0

اشکالات بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 4133
  • ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶
اشکالات بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای یک تکنیک‌ بازاریابی تبلیغاتی است، اما قبل از ورود به آن بهتر است با اشکالات بازاریابی شبکه ای آشنا شوید. با استفاده از این تکنیک‌ شما می توانید به سرتاسر دنیا و به هرکسی که یخواهید محصولات خود را عرضه کنید و آن ها را به فروش برسانید. پس از فروش محصولات […]

بازاریابی شبکه ای یک تکنیک‌ بازاریابی تبلیغاتی است، اما قبل از ورود به آن بهتر است با اشکالات بازاریابی شبکه ای آشنا شوید. با استفاده از این تکنیک‌ شما می توانید به سرتاسر دنیا و به هرکسی که یخواهید محصولات خود را عرضه کنید و آن ها را به فروش برسانید. پس از فروش محصولات خود می توانید از خریداران خود بخواهید که وارد این سیستم بشوند. به اصطلاح دیگر زیر مجموعه ی شما شوند. این‌روند به طور پیوسته ادامه دارد و‌ زیر مجموعه های شما‌ می توانند برای خود زیر مجموعه های دیگری بگیرند. در نظر داشته باشید علاوه بر سودی که افراد از فروش خود به دستمی آورند، از فروش زیر مجموعه های خود نیز سود به آن ها می‌رسد.

اما باید بدانید که بازاریابی شبکه ای نیز مانند دیگر مشاغل های موجود مشکلات فراوانی دارد و اشکالات زیادی در بازاریابی شبکه ای وجود دارد. در ادامه این موارد را برایتان بازگو خواهیم کرد.

اشکالات بازاریابی شبکه ای

اشکالات بازاریابی شبکه ای:

۱-سوددهی نامشخص محصولات

۲-تصور اشتباه از درآمد آسان

۳-تولید کنندگان بی کفایت

۴-استخدام های بالقوه

۵-مدت زمان طولانی

۶-نبود بودجه کافی

۷-ایده کلاهبرداری

۸-درآمد ناسازگار

۹-افکار نهایی

۱۰طرد شدن

۱۱-ساختار

 

سود دهی نامشخص محصولات

یکی از عوامل موفقیت هر کاری چه بازاریابی شبکه ای چه دیگر مشاغل وجود سود کافی برای تامین هزینه های مدیران کارکنان و خود شرکت است. متاسفانه امروزه تمامی افرادی که وارد حوزه کسب و وار شبکه ای می شوند موفق نیستند. این مورد یکی از اشکالات بازاریابی شبکه ای به شمار می رود. اکثر تولیدات بازاریابی شبکه ای به طور مازاد وارد بازار می شود.یعنی خریداران می توانند آن محصولات را به طور سنتی نیز تهیه کنند.

همچنین کالاهایی که توسط بازاریابی شبکه ای به فروش می رسد قیمت بسیار بالایی دارد و این در حالی است که این محصولات هیچ وجه به خصوصی ندارند. همچنین سود فروش از این محصولات به اندازه ای نیست که بتواند هزینه های کارکنان و مدیران را تامین کند. می دانید که سود اصلی فروش یککالا پساز کسر تمامی هزینه ها به دست می آید. بازاریابی شبکه ای به عنوان کسب و کارب کم هزینه در بین مردم شناخته می شود. زیرا مدیران این عرصه چیزی در رابطه با هزینه های کسب و کار به شما نمی گویند. این در صورتی است که شما باید این هزینه ها را پرداخت کنید.

تصور اشتباه از درآمد آسان

یکی از تصوراتی که در کسب و کار بازاریابی شبکه ای رواج یافته این است که افراد می توانند در زمان کوتاه به سود آوری برسند. اما باید بدلنید برای این که بتوانید در هرکاری موفق شوید داشتن صبر و پشتکار لازمه ی کار شماست. در غیر این صورت منتظر دست یافتن به موفقیت بزرگ نباشید.

تصور اشتباه از درآمد آسان

تولید کنندگان بی کفایت

کسانی که می خواهند وارد حوزه کسب و کار شبکه ای شوند ابتدا باید خانواده های خود را مجاب کنند که این کار کلاهبرداری نیست. اما گاهی اوقات وجود تولید کنندگان بی کفایت باعث می شود که با چالش هایی روبه‌رو شوید. برای مثال گاهی اوقات محصول مورد نظر را دیر به دست مشتریان می فرستند یا این که بیشتر به تولید کالاهای جانبی می پردازند تا کالاهای اصلی. این مورد یکی از اشکالات در بازاریابی شبکه ای است که باعث نارضایتی بسیاری از افراد شده است.

