3

پروژه ی کلاهبرداری دگ کوین

 • کد خبر : 1706
 • ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۴
پروژه ی کلاهبرداری دگ کوین

پروژه ی کلاهبرداری دگ کوین | دگ کوین – Dagcoin ادعا میکند با استفاده از شرکت بزرگی به نام «کارخانه موفقیت» با ۱۵۰ کارمند قصد دارد یک ارز دیجیتال را عرضه کند. اما در سایت «کارخانه موفقیت» هیچ نام و نشانی از پروژه دگ کوین – Dagcoin دیده نمی شود. همچنین دگ کوین – Dagcoin […]

پروژه ی کلاهبرداری دگ کوین | دگ کوین – Dagcoin ادعا میکند با استفاده از شرکت بزرگی به نام «کارخانه موفقیت» با ۱۵۰ کارمند قصد دارد یک ارز دیجیتال را عرضه کند. اما در سایت «کارخانه موفقیت» هیچ نام و نشانی از پروژه دگ کوین – Dagcoin دیده نمی شود. همچنین دگ کوین – Dagcoin ادعا می کند که مشکلات بیت کوین را رفع می‌کند و ارز دیجیتالی ارائه میکند که کاملترین ارز دیجیتال دنیاست؛ اما تا این لحظه نتوانسته به صورت علمی هیچ کدی را عرضه کند. آدرسی که در سایت دگ کوین – Dagcoin به عنوان آدرس این شرکت ذکر شده، یک ساختمان مسکونی را نشان می دهد که کاملاً جعلی است. 

دگ‌کوین چیست؟

دگ‌کوین برخلاف تمام این حرف‌ها ظاهری بسیار واقعی و درست دارد؛ زیرا بر مبنای تکنولوژی‌های پذیرفته‌شده بنا شده است یا لااقل در ظاهر این‌گونه است. بااین‌همه اما ادعاهای دگ‌کوین آن‌قدر بزرگ هستند که به نظر نمی‌آید درست از آب درآیند. به قول انگلیسی‌زبان‌ها ادعاهای آن Too good to be true هستند.

دگ‌کوین ارز دیجیتالی است که ادعا می‌کند هزینه تراکنش‌ها در آن مستقل از اندازه آن ۰٫۰۰۰۵ است و سرعت تراکنش‌ها به‌قدری زیاد است که تایید تراکنش‌های تقریبا آنی انجام می‌شود.

درباره دگ کوین (Dagcoin)

دگ کوین اگرچه در دسته ی ارزهای دیجیتال قرار گرفته است ولی از جهت معامله گری و اصول معامله کاملا با ارزهای دیگر متفاوت است. زیرا بر خلاف سایر ارزها، فلسفه ی طراحی آن معامله نیست بلکه رسما بعنوان پول دیجیتال پایه گذاری شده است.

آیا دگ کوین ادامه ی همان پروژه کلاهبرداری Onecoin است؟

با بررسی پروژه ی Onecoin به رد پای نیلز گراسبرگ (Nils Grossberg) و کریس رس (Kris Ress) می رسیم، این دو شخص همان طراحان Dagcoin هستند. در هر یک از ارزهای دیجیتال قصد و هدف بنیانگذار آن تعیین کننده اعتبار و هدف آن ارز است. با تحقیق در سوابق طراحان پروژه ی دگ گوین، به چیزی غیر از سابقه ی سیاه آنها نمی رسیم. با همین تحقیق ساده می توان هدف آنها از این پروژه ی جدید را حدس زد.

حداقل کارمزد تراکنش

به گفته دگ کوین، هیچ کارمزد تراکنش پنهانی از حساب اعضای آن کسر نمی‌شود. برای این شرکت، ارزش تراکنش‌ها هیچ اهمیتی ندارد؛ چون شما در هر حالت فقط حدود ۰,۰۰۰۵ دگ کوین به عنوان کارمزد خواهید پرداخت.

دگ کوین چگونه کلاهبرداری می‌کند؟

تمام پروژه‌های هرمی کلاهبرداری، محصولات بی‌ارزش خود را بزرگ جلو می‌دهند و به افراد ناآگاه پیشنهاد می‌دهند که محصولات‌شان را خریداری کرده و با عضو کردن دوستان و آشنا‌یان خود در سیستم، از هر خرید آن‌ها هم پورسانت دریافت کنند. 

