3

رهبری در بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 2733
  • ۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
رهبری در بازاریابی شبکه ای

رهبری در بازاریابی شبکه ای یک مسئولیت است و نه یک امتیاز. مردم رهبرانی را دوست ندارند که عقب بنشینند و کاری انجام ندهند. مردم فقط از رهبرانی پیروی می کنند که خود را فداکارانه تسلیم می کنند و برای تیم فداکاری می کنند. بنابراین مطمئن شوید که به تیم خود خدمت می کنید! یک […]

رهبری در بازاریابی شبکه ای یک مسئولیت است و نه یک امتیاز. مردم رهبرانی را دوست ندارند که عقب بنشینند و کاری انجام ندهند. مردم فقط از رهبرانی پیروی می کنند که خود را فداکارانه تسلیم می کنند و برای تیم فداکاری می کنند. بنابراین مطمئن شوید که به تیم خود خدمت می کنید!

یک لیدر واقعی اقدامات مداوم انجام می دهد، بنابراین مهم است که در اجرای این قوانین ثابت قدم باشید.

یک کاغذ و خودکار بیاورید و ۱۰ قانون رهبری در بازاریابی شبکه ای را یادداشت کنید! و سعی کنید از آنها در برنامه روزانه خود استفاده کنید.

قوانین رهبری در بازاریابی شبکه ای

۱٫ هدف داشتن

رهبر باید هدفی بزرگتر از اهدافی که رهبری می کند داشته باشد. خط پایین شما باید بداند که برای آینده برنامه ریزی می کنید و همچنین درک کند که اهداف مالی شما با اهداف آنها مطابقت دارد.

۲٫ خوش بین بودن

رهبر باید نگرشی بالاتر از نگرش هایی داشته باشد که رهبری می کند. یک رهبر خوش بین است و روی راه حل ها تمرکز می کند نه مشکلات.

۳٫مسئول پذیری

رهبر مسئول است و زمانی که مرتکب اشتباه شده است باید آن را پذیرد. به عنوان یک رهبر، شما مسئول اشتباهات تیم خود هستید.

۴٫قاطع بودن

رهبر باید تصمیمات قاطع بگیرد. همه تصمیمات صحیح نیستند، اما اگر با دلایل درست گرفته شوند، تصمیمات درست بیشتر خواهد بود. برای انجام درست کارها تلاش کنید و نگران انجام درست کارها نباشید.

۵٫اهمیت به دیگران

رهبر همیشه باید کسانی را که رهبری می کنند را در اولویت قرار دهد. وقتی خط پایین شما ببیند که شما به دنبال منافع آنها هستید، سخت تر کار خواهند کرد زیرا متوجه خواهند شد که هدف شما موفقیت آنهاست. مردم به آنچه شما می دانید اهمیتی نمی دهند تا زمانی که بدانند چقدر برای شما اهمیت دارد!

زیگ زیگلار می‌گوید: “اگر به اندازه کافی به دیگران کمک کنید تا به آنچه می‌خواهند برسند، همیشه به آنچه می‌خواهید خواهید رسید.”

۶٫ الگو گرفتن

رهبر با الگو قرار دادن رهبران دیگر پیشرفت می‌کنند. یک رهبر خوب فقط به دیگران نمی گوید که چه کاری انجام دهند، بلکه به تیم خود نشان می دهد که چگونه این کار را انجام دهند. با نشان دادن مثال مناسب برای خط پایین خود پیش قدم شوید.

۷٫ صداقت و تعهد

لیدر باید صداقت و تعهد داشته باشد. وقتی می بینند که شما “کار درست” را انجام می دهید، خط پایین شما به شما به عنوان یک رهبر اعتماد می کند.

۸٫ تلاش

رهبر در همه چیز برای تعالی تلاش می کند. نگرش، ظاهر، اخلاق کاری، و تعهد به تعالی می تواند به تعیین موفقیت شما کمک کند.

۹٫ توسعه فردی

رهبر مصمم به رشد و توسعه فردی است. تنها راهی که می‌توانید رهبری باشید که مردم از آن پیروی می‌کنند، رشد شخصی و یادگیری مهارت‌هایی است که برای تبدیل شدن به یک بازاریاب شبکه‌ای ماهر ضروری هستند.

۱۰٫ پشتکار داشتن

رهبر باید سطح بالایی از پشتکار و عزم داشته‌باشد. موفقیت واقعی برای رسیدن به زمان نیاز دارد. چقدر زمان؟ تا زمانی که طول بکشد!

این ده قانون برای هر کسب و کار موفق بازاریابی شبکه ای مهم هستند. با پیروی از این قوانین مهارت های خود توسعه دهید و به یک رهبر عالی تبدیل خواهید شد.

