0

موفقیت در بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 1979
  • ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
موفقیت در بازاریابی شبکه ای

روش های موفقیت در بازاریابی شبکه ای مانند همان چیزهایی است که باعث موفقیت هر کسب و کار دیگری می شود. بازار خود را بشناسید، مشتریان را بیابید، پیامی ارائه دهید که برای آنها جذاب باشد و به آنها خدمات خوبی ارائه دهید. مهم نیست که کدام مدل فروش مستقیم را انتخاب می کنید، نکات […]

روش های موفقیت در بازاریابی شبکه ای مانند همان چیزهایی است که باعث موفقیت هر کسب و کار دیگری می شود. بازار خود را بشناسید، مشتریان را بیابید، پیامی ارائه دهید که برای آنها جذاب باشد و به آنها خدمات خوبی ارائه دهید. مهم نیست که کدام مدل فروش مستقیم را انتخاب می کنید، نکات اساسی وجود دارد که می توانید برای رسیدن به موفقیت از آنها پیروی کنید.

روش های موفقیت در بازاریابی شبکه ای

از آنچه می فروشید استفاده کنید (و آن را دوست بدارید).

مشتریان شما متوجه خواهند شد که چه زمانی فقط می خواهید چیزی به آنها بفروشید و چه زمانی واقعاً در مورد چیزی که ارائه می دهید هیجان زده هستید.

بهترین نتورکر ها از محصولاتی که می فروشند استفاده می کنند و عاشق آن هستند. با اشتیاق در مورد آنها صحبت می کنند و این همان چیزی است که به فروش آنها کمک می کند.

استفاده از محصولات و خدمات به شما این امکان را میدهد تجربیات خود را صادقانه با مشتریان درمیان بگذارید.

قرارداد را بخوانید

برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای برنامه بازاریابی و جبران خسارت شرکت خود و همچنین هرگونه خط مشی یا رویه را بخوانید و درک کنید.

ممکن است قوانین و محدودیت هایی وجود داشته باشد که باید از آنها پیروی کنید. به عنوان مثال، برخی از شرکت ها شما را از استفاده از نام آنها منع می کنند.

علاوه بر این، برای به حداکثر رساندن درآمد خود، باید بهترین راه برای کسب درآمد را بدانید. کدام محصولات محبوب ترین هستند و بیشترین درآمد را برای شما به ارمغان می آورند؟

هرچه بهتر بتوانید شرایط اداره کسب‌وکار و نحوه دریافت حقوق خود را درک کنید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

بازار هدف خود را شناسایی کنید

برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای بهترین خریداران را برای محصولات، خدمات و طرح تجاری خود تعیین کنید.

اکثر شرکت‌های بازاریابی شبکه ای، توصیه می کنند با فهرستی از ۱۰۰ نفری که می‌شناسید شروع می‌کنند. اگرچه ممکن است مشتریان و شرکای جدید شما در این لیست باشند اما این روش کارآمدی برای شروع نیست.

شناسایی بازار هدف به این معنی است که وقت خود را برای فروش به افرادی که نیازی به محصول شما ندارند تلف نکنید. 

علاوه بر این، در بازاریابی شبکه ای، تمرکز روی هدف قرار دادن افرادی وجود دارد که می‌خواهند کسب درآمد کنند. این لزوما بد نیست، اما بهتر است روی افرادی تمرکز کنید که علاوه بر اینکه می‌خواهند پول در بیاورند، محصولات و خدمات شما را دوست دارند.

در واقع، بسیاری از افرادی که کسب و کار خود را در بازاریابی شبکه ای راه اندازی می کنند، ابتدا مشتری بودند و آنقدر محصولات را دوست داشتند که تصمیم به فروش آن ها گرفتند.

بهترین خریداران را برای محصولات، خدمات و طرح تجاری خود تعیین کنید

ارزش پیشنهادی را شناسایی کنید

تعیین کنید که بازار شما چگونه می تواند از محصولات، خدمات و طرح تجاری شما سود ببرد. آیا مشتریان شما اهل ورزش هستند، آشپزی می کنند یا به احساس اعتماد به نفس بیشتری نیاز دارند؟

استراتژی های بازاریابی ضعیف یکی از دلایل اصلی شکست کسب و کارهای خانگی است، بنابراین مهم است که مزایای محصول یا خدمات را برای بازار هدف خود شرح دهید.

بدانید بازار خود را کجا پیدا کنید

تبلیغات عمومی به اندازه ارسال پیام به طور مستقیم به مشتریان اثر نمی کند.

همانطور که قبلاً ذکر شد، اکثر شرکت‌های فروش مستقیم توصیه می‌کنند فهرستی از ۱۰۰ نفری که می‌شناسید تهیه کنید، که می‌تواند روش خوبی برای شروع باشد.

