1

نکاتی برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

 • کد خبر : 2981
 • ۱۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
نکاتی برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای

یکی از رایج ترین راه های ورود افراد به دنیای کارآفرینی، بازاریابی شبکه ای است که اغلب به عنوان بازاریابی چند سطحی (MLM) شناخته می شود. بازاریابی شبکه ای یکی از محبوب ترین ایده های کسب و کار خانگی است زیرا شروع آن ارزان است. ما در این نوشتار نکاتی برای موفقیت در بازاریابی شبکه […]

یکی از رایج ترین راه های ورود افراد به دنیای کارآفرینی، بازاریابی شبکه ای است که اغلب به عنوان بازاریابی چند سطحی (MLM) شناخته می شود. بازاریابی شبکه ای یکی از محبوب ترین ایده های کسب و کار خانگی است زیرا شروع آن ارزان است. ما در این نوشتار نکاتی برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای به شما نشان خواهیم داد که چگونه به عنوان یک بازاریاب شبکه ای موفق شوید. 

برندها و مشاغل می توانند از بازاریابی شبکه ای برای افزایش حضور و شهرت اینترنتی خود استفاده کنند. با این که بازاریابی شبکه ای محبوب است، اما در دنیای واقعی بدون چالش نیست. بسیاری از مردم ادعا می کنند که موفقیت کمی با MLM داشته اند. برای موفقیت باید انگیزه و استراتژی داشته باشید.

بازاریابی شبکه ای چیست و چگونه کار می کند؟

بازاریابی شبکه‌ای یک مفهوم تجاری است که در آن شرکت‌ها محصولات خود را به افرادی‌که بعنوان بازاریاب شبکه‌ای شناخته می‌شوند، با قیمت پایین ارائه می‌کنند. این محصولات یا خدمات توسط بازاریابان شبکه ای مجدداً فروخته خواهند شد. همچنین ممکن است به بازاریابان شبکه برای ارجاع دیگران به شرکت کمیسیون پرداخت شود. 

برخلاف سلسله مراتب و سیاست‌هایی که در شرکت‌های بزرگ وجود دارد، بازاریابی شبکه‌ای طبیعتاً مشارکتی است. همه چیز از مکمل ها گرفته‌تا مراقبت از پوست قابل فروش است.

 

باورهای اشتباه درباره MLM

قبل از اینکه تکنیک های موفقیت در MLM را به شما بیاموزیم، قصد داریم باور های غلطی را که در مورد MLM در ذهن اغلب بازاریابان شبکه ای و مردم عادی نقش بسته را بزداییم. سپس در ادامه شما را با روش های موفقیت در مسیر MLM آشنا سازیم. پس در ادامه همراه نتورک نیوز باشید.

 

۱. مفهوم MLM با شرکت های هرمی در تضاد است!

بسیار از مردم که با مفهموم MLM آشنا نیستند، به خاطر ساختار مشابه بازاریابی‌ شبکه ای به شرکت های هرمی، گمان می کنند که بازاریابی شبکه ای نیز نوعی شرکت هرمی است! اما عملکرد و مسیر شرکت هایی که از طریق استراتژی MLM اقدام به فروش محصولات خود می کنند، کاملا با شرکت های هرمی متفاوت است. بزرگترین تفاوت شرکت های هرمی با شرکت های بازاریابی چند سطحی در این است که شرکت های هرمی محصول نمی فروشند یا خدماتی ارائه نمی دهند و از طرفی اصلا قانونی نبوده و مشروعیت ندارند.!

 

۲. رویای پولدار شدن یک شبه

شاید اغلب کسانی که MLM را انتخاب می کنند، قصد دارند که راه صد ساله را یک شبه طی کنند و گمان می کنند که با MLM می توان این کار را انجام داد. اما اینطور نیست. در بازاریابی شبکه ای شما متناسب با انرژی و زمانی که می گذارید؛ نتیجه خواهید گرفت. اصلا اینطور نیست که مثلا اگر زودتر از فرد دیگری شروع کرده اید، درآمدتان از او بیشتر خواهد بود.

