1

۳ مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 2751
  • ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۶
۳ مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای

رهبری قطعاً یک مهارت یا توانایی ذاتی نیست که انسان با آن متولد شود. ۳ مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای وجود دارد که رهبری شما را اثربخش می کند. این مولفه های رهبری طی سال‌های زیادی از شکست ها و تجربیات بدست آمده‌است. ما با آزمون و خطاها، اشتباهات و حوادث ناگوار در مسیر پیشرفت […]

رهبری قطعاً یک مهارت یا توانایی ذاتی نیست که انسان با آن متولد شود. ۳ مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای وجود دارد که رهبری شما را اثربخش می کند. این مولفه های رهبری طی سال‌های زیادی از شکست ها و تجربیات بدست آمده‌است. ما با آزمون و خطاها، اشتباهات و حوادث ناگوار در مسیر پیشرفت خود شکست می خوریم. بنیانگذار آی‌بی‌ام می‌گوید: “اگر می‌خواهید موفقیت خود را در زندگی افزایش دهید، میزان شکست خود را دو برابر کنید.”

شکست معادل موفقیت است و فکر می‌کنم این چیزی است که بسیاری از مردم نمی دانند. تنها راه موفقیت عظیم در واقع شکست است. هیچ کارآفرینی وجود ندارد که شکست نخورده‌باشد.

مورد اول: تسلط درونی

یکی از مولفه های مهم رهبری در بازاریابی شبکه ای، تسلط درونی شماست. این ویژگی درونی شماست و من معتقدم که از بین این سه مولفه قدرتمند ترین و مهم ترین آنهاست. اگر بر ذهن خود مسلط نباشید، نمی توانید بر هیچ چیز در دنیای بیرون مسلط شوید.

دنیای بیرونی شما همیشه بازتابی از دنیای درون شماست. شما نمی توانید دیگران را به طور مؤثر رهبری کنید مگر اینکه بتوانید ابتدا خودتان را رهبری کنید…

مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای

تسلط درونی دقیقا چیست؟

اعتماد به نفس:

چقدر به توانایی خود برای بیرون رفتن و ایجاد نتایج اطمینان دارید؟

آرزو و هدفتان چیست؟

انگیزه و اراده دارید؟

توانایی شکستن ترس های خود را دارید؟

چگونه با ناامیدی ها کنار می آیید؟

کارآفرینان اغلب چنان نا امید می شوند که خود را سرزنش می کنند… این سرزنش کردن نشان می دهد که آنها تسلط درونی برای موفقیت ندارند و بنابراین تسلیم می شوند!

در این سفر به سوی موفقیت، عوامل زیادی وجود دارد که ذهن شما را به هم می زند و اگر یاد نگیرید که بر احساسات خود مسلط شوید و حالت عاطفی خود را کنترل نکنید، از ریل خارج می‌شوید و کنار می‌روید. 

چگونه به تسلط درونی برسید؟

از طریق توسعه فردی.

شما باید قدرت اراده را توسعه دهید. من ممکن است در بسیاری از چیزها مکث کنم، اما هیچ کس قرار نیست از من پیشی بگیرد. من ادامه می‌دهم و نتیجه می گیرم. 

از طریق آموزش.

افراد موفق اغلب یک کتابخانه عظیم در خانه خود دارند. انسان ها بر اساس کتاب‌هایی که خوانده‌اند، افراد اطرافشان سنجیده می‌شوند.

محیطی برای توسعه شخصی خود ایجاد کنید.

مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای

مورد دوم: تسلط خارجی

یکی دیگر از مولفه های رهبری در بازاریابی شبکه ای توانایی شما برای اجرای چیزهایی که باید روی آنها تمرکز کنید.

اگر در بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنید: توانایی شما برای دعوت از شخصی برای دیدن یک ارائه فروش، قابلیت بستن، برای پیگیری و توانایی دعوت کردن یک نفر

اگر می خواهید در هر زمینه ای بسیار موفق باشید باید در آن زمینه متخصص شوید. به این معنی که در مقایسه با افراد دیگر در سطح دانش بالای ۱٪ قرار داشته باشید. قرار گرفتن در این ۱ درصد برتر اصلاً کار سختی نیست.

اگر واقعاً می خواهید تسلط بیرونی خود را افزایش دهید بیش از ۵ کتاب در آن زمینه بخوانید، در سمینار های مربوط به آن شرکت کنید و برای تمرین کردن وقت بگذارید.

برای مثال اگر در فروش مشکل دارید کتاب‌های در رابطه با فروش را بخوانید، چند دوره آموزشی را انتخاب کنید، بیرون بروید و آنچه را که یاد گرفته‌اید تمرین کنید. هرچه بیشتر یاد بگیرید و شایستگی خود را افزایش دهید، اعتماد به نفس خود را بیشتر خواهید کرد.

تسلط بیرونی به تسلط درونی شما کمک خواهد کرد.

مورد سوم: روابط و تأثیر شما

این مورد مربوط به توانایی شما برای تحت تاثیر قرار دادن افراد است…

اگر محصولات خود را آنلاین می فروشید باید روابط خود را تحکیم کنید. باید با افراد ارتباط ایجاد کنید تا آنها شما را بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند. این امر نیازمند اهمیت دادن به دیگران است. آنها را در اولویت قرار دهید و رویاهای آنها را تشویق کنید. 

اگر بتوانید به کسی بیشتر از اینکه آنها به خودشان اعتقاد دارند باور داشته باشید، اعتماد به نفس را در آن ها افزایش می دهید. در نهایت آنها به خودشان ایمان می آورند و این امر باعث ایجاد انگیزه می شود. با این انگیزه جدید، احتمال بیشتری وجود دارد که تلاش کنند. شما باید بتوانید مردم را به حرکت وا دارید و دیگران را وادار به انجام کارهایی کنید که به نفع آنهاست، نه منافع شما.

مردم را مدیریت نکنید… آن ها را رهبری کنید.

خود را در مقیاس ۱-۱۰ در موارد زیر درجه بندی کنید:

از لحاظ تسلط درونی خود در چه سطحی هستید؟

تسلط بیرونی بر مهارت های خود دارید؟

با توانایی خود در ایجاد انگیزه در دیگران در چه سطحی هستید؟

روابط و نفوذ شما چقدر است؟

چقدر با مردم در ارتباط هستید؟

هر یک از این مؤلفه‌های رهبری در بازاریابی شبکه‌ای یا هر کسب‌وکاری که در آن عضو هستید، توسعه دهید و روی آن کار کنید.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=2751

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.