استخدام بالقوه

ممکن است برای شما هم این مورد پیش آمده باشد که هرچه در بازاریابی شبکه ای تلاش می کنید نمی توانید به موفقیت مطلوب خود برسید. این مورد بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که قبلا از کسب و کاری ضربه خورده‌اند یا از آن ها سوء استفاده شده است. مدت زمانی که از این اتفاق گذشته است هم هیچ گونه تغییری در فرد ایجاد نمی کند زیرا خشم ناشی از این ضربه همچنان در ذهن و قلب افراد باقی می ماند.

مدت زمان طولانی

برای رسیدن به سود در کسب و وار بازاریابی شبکه ای باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید تا بتوانید به درآمد رضایت بخش برسید. افرادی که عجول هستند برای این کار مناسب نیستند و معمولا به درآمد مد نظر خود نمی رسند.

نبود بودجه کافی

برای این که بتوانید در بازاریابی شبکه ای فردی موفق شوید باید بتوانند افراد زیادی را تحت عنوان زیر مجموعه خود وارد این عرصه کنید. شما می توانید از روش های‌مختلفی مانند صحبت کردن، تلفن زدن یا پیامک دادن افراد مختلف را با محصولات شرکت آشنا کنید و از آن ها بخواهید که از محصولات شما خریداری کنند. پس از مصرف محصولات از آن ها بخواهید که به عنوان زیر مجموعه شما وارد کار شوند. همچنین تاکید کنید که وارد شدن به این حوزه کسب و کار نیاز به پرداخت هزینه زیادی ندارد.

نبود بودجه کافی در بازاریابی شبکه ای

ایده کلاهبرداری

یکی دیگر از اشکالات بازاریابی شبکه‌ای وجود واژه کلاهبرداری است. گاهی اوقات پیش می آید در جمع دوستانه خود می شنوید که افراد بسیاری از شرکت های هرمی ضربه خورده‌اند. در این گونه مواقع بهتر است بدون نشان دادن هیچ گونه واکنش تندی بگویید که هر کسی که آن را تبلیغ می‌کنند شایسته اعتماد شما نیستند.

درآمد ناسازگار

در این حوزه کسب و کار اهمیتی ندارد که شما په تعداد محصول به فروش می رسانید یا چه تعداد زیر مجموعه دارید. زیرا حقوق شما را کسی که برای آن کار می کنید واریز می کند. اگر نتوانیر فردی را وارد این سیستم کنید یا فروشی نداشته باشید ممکن لست درآمدی هم نداشته باشید. از این رو درآمد این حوزه کسب و کار ناسازگار به شمار می رود.

افکار نهایی

بهتر است بدانید که جلب کردن اعتماد بازار هدف کاری بسیار سخت و طولانی مدت است. گاهی اوقات پیش می آید که طرح و ایده شما بسیار خوب و قابل قبول است، اما بسیاری از افراد همچنان با این نوع از تبلیغات آشنا نیستند. همین مورد می تواند دلیل خوبی باشد تا افراد کمتری ریسک وارد شدن به این حوزه کسب و کار را قبول کنند. یکی دیگر از اشکالات بازاریابی شبکه‌ای همین موضوع است که افراد باید قبل از هر چیزی نوع کسب و کار خود را برای زیر مجموعه های خود به طور کامل توضیح دهند.

افکار نهایی | اشکالات بازاریابی شبکه‌ای

طرد شدن

امروزه‌کمتر افرادی هستند که‌ توانایی فروش محصولات به دیگر افراد را داشته باشند. اگر شما علاقه زیادی در این‌ حوزه دارید نباید اجازه دهید که حرف ها و رفتارهای دیگران بر روی کار شما تاثیر بگذارد. زیرا همانطور که افراد زیادی در این حوزه‌ پیشرفت کردند شما هم می توانید به جایگاه آن ها برسید فقط کافیست که ناامید نشوید و به راه خود ادامه دهید

ساختار

ساختار اصلی بازاریابی شبکه ای هرمی است. در نتیجه هیچ‌کسی مجبور نیست که به ۲ نفر که نمی‌توانند برای محصولات سرمایه‌ گذاری کنند، وصل شود به این دلیل که نفرات دوم از این راه درآمد زایی می‌ کنند، باید افراد دیگری را جذب کنند. ممنون که تا انتهای ایم مقاله همراه نتورک نیوز بودید.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=4133

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.