 

۳. بازاریابی شبکه‌ای شغلی راحت اما پر درآمد!

این باور عموم افرادی است که از دور به بازاریابی‌ شبکه ای نگاه می کنند. انها فرک می کنند به راحتی و در مدت زمان کمی می توانند به پول های کلان دست یابند. اما باید بدانید که در بازاریابی شبکه ای برای موفق شدن باید پشتکار داشت. باید تکنیک های فروش و شبکه سازی را به خوبی یاد بگیرید. سپس بدون اینکه لحظه ای انگیزه خود را از دست دهید، بکوشید تا به موفقیت برسید‌.

 

 

رهبران موفق MLM چه می گویند؟

برای اینکه کسب و کار خود را به مشتریان معرفی کنید، باید بر بازاریابی تمرکز کنید. این ممکن است با تماس یا انجام معامله با آنها انجام شود. این مهم است که در نظر بگیرید که چگونه محصول را بفروشید. انواع تکنیک های بازاریابی برای انتخاب وجود دارد. یکی از این تاکتیک های بازاریابی، فروش مستقیم است.

مطمئنا نام فروش مستقیم را شنیده‌اید. اگر نمی دانید، فروش مستقیم نوعی تجارت بازاریابی است که در آن مالک محصول خود را می فروشد یا خدماتی را مستقیماً بدون استفاده از هیچ واسطه یا فروشنده به کاربر نهایی ارائه می دهد. 

نکاتی برای موفقیت

نکاتی برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای که رهبران MLM توصیه می کنند

نکته ۱: با واقعیت های بازاریابی چند سطحی آشنا شوید.

دانش خود را بالا ببرید تا درگیر طرح های هرمی و کلاهبرداری های MLM نشوید. در مورد صنعت فروش مستقیم اطلاعات کسب کنید، تحقیقات کاملی در مورد شرکت های بازاریابی شبکه ای انجام دهید و ارزیابی کنید که آیا شما و حامی مالی شما مناسب هستند یا خیر. در حالی که بازاریابی شبکه ای این پتانسیل را دارد که شما را ثروتمند کند، اما آمار نشان می دهد که از هر ۱۰۰ در بازاریابی شبکه ای فقط یک نفر موفق می شود یا درآمد کسب می کند. 

هر دستاورد مهمی مستلزم دانش و عمل است. 

نکته ۲: صمیمانه و با اخلاق باشید.

یکی از دلایلی که فروش مستقیم شهرت منفی دارد این است که بسیاری از فروشندگان از اغراق و عدم صداقت برای به دست آوردن مشتریان جدید استفاده می کنند.

 بسیاری از مردم به اشتباه احساس می کنند که شرکت های MLM این رفتار را تشویق می کنند در حالی که در واقع این کار را نمی کنند. سازمان‌های MLM که قانونی هستند از شما می‌خواهند که با مشتریان و استخدام‌کنندگان آینده صادق باشید. برای تبلیغ محصولتان اشتیاق داشته باشید فقط مراقب باشید که زیاده روی نکنید و اظهارات اغراق آمیز یا کلاهبرداری نکنید.   

نکته ۳: استراتژی ها را با احتیاط دنبال کنید.

برای ایجاد پایه ای قوی برای حرفه MLM خود، باید بر روی نکاتی که برای موفقیت در فروش مستقیم یا کسب و کار MLM ذکر می‌کنیم تمرکز کنید. 

 • ۱- اولین تکنیک، بررسی ثبات و تجربه سازمان در صنعت MLM یا فروش مستقیم است.
 • ۲- تکنیک دوم یادگیری در مورد محصولات و خدمات شرکت MLM است. تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید آیا محصول برای گروه وسیعی از کاربران نهایی مفید است یا خیر.
 • ۳- تکنیک سوم این است که به ساختار پرداخت شرکت MLM نگاهی بیندازید و ببینید آیا واسطه ها و خطوط پایین استخدام شده‌آنها پاداش می گیرند یا خیر. با این طرح غرامت، همه باید منتفع شوند.
 • ۴- تکنیک چهارم شامل یادگیری در مورد مدیر عامل بازاریابی شبکه ای و تجربه بازاریابی او و همچنین یادگیری در مورد شهرت شرکت است.
 • ۵- تکنیک پنجم ارزیابی وضعیت فعلی شرکت و تعیین اینکه آیا هنوز در مراحل اولیه توسعه است یا خیر.
 • ۶- تکنیک ششم تعیین کیفیت آموزش ارائه شده‌به مشتریان، واسطه ها یا سرنخ های کسب و کار MLM است.

