4

ارزهای دیجیتال آینده دار

  • کد خبر : 1249
  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳
ارزهای دیجیتال آینده دار

ارزهای دیجیتال آینده دار | در دنیای پرریسک سرمایه تنها چیزی که می توان از آن مطمئن بود ترکیب شدن روزافزون ارزهای دیجیتال با زندگی روزمره ماست. اگر تا چند سال پیش کریپتو فقط وسیله ای برای سرمایه گذاری یا سرگرمی برخی از افراد حوزه تکنولوژی بود امروزه تبدیل به تاثیرگذارترین ارز در مبادلات اقتصادی […]

ارزهای دیجیتال آینده دار | در دنیای پرریسک سرمایه تنها چیزی که می توان از آن مطمئن بود ترکیب شدن روزافزون ارزهای دیجیتال با زندگی روزمره ماست. اگر تا چند سال پیش کریپتو فقط وسیله ای برای سرمایه گذاری یا سرگرمی برخی از افراد حوزه تکنولوژی بود امروزه تبدیل به تاثیرگذارترین ارز در مبادلات اقتصادی دنیا شده است. اینکه شرکت های بزرگی مثل Square بیش از ۵۰ میلیون دلار روی بیتکوین سرمایه گذاری کردند و یا اینکه Paypal به کاربرانش اجازه خرید و فروش و پرداخت با ارز دیجیتال را می دهد یکی از چندین دلایلی است که پذیرش عمومی بیت کوین را در این سال اخیر بالا برده است. در نظر بگیرید یکی از بانک های آمریکا یا اروپا تصمیم بگیرد از سرمایه دیجیتال کاربرانش نگهداری کند و یا اجازه مبادله با پول نقد این ارزها صادر شود. با این اوصاف باید در سال ۲۰۲۱ هم منتظر افزایش استقبال عمومی از ارزهای دیجیتال آینده دار باشیم.

ارزهای دیجیتال آینده دار

بیت کوین

بیت کوین اولین و شناخته شده ترین ارزی است که در سرلیست سرمایه گذاری افراد علاقمند به حوزه کریپتو قرار دارد. باور کلی که درباره آینده بیت کوین وجود دارد این است که با انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهور آمریکا تمایل دموکرات ها به سمت رگوله کردن بیشتر ارزهای دیجیتال است. درواقع تحلیل گران ، آینده ارزهای دیجیتال را با ورود بایدن به عرصه سیاست مثبت ارزیابی می کنند. علاوه بر این با پشت سر گذاشتن پدیده هاوینگ در ابتدای ۲۰۲۰ می توان مطمئن بود که تا سه الی چهار سال پیش رو این اتفاق رخ نخواهد داد و می توان رشد قیمت بیت کوین را مثبت ارزیابی کرد. پس از هاوینگ اول در سال ۲۰۱۲ قیمت بیت کوین به رشد ۸۰۰۰ درصدی در ۱۲ ماه رسید. پس از هاوینگ دوم در سال  ۲۰۱۶  به رشد ۲۰۰۰ درصدی در ۱۸ ماه رسید. می توان پیش بینی کرد که بعد از این هاوینگ سوم در آپریل ۲۰۲۰ هم چنین رشدی را شاهد خواهیم بود. تا امروز که در ماه اول سال ۲۰۲۱ هستیم بخشی از این رشد را مشاهده کردیم. همانطور که قیمت بیت کوین بستگی به عرضه و تقاضا دارد، پس زمانی که روند رشد عرضه کند و تقاضا افزایش یابد، طبیعی است که قیمت بالا می رود. همه سر این موضوع بدیهی توافق دارند. اختلاف اصلی سر عدد نهایی است که برای سال ۲۰۲۱ پیش بینی می شود.

