5

ارز دیجیتال موناکوین

 • کد خبر : 1695
 • ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
ارز دیجیتال موناکوین

ارز دیجیتال موناکوین | موناکوین رسما در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۴ مبتنی بر فن آوری Litecoin متولد شد، اما شبکه های خود را توسط توسعه دهندگان و کاربران در طول زمان بهبود بخشیده‌ است، و این توسعه باعث شده تا انتشار پول بسیار سریع و امن صورت پذیرد. پایه و بنیاد موناکوین یک جامعه مردمی […]

ارز دیجیتال موناکوین | موناکوین رسما در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۴ مبتنی بر فن آوری Litecoin متولد شد، اما شبکه های خود را توسط توسعه دهندگان و کاربران در طول زمان بهبود بخشیده‌ است، و این توسعه باعث شده تا انتشار پول بسیار سریع و امن صورت پذیرد. پایه و بنیاد موناکوین یک جامعه مردمی است و هنوز به شکل شبکه ای سازمان یافته تشکیل نشده است. 

موناکوین چیست؟ اولین ارز دیجیتال ژاپن!

موناکوین (Monacoin) یک ارز دیجیتال است که برای تراکنش‌های دیجیتالی همتا به همتا (P2P) مخصوص شهروندان ژاپنی طراحی شده است. این کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال ژاپن شناخته می‌شود و تا حدودی به جایگزینی برای بیت کوین یا لایت کوین در ژاپن تبدیل شده است.

این یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین و هارد فورکی از لایت کوین است (مثل دوج کوین)، که بر اساس یک میم (Meme) محبوب در اینترنت ساخته شده است. ایده این پروژه در دسامبر سال ۲۰۱۳ از یک کاراکتر گربه مانند به نام مونا شکل گرفت. این کاراکتر در اواخر سال ۱۹۹۰ خلق شد و در ژاپن محبوبیت یافت.

پس از انتشار، این ارز دیجیتال در مجامع اینترنتی ژاپن در لیست علاقه‌مندی‌ها قرار گرفت.

موناکوین در برابر اسیک (Asic) مقاوم است. این کوین الگوریتم ماینینگ خود را از Skrypt به Lyra2Rev2 تغییر داد تا با اسیک‌هایی که سازگار با الگوریتم Skrypt هستند، مقابله کند؛ درست مثل کاری که VertCoin کرد.

عرضه کل این ارز دیجیتال، ۱۰۵ میلیون و ۱۲۰ هزار کوین است و زمان هر بلاک آن ۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه است (برخلاف لایت کوین که هر بلاک آن ۲ و نیم دقیقه طول می‌کشید)

موناکوین چگونه به دست می‌آید؟

موناکوین

مدل اصلی موناکوین، لایت کوین است و monacoin در پی ارتقای مدل اصلی خود است. همانطور که گفته شد موناکوین در معاملات بسیار سریع‌‌‌تر و ایمن‌‌‌تر است و علاوه بر این ویژگی، این ارز دارای عرضه بیشتری می‌باشد و الگوریتم هش متفاوتی دارد. عرضه کل موناکوین دقیقا ۱۰۵ میلیون و ۱۲۰ هزار کوین می‌باشد. monacoin از اسکریپت برای مقاومت در برابر ماینینگ با ایسیک استفاده می‌کند. این کار تا شکسته شدن سد الگوریتم ادامه پیدا می‌کند.

موناکوین در برابر لایت کوین

موناکوین لایت کوین هارد فورک ارز دیجیتال همتا به همتا سافت فورک سگویت شبکه لایتنینگ الگوریتم اجماع گواه اثبات کار اسیک ژاپن

ویژگی مقاومت در برابر اسیک، مخصوص یک تیم توسعه فعال است که می‌خواهند به طور پیوسته الگوریتم‌های ماینینگ را تنظیم کنند؛ و موناکوین این ویژگی را دارد.

موناکوین با الگوریتم Skrypt لایت کوین شروع به فعالیت کرد؛‌ اما بعد به Lyra2Rev2 سوئیچ کرد، که توسط و برای ورت کوین (Vertcoin (VTC نوشته شده بود.

این کوین از لایت کوین سریع‌تر است و یک راه آسان برای تبدیل هر ارزی به پول فیات ژاپن است. با تمام این‌ها، این ارز سعی نمی‌کند تا پلتفرم بزرگ بلاک چین بعدی باشد؛ این فقط یک ارز دیجیتال کوچک است که به عنوان پول دیجیتالی استفاده می‌شود. موناکوین با دیگر ارزهای دیجیتال تفاوت چندانی ندارد؛ اصلی‌ترین فرق آن، کیفیت خدماتی است که ارائه می‌دهد.

صنعت بلاک چین پروژه‌های زیادی دارد که خدمات مختلفی ارائه می‌دهند. تا زمانی که موناکوین چیز جدیدی برای ارائه ندارد، اساسی‌ترین سرویس بلاک چین را ارائه می‌کند که البته روش کارآمدی است.

خلاصه تاریخچه موناکوین

موناکوین لایت کوین هارد فورک ارز دیجیتال همتا به همتا سافت فورک سگویت شبکه لایتنینگ الگوریتم اجماع گواه اثبات کار اسیک ژاپن

ایده اولیه موناکوین در دسامبر سال ۲۰۱۳ شکل گرفت و به صورت رسمی در اول ژانویه ۲۰۱۴ خلق شد. در همین تاریخ، فروم BitcoinTalk جزئیاتی درباره انتشار این کوین و خصوصیات آن منتشر کرد.

