2

نکاتی درخصوص لغو جایگاه بازاریابان

 • کد خبر : 3033
 • ۱۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
نکاتی درخصوص لغو جایگاه بازاریابان

لغو جایگاه بازاریابی شبکه‌ای و قطع همکاری با شرکت‌های بازاریابی موضوعی است که دبیرخانه کمیته نظارت برعملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و کسب‌وکارهای مجازی به آن پرداخته و به اطلاع می‌رساند: با توجه به اعلام مشکلاتی که در رابطه با انصراف و لغو انصراف برای بازاریابان و شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مطرح شده است در این مطلب […]

لغو جایگاه بازاریابی شبکه‌ای و قطع همکاری با شرکت‌های بازاریابی موضوعی است که دبیرخانه کمیته نظارت برعملکرد شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و کسب‌وکارهای مجازی به آن پرداخته و به اطلاع می‌رساند:

با توجه به اعلام مشکلاتی که در رابطه با انصراف و لغو انصراف برای بازاریابان و شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مطرح شده است در این مطلب نکاتی جهت راهنمایی بازاریابان و شرکت‌های بازاریابی در این خصوص ارائه شده است.

کد واحد بازاریاب، یک کد منحصر به فرد برای فعالیت هر بازاریاب می‌باشد که پس از ثبت نام در یک شرکت، به بازاریابان اختصاص‌داده می‌شود. این کد واحد بازاریاب در وب سرویس ثبت اطلاعات بازاریابان مرکز امور اصناف و بازرگانان ثبت و از طریق شرکت به بازاریاب اعلام می‌شود. کد مذکور به یک بازاریاب که در یک شرکت فعالیت می‌کند منسوب می‌شود. به این معنی که بازاریاب با این کد می‌تواند در یک شرکت فعالیت داشته باشد و نمی‌تواند همزمان در شرکت دیگری ثبت نام و فعالیت بازاریابی شبکه‌ای انجام دهد. حال اگر یک بازاریاب قصد قطع همکاری با یک شرکت و فعالیت در شرکت دیگری داشته باشد باید چه کاری انجام دهد. در ادامه‌ی مقاله به نکاتی درباره‌ی حل این مشکل می‌پردازیم.

موارد مهم برای انصراف و لغو جایگاه بازاریابی شبکه‌ای 

همانطور که گفتیم بازاریاب دارای کدی است که فقط می‌تواند در ثبت یک شرکت از آن استفاده کند. اگر بازاریاب قصد داشته باشد همکاری با شرکت بازاریابی شبکه‌ای که در آن فعالیت می‌کرد را قطع نماید، می‌بایست مراحل زیر را طی کند :

ابتدا از طریق ورود به دفتر کاری مجازی خود گزینه انصراف را انتخاب می‌نماید. اگر مدت همکاری بازاریاب و شرکت کمتر از ۶۰ روز کاری باشد، در همان لحظه رابطه قراردادی بازاریاب با این شرکت قطع و بازاریاب می‌تواند با ثبت نام در شرکت دیگری به فعالیت در آن شرکت پردازد.

اما اگر مدت همکاری با شرکت بیش از ۶۰ روز باشد، رابطه قراردادی بازاریاب به مدت ۱۵ روز کاری لغو نمی‌شود. بدین معنی که جایگاه بازاریاب در شرکت باقی می‌ماند و در شرکت دیگری نیز نمی‌تواند ثبت نام کند.

البته بعد از این ۱۵ روز در صورتی که بازاریاب کماکان قصد خروج و فسخ رابطه با شرکت را داشته باشد از شرکت خارج می‌شود و می‌تواند در هر شرکت دیگری ثبت نام کرده‌ و فعالیت نماید.

شرکت‌ها می‌بایست طی مراحل ثبت نام از متد Register استفاده و بعد از ثبت نام، کد واحد به بازاریابان اختصاص می‌دهند. هنگامی که بازاریاب قصد انصراف دارد، با استفاده از متد Revoke و با توجه به زمانبندی مشخص‌شده اقدام به خارج نمودن بازاریاب از شرکت خود نمایند. طی این مراحل شرکت‌ها می‌بایست در کد برنامه خود قسمتی را برای فراخوانی اطلاعات از وب سرویس ثبت اطلاعات بازاریابان مرکز امور اصناف قرار دهند. در غیر این صورت این روند به طور صحیح انجام نمی‌شود. حال اگر بازاریابی قصد همکاری مجدد با شرکت داشت، شرکت‌ها می‌بایست با استفاده از متد Reactive اقدام به انصراف از لغو قرارداد همکاری با بازاریاب نمایند.

