3

پروژه کلاهبرداری بیلیون کوین

 • کد خبر : 1597
 • ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۸
پروژه کلاهبرداری بیلیون کوین

پروژه کلاهبرداری بیلیون کوین | شاید شما نیز نام ارز دیجیتال TBC را شنیده باشید. این روزها نام ارز دیجیتال TBC یا همان بیلیون کوین (The Bilion Coin) بیشتر از هر زمان دیگری شنیده می‌شود. در این مقاله سعی می‌کنیم به بررسی دقیق این ارز بپردازیم تا دلیل این همه هیاهو را پیدا کنیم. این […]

پروژه کلاهبرداری بیلیون کوین | شاید شما نیز نام ارز دیجیتال TBC را شنیده باشید. این روزها نام ارز دیجیتال TBC یا همان بیلیون کوین (The Bilion Coin) بیشتر از هر زمان دیگری شنیده می‌شود. در این مقاله سعی می‌کنیم به بررسی دقیق این ارز بپردازیم تا دلیل این همه هیاهو را پیدا کنیم. این ارز دیجیتال ، پیشینه‌ای ندارد و باید متوجه این موضوع باشید که ارز دیجیتال TBC یک طرح جدید کلاهبرداری است و باید از آن دوری کنید.

رز دیجیتال TBC چیست؟

طبق ادعای سازندگان بیلیون کوین، این ارز در مارس ۲۰۱۶ راه‌اندازی شده است. این ارز وعده می‌دهد که بدون در نظر گرفتن شرایط بازار در هر زمان سود می‌دهد. TBC ادعا می‌کند یک رمزارز غیرمتمرکز است. این ارز به گفته خودش رقیبی جدی برای بیت کوین است. اما فرمول و ساختار TBC بسیار خاص است و با ارزهایی همچون بیت کوین متفاوت است.

چند ابهام بزرگ درباره TBC برای اثبات تقلبی بودن آن!

این ارز ادعا دارد که شبیه به بیت کوین است و با استفاده از همین ادعا افراد را فریب می‌دهد. اما باید گفت که چنین چیزی درست نیست. این ارز هیچ شباهتی به بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری ندارد.

۱. TBC غیرمتمرکز نیست !

TBC هیچ امضایی دیجیتالی ندارد. علاوه بر این طبق گفته آقای ساتوشی اگر به شخص ثالث دیگری برای جلوگیری از دوبار خرج کردن (double-spending) نیاز باشد، دیگر شبکه بیت کوین کاربردی ندارد. چیزی که در ارز دیجیتال  TBC یا بیلیون کوین نمی‌توانید پیدا کنید. این ارز توسط مدیران شخص ثالث کنترل می‌شود، آنها نیجریه‌ای‌ها را کنترل می کنند و به آن‌ها هشدار می‌دهند که هیچ چیز بدی دربارهTBC  نگویند.

آنها با به وجود آوردن کوین‌های تقلبی بیلیون کوین را شبیه به ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین نمایش می‌دهند. در حالی که واقعا اینگونه نیست. با همین کوین‌های تقلبی است که تلاش می‌کنند TBC را مانند ارزی همتا به همتا نشان دهند. آن‌ها حتی به نیجریه‌ای‌ها اینگونه گفته‌اند که سوالات بیشتری درباره این ارز نپرسند. چرا که در غیر این صورت حساب‌های TBC آن‌ها بلاک شده و پولشان را از دست می‌دهند!

آیا با همین منطق می‌خواهند مانند بیت کوین سیستم پولی غیرمتمرکز داشته باشند؟ آیا اینگونه می‌خواهند با یک سیستم پولی جدید برای آینده پای فقر را از کشورهای جهان سوم کوتاه کنند؟ آیا تاکنون به بانک مراجعه کرده‌اید و به شما گفته شده است که اگر سوالات زیادی راجع به حسابتان بپرسید حسابتان را مسدود می‌کنند؟

۲. در TBC همه چیز دستی است و خبری از الگوریتم اثبات از طریق انجام کار وجود ندارد!

در TBC خبری از الگوریتم اثبات از طریق انجام کار (Proof of Work) نیست! همانطوری که گفته شد تمامی معاملات در شبکه بلاک چین بیت کوین توسط ماینرها و از طریق محاسبات پیچیده ریاضی تایید و ثبت می‌شوند. این در حالی است که شرکت تبهکار TBC همه‌ی این کارها را خودش انجام می‌دهد. آن‌ها فقط از شما می‌خواهند تا کوین های تقلبی آنان را بخرید و نگهش دارید. جالب آن است که این کوین ها قابل تبدیل شدن به هیچ ارز دیجتال دیگری نیستند! TBC توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یعنی SEC (U.S. Securities and Exchange Commission) نیز به رسمیت شناخته نمی‌شود.

