0

چگونگی حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 4204
  • ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
چگونگی حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای

یکی از مهمترین حرفه‌ای که امروزه در میان مردم بخصوص قشر جوان طرفداران زیادی دارد بازاریابی شبکه‌ای است. افراد زیادی هستند که برای حرفه‌ای شدن در بازاریابی شبکه‌ای تلاش می‌کنند، اما به سادگی نمی‌توان این راه پر پیچ و خم را طی کرد. ما در این مقاله قصد داریم چندین نکته را بیان کنیم تا […]

یکی از مهمترین حرفه‌ای که امروزه در میان مردم بخصوص قشر جوان طرفداران زیادی دارد بازاریابی شبکه‌ای است. افراد زیادی هستند که برای حرفه‌ای شدن در بازاریابی شبکه‌ای تلاش می‌کنند، اما به سادگی نمی‌توان این راه پر پیچ و خم را طی کرد. ما در این مقاله قصد داریم چندین نکته را بیان کنیم تا به کمک آن بتوانید یک بازاریاب کاملا حرفه‌ای شوید. بنابراین اگر می‌خواهید چگونگی حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای را بدانید، تا انتهای این مقاله را بخوانید.

 
۷ قدم تا حرفه ای شدن در بازاریابی حرفه ای

بازاریابی یکی از رشته‌های پولساز امروزی است که قاعده خاص خود را دارد. افرادی که در این حوضه فعالیت می‌کنند باید تمامی استراتژی‌هایی که وجود دارد را بدانند و به دیگران نیز انتقال دهند. برای شروع این مسیر این ۷ نکته را باید انجام دهید.

آموزش صحیح

اولین قدم برای حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای آموزش صحیح است. مسئولیت بزرگی بر گردن شما است پس باید آموزش‌ها را جدی بگیرید. در مورد شکل فروش و پلن‌های موجود تحقیق کنید، کتاب بخوانید یا از کلاس‌های آنلاینی که در این باره وجود دارد بهره ببرید.

روابط اجتماعی

در قدم دوم باید با افراد زیادی رابطه داشته باشید‌. به این صورت که افرادی که می‌شناسید را گسترش دهید، حتما می‌پرسید چگونه؟ به گروه‌های مختلف اجتماعی ملحق شوید، به گروه‌های مجازی نیز ملحق شدن می‌تواند دایره آشنایی با افراد مختلف را افزایش دهد. حتی اگر یک شخص جدید از یک تیم یا گروه بزرگی به شما ملحق شود زمینه را برای آشنایی شما با چندین نفر دیگر افزایش می‌دهد.

همکاری با شرکت‌ها

اگر فردی هستید که به تنهایی کار می‌کنید و توزیع کننده مستقلی هستید سخت در اشتباه می‌باشید، حتما با یک شرکت معتبر همکاری کنید تا سود کاری بیشتر به دست آورید و حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای برای شما زودتر صورت بگیرد. تصور کنید شرکت‌های بازاریابی چندین سال تجربه همراه با خود دارند، وقتی در این شبکه وارد می‌شوید به خوبی با همه این موارد آشنا خواهید شد. از تجربیات این شرکت‌های کوچک و بزرگ برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید. آنها دارای ابزارهای قدرتمندی هستند که برای رسیدن و حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای به شما کمک می کند.

صداقت و اعتماد کاری

با خودتان صادق باشید آیا مهارتی دارید یا نیاز به آموزش بیشتری دارید؟ اگر مهارتی را بلد هستید یک امتیاز برای شما محسوب می شود. به عنوان مثال اگر فروشنده خوبی هستید آن را تقویت کنید. اگر فردی خون گرم هستید و ارتباط با دیگران برای‌تان آسان است بسیار پیشرفت خواهید داشت اما اگر این مهارت را در خود ندارید شروع به آموزش این مهارت کنید.

هر کسی دارای مهارت‌های مختلفی است که با شناخت آنها و تقویت بیشتر می‌تواند به حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای نزدیک‌تر شود. در این‌باره باید بدانید که چه نوع آموزشی برای شما موثر است؟ دوست دارید در کدام حوضه فعالیت کنید و کدام‌ مهارت را بهتر بیاموزید و سوالات این چنینی که می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک تر کند.