در بلاک شماره ۹۳۷۴۴۰، یک سافت فورک ایجاد شد و سگویت بر روی موناکوین اجرا شد تا با بیت کوین، لایت کوین و ورت کوین (VertCoin) و دیگر ارزهای دیجیتال متمرکز بر پرداخت هم راستا شود.

آینده موناکوین چگونه خواهد بود؟

موناکوین یک ارز دیجیتالی بوده که هنوز به صورت کامل راه اندازی نشده، اما برای تمام مشتریان ارسال می شود.

در حال حاضر موناکوین کارت در تعدادی کشورهای منتخب وجود دارد و تمرکز این کارت ها در کشورهایی از جمله آسیا، اروپا، ایالات متحده متمرکز است.

قبلا برنامه موناکوین بر روی گوشی های موبایل اجرا شده بود و در حال حاضر در برنامه هایی از جمله  App Store و Google Play وجود دارد. 

نقاط قوت و ضعف موناکوین

نقاط قوت:

 • در کشور توسعه دهنده خود یعنی ژاپن، بسیار محبوب است.
 • از الگوریتم‌های Lyra2Rev2 و Dark Gravity Wave v3 برای ایجاد فرصت‌های ماینینگ منصفانه، نرخ موفقیت و درجات سختی پروسه ماینینگ استفاده می‌کند.
 • کارآمدتر شدن سیستم موناکوین از زمان اجرای سگویت بر روی آن.
 • افراد می‌توانند هم تراکنش‌های عمومی و هم تراکنش‌های خصوصی را با آن انجام دهند.

نقاط ضعف:

 • این کوین چیزی بیشتر از یک توکن کریپتو برای تریدینگ را ارائه نمی‌دهد.
 • در خارج از ژاپن محبوبیت چندانی ندارد.

پیش بینی سرمایه‌گذاری بلندمدت موناکوین (۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵)

پیش بینی قیمت توسط سایت Digital Coin Price

قیمت موناکوین افزایش خواهد یافت. طبق نظر این وب‌سایت، سرمایه‌گذاری بلندمدت در این کوین سودمند خواهد بود.

در سال ۲۰۲۱، قیمت این ارز می‌تواند به ۳ دلار برسد و در اواخر سال ۲۰۲۲ نیز پتانسیل افزایش قیمت به ۳.۵ دلار را خواهد داشت.

در سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ نیز قیمت موناکوین به تدریج به قیمت ۷ دلار خواهد رسید.

پیش بینی قیمت توسط سایت Wallet Investor

طبق پیش بینی Wallet Investor، موناکوین برای سرمایه‌گذاری بلندمدت مناسب نیست؛ قیمت این کوین از ۱.۳۲۹ دلار به ۰.۱ دلار نزول خواهد کرد. این تغییر حدود ۹۲.۱ درصد است.

در اواخر سال ۲۰۲۵ نیز قیمت این ارز دیجیتال به ۰.۰۲۲ دلار می‌رسد.

ارز دیجیتال موناکوین را چگونه می توان خرید و ذخیره کرد؟

ارز دیجیتال موناکوین را می توان به راحتی با فیات خرید. برای انجام چنین کاری می بایست در ابتدا به ETH و یا BTC تبدیل شوید.

برای انجام چنین کاری می توانید از صرافی های پشتیبانی شده از جمله Binanc ،Bit-Z و Huobi ،Bittrex و Liquiاستفاده کرد. 

اما اینکه چطور می توان ارز دیجیتال موناکوین را ذخیره کرد. از آنجایی که این ارز دیجیتال یک نشانه ERC-20 در بلاکچین اتریوم است، بنابراین می توان آن را در هر کیف پولی که سازگار با اتریوم است ذخیره کرد.

رقبای موناکوین

موناکوین

موناکوین به عنوان یک ارز دیجیتال دارای رقیب‌‌‌های سرسخت بسیاری همچون بیت کوین، لایت کوین، ورت کوین و گروستل کوین (GroestleCoin) است. monacoin به عنوان یک ارز ژاپنی، در کشور ژاپن از تمامی ارزهای ژاپنی پیشی گرفته و دارای محبوبیت زیادی در بین ژاپنی هاست. ورت کوین و گروستل کوین به دلیل مقاومت آنها مقابل ایسیک، می‌توانند از اصلی‌‌‌ترین رقبای موناکوین به حساب بیایند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد monacoin یک ارز دیجیتال محسوب می‌شود اما این ارز در خارج از کشور ژاپن از محبوبیت خاصی برخوردار نیست. در سال گذشته نیز موناکوین در عرصه بین الملل روند صعودی خاصی نداشته است. با تمام این مشکلات موناکوین در ژاپن از محبوبیت قابل قبولی برخوردار است. برای افرادی که در خارج از ژاپن زندگی می‌کنند در حال حاضر monacoin ارز مناسبی برای سرمایه گذاریشان نیست. شاید در بلند مدت با تغییر و تحولات بازار رمزارزها و همچنین با افزایش محبوبیت موناکوین در جهان، شرایط سرمایه گذاری در آن به وجود آید. با این حال برخی کارشناسان معتقدند که قیمت موناکوین می‌‌‌تواند افزایش داشته باشد. برخی از این کارشناسان قیمت موناکوین را تا سال ۲۰۲۲ چیزی حدود ۵ دلار پیش بینی کرده‌‌‌اند. با تمام این توضیحات در حال حاضر موناکوین را نمی‌‌‌توان ارز مورد اعتمادی در خارج از کشور ژاپن دانست.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1695

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.