1

ارز دیجیتال سیویک

  • کد خبر : 1687
  • ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
ارز دیجیتال سیویک

ارز دیجیتال سیویک | سیویک (Civic) یک پروتکل تایید هویت شخصی است که از فناوری دفتر کل توزیع شده استفاده بهینه می کند تا هویت های دیجیتال را به صورت بهتری مدیریت کند. همچنان که پروژه های بلاک چینی متمرکز بر تایید هویت برای محصولات مصرف کننده هستند، سیویک (Civic) در فکر یک روش تایید هویت ایمن […]

ارز دیجیتال سیویک | سیویک (Civic) یک پروتکل تایید هویت شخصی است که از فناوری دفتر کل توزیع شده استفاده بهینه می کند تا هویت های دیجیتال را به صورت بهتری مدیریت کند. همچنان که پروژه های بلاک چینی متمرکز بر تایید هویت برای محصولات مصرف کننده هستند، سیویک (Civic) در فکر یک روش تایید هویت ایمن تر، ارزان تر و کارامد تر برای افراد و صنایع در سراسر جهان می باشد.

سیویک (Civic) راه حلی مناسب با عصر جدید را برای این مشکل ارائه می دهد. در این راه حل، ورودی خاصی از اطلاعات هویتی شخصی شما به هر سازمان یا سرویسی اجازه می دهد که آن را بر روی بلاک چین با روش خود بررسی کند و برای این کار لازم نیست که از شما تقاضا شود که این داده های مشابه را دو بار فراهم کنید. تایید هویت شخصی که در این روش صورت می گیرد قابل انتقال از یک سرویس به سرویس دیگر می باشد. در این راهنما، آنچه را که لازم است بدانید تحت پوشش قرار می دهیم.


Civic چگونه کار می کند؟

شبکه سیویک سه موجودیت متفاوت اما وابسته به یکدیگر را در خود جای داده است که این سه موجودیت کاربران، اعتبار سنجان و فراهم کنندگان سرویس می باشد. کاربران به همه افرادی گفته می شود که دوست دارند از آن پروتکل برای ثبت یک هویت استفاده کنند. سیویک این کار را با استفاده از اپلیکیشن هویتی ایمن خود آسان و ایمن می سازد.

اعتبار سنجان مسئول تایید اعتبار یک هویت بر روی دفتر کل توزیع شده بلاک چین می باشند. آنها می توانند این اطلاعات را به فراهم کنندگان سرویسی که نیاز به تایید هویت های مشتریان خود دارند، بفروشند و این داده ها را در قبال CVC مبادله کنند. سیویک بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است و از قرارداد های هوشمند برای نظارت بر تصدیق داده ها و پرداختی برای این کار استفاده می کند.

توکن CVC و بازار سیویک

زمانی که یک اعتبار سنج اطلاعات هویتی را تایید می کند، دیگر فراهم کنندگان سرویس می توانند حق دسترسی به این اطلاعات را از جانب کاربر و توسط توکن CVC دریافت کنند. اعتبار سنجان نیز می توانند حق اطلاعات را با رضایت کاربر در بازار سیویک (Civic) که اخیرا با عنوان Identity برند گذاری کرده، به فروش برسانند. وقتی که یک فراهم کننده سرویس برای اطلاعات هویتی پول می دهد، CVC در یک قرارداد اعتبار سنجی گذاشته می شود و زمانی که اعتبار سنج مدرک اطلاعات هویتی را فراهم آورد، هم او و هم کاربر در عوض CVC دریافت می کنند. این سرویس انعطاف پذیر نیز می باشد زیرا اعتبار سنجان می توانند به انتخاب و گزینش اطلاعاتی بپردازند که بنا به درخواست یک فراهم کننده سرویس باید تایید شود.

رقیبان

از آنجا که سیویک یک راه حل مدیریت هویتی است، دو تا از بزرگترین رقبای بلاک چینی آن SelfKey و THEKEY می باشند. همچنان که ممکن است قبلا متوجه شده باشید، بزرگترین تفاوت سیویک با این دو، غیاب کلمه Key در نام آن می باشد. گرچه این سه پروژه بر مدیریت هویت متمرکز هستند اما به روش های مختلفی به آن می پردازند.

ترید

تاریخ ترید توکن CVC حتی با در نظر گرفتن بازار خرسی اخیر ناامید کننده می باشد. این توکن بعد از رسیدن به ۰.۶۵ دلار یعنی تقریبا ۰.۰۰۰۱۸۳ بیت کوین که بالاترین ارزش بیت کوینی تاریخ آن می باشد، یک ماه بعد از راه اندازی چیزی بجز سقوط را تجربه نکرد. اگرچه ارزش دلاری آن در بازار صعودی ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرد اما ارزش بیت کوینی آن هیچ وقت به اوج خود نرسید و عملکردی ضعیف تر از بقیه کوین های بازار را ارائه داد.

ویژگی های ارز دیجیتال CVC

ویژگی های ارز دیجیتال سیویک ( Civic )

در این بخش از مقاله می خواهیم شما را با ویژگی های این ارز دیجیتال آشنا کنیم. به عبارت دیگر می خواهیم به شما بگوییم چه ویژگی هایی این ارز دیجیتال را منحصر به فرد ساخته است. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، ارز سیویک  برای سهولت تایید هویت کاربران  و ارائه دهندگان خدمات در حالی که کنترل کامل اطلاعات شخصی آنها را بر عهده دارد ، ساخته شده است . این ارز دیجیتال به مشاغل اجازه می دهد تا با استفاده از سیستم تایید هویت هوش مصنوعی خود ، سریعتر کاربران را شناسایی کند و در صورت بازبینی کاربران ، به مشاغل کمک می کند تا کلاهبرداری را کاهش دهند و با قوانین AML و قوانین OFAC مطابقت داشته باشند .