کسب و کار موفق MLM مستلزم آموزش مناسب است.

نکته ۴: آنچه را که آموخته اید به کار ببرید

به آموزش های ارائه شده توسط مربیان یا رهبران کسب و کار MLM یا فروش مستقیم خود توجه کنید.

برای ایجاد یک حرفه MLM خوب، دانشی را که از طریق آموزش دریافت کرده‌اید به کار ببرید. 

نکاتی برای موفقیت

نکته ۵: از خطوط بالا کمک بگیرید

اگر از واسطه‌ها یا فروشنده‌هایی پایین‌تر هستید، مطمئن شوید که از خط تولید خود کمک بگیرید زیرا آنها در مورد محصول یا خدمات و همچنین کسب‌وکار اطلاعات بیشتری دارند و می‌توانند به شما کمک کنند از فروش مستقیم یا MLM درآمد بیشتری کسب کنید.

 سؤالات زیر را در نظر بگیرید تا ببینید آیا واقعاً مفید هستند یا خیر. 

 • ۱- آیا از طریق آپلاین خود تماس های شخصی دریافت می کنید؟
 • ۲- آیا آنها در اجرای یک استراتژی کمک می کنند؟
 • ۳- آیا آنها به شما کمک می کنند یا روی موفقیت شما متمرکز هستند؟ 

نکته ۶: اقدامات لازم برای حمایت از خط پایین خود را انجام دهید

با پیشرفت شغل MLM شما، شروع به استخدام خطوط پایین برای دریافت پورسانت از فروش آنها خواهید کرد.

شما باید روی آنها تمرکز کنید و با ارائه آموزش های مناسب محصول یا خدمات به آنها در دستیابی به اهدافشان کمک کنید.

این باعث اعتماد به نفس لازم برای پیشرفت در حرفه MLM می شود. با توجه به اینکه خطوط پایین برای کسب و کار MLM جدید هستند، درک واضحی از طرح به آنها ارائه دهید، شخصاً با آنها تماس بگیرید تا به آنها کمک کنید، از آنها در فروش استفاده و حمایت کنید.

با توجه به نکاتی که رهبران MLM برای موفقیت ذکر کردند، ارائه حداقل ۳۰ روز آموزش به خطوط پایین توصیه می شود. 

نکته ۷: کار فعلی خود را تا زمانی که کسب و کار MLM شما قوی شود، حفظ کنید

شغل فعلی خود را تا زمانی که درآمد قوی از تجارت فروش مستقیم خود داشته باشید یعنی بیشتر یا برابر با درآمد فعلی تان، حفظ کنید.در حالی که در شغل فعلی خود به کار خود ادامه می دهید، روی کسب و کار فروش مستقیم خود کار کنید و پس از تثبیت کسب و کار MLMتان، می توانید شغل خود را ترک کنید.

نتیجه:

موفقیت در کسب و کار MLM فقط به مدیریت کسب و کار مربوط نمی شود، بلکه در نحوه مدیریت خود و خط پایین و مشتاقان و مشتریان احتمالی شما نهفته است. 

از نکاتی که برای موفقیت در این نوشتار معرفی شد استفاده کنید تا در کسب و کار بازاریابی شبکه ای خود موفق شوید. ممنون که تا انتهای این مقاله همراه نتورک نیوز بودید. اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با بازاریابی شبکه ای هستید، پیشنهاد می کنیم سایر مقالات موجود در سایت نتورک نیوز را مطالعه نمایید.

 

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=2981

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.