اتریوم

زیر سایه بیت کوین به عنوان شناخته شده ترین ارز، جایزه تاثیرگذارترین ارز دیجیتال بدون شک به اتریوم می رسد. دلیل این انتخاب هم امکانی است که اتریوم به دارندگانش ارائه می دهد: ساخت شبکه اختصاصی بلاکچین برای هر فرد. هر کسی با اتریوم می تواند dApp خود را بسازد. در آخرین ماه ۲۰۲۰ ارزش اتریوم با رشد ۶۰ درصدی از ۲۵ میلیون به ۴۰ میلیون رسید و قبل از اینکه به قیمت هر توکن آن به ۳۵۸ دلار برسد ، عدد ۴۸۳ دلار را به سرمایه گذاران خود نشان داد. این قیمت پایین اتریوم برای سزمایه گذارانی که به تازگی معامله در بازار ارز دیجیتال را آغاز کرده اند گزینه مناسبی خواهد بود. پیش بینی می شود که اتر بعد از بیت کوین می تواند دومین ارز دیجیتال آینده دار در سال ۲۰۲۱ باشد.

ارزهای دیجیتال آینده دار

ریپل

ریپل شرکتی است که با فناوری بلاکچین به بانک ها و سرویس های پرداختی اجازه می دهد که با ارز دیجیتال این شرکت مبادلات خود را انجام دهند. پس همانطور که آینده ارزهای دیجیتال رو به صعود و رشد می رود یک آلت کوین مثل ریپل هم مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد. با افزایش استقبال عمومی از ارزهای دیجیتال آینده دار بانک های بیشتری هر روزه به صف خدمات رسانی با این ارز اضافه می شوند. علاوه بر اینکه تا کنون بانک ها بیت کوین و دیگر ارزها مثل اتر را برای مبادلات خود به رسمیت نمی شناسند، مزیت دیگر استفاده از ریپل کارمزد کمتر آن به نسبت بیت کوین و دیگر ارزهاست.

لایت کوین

تاریخ تکرار می شود. نظر بسیاری از تحلیلگران درباره لایت کوین تکرار موفقیت بیت کوین در این ارز است. این ارز که توسط یکی از کارکنان شرکت گوگل ساخته شد در ابتدا به عنوان یک ارز “دوستدار ماینرها” شناخته می شد ولی اکنون به عنوان خواهر/برادر تنی بیت کوین شناخته می شود. مثل تمام ارزهای دیجیتال قیمت آن وابستگی مستقیم به قیمت بیت کوین دارد ولی اگر به نمودار لایت کوین در ماه دسامبر نگاهی بیندازید می بینید که در بیشتر موارد بهتر از بیت کوین عمل کرده است. تعداد مشخصی که از لایت کوین در جهان وجود دارد (۸۵میلیون) با اختلاف معناداری بیشتر از موجودی بیت کوین (۲۱ میلیون) است. این عدد نیروی ترغیب کنندگی بسیاری برای سرمایه گذاران بلند مدت در این حوزه است. علاوه بر این سرعت بیشتر لایت کوین در معاملات یکی از مزیت های  این ارز است و پیش بینی می شود ماینرها در سال ۲۰۲۱ نسبت به این تفات سرعت توجه بیشتری داشته باشند و لایت کوین را یکی از ارزهای دیجیتال آینده دار به شمار آورند.

ارز دوج کوین

ارز دوج کوین

ویژگی مثبت ارز دوج کوین قیمت بسیار پایین آن است و تعداد زیادی زیادی از آن را با یک دلار نیز می توان خرید و در آینده با چند برابر قیمت به فروش رساند. این امر حاکی از این است که می توان با سرمایه کم نیز وارد بازار ارزهای دیجیتال شد و کسب سود و درآمد کرد. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این ارز این است که در بسیاری از صرافی ها به راحتی قابل خرید است و کسانی که تازه می‌خواهند کار خود را در این بازار شروع کنند، می توانند از این ارز استفاده کنند.

