1

پروژه کلاهبرداری اکو اسمارت

  • کد خبر : 1431
  • ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
پروژه کلاهبرداری اکو اسمارت

پروژه کلاهبرداری اکو اسمارت | تکنولوژی بلاکچین یک بستر نوین است که با وجود فواید زیادی که ارائه می دهد، حوزه جدیدی را برای کلاه برداران به ارمغان آورده است. همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد، کلاه برداری در بازار ارز های دیجیتال انواع مختلفی دارد و جالب اینجاست که اخیرا، قراردادهای هوشمند، به بستر […]

پروژه کلاهبرداری اکو اسمارت | تکنولوژی بلاکچین یک بستر نوین است که با وجود فواید زیادی که ارائه می دهد، حوزه جدیدی را برای کلاه برداران به ارمغان آورده است. همانطور که در مقالات قبلی ذکر شد، کلاه برداری در بازار ارز های دیجیتال انواع مختلفی دارد و جالب اینجاست که اخیرا، قراردادهای هوشمند، به بستر گسترده ای برای سارقان تبدیل شده است. یکی از پروژه های کلاه برداری که قراردادهای هوشمند را به منظور کسب سود مورد هدف قرار داده است، پروژه اسکم اکو اسمارت است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت. 

اکو اسمارت یک طرح پانزی مانند طرح های دیگر کلاهبرداری با نام ترون است. در پروژه اکو اسمارت تیم توسعه ادعا می‌کند از مبالغ سرمایه گذاران به توسعه توکنی به نام  ECS  می پردازند. ادعا می‌شود کاربرد این توکن در پرداخت های الکترونیکی مربوط به بازی های کامپیوتری خواهد بود.

با ورود به این پروژه شما باید حداقل ۵ هزار ترون در قرارداد هوشمند سرمایه گذاری کنید تا وارد این سیستم شوید و هر چقدر مبلغ بیشتری را وارد این سیستم کنید سود بیشتری به شما پیشنهاد می شود. البته در این سایت هیچ پیپر و اسنادی وجود ندارد که روند سرمایه گذاری را برای شما تشریح کند.

بعد از ورود و پرداخت حق عضویت مثل سایر پروژه های پانزی برای گسترش این شبکه از رفرال گیری استفاده می شود؛ هر کاربر باید تعداد جدیدی از کاربران را وارد این چرخه کند و درصدی پورسانت دریافت کند. در این سیستم مانند سیستم های پانزی دیگر هیچ فعالیت اقتصادی وجود ندارد و صرفاً با شبکه سازی و پرداخت سود به اعضای قدیمی از سرمایه اعضای جدید این چرخه ادامه پیدا می کند و هیچ وقت شما به سرمایه اولیه ای که در اکو اسمارت سرمایه گذاری کرده بودید دست نخواهید یافت.

اکو اسمارت (ECS) چیست؟

پروژه اکو اسمارت یک طرح کلاهبرداری است که سعی دارد با استفاده از قراردادهای هوشمند ترون و به منظور راه اندازی توکن ECS به جذب سرمایه بپردازد. این پروژه همچنین ادعا دارد که با طرح بنک آف ترون (Bank Of Tron) همکاری دارد. حال نکته اینجاست که طرح بنک آف ترون نیز خود یک پروژه کلاهبرداری مشابه با اکو اسمارت است بدین صورت که هردوی این پروژه ها با جذب کاربران به صورت هرمی و پانزی به کسب درآمد می پردازند. 
طرح کلاهبرداری اکو اسمارت مدعی است که اولین طرحی است که از قراردادهای هوشمند ترون به منظور بازاریابی پله ایMLM و یا چند سطحی استفاده می کند. این پلت فرم همچنین اظهار دارد که از سیستم زیر مجموعه گیری ۱۵ سطحی استفاده می کند که بر اساس مطالعات، این ادعا کاملا دروغ است. 