به طور کلی می توان گفت شبکه این ارز دیجیتال مبتنی بر سه نهاد می باشد که این سه نهاد بسیار متفاوت از هم می باشند ، اما در عین حال وابسته به هم هستند . این سه نهاد شامل :

۱٫کاربران

۲٫ارائه دهندگان خدمات

۳٫اعتبارسنج ها می باشد .


کیف پول سیویک

کیف پول سیویک روشی ایمن را برای مردم در سراسر جهان برای ذخیره و معامله با ارز دیجیتال ارائه می دهد. با کیف پول Civic، کاربران می توانند ارزهای دیجیتال، از جمله USDC، Bitcoin و Ethereum را مستقیماً در برنامه با یک حساب بانکی در آن ذخیره و خریداری کنند.

کیف پول های ارز دیجیتال Civic :

۱٫کیف پول لجر ( Ledger ) :

این کیف پول یک کیف پول سخت افزاری می باشد که از توکن های با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند و از امنیت بالایی برخوردار است .

۲٫کیف پول ترزور ( Trezor ) :

این کیف پول نیز یک کیف پول سخت افزاری می باشد و در دو مدل Trezor T و Trezor One موجود می باشد .

۳٫کیف پول Keep Key :

این کیف پول نیز یک کیف پول سخت افزاری است .

۴٫کیف پول Coinomi :

این کیف پول یک کیف پول نرم افزاری است و در عین حال از امنیت بالایی برخوردار می باشد .

۵٫کیف پول Exadus :

این نیز یک کیف پول نرم افزاری است و از توکن های با استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند .

۶٫کیف پول MyEther :

این کیف پول یک کیف پول تحت وب می باشد و قابلیت ذخیره سازی توکن های CVC را دارد


چگونه ارزCVC را بفروشم ؟

همانطور که در قسمت خرید این ارز گفتیم شما برای فروش نیز باید به صرافی ها مراجعه کنید . شما می توانید پس از اینکه در صرافی مورد نظر ثبت نام کردید ارز دیجیتال خود را به فروش برسانید . بعد از انتخاب جفت ارز خود و فروش آن در صرافی خارجی می توانید آن را به صرافی ایرانی منتقل نمایید .

تا اینجای مقاله با نحوه خرید و فروش این ارز آشنا شدید ، در ادامه می خواهیم بدانیم آیا این ارز استخراج می شود یا خیر .

آیا ارز CVC استخراج می شود ؟

استخراج Cvc

برای اینکه یک ارز دیجیتال را به دست آوریم یکی از راه ها خرید آن ارز دیجیتال و دیگری استخراج آن می باشد . برای استخراج یک ارز ابتدا باید بدانیم که آن ارز استخراج می شود و یا خیر و اینکه از چه الگوریتمی پیروی می کند . در واقع اگر ارز دیجیتال مورد نظر بر پایه الگوریتم اثبات کار یا POW باشد ، قابلیت استخراج دارد .

ارز دیجیتال سیویک در عمل یک توکن غر قابل استخراج می باشد . به عبارت دیگر می توان گفت که توکن های غیر قابل استخراج در ابتدا توسط فردی که آنها را عرضه کرده است استخراج شده اند .

حال که بررسی کردیم این ارز دیجیتال استخراج نمی شود ، می خواهیم بدانیم که آینده قیمت این ارز چگونه می باشد .


آینده قیمت ارز CVC

آینده قیمتی Cvc

طبق پیش بینی های انجام شده توسط سایت WalletInvestor توکن CVC یک سرمایه گذاری طولانی مدت خوب به شمار نمی رود و ممکن است در سال های بعد با کاهش قیمت روبرو شود .

در سایت CryptoGround پیش بینی می کند قیمت کوین سیویک احتمالا طی ۵ سال یعنی در سال ۲۰۲۵ به ۱٫۱۵ دلار برسد . این پیش بینی CVC را به یک گزینه سرمایه گذاری مناسب تبدیل کرده است . با این وجود این پیش بینی بر عکس سایت WalletInvestor می باشد و این سایت معتقد است در سال ۲۰۲۵ ، سیویک به ارزش ۱٫۰ دلار نرسد . همچنین پیش بینی می کند احتمال سقوط این رمز ارز وجود دارد .

کلام پایانی

با استفاده از سیویک (Civic)، شناخت مشتری قابل استفاده مجدد و اطلاعات هویت شخصی می توانند تایید هویت را برای هر سرویس مرتبطی ساده و موثر کند. فراهم کنندگان سرویس مجبور به صرف تلاش و هزینه زیاد برای تایید هویت یک کاربر نمی باشند. تا زمانی که یک اعتبار سنج بر روی شبکه زحمت آنها را کشیده باشد، آنها تنها لازم است هزینه ای را به صورت سیویک (Civic) بپردازند تا بتوانند به پردازش اطلاعات به صورت آنی دسترسی داشته باشند. کاربران همچنین مجبور به ارائه مجدد این اطلاعات به سازمان های مختلف نیستند و این به معنی صرفه جویی در زمان و تلاش است.این ارز از ویژگی هایی برخوردار است که یکی از آنها ایجاد سهولت در روند تایید هویت کاربران می باشد . رمز ارز سیویک پروژه هایی را همچون کیف پول سیویک و برنامه Healthy Key می باشد که این برنامه امکان بررسی ایمنی کارکنان توسط کارفرمایان را می دهد . در آخر می توان گفت توکن CVC یک توکن غیر قابل استخراج می باشد .

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1687

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.