خودتان را متمایز کنید

چرا مردم باید از شما خرید کنند نه نماینده دیگری؟

شما باید خودتان را از هزاران نفر دیگر که با همان شرکت کار می کنند متمایز کنید. یک راه عالی برای انجام این کار این است که داستان شخصی خود را بگویید.

راه دیگر برای متمایز کردن خود، ارائه سطح بالاتری از خدمات یا سفارشی کردن آنچه ارائه می کنید است. می‌توانید وب‌سایت و ابزارهای بازاریابی خود را در صورت اجازه شرکت توسعه دهید تا به نشان دادن سبک شخصی خود و متمایز کردن شما از دیگران کمک کند.

بیشتر بخوانید

ارائه سطح بالاتری از خدمات یا سفارشی کردن آنچه ارائه می کنید

تکنیک‌ های مفید فروش در بازاریابی شبکه‌ ای

به‌عنوان یک بازاریاب باید علاوه‌بر شبکه‌سازی و اضافه کردن افراد جدید، به فروش محصولات و خدمات خود نیز اهمیت دهید. برای انجام این کار باید آموزش‌های لازم را کسب نمایید تا بتوانید در میان بخش‌های مختلف بازاریابی تعادل و توازنی مناسب برقرار نمایید. در ادامه چند تکنیک مفید و موثر برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای را بیان خواهیم کرد.

کسب اطلاعات مشتریان

ازجمله تکنیک‌های مهم برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای، تحقیق و شناسایی مشتریان محسوب می‌شود. مشتریان باعث بالا رفتن اعتبار کسب‌وکار شما خواهند شد.

ترغیب مشتریان به تعامل

برای‌ اینکه مشتریان را ترغیب کنید تا با شما تعامل کنند، تکنیک‌ها و روش‌های متعددی وجود دارد. شما می‌توانید به‌صورت رایگان نمونه‌های محصول را در اختیار مشتریان قرار دهید.

ترغیب مشتریان به تعامل

از داستان سرایی غافل نشوید

داستان‌ها تاثیر بسیار بیشتری نسبت‌ به اعداد و ارقام دارند. پایان داستان شما باید سرشار از شادی باشد و مشتریان بالقوه با استفاده از راهکارها و محصولات شما مشکلات خود را حل کنند.

برندسازی شخصی اهمیت بسیار زیادی دارد

از جمله راه‌های موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای، برندسازی شخصی محسوب می‌شود. این برندسازی به شما کمک می‌کند تا در مقایسه با رقبا متفاوت باشید و مشتریان شما را برای خرید انتخاب کنند.

.بیشتر بخوانید: وست ویژن

بازاریابی شبکه ای چیست؟

بازاریابی شبکه‌ای در حال تبدیل شدن به یک کسب‌وکار محبوب است که افراد از هر طبقه اجتماعی به آن می‌پیوندند. نتورک مارکتینگ کسب و کاری است که افراد از طریق شبکه خود یک محصول را به فروش می رسانند. اگر به دنبال موفق بودن در بازاریابی شبکه ای هستید، این ۶ راز به شما کمک می کند تا سریعتر به ایجاد یک تیم بزرگ برسید.

از آنجایی که با سرمایه اولیه کم میتوان فعالیت در این حوزه را شروع کرد، یک گزینه بسیار محبوب برای علاقه مندان به کارآفرینی بدون نیاز به هزینه مالی زیاد است. بازاریابی شبکه ای یک صنعت بزرگ است که به دلیل جذابیت مالی آن همچنان در حال رشد است. اما این تنها دلیلی نیست که روز به روز مردم بیشتر به سمت بازاریابی شبکه ای جذب می شوند.

۶ راز برای موفق بودن در بازاریابی شبکه ای

۱) سرعت تیم سرعت رهبر است

احتمالاً شنیده اید که سرعت تیم شما هرگز نمی تواند از سرعت شما بیشتر شود. این مسئله در تجارت نیز صادق است. زمانی ما سریع‌ترین رشد را در تیم خود تجربه می‌کنیم که خودمان متعهد به انجام وظایف خود باشیم.

مهم نیست در کجای کسب و کار خود هستید، چه فقط ۲۰ نفر چه ۲۰۰۰۰ نفر در تیم خود دارید، اگر می خواهید به مرحله بعدی بروید، باید سرعت استخدام افراد جدید را افزایش دهید. معمولاً افراد از قانون دعوت از ۳ نفر جدید در روز به تجارت خود پیروی می کنند. با این حال، اگر به دنبال تغییر گسترده ای در زندگی خود در ۶-۱۲ ماه آینده هستید، می توانید آن را به دعوت ۱۰-۲۰ نفر در روز افزایش دهید.