رهبری در بازاریابی شبکه ای

رهبری خوب به چه چیزی بستگی دارد؟

۱٫ مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی به شما این امکان را می دهد تا ایده ها و افکار خود را به خط پایین خود منتقل کنید بسیار مهم است. اگر خط پایین شما ایده ای ندارد که چه کاری باید انجام دهد یا چگونه آن را انجام دهد، پس چگونه موفق می شود یا به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را بسازید؟

۲٫ ارائه انگیزه مناسب

انگیزه مناسب یکی دیگر از زمینه های کلیدی رهبری موفق است. خط پایین شما زمانی که انگیزه مناسبی نداشته باشید دچار رکود می شود. برای افزایش انگیزه سعی کنید خط پایین خود را با اهدافی که ممکن است برای آنها غیرعادی باشد به چالش بکشید.

۳٫ کار تیمی.

کار تیمی به این معناست که نه تنها به خط پایین خود آموزش دهید که با هم کار کنند، بلکه همچنین به شما کمک می کند تا بخشی از تیم شوید. برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر، دریابید که خط پایین شما چه کاری می تواند انجام دهد و متوجه شوید که آنها ممکن است مهارت هایی داشته باشند که می تواند برای تیم شما مفید باشد.

۴٫ آموزش و آموزش.

برای یادگیری هر چیزی در مورد تجارت بازاریابی شبکه ای خود وقت بگذارید. برای راهنمایی و مشاوره با upline خود در تماس باشید.

چند نکته در مورد رهبری بازاریابی شبکه ای

۱) رهبری با مثال

اگر می خواهید تیم شما سریع رشد کند، باید سریع پیش بروید! هر چه سریعتر و سخت تر در کسب و کار خود کار کنید، تیم شما بیشتر کار خواهد کرد. هیچ کس توسط رهبری که هیچ کاری انجام نمی دهد انگیزه ندارد!

اگر می خواهید تیم شما متعهدتر باشد، ابتدا شما باید متعهد باشید! تا به آنها الهام ببخشید! 

۲) رویدادها

رهبران تمام تلاش خود را می کنند تا تیم شما را به حضور در رویدادها ترغیب کنند. هرچه تیم شما در رویدادهای بیشتری شرکت کند، کسب و کار شما بیشتر رشد خواهد کرد. به همین راحتی است

۳) بر روی ۴ باور بسازید به تیم خود کمک کنید

۴ باور مهم زیر را بسازند:

۱) اعتقاد به شرکت

۲) اعتقاد به محصولات

۳) اعتقاد به صنعت

۴) باور به خود

هر روز بر روی رهبری خود کار کنید و به زودی شگفت زده خواهید شد که هرچه به عنوان یک رهبر بیشتر رشد کنید، کسب و کار شما بیشتر رشد خواهد کرد!

۳ مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای

رهبری قطعاً یک مهارت یا توانایی ذاتی نیست که انسان با آن متولد شود. ۳ مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای وجود دارد که رهبری شما را اثربخش می کند. این مولفه های رهبری طی سال‌های زیادی از شکست ها و تجربیات بدست آمده‌است. ما با آزمون و خطاها، اشتباهات و حوادث ناگوار در مسیر پیشرفت خود شکست می خوریم. بنیانگذار آی‌بی‌ام می‌گوید: “اگر می‌خواهید موفقیت خود را در زندگی افزایش دهید، میزان شکست خود را دو برابر کنید.”

شکست معادل موفقیت است و فکر می‌کنم این چیزی است که بسیاری از مردم نمی دانند. تنها راه موفقیت عظیم در واقع شکست است. هیچ کارآفرینی وجود ندارد که شکست نخورده‌باشد.

مورد اول: تسلط درونی

یکی از مولفه های مهم رهبری در بازاریابی شبکه ای، تسلط درونی شماست. این ویژگی درونی شماست و من معتقدم که از بین این سه مولفه قدرتمند ترین و مهم ترین آنهاست. اگر بر ذهن خود مسلط نباشید، نمی توانید بر هیچ چیز در دنیای بیرون مسلط شوید.

دنیای بیرونی شما همیشه بازتابی از دنیای درون شماست. شما نمی توانید دیگران را به طور مؤثر رهبری کنید مگر اینکه بتوانید ابتدا خودتان را رهبری کنید…

مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای

تسلط درونی دقیقا چیست؟

اعتماد به نفس:

چقدر به توانایی خود برای بیرون رفتن و ایجاد نتایج اطمینان دارید؟

آرزو و هدفتان چیست؟

انگیزه و اراده دارید؟

توانایی شکستن ترس های خود را دارید؟

چگونه با ناامیدی ها کنار می آیید؟

کارآفرینان اغلب چنان نا امید می شوند که خود را سرزنش می کنند… این سرزنش کردن نشان می دهد که آنها تسلط درونی برای موفقیت ندارند و بنابراین تسلیم می شوند!

در این سفر به سوی موفقیت، عوامل زیادی وجود دارد که ذهن شما را به هم می زند و اگر یاد نگیرید که بر احساسات خود مسلط شوید و حالت عاطفی خود را کنترل نکنید، از ریل خارج می‌شوید و کنار می‌روید. 

چگونه به تسلط درونی برسید؟

از طریق توسعه فردی.

شما باید قدرت اراده را توسعه دهید. من ممکن است در بسیاری از چیزها مکث کنم، اما هیچ کس قرار نیست از من پیشی بگیرد. من ادامه می‌دهم و نتیجه می گیرم. 

