2

ارز دیجیتال کین

  • کد خبر : 1646
  • ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۷
ارز دیجیتال کین

ارز دیجیتال کین | ارز دیجیتال کین نوعی رمز ارز است که داخل شبکه‌ای در رسانه‌ اجتماعی kik تولید شده است و مشوقی برای توسعه ‌دهندگان درون شبکه می‌باشد. kik رقیبی برای فیسبوک بوده است، kin به عنوان ارز دیجیتال رسانه kik تولید شد. تمامی برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان فعال در این برنامه، به جای گرفتن […]

ارز دیجیتال کین | ارز دیجیتال کین نوعی رمز ارز است که داخل شبکه‌ای در رسانه‌ اجتماعی kik تولید شده است و مشوقی برای توسعه ‌دهندگان درون شبکه می‌باشد. kik رقیبی برای فیسبوک بوده است، kin به عنوان ارز دیجیتال رسانه kik تولید شد.

تمامی برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان فعال در این برنامه، به جای گرفتن پول در ازای امکانات و بازی‌هایی که در این رسانه تولید می‌کنند، ارز دیجیتال kin دریافت می‌کنند.

ارز دیجیتال Kin دریافتی پاداشی است که کاربران در ازای این محصولات و خدمات پرداخت می‌کنند. به تازگی، SEC یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، شکایتی قانونی علیه Kik و رمز ارز kin کرده است.

معنای کین

کلمه kin یک اختصار از کلمه Kinship به معنای خویشاوندی و همبستگی است. هدف از تولید ارز دیجیتال کین، تقویت روابط درون رسانه اجتماعیkik می‌باشد و با همین هدف هم طراحی شده است. Kin وابستگی ایجاد می‌کند و سبب تعامل هر چه بیشتر کاربران در kik می‌شود.

پیدایش ارز دیجیتال کین

اولین بار کین به شکل یکی از توکن‌های استاندارد ERC20 در بلاکچین اتریوم پدیدار شد. هدف اصلی از پیدایش این ارز، محیط رسانه kik بود و قصد داشت کاری کند تا کاربران محصولات و خدمات مجازی را از این طریق خریداری نمایند و همچنین، برنامه‌ نویسان و توسعه‌دهندگان هم درآمد کسب نمایند.

این رمز ارز، نخستین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی توسط تیمی از دانشگاه واترلو متولد شد. مدیر عامل فعلی این رمز ارز آقای تد لیونگ استون است.

عرضه اولیه کین

بیشتر عرضه اولیه‌ها در رمزارزها، با هدف اشتغال زایی مبتنی بر بلاکچین پدید می‌آیند. Kik با ده سال طول عمر و سرمایه بالای یک میلیارد دلار تصمیم به ICO گرفت و توجه خیلی‌ها را در حوزه رمزنگاری به سمت خود جلب کرد. این شرکت توانسته بود از روش‌های سنتی به سرمایه‌ای ۱۲۰ میلیون دلاری برسد!

امتیازات کین

طبق ادعای کین، این رمز ارز بیش از یک میلیون کاربر منحصر به فرد دارد که این رمز ارز را خریداری می‌کنند و یا از آن سود می‌برند.

بنابراین، کین از جمله پرکاربردترین رمز ارزهای دنیا می‌باشد، همچنین معاملاتی که در بستر این رمز ارز انجام می‌شود، نسبت به بیت کوین و اتریوم بیشتر است و پنجمین جایگاه را در گردش ارز روزانه در صنعت بلاکچین دارد و از بستری ایمن برخوردار است.

فراز و نشیب کین در بستر زمان

در دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی سیستم خاصی در kik راه‌ اندازی شد که Kik Kik Pointsنام داشت. این سیستم در بستر رسانه kik به کاربران پاداش می‌داد. سرانجام در سال ۲۰۱۷ این سیستم حذف شد. در سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی kik با برگذاری ICO توکن کین به سرمایه‌ای در حدود ۱۰۰ میلیون دلار دست یافت.

متاسفانه در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا این شرکت را نسبت به فروش غیرقانونی توکن kin متهم کرد و در سپتامبر همان سال هم رسانه kik اعلام تعطیلی کرد تا بتواند در دادگاه علیه اتهام وارده، دفاع کند و بر روی این کار تمرکز داشته باشد.

سرانجام، در ماه اکتبر همان سال، شرکت مدیالب اعلام کرد که تمایل دارد تا رسانه kik را خریداری نماید و kin حفظ شود.

ساختار ارز دیجیتال Kin

Kin اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شد. (همچنین بخوانید؛ معرفی IOTA).

عرضه این رمزنگار دیجیتال به وسیه ICO انجام شد و طی دو هفته نزدیک به صد میلیون دلار در صندوق ICO این ارز، سرمایه گذاری شد. پس از راه اندازی Kin، بنیانگذاران آن، اکو سیستم کین را طرحی به منظور گردهم آوردی کاربران در یک اقتصاد به اشتراک گذاشته شده نامیدند، به طوری که این ارزدیجیتال به عنوان پایه ای برای اکوسیستم خدمات دیجیتال غیرمتمرکز عمل می کند. 