پروژه کلاهبرداری اکو اسمارت

نحوه کار پروژه اکو اسمارت (ECS)

پیش از شروع بررسی نحوه کارکرد پروژه اسکم اکو اسمارت بهتر است به یکی از تکنینک های کلاهبرداری آن اشاره کنیم. پروژه اکو اسمارت ادعا دارد که زیرمجموعه گیری بر این بستر کاملا اختیاری است و اگر کاربری موفق به گرفتن زیر مجموعه نیز نشود، باز هم سود ماهیانه و سالیانه خود را دریافت می کند. حال سوال اینجاست که در صورتی که کاربران در حالت عادی هم سود دریافت می کنند، دیگر چه نیازی به تبلیغات رفرال است؟

برمی گردیم به نحوه کارکرد اکو اسمارت (ECS):

به منظور شروع سرمایه گذاری در این طرح، کاربران با سه پکیج مختلف رو به رو هستند. 

• برنامه A: حداقل واریزی ۵۰۰۰ ترون و دریافت ۵ سطح برای زیر مجموعه گیری.
• برنامه B: حداقل واریزی ۱۰۰۰۰ ترون و دریافت ۱۰ سطح برای زیر مجموعه گیری.
• برنامه C: حداقل واریزی ۲۰۰۰۰ ترون و دریافت ۱۵ سطح بری زیر مجموعه گیری. 

در این میان نکته ای که سرمایه گذاری در پروژه اکو اسمارت رابه امری غیرمنطقی تبدیل می کند، این است که کاربران پس از واریز مبالغ یاد شده خود، به هیچ عنوان نمی توانند سرمایه اولیه را برداشت کنند. در یک روش سرمایه گذاری عادی و حقیقی، امکان برداشت سرمایه اولیه تحت هر شرایطی موجود است. 

نحوه توزیع سود در اکو اسمارت (ECS)

در وب سایت رسمی پروژه اکو اسمارت ذکر شده است که تعداد سطوح سرمایه گذاری در این طرح، ۱۵ سطح هایبرید و ۶ سطح اضافی است. این در حالی است که وقتی به ماشین حساب اکو اسمارت مراجعه می کنیم، تنها شاهد ۵ سطح هستیم. این ۵ سطح شامل:

• سطح اول: ۳ زیر مجموعه، ۹% و ۱۳۵۰ ترون به عنوان سود دریافتی
• سطح دوم: ۹ زیر مجموعه، ۸% و ۳۶۰۰ ترون به عنوان سود دریافتی 
• سطح سوم: ۲۷ زیر مجموعه، ۷% و ۹۴۵۰ ترون به عنوان سود دریافتی
• سطح چهارم: ۸۱ زیر مجموعه، ۶% و ۲۴۳۰۰ ترون به عنوان سود دریافتی
• سطح پنجم: ۲۴۳ زیر مجموعه، ۵% و ۶۰۷۵۰ ترون به عنوان سود دریافتی

در طرح اکو اسمارت مشتریان و کاربران شامل سه دسته هستند. کاربران پلن A که ۵۰۰۰ ترون و یا بیشتر سرمایه گذاری کرده اند. کاربران پلن B که بیش از ۱۰۰۰۰ ترون سرمایه گذاری کرده تند وکاربران پلن C که ۲۰۰۰۰ ترون و یا بیشتر سرمایه گذاری کرده اند. 
نکته: کاربرانی که در دسته پلن A قرار دارند تنها قادرند تا از ۵ سطح استفاده کنند. کاربران دیگری که در پلن های B و C فعالیت دارند نیز می توانند از ۱۰ و ۱۵ سطح استفاده کنند. این موضوع بدین معنی است که به منظور پر کردن تمام این سطوح به ۱۴٫۳۴۸٫۰۰۰ عضو نیاز است.