ه همین ترتیب دگ کوین هم خود را یک ارز دیجیتال جهانی با صدها هزار کاربر معرفی می‌کند که قیمت‌ آن به‌زودی افزایش شدیدی خواهد داشت و افراد با سرمایه‌گذاری در آن و عضو کردن دوستان و آشنایان خود در سیستم هرمی، می‌توانند ثروتمند شوند.

در حقیقت پروژه دگ کوین می‌خواهد پول ارزشمند افراد را بگیرد و به جای آن باد هوا به آن‌ها تحویل بدهد.

اثبات کلاهبرداری بودن دگ کوین

پروژه کلاهبرداری دگ کوین از حدود دو سال پیش در چند کشور دیگر فعالیت خود را آغاز کرده است و حالا به میان کاربران ایرانی رسیده است.

اصول افزایش و کاهش قیمت ارز دیجیتال و تفاوت با دگ کوین

شرط کاهش و افزایش قیمت ارز در بازار، خرید و فروش و انجام تراکنش بر روی آن است. ارزهایی مانند بیت کوین، مراحل تعریف شده و پیچیده ای را دنبال کرده و تفکر خارق العاده ای پشت آن است. عرضه و تقاضا قیمت را جابجا می کند و بسته به قدرت بازاری، بنیاد ارز، محبوبیت و افزایش تقاضا قیمت آن نیز رشد خواهد کرد. این امر بسیار اصولی و منطقی است. در حالیکه دگ گوین اصلا اینگونه نیست و صرفا وسیله ی مبادله، بصورت پول دیجیتال است و هرچقدر هم بررسی کنید به هیچ اصول خاصی نخواهید رسید. زیرا شرکت ساکسس فکتوری ( شرکت Success Factory موسس ارز دیجیتال Dagcoin است) خود قیمت Dagcoin و نوسانات را تعیین می کند، این مساله کاملا با شکل یک بازار مبادله ای در تعارض است.

ساکسس فکتوری؛ کارخانه موفقیت یا بدبختی؟

در اولین ادعای تبلیغ‌کنندگان دگ کوین، گفته می‌شود که شرکت بزرگی به نام ساکسس فکتوری با ۱۵۰ کارمند قصد دارد یک ارز دیجیتال را عرضه کند که در تمام دنیا کاربرد خواهد داشت. قبل از هر چیز، خود شرکت ساکسس فکتوری را بررسی می‌کنیم.

اسم این شرکت به معنای «کارخانه موفقیت»، خودش گویای خیلی از مسائل است. شرکت‌های کلاهبرداری اغلب اوقات با نام‌های لوکس و انگیزشی وارد عرصه می‌شوند تا بتوانند ذهن مخاطب را با وعده‌های دروغ خود همراه کنند.

از سوی دیگر، در وب‌سایت ساکسس فکتوری هیچ اشاره‌ای به دگ کوین نشده است. به‌طور کلی ماهیت این وب‌سایت اصلاً مشخص نیست. در بالای این وب‌سایت چند محصول مالی با کاربردهای نامشخص به چشم می‌خورد. ساکسس فکتوری بیشتر به یک فروشگاه آنلاین شبیه است تا یک شرکت بزرگ که به قول تبلیغ‌کنندگان دارد یک ارز دیجیتال جهانی را توسعه می‌دهد.

دگ کوین خطری در کمین سرمایه

گروه و یا شرکت ساکسس فکتوری جامعه هدف خود را مراکز خرید و فروش قرار داده ست. به این طریق افراد بیشتری را ترغیب به خرید Dagcoin مینماید، و شعار خود را به گونه ای تبلیغ می کند که هر شخص نیز خود مبلغ شده و دیگران را به خرید دگ کوین دعوت میکند. با این شگرف افراد زیادی به مجموعه ملحق شده و این روند ادامه می یابد.

بنیان‌گذاران دگ‌کوین

بنیان‌گذاران دگ‌کوین دو نفر هستند. نیلز گراسبورگ (Nils Grossberg) و کریس رس (Kriss Ress). نام هر دو این‌ها در پروژه کلاهبرداری وان‌کوین هم وجود داشت.