درحالی که اکثر شرکت هایی که ارز دیجیتال راه اندازی می کنند نیاز به یک پایگاه کاربری آماده هستند، Kik اما در این زمینه مزیت بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود دارد. چرا که Kik در حال حاضر میلیون ها کاربر فعال دارد که از پلتفرم پیام رسانش استفاده می کنند. به همین ترتیب Kik در مرحله اول، مزیت پذیرش ارزدیجیتال Kin در میان میلیون ها کاربر را دارد. همچنین پلتفرم Kik قابلیت کیف پول شدن به منظور ذخیره پول سنتی و ارزهای دیجیتال را در انواع مختلف دارد که همین امر یک مزیت رقابتی برای Kik ایجاد کرده است.

تولید ارز دیجیتال کین

پس از ICO در سال ۲۰۱۷ میلادی، بر روی پلتفرم اتریوم در حدود ۱۰ تریلیون توکن ایجاد شد. در حال حاضر، این توکن‌ها با استفاده از استاندارد ERC-20 از بلاکچین اتریوم به بلاکچین اختصاصی کین منتقل می‌شوند. البته، پس از انتقال توکن‌های قدیمی به بلاکچین جدید، به نوان سکه کین شناخته خواهند شد.

پس از فراز و نشیبی که در بالا توضیح داده شد، سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری این توکن به شدت کاهش یافت و به ۹٫۴ دلار رسید. محبوبیت این رمز ارز کم شد و در بیشتر صرافی‌های مهم نیز معامله نمی‌شود.

البته برخی از صرافی‌های غیرمتمرکز مثل EtherDelta، Bancor Network، IDEX، DDEX.io، ERC dEX، صرافی COSS در سنگاپور و صرافی‌های Mercatox و Coinfalcon در انگلستان از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند.

میزان کل عرضه ثابت توکن Kin

پیش از رویداد توزیع توکن ها (Token Distribution Event) شور و اشتیاق زیادی در رابطه با ایجاد پلتفرم کین برای علاقه مندان به ارزهای رمزپایه

میزان کل عرضه ثابت Kin ده تریلیون توکن است که به چهار بخش تقسیم می شود:

  • ۵ درصد – برای پیش فروش به سرمایه گذاران با تخفیف ۳۰%
  • ۵ درصد – برای شرکت کنندگان در رویداد توزیع توکن (TDE)
  • ۳۰ درصد – برای کمپانی Kik Interactive
  • ۶۰ درصد – برای مکانیسم موتور پاداش کین (KRE) جهت رشد اکوسیستم

موتور پاداش کین (Kin Rewards Engine) چگونه عمل می کند؟

موتور پاداش کین (KRE) یک مکانیسم ساخته شده جهت ایجاد انگیزه در اکوسیستم Kin است. این مکانیسم به ارائه دهندگان خدمات دیجیتالی که از ارز دیجیتال کین استفاده می کنند، پاداش های روزانه پرداخت می نماید. پس از راه اندازی کامل پلتفرم در نیمه دوم سال ۲۰۱۸، انتشار برنامه ریزی شده ۰٫۰۶۱% از ذخایر توکن های باقی مانده در هر روز آغاز خواهد شد.

میزان پاداش روزانه پرداختی توسط Kin Rewards Engine
میزان پاداش روزانه پرداختی توسط KRE
ویژگی های کین

کین با محیط kik یکپارچه شده است. می‌تواند دریافت و ارسال کند، تبادل نماید و با برنامه‌هایی که در بستر kik هستند، ادغام شود. به علاوه، کابران این برنامه می‌توانند کین بگیرند، آن را به دیگران هدیه دهند.

برنامه‌های محبوبی چونSwelly، MadLipz، ThisThat، Perfect365، Kinit، PauseFor و … از این رمز ارز استفاده می‌کنند.

ارز رمزپایه Kin در کدام صرافی ها پشتیبانی می شود؟

EtherDelta غیرمتمرکز KIN/ETH
Bancor Network غیرمتمرکز KIN/BNT
IDEX غیرمتمرکز KIN/ETH
DDEX.io غیرمتمرکز KIN/ETH
ERC dEX غیرمتمرکز KIN/ETH
COSS سنگاپور KIN/BTC ; KIN/ETH
Mercatox انگلستان KIN/BTC ; KIN/ETH
Coinfalcon انگلستان KIN/BTC ; KIN/ETH

آینده کین

کیک امید دارد تا در دادگاه پیروز شود و در پرونده‌ای که بر علیه سرمایه‌داران قدیمیش متهم شده است، دفاع کند و حقش را بگیرد.

در ویدیوی زیر نحوه ثبت نام در صرافی Ftx.com و خرید ارز کین را برای شما آماده کرده ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. (حتما قبل از وصل شدن به سایت صرافی Ftx.com فیلترشکن اروپا را فعال نمایید)

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1646

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.