و اما دروغ طرح کلاهبرداری اکو اسمارت در اینجا مشخص می شود:

باتوجه به  ماشین حساب وبسایت رسمی اکو اسمارت ، تنها ۵ سطح در این وبسایت مورد بررسی قرار گرفته است. حال جالب اینجاست که اگر کاربران حتی نخواهند که در پلن های B و C شرکت کنند، بدین معنی است که با مبالغ بسیار پایین (سرمایه گذاری زیر ۱۰۰۰ دلار) صاحب مبلغ بالایی در مدت زمان کم می شوند. (در مقالات مربوط به کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال همواره تاکیید کرده ایم که هر پروژه ای که وعده سود بالا درمدت زمان کم را با قطعیت به کاربران ارائه دهد، به احتمال زیاد یک پروژه پانزی است، پس گول این وعده ها را نخورید!)

چرا اکو اسمارت کلاهبرداری است؟

این پروژه نیز مانند تمام طرح‌های پانزی دیگر از سیستم زیرمجموعه‌گیری برای سوددهی به سرشاخه‌ها استفاده می‌کند. هیچ فعالیت اقتصادی یا سرمایه‌گذاری مولدی وجود ندارد. البته نداشتن فعالیت اقتصادی مولد، ویژگی تمام پروژه‌های پانزی است، با این تفاوت که سایر پروژه‌ها حداقل ادعا می‌کنند که سود کاربران را با سرمایه‌گذاری و انجام فعالیت مولد تأمین می‌کنند؛ اما در این پروژه به وضوح ذکر شده است که سود کاربران، از سرمایه افراد تازه‌وارد تأمین خواهد شد!

این پروژه برخلاف پروژه‌های مشابهی مانند دابل وی، ظاهر تروتمیزتری دارد و به خوبی بزک شده است. کارهای گرافیکی انجام‌‎گرفته در دو وب‌سایت اکو اسمارت و توکن ECS در سطح بالایی قرار دارد؛ اما پروژه خالی از محتواست. هیچ وایت‌پیپری در هیچ‌کدام از این دو وب‌سایت دیده نمی‌شود.

مثل تمام پروژه‌های پانزی دیگر، در اکو اسمارت نیز سود افرادی که زودتر وارد شبکه شده‌اند، از سرمایه کاربران جدیدتر پرداخت شده و کاربران جدید متضرر خواهند شد. اما در وب‌سایت این پروژه، ادعا شده است ازآنجاکه این پروژه یک قرارداد هوشمند است، امکان برداشت مبالغ از این قرارداد هوشمند برای شخص یا اشخاص توسعه‌دهنده وجود ندارد. اما سؤال اینجاست که اگر برداشت سرمایه‌ها امکان‌پذیر نیست، چگونه از این مبالغ برای توسعه توکن ECS استفاده خواهد شد؟

همچنین کاربرانی که وارد می‌شوند هیچ راه فراری از پروژه ندارند.

نتیجه گیری 

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، این پروژه نیز یک پروژه کلاهبرداری می باشد و در صورتی که در آن سرمایه گذاری کرده بودید، دیگر باید بیخیال آن مقداری که پرداخت کرده اید شوید. در صورتی که هنوز هیچ مبلغی پرداخت نکرده اید و فعلا در مرحله تحقیق هستید، پیشنهاد می کنیم که از سرمایه گذاری در این پروژه دوری کنید و فریب سود های جنجالی پروژه را نخورید. توجه داشته باشید که عمر تمام پروژه های هرمی کم است و در صورتی که این نوع پروژه ها نتوانند کاربران جدیدی را جذب کند پایان می یابند.

اگر کمی قبل تر را با دقت مطالعه کرده باشید، آوردیم که این پروژه همانند پروژه بنک اف ترون می باشد که نسبت به آن کمی تغییر کرده است. متاسفانه چندی پیش، بنک اف ترون کلاهبرداری کرد و سرمایه بسیاری از کاربران را با خود برد که متاسفانه تا به حال آن ها نتوانستند سرمایه شان را مجدد بازگردانی کنند.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1431

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.