ارز کاردانو

ارز کاردانو

پلتفرم بلاک چین کاردانو در سال ۲۰۱۷ به عنوان رقیبی برای بلاک چین اتریوم توسط شرکت غیرمتمرکز آی‌او‌اچ‌کی (IOHK) طراحی شد. توکن‌های کاردانو برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۵ برای فروش ارائه شدند. آدا در فوریه ۲۰۲۱ با قیمت ۱/۴۹ دلار به بالاترین رکورد خود رسید. از مارس ۲۰۲۱ تا کنون ارزش بازار آن به حدود ۳۹ میلیارد دلار رسیده است و در حال حاضر تقریباً ۳۱/۲ میلیارد سکه آدا در گردش است. کاردانو به توسعه دهندگان خود امکان ایجاد و استقرار اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز خود را می‌دهد که باعث محبوبیت روز افزون خرید کاردانو شده است.

ارز ترون

ارز ترون

ترون جزء  بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۰ است. هدف اصلی شبکه ترون، ایجاد یک شبکه سرگرمی و بازی دیجیتال رایگان در سراسر جهان است که به کاربران این امکان را می‌دهد محتوای خود را به راحتی و با کمترین هزینه به اشتراک بگذارند.  باید دید که آیا ترون موفق خواهد شد به یکی از اهداف اصلی خود، یعنی غیرمتمرکز کردن وب دست یابد یا نه و آیا روند صعودی خود را به سوی موفقیت‌های برجسته در آینده ادامه خواهد داد یا نه.

ارز تتر

ارز تتر

ارز دیجیتال تتر یکی از معروف ترین ارزهای دیجیتال بلاک چین است که برای توسعه و گسترش فنآوری‌های مالی نو، بسیار حیاتی و کلیدیست. انتقال آسان، سریع و ارزان پول و حفظ ارزش سرمایه در برابر نوسانات ارزهای دیجیتال دو کاربرد اصلی تتر بوده که دارای ثبات قیمت، پشتوانه، شفافیت مالی، تبدیل آسان به پول نقد و امنیت (تکنولوژی بلاک چین محور تتر، امنیت انتقال پول به وسیله آن را تامین می‌کند) می باشد.

سوالات متداول کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد؟

۱٫      آیا ریپل آینده خوبی دارد؟

در این باره می‌بایست گفت که این شرکت به دنبال این می‌باشد که ارزش این ارز را بالا ببرد و تا حدودی موفق بوده است و توانسته تا قیمت خود را به بیشتر از یک دلار برساند.

۲٫      چگونه بفهمیم کدام ارز آینده خوبی دارد؟

برای اینکه بتوان فهمید کدام یک از ارزهای دیجیتال آینده روشن‌تری دارد می‌توانید سری به بازار ارزهای دیجیتال بزنید و آنهایی که در بازار بعد از بیت کوین و اتریوم بیشتر خرید و فروش می‌شوند آینده بهتری دارند.

۳٫      آیا می‌توان به آینده ارزهای دیجیتال امیدوار بود؟

به طور کلی ارزهای دیجیتال می‌توانند آینده پول های کاغذی باشند، و می‌توان با استفاده از آن‌ها کارهای بسیار زیادی انجام داد.

سخن آخر

شنیده ها و اخبار حاکی از این است که ارزهای دیجیتال در آینده جای پول‌های کاغذی را خواهند گرفت. به شکلی که برای خرید یک چیز کوچک هم باید از آنها درست مانند پول استفاده کنید. تا حدودی همین امر موجب شده افراد آینده نگر زیادی اقدام به سرمایه گذاری و خرید ارزهای دیجیتال در کنار کسب سود و درآمد کنند. اما نکته قابل توجه مهم این است که اگر قصد خرید هر ارزی را دارید منطقی است به صورت پله ای و در منفی ها اقدام به خرید کنید و کل پول خود را به یکباره وارد بازار نکنید چرا که هر بازار مالی ضمن داشتن آینده ای روشن، با ریسک هم همراه است.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1249

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.