2

پروژه کلاهبرداری ایر تریدز

 • کد خبر : 1658
 • ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
پروژه کلاهبرداری ایر تریدز

پروژه کلاهبرداری ایر تریدز | پروژه AITrades را اغلب افراد متخصص یک طرح پانزی دانسته اند. طرح های پانزی هر بار با اشکال مختلف برای جلب مخاطبان خاص، ظهور می کنند که در این مطلب کلاهبرداری های ارز دیجیتال به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت. از گذشته های دور یکی از با اهمیت ترین منابع کسب درآمد […]

پروژه کلاهبرداری ایر تریدز | پروژه AITrades را اغلب افراد متخصص یک طرح پانزی دانسته اند. طرح های پانزی هر بار با اشکال مختلف برای جلب مخاطبان خاص، ظهور می کنند که در این مطلب کلاهبرداری های ارز دیجیتال به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.
از گذشته های دور یکی از با اهمیت ترین منابع کسب درآمد برای بیشتر مردم، بازارهای مالی بوده است. در دوره های مختلف زمانی و رویدادهای مختلف سیاسی و اقتصادی در جهان، بازارهای مالی همیشه دچار دگرگونی های اساسی بوده اند. با پیدایش تکنولوژی های نو و به ویژه ارزهای رمزنگاری یا cryptocurrency که بر بستر تکنولوژی بلاک چین blockchain خلق شده اند، موقعیت ها و تکنیک های جدیدی برای کسب درآمد از طریق بازارهای مالی به وجود آمده است. مارکتِ کریپتو نیز مشابه تمامی بازارهای مالی همانطور که می تواند سودآوری زیادی داشته باشد، به همان میزان می تواند با خطرات و ریسک هایی همراه باشد. این خطرات برای مبتدیان و افراد کم تجربه بسیار بیشتر بوده و امکان دارد منجر به از دست رفتن تمام سرمایه گذاری آن ها گردد. بنابراین اینگونه افراد بدون داشتن دانش کافی یا مشورت با افراد متخصص با صلاحیت نبایستی اقدام به سرمایه گذاری در برخی از پروژه ها بنمایند.
یک طرح پانزی یا Ponzi scheme، نوعی فریبکاری جهت کلاهبرداری است که طی آن طراح پانزی به افراد مبتدی و بی اطلاع ادعا می کند که اگر در طرح او سرمایه گذاری کنند، این طرح به آنها بهره های نجومی و با ضمانت پرداخت خواهد کرد. اینگونه طرح ها در ابتدا از پول مشترکین جدید به اولین سرمایه گذاران سود پرداخت می کند، اما پس از آنکه به اندازه کافی مخاطب و به موازات آن سرمایه جمع آوری شد، طرح از هم پاشیده می شود.
در ادامه یک طرح پانزی با عنوان اِی آی تریدز یا AITrades مورد بررسی قرار داده می شود تا مشخص گردد آیا AITrades یک پلتفرم جهت ایجاد درآمد برای مشترکین خود می باشد و یا برای مالک شدن مقدار سرمایه گذاریِ آنها در این طرح، نقشه کشیده است.

ایر تریدز – Aitrades یک شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال است که ادعا می‌کند در پلتفرمش می توانید ارزهای دیجیتال را بخرید ذخیره کنید و حتی بفروشید. در این پروژه ادعا می شود: “سلامت معاملات شما کاملاً تضمین می شود و میتوانید به شرکت اطمینان کنیم زیرا آنها تجربه و تخصص کافی را در زمینه ارز های دیجیتال دارند.”