خرید و فروش دگ کوین

اما کجای داستان دگ کوین مشکوک است؟ شما دگ‌ کوین را فقط می‌توانید از طریق صرافی SwipeX بخرید یا بفروشید، دقیقا مانند پروژه کینگ مانی و یوتی بایت. همانطور که صرافی یوتی بایت صرفا برای خرید و فروش کینگ مانی از طریق بیت کوین و یورو طراحی شده، صرافی SwipeX نیز صرفا برای خرید و فروش دگ کوین از طریق یورو و بیت کوین ساخته شده است. قریب به یقین تمام پروژه‌های کلاه‌برداری ساختار این چنینی دارند. خرید و فروش فقط به یک صرافی محدود است که آن هم توسط خود پروژه ایجاد شده و از این طریق به راحتی می‌توانند قیمت را ساختگی بالا ببرند. سردمدار این دست پروژه‌ها، پروژه فوین بود که قیمت آن با شیب ملایم مدام در حال افزایش بود و خرید و فروش آن هم به یک صرافی محدود بود و در بقیه صرافی‌ها مانند هات‌بیت صرفا به صورت صوری لیست شده بود. اینگونه از ارزها به طور حتم کلاه‌برداری هستند و در نهایت در یک لحظه قیمت ارز ۹۹ درصد افت می‌کند و سازندگان آن‌ها با جیب‌های پر از پول که از طریق سرمایه افراد کم‌سواد کسب کرده بودند، ناپدید می‌شوند. چیزی که در مورد ارز دیجیتال فوین نیز اتفاق افتاد.

چه ارتباطی میان دگ کوین و پروژه وان کوین وجود دارد؟

کل ساختار کسب‌وکار دگ کوین، شباهت زیادی به پروژه کلاهبرداری وان کوین دارد. علاوه بر این، شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه، گراسبرگ یک سرمایه‌گذار اروپایی شناخته‌شده در شرکت وان کوین بوده است. پس از آنکه شرکت وان کوین با مشکلات حقوقی و قانونی مواجه شد، گراسبرگ این پلتفرم را به سرعت رها کرد و شرکت خود را تأسیس نمود.

حوه عضوگیری در پروژه کلاهبرداری دگ کوین

همان‌طور که گفته شد، دگ کوین همانند کوین وان یک پروژه کلاهبرداری است و سرمایه‌گذاری در آن، به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود. آنچه در این بخش ارائه می‌شود، صرفاً برای آشنایی شما با نحوه عضویت در این شرکت است!

شرکت دگ کوین هیچ محصول یا سرویس خرده‌فروشی را ارائه نمی‌دهد. به این معنا که اعضای آن فقط از طریق عضویت وابسته می‌توانند به کسب درآمد بپردازند.

برای پیوستن به دگ کوین، باید روی کوین‌های دگ سرمایه‌گذاری کنید. با این حال، تمام اطلاعات مالی در وب‎سایت آن، بر حسب دلار آمریکا بیان می‌شوند. در حالت کلی، برای عضویت در این وب‌سایت، سطوح مختلفی وجود دارد:

 • بسته آغازگر (Starter) با قیمت ۱۰۰ دلار که حاوی ۱۰۰ دگ کوین است.
 • بسته جستجوگر (Explorer) به قیمت ۵۰۰ دلار که حاوی ۵۰۰ دگ کوین است.
 • بسته پیشرفته (Advanced) به قیمت هزار دلار که حاوی هزار دگ کوین است.
 • بسته تخصصی (Expert) به قیمت ۲۵۰۰ دلار که حاوی ۳ هزار دگ کوین است.
 • بسته حرفه‌ای (Pro) با قیمت ۵ هزار دلار که حاوی ۶ هزار دگ کوین است.
 • بسته ارشد (Mentor) به قیمت ۱۲۵۰۰ دلار که حاوی ۱۷۵۰۰ دگ کوین است.
 • بسته سرمایه‌گذار (Investor) با قیمت ۲۵ هزار دلار که حاوی ۳۵ هزار دگ کوین است. 

پیش از  سرمایه‌گذاری در دگ کوین این دو مطلب را در ذهن خود مرور کنید:

 1. دگ کوین (Dagcoin) در لیست ۸۲۰۰ رمزارزی که توسط کوین مارکت کپ معرفی شده‌اند و در صرافی‌ها معامله می‌شوند وجود ندارد و قطعا ۸۲۰۰ رمزارز دیگر وجود دارد که اعتباری بیشتری نسبت به دگ کوین دارند.
 2. بیشتر فعالان در پروژه کلاهبرداری دگ کوین از کشورهای آسیایی و به خصوص ایران می‌باشند و این پروژه کلاهبرداری فعالیت بسیار زیادی در ایران دارد.

آیا DagCoin وایت پیپر خود را منتشر کرده است؟

بله . DagCoin وایت پیپر خود را در وبسایت رسمی خود منتشر کرده است که برای تمام افراد قابل دانلود و بررسی است . در این سند به مواردی مثل اهداف بلند مدت این کوین و بلاکچین متفاوت استفاده شده برای توسعه آن یعنی DagChain اشاره شده است .