۲) روی رویاها تمرکز کنید

زمانی که سرعت استخدام خود را افزایش داده‌اید قدم بعدی درک رویای افراد و انگیزه ی آنها برای تغییر است.

این رویکرد زمان شما را بهینه می‌کند و اثربخشی شما را در فعالیت‌های روزانه‌تان افزایش می‌دهد، زیرا فقط با افرادی زمان سپری می‌کنید که علاقه‌مند به تغییر زندگی خود هستند و می‌توانند به یکی از بزرگترین رهبران بعدی شما تبدیل شوند.

network marketing training

۳) عضو جدید برای تیم جذب کنید

حیاتی ترین زمان برای تکرار عضوگیری ۳۰ دقیقه پس از ثبت نام یک عضو جدید است. اگر غفلت کنید فرصت را برای ایجاد تیمی متشکل از ۵-۱۰ عضو جدید در چند هفته آینده از دست میدهید. و شاید شما بزرگترین رهبر بعدی خود را در میان افرادی که اشخاص جدید معرفی می کرد ملاقات می کردید.

۴) کمتر از ۱ ساعت در هفته را صرف آموزش کنید

ممکن است فکر کنید که با آموزش بیشتر تیم، درآمد و رشد شما افزایش می یابد اما برای موفق بودن در بازاریابی شبکه ای نباید بیش از ۱ ساعت در هفته به آموزش تیم خود اختصاص دهید. سعی کنید این کار را با یک تماس، وبینار یا در یک جلسه آنلاین انجام دهید.

این زمان را برای خود و تیم خود محدود کنید تا بتوانید فعالیت های درآمدزا را به حداکثر برسانید.

۵) در هر رویداد یک پیام تکراری بدهید

رویدادها همیشه بسیار انگیزشی هستند، اما انگیزه ماندگار نیست. به همین دلیل مهم است که در پایان هر رویداد یک پیام خاص به تیم خود بدهید.

به عنوان مثال، اگر با تیمی که تاکنون ۱۵ عضو دارد، یک جلسه آنلاین برگزار می کنید، پیام شما در این هفته ممکن است این باشد که همه باید حداقل ۲۰ نفر را به جلسه بعدی دعوت کنند تا ۳ مهمان جدید در جلسه داشته باشند.

۶) رهبران خود را متحد کنید

ایجاد یک تیم رهبری متحد که از یکدیگر حمایت می کنند، مطمئناً تجارت شما را رشد خواهد داد.

گام‌های کوچکی مانند برگزاری جلسه با رهبران خود پس از ارائه، جلسه آنلاین یا یک رویداد بزرگ، باعث می‌شود رهبران شما نه تنها احساس خاص بودن کنند، بلکه به آن‌ها اعتقاد و قدرت بیشتری برای پیشبرد بیشتر می‌دهد.

سرعتی که می‌توانید یک تیم بزرگ شکل دهید، به کیفیت رابطه‌ای که با رهبران خود ایجاد می‌کنید بستگی دارد. قبل از اینکه بدانید، رشد عظیمی در طرف مقابل در انتظار شما خواهد بود وقت خود را روی دوستی های طولانی مدت سرمایه گذاری کنید!

نکاتی مهم موفقیت در بازاریابی شبکه ای

رعایت نکاتی در بکارگیری درست بازاریابی شبکه‌ای به شما کمک می‌کنند تا نتیجه‌گیری بهتری داشته باشید. در ادامه قصد داریم برخی از نکات مهم برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای را بیان کنیم.

  • عضویت در بازاریابی شبکه‌ای نیاز به صرف زمان، حوصله و تعهدات خاص خود را دارد
  • توصیه می‌شود از افراد باتجربه در حوزه بازاریابی شبکه‌ای کمک بگیرید
  • برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای از نو شروع نکنید؛ بلکه با افرادی همراه شوید که در نیمه راه هستند و در پیشرفت شما تاثیر زیادی دارند
  • افزایش مطالعات در ارتباط با بازاریابی شبکه‌ای باعث کسب نتیجه مطلوب خواهد شد؛ بنابراین از مطالعه کافی غافل نشوید.

چگونه بازاریاب شبکه ای موفقی باشیم؟

بازاریابی شبکه ای به دلیل امکان آزادی زمان، کسب و کاری سودآور و فرصتی برای ترسیم مسیر موفقیت خود، برای بسیاری از افراد جذاب است. اگر قصد موفقیت در بازاریابی شبکه ای را دارید، به این ۴ نکته که حاصل سال ها تجربه در این صنعت است توجه کنید:

۱٫ به شرکت درست بپیوندید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک بازاریاب شبکه ای موفق، انتخاب شرکت مناسب است. شرکت‌های زیادی که هر روز افزایش می‌یابند، انتخاب را با مشکل مواجه کرده‌ است، اما اگر بتوانید نکات زیر را هنگام انتخاب در نظر بگیرید، کمتر احتمال دارد که اشتباه کنید:

نحوه دریافت حقوق

طرح جبران خسارت شرکت عامل بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود. روش پرداخت حقوق آنها چگونه است؟ سیاست پرداخت آنها چیست؟

زمان 

فاکتور زمان به این معناست که سعی کنید از شرکت هایی که خیلی جوان یا خیلی پیر هستند اجتناب کنید. شرکت هایی که زیر ۵ سال راه اندازی شده اند معمولاً بسیار پرخطر هستند. از سوی دیگر، شرکت های تأسیس شده با قدمت ۵۰ ساله احتمالاً اشباع شده اند و ایده ی خوبی نیستند!