البته خود TBC ادعا دارد که از PoW استفاده می‌کند. اما نکته جالب آن است که اجازه نمی‌دهد استخراج کنندگان در دفتر عمومی نشان داده شود! در واقع شاید اصلا استخراج کننده‌ای وجود ندارد که نمایش داده شود.

۳. هیچ اثری از بیلیون کوین در کوین مارکت کپ یا ورد کوین ایندکس وجود ندارد!

کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) یکی از سایت‌های معتبر در دنیای ارزهای دیجیتال است. این سایت معتبر تحلیل‌هایی را درباره ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. علاوه بر این حجم بازار و تاریخچه ارزها را نیز نشان می‌دهد. برای بررسی یک ارز دیجیتال این سایت منبع معتبری برای بررسی آن است. اما اگر در این سایت این ارز را جست و جو کنید، اثری از آن نخواهید یافت!
حتی در سایت‌های دیگر نیز نمی‌توان اثری از این ارز پیدا کرد. با جست و جو در ورد کوین ایندکس (WorldCoinIndex) باز هم نتیجه‌ای پیدا نخواهید کرد.
برای ارزی که ادعا می‌کند ۱۰۰۰ درصد سوددهی خواهد داشت خیلی عجیب است که در هیچ سایت معتبری اثری از آن نباشد.

۴. بیلیون کوین در هیچ یک از صرافی های معتبر دنیا لیست نشده!

بیلیون کوین یا TBC در هیچ یک از صرافی های بزرگ دنیا لیست نشده. در نتیجه نمی‌توانید این ارز را به ارزهای دیگرتبدیل کنید! فروش TBC (بیلیون کوین) ناممکن است. در واقع فقط خرید TBC و نگهداری آن ممکن است!

۵. مگر می‌شود ارزش یک ارز برای همیشه افزایش پیدا کند؟

بیلیون کوین ادعا می‌کند که بدون توجه به بازار ارزش و قیمت آن مدام افزایش پیدا می‌کند. این برخلاف اصول و قواعد بازار و منطق عرضه و تقاضا است.

۶. اثری از بیلیون کوین در دفتر عمومی نیست!

TBC بر خلاف ارزهای دیجیتال دیگر نه وایت پیپر دارد و نه منبع کد (SOURCE)! این در حالی است که حتی ارزی مانند فوین که مشکوک به کلاهبرداری است هم وایت پیپر دارد. علاوه بر این استخراج کننده‌گان آن در دفتر عمومی نمایش داده نمی‌شود. که نشان از یک مخفی کاری دیگر و دلیلی برای تقلبی بودن آن است.

ارزش بازار TBC

برای شروع تحقیق در مورد سودآوری یک ارز، بهتر است ابتدا به Coinmarketcap.com مراجعه کنید. کوین مارکت کپ مکانی مناسب برای بررسی قیمت بیت کوین و تمامی رمزارزها، حجم مبادلات و سابقۀ آن در بازار است. زمانی که برای بررسی ارز دیجیتال TBC به سایت «کوین مارکت کپ» مراجعه می‌کنید، خیلی زود به بن‌بست می‌رسید؛ چون ارز دیجیتال TBC در لیست رمزارزهای «کوین مارکت کپ» وجود ندارد. زمانی که یک ارز ادعا می‌کند پتانسیلِ دادن سود ۱۰ برابری را دارد، به راحتی باید در دسترس باشد و یافت شود.

برای ادامه تحقیق خود، ارز دیجیتال TBC را در Worldcoinindex.com جستجو کردیم که باز هم به جواب منفی رسیدیم. TBC نه در «کوین مارکت کپ» و نه در «ورد کوین ایندکس» وجود ندارد.

حال آدرس وبلاگ این ارز را «TheBillionCoin.info» در موتور جستجوگر گوگل سرچ می‌کنیم. در بررسی اولیه سایت، یک مکان وردپرسی را با تم‌های کشویی‌مانند مشاهده می‌کنید که با مقایسه آن با سایت‌های رمزارز دیگر، متوجه می‌شوید چنین تم‌هایی در سایت‌های مشابه وجود ندارد.

