2

ارز دیجیتال فلو

  • کد خبر : 1546
  • ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
ارز دیجیتال فلو

ارز دیجیتال فلو | ارز دیجیتال Flow در واقع یک پلتفرم بلاکچینی است که می‌تواند به عنوان زیرساختی برای نسل جدید بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها و ارزهای دیجیتال استفاده شود. Flow Protocol بلاکچینی یک‌لایه و تک‌زنجیره‌ای است که با استفاده از پروتکل خلاقانه خود مشکل مقیاس‌ پذیری را حل کرده است. آینده ارز دیجیتال Flow به دلیل راهکار […]

ارز دیجیتال فلو | ارز دیجیتال Flow در واقع یک پلتفرم بلاکچینی است که می‌تواند به عنوان زیرساختی برای نسل جدید بازی‌ها، اپلیکیشن‌ها و ارزهای دیجیتال استفاده شود. Flow Protocol بلاکچینی یک‌لایه و تک‌زنجیره‌ای است که با استفاده از پروتکل خلاقانه خود مشکل مقیاس‌ پذیری را حل کرده است. آینده ارز دیجیتال Flow به دلیل راهکار خلاقانه و تیم قدرتمندش روشن ارزیابی می‌شود. اگر می‌خواهید بیشتر با این ارز آشنا شوید، با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

ارز دیجیتال Flow چیست؟

ارز دیجیتال Flow یکی از نوآورترین پلتفرم‌های بلاکچین است که برای توانمندسازی بازی‌ها، برنامه‌ها و ارزهای دیجیتال مختلف ساخته شده است. هدف ارز دیجیتال فلو پروتکل ارائه سرعت، تمرکززدایی و ایجاد خاصیت Developer friendly برای کاربران دنیای واقعی است. ارز دیجیتال Flow از زیرساخت‌های چندمنظوره مختلفی استفاده می‌کند که می‌تواند بدون استفاده از شاردینگ (تکنولوژی‌ای که در آن شبکه را به چندین شبکه دیگر تقسیم می‌کند تا همه به صورت موازی کار کنند) مقیاس‌پذیری با بهره‌وری بالاتر داشته باشد.

هدف پروژه Flow ایجاد یک بلاکچین است که بتواند تجارت‌های مختلف را یکپارچه کند. Flow Protocol می‌خواهد بستری را فراهم کند که کاربران کنترل کاملی بر داده‌های خود و دارایی ارز دیجیتال موجود در بازار آزاد داشته باشند و این بستر برای همه قابل دسترس باشد. ارز دیجیتال Flow ایده جدیدی را برای از بین بردن Sharding پیشنهاد کرد؛ زیرا ایده شاردینگ که ایجاد چندین زنجیره موازی بود، مشکلاتی داشت. ارز دیجیتال Flow اظهار داشت که سخت‌ترین بخش این پروژه، حل مشکل مقیاس‌ پذیری است؛ زیرا شبکه می‌خواهد مشکل مقیاس‌ پذیری را در سطح پروتکل حل کند.

what-is-flow-protocol

ایده ارز دیجیتال Flow ساده است. این رمزارز یک معماری چند نودی را پیشنهاد می‌کند که مانند بلاکچین سنتی همه تراکنش‌ها در یک زنجیره انجام می‌شود. بنابراین، این ارز دیجیتال با این زیرساخت جدید تعداد زیادی تراکنش را با هزینه کم و با مکانیسم اجرای اشتراکی انجام می‌دهد. بنابراین، ارز دیجیتال Flow به منظور دستیابی به مقیاس‌ پذیری، تمرکززدایی را هزینه نمی‌کند. به جای حل مشکل در سطح شبکه، تغییراتی در پروتکل فلو ایجاد کرده است که مشکل را برای همیشه حل می‌کند. Flow protocol یک روش ردیابی را بر اساس زبان برنامه‌نویسی سطح بالا و منبع‌گرا معرفی کرده است.

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فلو ( Flow )

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فلو ( Flow )
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فلو ( Flow )

در اصل آزمایشگاه های Dapper خالق اصلی بلاکچین Flow و همچنین Dapper ، CryptoKitties و NBA Top Shot بودند . آزمایشگاه Dapper که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شده است ، از فناوری بلاکچین استفاده می کند تا اشکال جدیدی از تعامل دیجیتال را به کاربران در سراسر جهان ارائه دهد .