سخن پایانی

در اینکه دگ کوین، تقلیدی از پروژه وان کوین است، شکی نیست. در واقع، ارز دیجیتال دگ کوین تقریباً از تمام تاکتیک‌های بازاریابی وان کوین، از جمله فروش دوره‌های آموزشی، افزایش دسترسی به کوین‌های رمزارزی و تلاش برای معرفی خود به عنوان یک شرکت انقلابی، استفاده می‌کند.

فراموش نکنید که وان کوین، یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های کلاهبرداری شناخته‌شده در طول تاریخ است؛ چون با فریب تعداد زیادی از کاربران، موفق به کلاهبرداری‌های میلیاردی از آنها شد. بنابراین، شما نباید با اعتماد به دگ کوین، همان اشتباه را تکرار کنید.

با توجه به شباهت‌های این دو شرکت و همچنین، مشارکت نیلز گراسبرگ در پروژه وان کوین، تصور اینکه شاید دگ کوین یک پروژه کلاهبرداری نباشد، بسیار اشتباه است.

حتی اگر تاریخچه دگ کوین را نادیده بگیریم، این شرکت هنوز هم به عنوان یک شرکت بزرگ و معتبر شناخته نمی‌شود. شرکت دگ کوین بدون ارائه سود زیاد به کاربران، سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی را از آنها درخواست می‌کند. در نظر داشته باشید که در حال حاضر هزاران ارزدیجیتال وجود دارد و قطعا بسیاری از آنها هیچ گاه به اهداف خود نخواهند رسید و بسیاری نیز با اهداف کلاهبرداری و سو استفاده ایجاد شده‌اند.

اکثر پروژه‌های کلاهبرداری این حوزه، با وعده‌هایی مانند سود قطعی مردم را فریب داده و آنها را به مشارکت در پروژه خود ترغیب می‌کنند . برای رسیدن به چنین نتیجه‌ای و یا عکس آن در مورد هر پروژه جدیدی باید فاکتورهای متعددی مورد بررسی قرار بگیرند که ما طی این مقاله به مرور تقریبا همه آنها پرداختیم . فراموش نکنید که قبل از سرمایه‌گذاری در هر پروژه جدیدی ، ابتدا باید به خوبی در مورد آن تحقیق کنید و مطمئن شوید پای یک پروژه کلاهبرداری در میان نیست . هر چه که باشد ، کوچکترین مبالغی هم که در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌شوند ، حاصل زحمت و تلاش شما هستند ؛ چیزی که مطمئن هستم نمی‌خواهید به راحتی از دست برود .

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1706

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

 1. دوستان من یکی از قربانی های این کلاهبرداری هستم و خدا رو شکر فقط ۵۰ یورو از دست دادم. روش کلاهبرداریشونم اینه که وقتی زمان برداشت دگ کوین میشه میبینید که خود بخود حسابتون خالی شده. بعد خیلی راحت ادعا میکنن که خودت پسورد رو به کسی دادی یا هک شدی و… در حالی که من کاملا امنیت رو رعایت کرده بودم و یه پسورد سخت داشتم ولی دستم به جایی بند نیست. به هیچ عنوان فریب این پروژه های دروغین رو نخورید و سرمایه تون رو جای امن بذارید.

 2. این ارز اگر واقعی بود اجازه فروش را به شما میداد. صرافی swipex اجازه ثبت نام نمیدهد و موقع مراجعه به آنهایی که خودشان پکیج هایی داگ کوین را با مبلغ خیلی خیلی پایین تر (مثلا ۵۰۰۰ داگ کوین را با مبلغ ۲۰۰ یورو) خریده اند و به افراد بدون اطلاع به قیمت روز میفروشند، به دوروغ اعلام میکنند فروش این ارز اشکالی ندارد ولی در موقعی که دیدیند واقعا شما میخواهید بفروشید میگویند باید اهراز هویت کنید و چند روزی درگیر این مساله خواهید شد و بعد که دیدند شما فشار زیادتری میگذارید به شما اعلام میکنند از ولت خودمان برایتان جابجا میکنیم، ولی صرافی swipex یکجا نمیتواند این پول را برای شما بازگرداند و این برگرداندن حداقل ۲۰ روز زمان میبرد، این در واقع ادامه دروغ ها میباشد.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.