نکته حائز اهمیت این است که در تمامی مراحل شرکت می‌بایست قسمتی برای فراخوانی اطلاعات از وب سرویس مرکز امور اصناف و بازرگانان قرار دهند.

لغو جایگاه بازاریابی شبکه‌ای

آیا دسترسی به جایگاه بعد از لغو آن وجود دارد؟

اگر شما در شرکتی مشغول به فعالیت بودید و بعد از انصراف یا گذشت زمانی مشاهده کردید که حق دسترسی به جایگاه خود را ندارید حتما به این نکته توجه کنید که؛ مسئولین هریک از شرکت‌ها باید امکانی رابرای تمامی بازاریابان شرکت فراهم آورند تا بازاریابان به دفتر کاری مجازی خود تحت هر شرایط دسترسی داشته باشند. همچنین کاربر با این دسترسی بتواند امکان ثبت انصراف و لغو انصراف داشته باشد.

 باید گفت که هرگونه تعلیق به معنای عدم دسترسی به دفتر کاری مجازی برای بازاریاب نمی‌باشد و شرکت‌ها حق محدود کردن دسترسی به دفتر کاری را برای بازاریابان با عنوان عدم فعالیت و تعلیق ندارند. لازم به توضیح است درصورتی که مدت قرارداد به پایان رسیده و یا بازاریابان واجد صلاحیت جهت دریافت پورسانت نباشند، این موارد در عدم پرداخت پورسانت‌ها لحاظ خواهد شد و ارتباطی با عدم دسترسی بازاریاب به دفتر کاری ایشان نخواهد داشت. پس با مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه می‌توانید اقدامات قانونی انجام دهید.

اما نکته‌ی حائز اهمیت این است که جواب این سوال در دست قوانین و سیاست داخلی شرکت است و باید از پشتیبان شرکت بپرسید.

مشکلات عضویت بازاریابان در بیش از یک شرکت بازاریابی شبکه‌‌ای

فعالیت همزمان بازاریابان در بیش از یک شرکت، مشکلی رایج در حوزه بازاریابی است. طبق قوانین موجود، در صورتی که یک بازاریاب در یک شرکت ثبت نام نموده و در حال فعالیت است، نمی‌تواند به عضویت سایر شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای به فعالیت بپردازد. در صورت فعالیت بازاریاب در دو یا چند شرکت، امکان تعلیق وی وجود دارد.

شایان ذکر است که برخی از بازاریابان بدون اطلاع از این قانون اقدام به ثبت نام در دو یا چند شرکت کرده‌اند. به بیان دیگر این دسته از بازاریابان قبل از آزاد شدن کد ملی شان، اقدام به ثبت نام در دیگر شرکت‌‌ها کرده‌اند.

در نتیجه با وجود جذب عضو و شبکه سازی این دسته از بازاریابان، حساب آنان توسط نهاد‌های نظارتی مسدود و فعالیت آنان تعلیق شده است.

برخی از بازاریابان نیز به صورت آگاهانه و با مشخصات فرد دیگر اقدام به ثبت نام در شرکت‌های دیگر نموده‌اند که باز این قانون شامل حال آنان خواهد بود.

در نظر بسیاری از افراد این قانون ممکن است سختگیرانه به نظر برسد. با این وجود این قانون علاوه بر بازاریابان، به نفع شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای نیز می‌باشد. عدم انتقال اطلاعات از شرکتی به شرکت دیگر، عدم بیهوده بودن آموزش شرکت‌ها به بازاریابان، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه و… از جمله مزایای این قانون است.

تمامی فعالان بازاریابی شبکه‌ای می‌توانند مشکلات مربوط به ثبت نام در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای، دریافت کد واحد بازاریابی، لغو ثبت نام و … را از طریق ایمیل به نشانی unicode@mlmbook.ir ارسال نمایند تا مسائل مربوطه بررسی و مشکلات احتمالی حل و فصل شود.