Roham Gharegozlu ، Dieter Shirley و Mikhael Naayem تیم بنیان گذار این رمز ارز می باشند که فلو را به عنوان بستری برای بازی های مبتنی بر بلاکچین و مجموعه های دیجیتالی جمع آوری کرد . آزمایشگاه Dapper از فلو در سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد .

برنامه های مجهز به بلاکچین می توانند طرفداران را با برندهای مورد علاقه خود نزدیک کنند و به مردم سهم واقعی در جوامعی که در آن شرکت می کنند بدهند و روش های جدیدی را برای مصرف کنندگان ایجاد کنند .

فلو چگونه کار می‌کند؟

فلو برای دستیابی به پیشرفت چشمگیر در سرعت و توان عملیاتی به چهار نوع نود (node – به‌معنای اعتبارسنج، مانند ماینرها در شبکه بیت کوین) تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

  • نودهای کالکتور (Collector Nodes) که باعث افزایش کارایی می‌شوند.
  • نودهای اجرایی (Execution Nodes) که سرعت و مقیاس‌پذیری را ممکن می‌کنند.
  • نودهای تأیید‌کننده (Verifier Nodes) که صحت تراکنش‌ها را تضمین می‌کنند.
  • نودهای اجماع (Consensus Nodes) که تضمین‌کننده عدم‌تمرکز هستند.

این بلاک چین از یک مدل اثبات سهام استفاده می‌کند که در آن اعتبارسنج‌ها برای مشارکت در شبکه باید تعداد مشخصی از توکن‌های فلو را سهام‌گذاری کنند.

بااین‌حال، نحوه کار اعتبارسنجی فلو در میان بلاک چین‌ها منحصربه‌فرد است. این پلتفرم وظایف اعتبارسنجی را به چهار نوع نود جداگانه تقسیم می‌کند: اجماع، تأیید، اجرا و جمع‌آوری. هر چهار نود در اعتبارسنجی هر تراکنش مشارکت دارند.

دپر لبز می‌گوید که تقسیم وظایف باعث افزایش کارآمدی پردازش تراکنش‌ها نسبت به بلاک چین‌های رقیب می‌شود. این روش گزینه‌ای جایگزین برای شاردینگ یا پراکنده کردن نیازهای ذخیره‌سازی و محاسباتی یک بلاک چین میان چندین نود است. فلو از شاردینگ استفاده نمی‌کند و دپر می‌گوید که فلو با این کار تراکنش‌ها را خرد، سازگار، مجزا و بادوام نگه می‌دارد (ACID – atomic, consistent, isolated, and durable) و به توسعه‌دهندگان امکان هم‌افزایی می‌دهد.

فلو همچنین قراردادهای هوشمند قابل‌ارتقا ارائه می‌دهد و امکان استفاده از قراردادهای هوشمند در نسخه بتا و سپس ارتقایافته یا اصلاح‌شده را قبل از نهایی شدن و تغییرناپذیری فراهم می‌کند.

فلو چه ویژگی خاصی دارد؟

فلو برای آن دسته از تجربه‌های مبتنی بر بلاک چین کلکسیونی و تعاملی ساخته شده که به‌سرعت در حال کسب محبوبیت هستند و می‌توانند در سال‌های آینده مخاطبان بسیار بیشتری داشته باشند.

به‌عنوان مثال، شرکت‌های بازی‌سازی می‌توانند از بلاک چین فلو استفاده کنند تا اقلام داخل بازی‌ها به توکن تبدیل شوند و بازیکنان مالک واقعی اقلام داخل بازی باشند و بتوانند آنها را در خارج از بازی هم مبادله کنند.

ان‌بی‌ای تاپ شات هم‌اکنون نیز ظرفیت یک تجربه اقلام کلکسیونی مبتنی بر بلاک چین را برای کسب پول‌های هنگفت و جلب توجه جریان اصلی به نمایش گذاشته است. این صرفاً یک تجربه است که در بستر فلو ایجاد شده و تجربه‌های بسیار دیگری نیز در راه است.

