سرمایه‌گذاران مختلف، مبلغی حدود ۱۲ میلیون دلار به‌دست آورد. در زمستان همان سال، پروژه وان اینچ برای شبکه خود یک بازار ساز خودکار اختصاصی را بانام Mooniswap، ایجاد کرد. پروژه وان اینچ در ماه دسامبر ۲۰۲۰، به‌منظور ایجاد یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار، یک توکن مدیریتی به نام ۱INCH را راه‌اندازی کرد.

ویژگی های ارز دیجیتال وان اینچ (۱INCH)

صرافی وان اینچ برای پرداخت هزینه تراکنش‌های خود از توکن CHI استفاده می‌کند. قیمت این توکن وابسته به قیمت گس در شبکه اتریوم است و فقط در دو پلتفرم Curve و ۱inch کاربرد دارد. شرط استفاده از این توکن در شبکه این است که کاربر زمانی که آن را برای پرداخت کارمزد شبکه می‌سوزاند، قیمت آن باید حداقل دو برابر بیشتر از قیمت زمان خرید باشد. با این‌ وجود کارمزد استفاده از توکن CHI می‌تواند تا ۴۲ درصد از سایر صرافی‌های غیرمتمرکز ارزانتر باشد.

the-Features-of-1inch

ویژگی های ارز دیجیتال وان اینچ (۱INCH)

ویژگی دیگر پلتفرم وان اینچ این است که کاربران امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را نداشته و مبادلات بدون دخالت شخص ثالث انجام می‌شوند. در این پلتفرم تبادلات میان کاربران فقط به‌وسیله قراردادهای هوشمند و کیف پول‌های اتریومی صورت می‌گیرد. از ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ صرافی‌های غیرمتمرکز مختلفی مانند Oasis ،Uniswap و ۰x به پلتفرم وان اینچ پیوستند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال وان اینچ نقش کاربران در مدیریت شبکه و امکان رای آن­ها به تغییرات احتمالی است. کاربران در یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار با استفاده از این امکان می‌توانند به تغییرات پروتکل رأی دهند.

امنیت در شبکۀ وان اینچ (۱INCH) چگونه تأمین می‌شود؟

در پلتفرم وان اینچ افراد امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را ندارند و هیچ شخص واسطی نیز در روند مبادلات دخالت ندارد، بلکه تبادلات میان کاربران تنها از طریق کیف پول‌های اتریومی کاربران و قراردادهای هوشمند صورت می‌گیرد. از ماه دسامبر ۲۰۲۰ صرافی‌های غیر متمرکزی همچون Oasis ،Kyber Network ،Uniswap و ۰x به این پلتفرم پیوسته‌اند و در آینده، دیگر پروژه‌ها نیز به این پلتفرم اضافه خواهند شد.

ارز دیجیتال ۱INCH را چگونه خریداری کنیم؟

بعد از راه‌اندازی پلتفرم ارز دیجیتال وان اینچ (۱INCH) در ماه دسامبر ۲۰۲۰، تمامی کیف پول‌هایی که در آن زمان با شبکۀ وان اینچ ارتباط برقرار کرده بودند، در صورت برخورداری از برخی پارامترها می‌توانستند به تبادل این توکن بپردازند.

در حال حاضر، توکن وان اینچ در برخی از صرافی‌ها همچون بایننس، هوبی و یونی سواپ امکان خرید و فروش دارد.

آینده ارز دیجیتال وان اینچ (۱INCH)

تیم توسعه‌دهنده وان اینچ قصد دارد این پروتکل را در آینده به نسخه دوم ارتقا دهد. الگوریتم‌های Routing و Path Finder در نسخه جدید معرفی می‌شوند. این الگوریتم‌ها علاوه بر ارائه بهترین مسیر برای خریدوفروش توکن‌ها در صرافی‌های مختلف، سفارشات در عمق‌های مختلف بازار را نیز بهینه می‌کنند. تیم وان اینچ همچنین می‌خواهد بزرگ‌ترین کیف پول‌ها و صرافی‌ها را به پلتفرم خود اضافه کند.

مسیریابی لگوریتم‌های Routing و Path Finder به‌گونه‌ای طراحی‌شده که می‌تواند بلاک چین‌های دیگر را نیز علاوه بر شبکه اتریوم، پشتیبانی کند. به همین دلیل تیم توسعه‌دهنده این صرافی در آینده قصد دارد، زنجیره هوشمند بایننس را به این پلتفرم اضافه کند. همچنین ممکن است این پروتکل با صرافی‌های متمرکز نیز ادغام شود. این موضوع می‌تواند بستری را برای ایجاد محصولات جدید استارت‌آپی فراهم کند.‌

تیم توسعه‌دهنده وان اینچ قصد دارد، ۳۰ درصد از ذخایر رمزارز خود را طی ۴ سال آینده، به‌صورت تدریجی بین جامعه این صرافی توزیع کند. بیشتر این ارزهای دیجیتال به‌وسیله یک برنامه استخراج نقدینگی (Liquidity Mining) توزیع می‌شوند. به‌عبارت‌دیگر افرادی که در استخرهای نقدینگی صرافی وان اینچ، سرمایه خود را نگهداری می‌کنند و به ارائه‌دهندگان نقدینگی (Liquidity Provider) تبدیل می‌شوند، پاداش دریافت می‌کنند. برای مشاهده قیمت روزانه این رمزارز می توانید به لینک “۱INCH price” مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی ارز دیجیتال وان اینچ پرداختیم. پروژۀ ارز دیجیتال ۱INCH یک تجمیع کننده است که قصد دارد تمامی صرافی‌های غیر متمرکز را در یک بستر جمع‌آوری نماید. این پروژه با این کار قصد دارد به کاربران امکان دهد که به جای تحقیق، بررسی و صرف زمان بسیار برای یافتن بهترین و مناسب‌ترین صرافی غیر متمرکز، به راحتی بتوانند با استفاده از این پلتفرم تمامی صرافی‌ها را در یک محیط ببینند و با توجه به شرایط آنها انتخاب نمایند.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1444

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.