ادعای بسیار قابل تأمل سازندگان ارز بیلیون کوین این است که می‌گویند از نظر ارزش بازار در رتبه چهارم، یعنی پس از بیت کوین، اتریوم و لایت کوین (در زمان نگارش مقاله، ریپل جایگاه سوم را دارد) قرار دارند. این ادعا در حالی بیان می‌شود که نام این ارز در لیست ارزهای معتبر دیده نمی‌شود. با توجه به این موضوع می‌توان پی برد که این ادعا دروغی بیش نیست و اگر این ادعا صحت داشت باید نام این ارز در «کوین مارکت کپ» وجود داشته باشد.

جالب است بدانید سایت TBC با انتشار خبری، از سودآوری ۱۰ برابری خود گفت. طبق این خبر، گفته شده که زمانی که سرمایه‌گذاران اصلی ۱۰۰ دلار در این رمزارز سرمایه‌گذاری کردند، تنها پس از ۶ ماه سرمایه آنها ۱۰ هزار برابر شد!!

ویژگی‌های ارز دیجیتال TBC طبق ادعاهای سازندگان آن

 1. دارای سوددهی تضمینی است.
 2. هیچ زمان سوددهی آن قطع نمی‌شود.
 3. وابسته به جامعه آماری کاربران خود است. (هر چقدر اعضاء بیشتر باشند، سود بیشتری کسب می‌شود.)
 4. هر روز بین ۱ الی ۵ درصد سود به کاربران خود می‌دهد.
 5. برای شروع کار در TBC باید توسط مدیران آن تأیید شوید.
 6. ارزش آن بر اساس دلار نیست بلکه بر اساس یورو است.
 7. قابلیت تبدیل به هیچ رمزارز دیگری را ندارد.
 8. قابلیت فروش ندارد.

چند دلیل بزرگ برای اثبات کلاهبرداری‌بودن TBC

 1. کوین مارکت کپ منبع مورد اعتمادی برای رمزارزها است و TBC در لیست ارزهای کوین مارکت کپ قرار ندارد.
 2. طبق قانون عرضه و تقاضا در بازار رمزارزها، ادعای سوددهی همیشگی TBC رد می‌شود. مگر می‌شود یک ارز تا ابد سود بدهد!
 3. با بررسی صرافی‌های معتبر خواهید دید که هیچ صرافی معتبری، TBC را عرضه نکرده است. این بدان معناست که TBC ارزشی ندارد و قابل نگهداری نیز نمی‌باشد و کاربران TBC تنها می‌توانند تعداد اعضاء را ببینند و نمی‌توانند ارز خود را تبدیل کنند.
 4. بیلیون کوین سورس‌کد، وایت پیپر و نقشه راه ندارد و از همه مهم‌تر استخراج این ارز به صورت مصنوعی است؛ چون استخراج کنندگان در دفتر عمومی نمایش داده نمی‌شوند.
 5. در TBC برای اعضای جدید از سیستم بازاریابی چند سطحی استفاده می‌‎شود.
 6. TBC غیرمتمرکز نیست!

ارز دیجیتال TBC امضای دیجیتالی ندارد. این ارز توسط مؤسسان شخص ثالث اداره می‌شود.

آنها با به وجود آوردن کوین‌های تقلبی، TBC را شبیه به رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین نشان می‌دهند، در حالی که در واقعیت اینگونه نیست. مدیران آن حتی بیان کرده‌اند که در صورت پرسیدن سؤال‌های مکرر کاربران در مورد TBC، حساب کاربری آنها در بیلیون کوین مسدود می‌شود و دارایی‌شان را از دست می‌دهند. آیا با این رویه می‌توانند مانند بیت کوین سیستم مالی غیرمتمرکز داشته باشند؟ آیا این‌گونه سعی در ریشه‌کن کردن فقر در جهان دارند؟

سخن پایانی

ارز دیجیتال TBC (بیلیون کوین) حتی کوچک‌ترین شباهتی به رمز‌ارزهای حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال ندارد و نباید TBC را به عنوان یک ارز دیجیتال در نظر گرفت.

با مطالب گفته شده دریافتیم که ارز دیجیتال TBC برخلاف دیگر رمزارزها، از روند مالی انقلابی پیروی نمی‌کند و فناوری و نوآوری ندارد و همچنین دارای یک جامعه ضعیف و غیرفعال می‌باشد.

احتمال ارائه شدن TBC و مجاز شدن آن بسیار پایین است، زیرا طبق گفتۀ سازندگان TBC، تا زمانی که جامعۀ کاربری خود را به ۱ میلیارد نفر نرسانند، به صورت عمومی TBC را عرضه نخواهند کرد. با مشاهده فرمول‌های موجود در این ارز، رسیدن به این جامعه آماری دور از انتظار است.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1597

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.