4

هشدار به شرکت مروارید پنبه ریز

  • کد خبر : 2555
  • ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳
هشدار به شرکت مروارید پنبه ریز

دبیرخانه کمیته نظارت برعملکرد شرکت های بازاریابی شبکه ای و کسب‌وکارهای مجازی در خصوص هشدار به شرکت مروارید پنبه ریز به اطلاع می‌رساند: هشدار به شرکت مروارید پنبه ریز تعدادی از بازاریابان آن شرکت به نام آقای م . پ و خانم م . ن در سازمان فروش جاویدان با راهبری آقای ا . ا در […]

دبیرخانه کمیته نظارت برعملکرد شرکت های بازاریابی شبکه ای و کسب‌وکارهای مجازی در خصوص هشدار به شرکت مروارید پنبه ریز به اطلاع می‌رساند:

هشدار به شرکت مروارید پنبه ریز

تعدادی از بازاریابان آن شرکت به نام آقای م . پ و خانم م . ن در سازمان فروش جاویدان با راهبری آقای ا . ا در پست‌های متعددی در صفحه شبکه اجتماعی اینستاگرام شخصی خود به شرح پیوست تصاویری از تبلیغ وضعیت زندگی، درآمد شخصی، اتومبیل گران‌قیمت منتشر نموده‌اند.(بطوری که آقای م . پ با تمسخر تفکر کارمندی و حتی تحصیلات و ترویج پی کارت در حال شبکه سازی است). در حالیکه این اقدامات برخلاف بندهای (۳) و (۴) راهنمای جلوگیری از رفتارها و شیوه‌های فریبنده و تبلیغ خلاف واقع خلاف واقع بوده ( موضوع ابلاغیه شماره ۲۲۵۱۹۴/۶۰ مورخ ۲۱/۰۹/۱۴۰۰) و در آن تصریح گردیده؛

هر عملی از سوی بازاریابان نظیر سوء استفاده از وضعیت زندگی و درآمدی اشخاص– بیان اینکه با پیوستن به شرکت زندگی خود را تغییر دهید- تشویق به ترک شغل تمام وقت- کسب درآمد نجومی و نمایش اغراق آمیز اتومبیل گران قیمت که سبب برانگیختن و تحریک دیگران به منظور جذب بازاریاب جدید می شود، تخلف می باشد. درضمن در صفحات مذکور کلیپ هایی شامل رفتارهای غیر متعارف که عمدتاً در حاشیه برگزاری همایش و گردهمایی ها توسط افراد مذکور که متوجه آن شرکت می گردد درحال باز نشر است. لذا نامبردگان باید فوراً از بازنمایی شفاهی، کتبی یا تصویری رفتار و شیوه های مذکور خودداری نموده و توضیح لازم در ارتباط با موارد مذکور منطبق با راهنمای موصوف در همان صفحه اینستاگرام برای بازدیدکنندگان و همچنین کتباً به این دبیرخانه ارائه نمایند.

مقتضی است به منظور جلوگیری از آثار ادامه این رفتارها و شیوه های فریبنده و خلاف واقع برای آن شرکت در مهلت تعیین شده در بخشنامه شماره ۲۲۵۱۹۴/۶۰ مورخ ۲۱/۰۹/۱۴۰۰بصورت فعالانه اقدامات بازدارنده لازم معمول نموده، نتیجه به این دبیرخانه اعلام گردد.

کلام آخر

هدف از صدور نامه های هشدار که مشتمل بر توضیحات و دلائل صدور آن است. آگاهی بخشی به شرکت و بازاریابان جهت پیشگیری و هدایت آنها در برابر نقض احتمالی قوانین و ضرورت اصلاح رویه و رفتار جاری و همچنین اطلاع از عواقب اقدامات اجرایی کمیته نظارت ( اخطار کتبی ، تعلیق و ارجاع پرونده آنها به مراجع ذی صلاح ) است . 

عدم صدور هشدار، اخطار، تعلیق یا فیلتر در خصوص سایر کسب‌و کارها موید این نیست که فعالیت کسب‌و کارهای دیگر کاملاً در چارچوب قانون است. گزارش مستند شما می‌تواند ما را به موقع در مورد شناسایی رویه تجاری بد یا بروز تخلفات در حوزه بازاریابی شبکه‌ای آگاه نماید.

لطفا؛ هر چیزی را که فکر می کنید ممکن است تخلفات یا رویه تجاری بد در حوزه بازاریابی شبکه ای است گزارش دهیدگزارش شما به ما در جهت تامین منافع عمومی کمک خواهد نمود.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=2555

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.