محصول/خدمات

محصولات یا خدمات شرکت چیست؟ به یاد داشته باشید که شما اساساً از این طریق پول خود را به دست می آورید. محصولات باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد و برای افرادی که آنها را خریداری می کنند مفید باشد.

نتورک مارکتینگ

۲٫ توسط مربی مناسب آموزش ببینید

سال اول می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، زیرا دوره ای است که می توانید مهارت ها، محصولات و استراتژی های بازاریابی برندی را که می فروشید یاد بگیرید. در این مرحله به یک مربی نیاز دارید که شما را راهنمایی کند و در کنار شما باشد تا به شما کمک کند تا بر همه موانع احتمالی غلبه کنید و موفقیت شما را تضمین کند.

۳٫ انتظارات درست داشته باشید

بسیاری از مردم این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند بازاریابی شبکه ای طی روزها یا چند هفته پس از پیوستن به آن پول زیادی را به همراه خواهد داشت.

بازاریابی شبکه ای یک شغل ثابت نیست که بدانید هر هفته یا ماه چه مقدار درآمد دارید. این یک تجارت مانند هر تجارت دیگری است که برای موفقیت یا کسب سود به مقدار زیادی تلاش و زمان نیاز دارد. 

۵٫ تیم مناسب بسازید

خب، اکنون شما به یک شرکت کامل بازاریابی شبکه ای تعلق دارید و توسط بهترین مربی تحت آموزش هستید. همچنین انتظارات و نگرش درستی دارید پس در مسیر موفقیت هستید. قدم بعدی ساختن تیم مناسب است.

چیزی که فردی را که در تمام ماه تلاش می‌کند فروش داشته باشد از فردی که درآمد ۵ رقمی در ماه دارد متمایز می‌کند، نوع افراد تیمش است. این تجارت بر روی بازاریابی متمرکز است. به خاطر داشته باشید که افراد از نظر عملکرد و ظرفیت متفاوت هستند. به دنبال مجموعه ای از افرادی باشید که مانند شما با نگرش، انتظار و انگیزه مناسب برای موفقیت تلاش می کنند.

هنگامی که در نهایت تیم رویایی خود را پیدا کردید، تقریباً ۱۰۰٪ مطمئن باشید که کسب و کار شما رونق خواهد گرفت و یک بازاریاب شبکه ای موفق خواهید بود.

سخن پایانی

بازاریابی شبکه‌ای استراتژی فروش بسیار قدرتمندی محسوب می‌شود. در این بازاریابی هر فرد متناسب با میزان تلاش و زمانی‌که صرف می‌کند، درآمد خوبی را کسب خواهد کرد. کسب موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای، نیازمند تلاش و صرف زمان است. نتورک نیوز به شما برای موفقیت در بازاریابی شبکه‌ ای کمک شایانی می‌کند. این وب‌سایت با قرار دادن مقالات و مجلات مختلف باعث می‌شود تا از تجربیات دیگران استفاده کنید و راه موفقیت برای شما هموار شود.

سوالات متداول

۱- تکنیک‌ها و روش‌های موثر موفقیت در بازاریابی شبکه‌ ای چه چیزهایی هستند؟

آماده‌سازی سوالات، برقراری تعامل و اشتیاق، ارائه پیشنهادات مناسب و برخورداری از صداقت از جمله تکنیک‌ها و روش‌های موفقیت در بازاریابی شبکه ‌ای محسوب می‌شوند.

۲- استفاده از بازاریابی شبکه‌ای چه مزایایی را برای صاحبان کسب‌وکارها به‌همراه خواهد داشت؟

صاحبان کسب‌وکار می‌توانند با حداقل سرمایه وارد بازاریابی شبکه‌ای شوند و این بازاریابی از ریسک بسیار پایینی برخوردار است.

۳- چگونه می‌توان در بازاریابی شبکه‌ای به موفقیت دست یافت؟

برای اینکه در بازاریابی شبکه‌ای به موفقیت دست یابید، به کسب مهارت‌های لازم در مذاکره و ایجاد انگیزه در مشتریان نیاز خواهید داشت.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1979

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.