شرکت در سمینارها

از سمینارهای محلی و آموزش‌هایی که در حوضه زندگی شما وجود دارد غافل نشوید حتما به صورت حضوری به آنها مراجعه کنید. یادتان نرود که هر چه اطلاعات بیشتری داشته باشید فن بیان بهتری خواهید داشت. فکر نکنید که این آموزش‌ها پایانی دارند هر چه جلوتر بروید پنجره‌های جدیدتری را روبروی خود خواهید دید که شگفت زده خواهید شد. بعد از اینکه آموزش‌های تیمی را دریافت کردید در هر سمیناری که می‌شناسید شرکت کنید.

شاید جالب باشد که بدانید سایت‌های اینترنتی زیادی هستند که این آموزش‌ها را به صورت رایگان به افراد می‌دهند تا بتوانند به حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای شما را نزدیک‌تر کنند. اشتباه است اگر فکر کنید هیچ نوع آموزش باقی نمانده است بدون شک این مسیر طول زیادی دارد و دریایی از آموزش‌ها در آن هنوز برای شما وجود دارد. در کنار تعلیماتی که دیده‌اید فعالیت خود را شروع کنید.

ارزیابی و سنجش مهارت‌ها

اکنون باید خود را کاملا ارزیابی کنید آیا به جایی رسیده‌اید که بتوانید کار را شروع کنید؟ آیا از مهارت‌هایی که دارید آگاه شده‌اید؟ می‌توانید به تنهایی به دنبال حرفه باشید؟ همه اینها مواردی هستند که باید آنها را در نظر بگیرید. حتما شما دارای یک اسپانسر هستید که در طول مسیر همراه شما خواهد بود. از تجربیاتی که دارد نهایت استفاده را ببرید همه سوالات خود را بدون پرده بپرسید. حتی اگر فکر می‌کنید اسپانسر نمی‌تواند از عهده آموزش شما برآید از دیگر اسپانسرهایی که وجود دارند نیز کمک بگیرید.در ادامه همراه ما باشید تا شما را با روش های آگاهی یافتن از مهارت‌های خود، آشنا کنیم.

برای مطالعه بیشتر: آشنایی با مدل های مختلف بازاریابی شبکه ای

استفاده از تجربیات دیگران

از تجربیات افرادی که اکنون در این حوضه حرفه ای هستند استفاده کنید قطعا با تمامی این تفاسیر حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای برای شما هم اتفاق خواهد افتاد.
باید روابط خود را با کسانی که می‌شناسید تقویت کنید و به خاطر این موضوع ما چند نکته را به صورت لیست برای شنا بیان می‌کنیم.
در درجه اول باید سراغ افرادی بروید که شما را می‌شناسند و از همه مهمتر به شما اعتماد دارند مانند اعضای خانواده و دوستان صمیمی، چون از قبل شما با این افراد تعامل داشته‌اید و به سبب صمیمی بودن، راحت‌تر حرف شما را می‌پذیرند.

افزایش روابط اجتماعی

روابط خود را از قبل پررنگ‌تر کنید و تعامل را افزایش دهید. با آنها در مورد کسب و کارتان بگویید. حتما در مورد این مطلب که وقتی وارد این بازار می‌شوند چه مزیتی برای آنان به وجود می‌آید سخن بگویید. در چنین شرایطی رغبت آنها برای پیوستن به شما بیشتر از قبل خواهد شد. گفته‌های شما را با اطرافیان خود نیز به اشتراک خواهند گذاشت و این یک امتیاز برای شما خواهد بود.
اگر تازه به این محیط وارد شده‌اید اجازه دهید که دیگران بیشتر صحبت کنند و در مورد کالایی که وجود دارد سخن بگویند.

داشتن صبر و بردباری

صبور باشید قرار نیست خیلی زود با افراد دیگر تعامل داشته باشید این کار زمان‌بر است پس با حوصله پیش بروید.
ممکن است افراد در ساعات اول تمایلی به کار شما نداشته باشند ارتباط خود را حفظ کنید و دعوت خود را ادامه دهید و پیگیر بمانید.
از دیگران نیز کمک بگیرید و اگر در مواقعی به مشاوره‌های دیگر نیاز بود از دوستان شبکه ای خود کمک بگیرید تنها در چنین شرایطی به حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای نزدیک می‌شوید. ممنون که تا انتهای این گفتار همراه نتورک نیوز بودید.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=4204

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

  1. ی توریع کننده مستقل سود بیشتری داره یا کسی که از طرف شرکت بازاریابی در حال توزیعه؟

    • توزیع کننده ای که از طزف شرکت بازاریابی در حال کاره حتما با یک شرکت معتبر همکاری کنید تا سود کاری بیشتر به دست آورید و حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای برای شما زودتر صورت بگیرد.

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.