تحلیل آینده ارز دیجیتال Flow

معمولاً تحلیل آینده کار مشکلی است؛ به خصوص تحلیل آینده ارز دیجیتال Flow که یک رمزارز جدید است و هنوز سابقه زیادی از عملکرد این ارز موجود نیست. ارز دیجیتال Flow به صورت آزمایشی روی پلتفرم Kraken لیست شده است. قیمت Flow از مرز ۳۰ دلار عبور کرده است و این یعنی سرمایه‌گذارانی که در هنگام عرضه اولیه، این رمزارز را با قیمت ۰٫۱ دلار خریده‌اند، سود بسیار زیادی کسب کرده‌اند. هم‌اکنون این پروژه وارد لیست ۱۰۰ پروژه برتر ارزهای دیجیتال شده است و ارزش بازار آن از ۱۰۰ میلیون دلار عبور کرده است.

توکن اصلی شبکه Flow به همان نام FLOW است و برای استیکینگ (Staking) در شبکه استفاده می‌شود.

استیکینگ به کمک توکن FLOW ، امنیت سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند و همچنین امنیت شبکه را با استفاده از نود‌های اعتبارسنج فراهم می‌آورد. هر فرآیند کوچک یا هر گونه پرداخت، از طریق توکن Flow انجام می‌شود. کاربر می‌تواند توکن خود را برای خدمات محاسبه و اعتبارسنجی، واسطه در صرافی‌ها، ذخیره داده و وثیقه توکن دوم خرج کند. ارز دیجیتال Flow همچنین از مدل مدیریتی‌ای پیروی می‌کند که به جامعه امکان رأی دادن را می‌دهد؛ به این معنی که آینده این رمزارز توسط خود دارنده توکن تعیین می‌شود.

ویژگی‌های ارز دیجیتال Flow

what-is-flow-protocol

ارز دیجیتال Flow با بهبود راه‌حل‌های موجود، موارد زیر را ارائه می‌دهد:

معماری چندمنظوره: معماری Flow به صورتی است که به شبکه این امکان را می‌دهد که بدون شاردینگ یا کم کردن عدم تمرکز، به میلیاردها کاربر خدمت کند و مقیاس شبکه را بزرگ‌تر نماید.

برنامه‌نویسی منبع‌گرا: قراردادهای هوشمند در Flow protocol با Cadence نوشته می‌شود؛ یک زبان برنامه‌نویسی آسان و ایمن برای دارایی‌ها و برنامه‌های رمزنگاری.

ارگونومی توسعه‌دهنده: از قراردادهای هوشمند قابل ارتقا تا Flow Emulator در این شبکه برای کسانی طراحی شده است که می‌خواهند محصولات ارزشمندی برای جامعه بسازند.

پردازنده مصرف‌کننده: Flow برای مصرف‌کنندگان اصلی طراحی شده است و با اضافه کردن پرداخت، مسیری ایمن و با اصطکاک کم را برای انتقال از ارزهای فیات به رمزارزها امکان‌پذیر می‌کند.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فلو ( Flow )

به هنگام نگارش این مقاله قیمت رمز ارز فلو برابر با ۳۴٫۳۶ دلار است و حجم معاملات روزانه آن برابر با ۱۳۵،۱۷۱،۲۹۸ دلار می باشد . ارز دیجیتال فلو در ۲۴ ساعت گذشته ۵٫۹۰% روند نزولی را داشته است . در حال حاضر در سایت CoinMarketCap رتبه ۷۴ را به خود اختصاص داده است .

در نمودار پایین روند قیمت ارز دیجیتال فلو آورده شده است . همانطور که در نمودار مشاهده می کنید و به شما نشان دادیم ارز دیجیتال فلو در مارس ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

کلام پایانی ارز دیجیتال فلو ( Flow )

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا رمز ارز فلو را بررسی نماییم . فلو دارای یک بلاکچین سریع و توسعه یافته می باشد که برای بازی ها و رمز ارزها طراحی شده است . این بلاکچین تنها بلاکچینی است که باعث بهبود در پروتکل می شود . به طور کلی بلاکچین فلو از چند نود در معماری خود استفاده می کند . که هرکدام از این نودها مسئولیت مخصوص به خود را دارا می باشند . شما می توانید از طریق صرافی هایی که در این مقاله به شما معرفی نمودیم رمز ارز فلو را خریداری نمایید .

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1546

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.