آنها ادعا می‌کنند که در۵ سال گذشته در پروژه پایانه های پرداخت Cryptomatic به طور فعالی مشارکت داشتند و همچنین با ۲ سال سابقه فعالیت در زمینه ارز های دیجیتال ادعای تولید و توزیع را دارند.
در این شرکت ادعا های زیادی وجود دارد مثلا می گوید:”دستگاه‌های خودپرداز ایرتریدز در سراسر جهان در ۲۵ کشور جهان فعال است.”
به نظر ما این پروژه کلاهبرداری است و به زودی به عنوان یک پروژه جعلی برای همگان آشکار خواهد شد.
آنها ادعا می کنند که بر اساس هوش مصنوعی کار می کنند اما هیچ جزئیاتی در خصوص پروژه هوش مصنوعی در سایتشان دیده نمیشود و این طرح فقط یک طرح پانزی است. معمولا قربانیان اینگونه طرح ها قشر آسیب پذیر کم سرمایه هستند که آن ها را به سرمایه گذاری با کمترین سرمایه و بیشترین بازدهی دعوت می کنند و متاسفانه این وعده ها فقط وعده های صوری و جعلی است.
البته آنها برای واقعی به نظر رسیدن این وعده ها سود را با استفاده از یک حسابگر دقیق محاسبه میکنند که در سایت خودشان در دسترس قرار داده اند. هرچند در همان صفحه به وضوح درج کرده اند که ما یک شرکت سرمایه‌گذاری دارای مجوز نیستیم و هیچ تضمینی نمی دهیم زیرا فضای ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات است! ما هیچ تضمینی نمی‌دهیم که سود های محاسبه شده برای شما هم رخ دهد و در واقع آنها در لفافه به شما می‌گویند ما هیچ تهدی نسبت به پول شما نداریم!

طرح AITrades چه ادعاهایی را مطرح کرده است؟

ادعاعای پروژه کلاهبرداری AITrades در موارد زیر خلاصه شده است:

 • مجموعه AITrades مدعی است که پلتفرمی جهت ایجاد معاملات ارزهای رمزنگاری بر اساس AI یا هوش مصنوعی به وجود آورده است. این پروژه ادعا کرده که از ربات های معامله گر جهت ثبت سفارشات و انجام مبادلات استفاده نموده است. در حالیکه هیچ یک از این ادعاهای پروژه ثابت نشده و تاکنون اطلاعاتی که حاوی مستندات فنی و Business plan یا طرح کسب و کار پروژه باشد، منتشر نشده است.
 • از افراد بنیانگذار این پروژه هیچ مشخصاتی در دسترس عموم قرار داده نشده، در وبسایت AITrades هم فقط گفته شده که گروهی متشکل از افراد خبره این پروژه را طراحی کرده و به کمک رباتهای هوشمند ارائه کرده اند. از این عبارات نمی‌توان برداشت کرد که این افراد در حوزه بلاک چین و یا ارزهای رمزنگاری فعالیتی داشته اند. گذشته از آن هویت آن ها نیز نامعلوم است.
 • در توضیح مزایای خود از کلمات موهومی مانند امنیت تضمین شده بلاکچین، استفاده کرده است.
 • در شرح امنیت طرح، امکان دادن احراز هویت دو عاملی گوگل به کاربران را مطرح نموده که از این امکان هر شرکتی می‌تواند برخوردار باشد.
 • به مشترکین وعده ی دادن سود های کلان در قبال سرمایه گذاری دو ساله داده و حداقل سرمایه گذاری را ده میلیون تومان اعلام نموده است.
 • مشخصات و هویت افراد و طراحان این پروژه برای کاربران حوزه ارزهای رمزنگاری نامعلوم است و مجموعه AITrades در مورد آنها اطلاع رسانی نکرده است.
 • در همین راستا تاکنون مستنداتی در مورد چگونگی کارکرد سیستم ها و عملکرد بسته های پیشنهادی آنها انتشار نیافته است.
 • کد نرم افزار این پلتفرم همانند دیگر پلتفرم های معتبر open source یا متن باز نیست.
 • در صفحه گیت هاب نیز white paper و یا کیف پول اختصاصی برای پروژه AITrades وجود ندارد.

در بررسی وب سایت AITrades چه مواردی مشخص می گردد؟

طراحی وبسایت AITrades بسیار شیک و تجملاتی است ولی با بررسی و جستجوی وب سایت به نکات زیر می رسیم:

 • در این وبسایت وایت پیپری به عنوان مستندات نشان دهنده اصول و قوانین شرکت وجود ندارد.
 • نامی از اعضای توسعه دهنده طرح AITrades برده نشده است
 • گروه تیم پشتیبانی و اسپانسرهای آن معرفی نشده اند.
 • از نقشه راه پروژه به عنوان تعیین کننده اهداف و اطلاعات دیگر جهت مشخص نمودن ساختار پروژه مطلبی به میان آورده نشده است.
 • در قسمت About یا “درباره ما” فقط جملات مبهمی آورده شده است.
 • در قسمت تماس با ما فقط یک فرم برای درج ایمیل و موضوع درخواست مخاطب گذاشته شده است.
 • در این وبسایت در بخش سوالات متداول یا FAQ، به هیچ سوال مهمی در رابطه با تیم توسعه یا اصول پروژه و قوانین آن پاسخی داده نشده، فقط پاسخ سوالات عمومی از جمله بلاک چین چیست، هوش مصنوعی چیست، و یا استراتژی چیست، آورده شده است.
 • اطلاعات مهم و اصولی در مورد پروژه از جمله استراتژی های معاملات، نحوه خرید و فروش، مدل های یادگیری هوشمند در ثبت سفارشات و داده های مهمی جهت راهنمایی کاربران وجود ندارد.
 • سایت مربوط به پروژه نیز در برخی از زمانها، فعال نبوده و از دسترس خارج می‌شود.

با وجود این شواهد نمی‌توان فقط بر فرضیات و ادعاهایی که در وبسایت درج شده تکیه کرده و به چنین پروژه هایی اطمینان پیدا کرد.

ای آی تریدز

ارز رمزنگاری پروژه AITrades چیست؟

پروژه AITrades، یک توکن اختصاصی با نام ATC بر روی بلاک چین استلار (Stellar) انتشار داده که در لیست صرافی دیجیتال غیرمتمرکز expert آمده است، این توکن فقط در این صرافی لیست شده و آخرین قیمتی که برای آن آمده است، ۱٫۲ دلار بوده است.
طبق آدرس های داده شده، تعداد تمامی مالکین این توکن، فقط ۸۷۵ آدرس می باشد که از نکات قابل توجه در خصوص اعتماد به این توکن است، زیرا از تعداد مشترکین خودشان در صفحات مختلف کمتر می باشد.
گذشته از آن مجموع کل این توکن ها ۲۰ میلیون واحد است که البته بیش از ۱۱ میلیون واحد آن تنها در اختیار یک نفر می باشد.
طرح کسب و کار این شرکت برای دو سال آتی هیچگونه توجیه منطقی ندارد، زیرا همانگونه که می دانید نوسانات بازار ارزهای رمزنگاری در تایم فریم های کوچک در حد ثانیه و دقیقه اتفاق می افتد و از چنان ضریب اطمینانی برخوردار نیست که بتوان برای دراز مدت برنامه ریزی نمود.
در لیست مرتب سازی توکن ها بر حسب تغییرات قیمتی شان در صرافی expert، تنها توکنی که هیچگونه تغییری نداشته و تغییرات آن صفر بوده است، توکن ATC بوده و قیمت آن ثابت است.

ای آی تریدز

نحوه استفاده از بلاک چین در طراحی پروژه AITrades چیست؟

طبق مستندات اندکی که پروژه ارائه نموده، تنها موقعیتی که از بلاک چین استفاده می گردد، در درج اطلاعات یا log ها می باشد. این مورد در واقع به معنای آن است که از بلاکچین هیچگونه استفاده ای نمی شود.
در وبسایت اذعان شده که پروژه از امنیت بالایی برخودار بوده و دارای امنیت چند لایه می باشد. البته هیچگونه اشاره ای به جزئیات این موارد نشده است. استفاده از google authenticator به معنای تضمین امنیت یک پروژه نبوده و نمی‌باشد.
در مورد الگوریتم به کار رفته برای تابع هش همچون دیگر پروژه های معتبر، اشاره به جزئیات آن نشده است. در صفحات مربوط به این پروژه، تمامی پست های ارسال شده مربوط به اخبار کلی حوزه کریپتو و رمزارز است و هیچ اطلاعاتی در خصوص این پروژه یا افراد آنها منتشر نمی شود. این کار به معنی آن است که این مجموعه هیچ مستند یا اطلاعاتی درباره پروژه و پلتفرم خود را منتشر نمی‌کنند و بصورت کاملا نامشخص فعالیت می‌کنند. این موارد ریسک سرمایه گذاری در این طرح را چندین برابر می‌کند.
در پایان باید گفت نوشته های درج شده در وبسایت پروژه AITrades، ادعای سودآور بودن و تضمین طرح هایشان را دارد، اما این ضمانت تنها در نوشتار بوده و در هنگام عمل هیچ تضمینی وجود ندارد.

 

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=1658

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.