نحوه لغو جایگاه بازاریابی شبکه‌ای!

 1. درصورتی که می‌خواهید از جایگاه خود به عنوان بازاریاب انصراف دهید ابتدا باید وارد دفتر کار خود شوید.
 2. برای ورود به دفتر کار ابتدا باید وارد سایت شده و ” ورود به دفتر کار ” را در بالای سایت انتخاب کنید.
 3. پس از انتخاب “ورود به دفتر کار” در قسمت مشخصات روی گزینه لغو و انصراف از بازاریابی کلیک کنید.
 4. پس از اینکه روی ” لغو و انصراف بازاریابی ” کلیک کردید صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که گزینه‌ی ثبت درخواست را به شما نمایش می‌دهد.
 5. پس از اینکه روی دکمه ثبت درخواست کلیک باید منتظر بمانید تا سیستم لغو درخواست شما را بپذیرد.
 6. درصورتی که درخواست لغو انصراف شما پذیرفته شود عبارت ” شناسه شما فعال شد” برایتان نمایش داده می شود. و جایگاه شما مجددا فعال خواهد شد.
 7. لازم بذکر است پس از ثبت در خواست و اعمال آن ۱۵ روز جهت آزاد سازی کد ملی شما در سامانه یکپارچه بازاریابی شبکه‌ای امکان ثبت نام در سایر شرکت‌ها برای شما فراهم خواهد شد.

لغو جایگاه بازاریابی شبکه‌ای

کلام آخر

در انتها باید به این نکته اشاره نمود که در صورتی که بازاریابان هنگام ثبت نام در سایت شرکت اطلاعات خود از قبیل: نام و نام خانوادگی، کد ملی، ایمیل و کد پستی خود را به صورت صحیح وارد ننمایند، کد واحد بازاریابی به آن‌ها اختصاص‌داده نخواهد شد. همچنین تمامی بازاریابان توجه داشته باشند که هرگونه پیگیری و فعالیت در شرکت‌های دارای مجوز منوط به ثبت قرارداد با شرکت می‌باشد.

لطفا؛ هر چیزی را که فکر می کنید ممکن است تخلفات یا رویه تجاری بد در حوزه بازاریابی شبکه‌ای است گزارش دهید. گزارش شما به ما در جهت تامین منافع عمومی کمک خواهد نمود.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=3033

برچسب ها

ثبت دیدگاه

 1. لغو جایگاه بادران گستران و ازاد سازی کد ملی

 2. لغو قرارداد

 3. لغو قرارداد دارم

 4. میخواهم لغو قرار دادکنم

 5. میخام لغو فعالیت و قرارداد انجام بدم

 6. لغو قرارداد تو شرکت بادران گستران ممنونم میشم

 7. میخوام لغو جایگاه بشم

 8. متاسفانه شرکت بادران غیر فعال شده و تلفن ها را پاسخ نمیدهد و دوست بنده نمی تواند از این شرکت لغو قرارداد کند زیرا پنل کاربری دست شمصغ دیکری است. از کجا باید ابشون لغو قرارداد کند؟

 9. لطفاً لغو قرارداد من رو از شرکت بیز انجام بدین من ۸ ساله که دیگه توی شرکت نیستم و اصلن همه چیز رو فراموش کردم که وارد دفتر کارم بشم الان برای استخدام به مشکل خوردم لطفا خواهشن مشکل منو حل کنید

 10. سلام کسی می دونه چطوری میتونم از بادران لغو جایگاه بزنم؟

 11. لغو جایگاه در شرکت سپاروک پخش پایدار

 12. لغو جایگاه از شرکت نیوشا نیک و آزاد سازی کد ملی رو باید چطور انجام بدم

 13. لغو قرارداد دارم و آزاد سازی کد ملی ممنون

 14. لطفا لغو جایگاه نیوشانیک و آزاد سازی کد ملی

 15. تقاضای لغو جایگاه دربادران گستران رادارم
  سپاسگزارم

 16. تصمیم ب لغو جایگاه خوددربادران گستران دارم

 17. سلام.
  چه طوری میتونم لغو جایگاه کنم از اپلیکشن بیز

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.