2

۵ ویژگی مهم یک رهبر موفق

  • کد خبر : 3342
  • ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۹:۳۱
۵ ویژگی مهم یک رهبر موفق

رهبر قوی بودن یکی از مهم ترین مهارت های یک بازاریاب شبکه ای است. بسیاری از مردم فکر می کنند که مجبور نیستند رهبر باشند زیرا هنوز کسی را برای رهبری ندارند. اما این درست نیست. شما باید یک رهبر باشید، یا حداقل برخی از ویژگی های یک رهبر موفق را به نمایش بگذارید، در […]

رهبر قوی بودن یکی از مهم ترین مهارت های یک بازاریاب شبکه ای است. بسیاری از مردم فکر می کنند که مجبور نیستند رهبر باشند زیرا هنوز کسی را برای رهبری ندارند. اما این درست نیست. شما باید یک رهبر باشید، یا حداقل برخی از ویژگی های یک رهبر موفق را به نمایش بگذارید، در غیر این صورت به موفقیتی که می خواهید نخواهید رسید یا افراد مناسب را به سازمان خود جذب نخواهید کرد. مردم از رهبران پیروی می کنند. بنابراین، شما باید به مشتریان خود نشان دهید که یک رهبر هستید.

در این نوشتار برخی از ویژگی‌ های یک رهبر موفق در بازاریابی شبکه ای وجود دارد که می‌توانید آنها را یاد بگیرید و تمرین کنید تا به یک رهبر قوی‌تر تبدیل شوید و می‌توانید آن‌ها را به خطوط پایین خود آموزش دهید تا آنها نیز رهبر شوند.

فلسفه رهبری

یکی از این ویژگی های مهم رهبر موفق، فلسفه رهبری است.

فلسفه شما چیست؟ آیا همه چیز در مورد شما و موفقیت شما، چک حقوق، ارتقای رتبه و آزادی شماست؟ یا در مورد چیزی بزرگتر از شما است؟

آیا بر آزادی دیگران تمرکز کرده‌اید، کاری را به درستی انجام می دهید، یا این پیام را منتشر می کنید که چگونه محصولات و خدمات شما می تواند به تغییر زندگی کمک کند؟

این موضوع تفاوت بزرگی در رهبری شما ایجاد می کند زیرا وقتی فلسفه شما در مورد چیزی بزرگتر از شما باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که افراد بیشتری دور شما جمع شوند.

ویژگی رهبر موفق

چشم انداز داشته باشید

دومین ویژگی یک رهبر موفق که شما به عنوان یک رهبر به آن نیاز دارید، بینش است. چشم انداز شما برای سازمانتان چیست؟ چه اهدافی را می خواهید به دست آورید و چه دلایلی برای انجام این کار دارید؟

اگر چشم انداز شما فقط به دست آوردن پول، پرداخت صورت حساب ها یا زند‌ه‌ماندن است، خیلی از مردم را در مورد آن هیجان‌زده نخواهید کرد. اما اگر دیدگاه شما با فلسفه شما مطابقت داشته باشد که در آن شما چیزی را متصور هستید که شما و مشتریانتان با هم می‌توانید چیزی بزرگ بسازید، آنگاه مردم را برای پیوستن به شما هیجان زده خواهید کرد.

بنابراین، به این فکر کنید که چشم انداز شما برای آنچه می خواهید در کسب و کار بازاریابی شبکه ای خود بسازید چیست. و این دید را در ذهن خود روشن کنید. آن را دقیق تصور کنید. سپس در مورد آن هیجان زده شوید. آنقدر در مورد دیدگاه خود هیجان زده شوید که نتوانید صبر کنید تا آن داستان را برای شخص دیگری بگویید.

چشم انداز شما بسیار مهم است، وقتی روی رویای بزرگ‌تر تمرکز می‌کنید، تمام آن چیزهای کوچک مانند گرفتن چک یا ارتقاء رتبه، به طور خودکار اتفاق می‌افتد.

چشم انداز خود را به اشتراک بگذارید

اکنون، شما می‌توانید بهترین بینش را داشته باشید، اما مهم نیست که مردم در مورد آن ندانند. به عنوان یک رهبر، شما باید بتوانید دیدگاه خود را بیان کنید. به همین دلیل است که من همیشه در مورد داشتن داستانی برای به اشتراک گذاشتن با مشتریان احتمالی صحبت می کنم. داستان تعیین چشم انداز خود و تلاش برای آن را بگویید. یا داستان شخص دیگری را تعریف کنید. اما دیدگاه خود را از طریق یک داستان بیان کنید.

کسی را پیدا کنید که گفتن داستان خود را برای او تمرین کنید. داستان خود را برای آنها بگویید، بازخورد آنها را دریافت کنید، داستان را تغییر دهید و تکرار کنید.

در گفتن داستان خود بهترین باشید. کار را به جایی برسانید که هر زمان که داستان خود را تعریف می کنید، مردم آنقدر هیجان‌زده شوند که دست به کار شوند. داستان شما دیدگاه شما را به اشتراک می گذارد، بنابراین باید مردم را در مورد آن هیجان‌زده کنید.

شایستگی داشته باشید

اگر صلاحیت نداشته باشید، سخت است که یک رهبر خوب باشید. ویلیام والاس در «شجاع دل» اگر وارد اولین نبرد می شد و سرش را می بریدند، چندان رهبر نمی شد. او باید سطح مشخصی از صلاحیت داشت. ویلیام والاس یک سرباز حرفه ای نبود و نمی دانست چگونه ارتش بسازد. اما او دلایل قوی، دید و توانایی بیان آن دیدگاه داشت. و مهمتر از همه، او فهمید که بیشتر یادگیری از انجام دادن حاصل می شود. شما باید بیرون بروید، سر کار بروید و فعالیت ها را انجام دهید. با انجام این کار، چیزهای لازم برای رهبر بودن را یاد خواهید گرفت.

ویژگی رهبر موفق

اما در برخی موارد، شما باید سطح مشخصی از شایستگی را داشته باشید. شما باید به سطحی برسید که بتوانید رهبری کنید، آموزش دهید، ارائه دهید یا هر مهارتی که می خواهید به آن معروف شوید. ایجاد شایستگی به مردم به شما ایمان می دهد و آنها احساس می کنند می توانند با خیال راحت شما را دنبال کنند.

به همین دلیل است که توسعه فردی بسیار مهم است. وقتی مهارت‌های خود را تقویت می‌کنید، در مهارت‌ها توانمند می‌شوید، به مشتریان اعتماد به نفس می‌دهد تا از رهبری پیروی کنند که می‌داند چه می‌کنند.

رهبری با مثال

و در آخر، شما باید با مثال رهبری کنید. این یک امر ضروری است. چگونه می توانید انتظار داشته باشید که مردم به شما اعتماد کنند و شما را دنبال کنند، اگر شما مایل به انجام همان کارهایی نیستید که از آنها می خواهید؟

این چیزی است که همه با آن دست و پنجه نرم می کنند. اما اگر می‌خواهید یک رهبر عالی باشید، ابتدا باید کارهایی را که از دیگران می‌خواهید انجام دهید. و بعد از انجام آن، می توانید به تیم خود نشان دهید که چگونه آن را انجام دهد.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=3342

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.