از طریق آموزش.

افراد موفق اغلب یک کتابخانه عظیم در خانه خود دارند. انسان ها بر اساس کتاب‌هایی که خوانده‌اند، افراد اطرافشان سنجیده می‌شوند.

محیطی برای توسعه شخصی خود ایجاد کنید.

مولفه رهبری در بازاریابی شبکه ای

مورد دوم: تسلط خارجی

یکی دیگر از مولفه های رهبری در بازاریابی شبکه ای توانایی شما برای اجرای چیزهایی که باید روی آنها تمرکز کنید.

اگر در بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنید: توانایی شما برای دعوت از شخصی برای دیدن یک ارائه فروش، قابلیت بستن، برای پیگیری و توانایی دعوت کردن یک نفر

اگر می خواهید در هر زمینه ای بسیار موفق باشید باید در آن زمینه متخصص شوید. به این معنی که در مقایسه با افراد دیگر در سطح دانش بالای ۱٪ قرار داشته باشید. قرار گرفتن در این ۱ درصد برتر اصلاً کار سختی نیست.

اگر واقعاً می خواهید تسلط بیرونی خود را افزایش دهید بیش از ۵ کتاب در آن زمینه بخوانید، در سمینار های مربوط به آن شرکت کنید و برای تمرین کردن وقت بگذارید.

برای مثال اگر در فروش مشکل دارید کتاب‌های در رابطه با فروش را بخوانید، چند دوره آموزشی را انتخاب کنید، بیرون بروید و آنچه را که یاد گرفته‌اید تمرین کنید. هرچه بیشتر یاد بگیرید و شایستگی خود را افزایش دهید، اعتماد به نفس خود را بیشتر خواهید کرد.

تسلط بیرونی به تسلط درونی شما کمک خواهد کرد.

مورد سوم: روابط و تأثیر شما

این مورد مربوط به توانایی شما برای تحت تاثیر قرار دادن افراد است…

اگر محصولات خود را آنلاین می فروشید باید روابط خود را تحکیم کنید. باید با افراد ارتباط ایجاد کنید تا آنها شما را بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند. این امر نیازمند اهمیت دادن به دیگران است. آنها را در اولویت قرار دهید و رویاهای آنها را تشویق کنید. 

اگر بتوانید به کسی بیشتر از اینکه آنها به خودشان اعتقاد دارند باور داشته باشید، اعتماد به نفس را در آن ها افزایش می دهید. در نهایت آنها به خودشان ایمان می آورند و این امر باعث ایجاد انگیزه می شود. با این انگیزه جدید، احتمال بیشتری وجود دارد که تلاش کنند. شما باید بتوانید مردم را به حرکت وا دارید و دیگران را وادار به انجام کارهایی کنید که به نفع آنهاست، نه منافع شما.

مردم را مدیریت نکنید… آن ها را رهبری کنید.

خود را در مقیاس ۱-۱۰ در موارد زیر درجه بندی کنید:

از لحاظ تسلط درونی خود در چه سطحی هستید؟

تسلط بیرونی بر مهارت های خود دارید؟

با توانایی خود در ایجاد انگیزه در دیگران در چه سطحی هستید؟

روابط و نفوذ شما چقدر است؟

چقدر با مردم در ارتباط هستید؟

هر یک از این مؤلفه‌های رهبری در بازاریابی شبکه‌ای یا هر کسب‌وکاری که در آن عضو هستید، توسعه دهید و روی آن کار کنید.

۶ گام برای تبدیل شدن به یک رهبر در بازاریابی شبکه ای

یکی از اشتباهات بزرگی که بسیاری از بازاریابان شبکه مرتکب می شوند این است که خود را به عنوان رهبر معرفی نمی کنند. رهبر یا لیدر شدن در بازاریابی شبکه ای یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای شهرت و نام تجاری خود در بازاریابی شبکه ای انجام دهید. زیرا مردم جذب تجارت شما و همچنین یادگیری از شما می شوند.

اجازه دهید واقع بین باشیم، ما در دنیایی زندگی می کنیم که اکثرا افراد دنبال کننده‌هستند. اکثر مردم نمی‌خواهند رهبری کنند یا نمی‌خواهند کاری را که برای تبدیل شدن به یک رهبر باید انجام دهند، انجام دهند. اگر می‌خواهید با موفقیت صاحب کسب‌وکار خود شوید، و همچنین افراد زیادی را استخدام کنید و فروش‌های زیادی کسب کنید، باید به همه نشان دهید که یک رهبر هستید.

گام هایی برای تبدیل شدن به یک رهبر(لیدر) در بازاریابی شبکه ای

۱٫ ارزش قائل شوید و از طریق محتوا به افراد آموزش دهید.

از محتوایی در قالب ویدیو، وبلاگ، فایل صوتی، ایمیل و غیره استفاده کنید تا به طور مداوم به مردم نکاتی آموزش بدهید. راهبردهای اساسی را به آنها آموزش دهید که می تواند به آنها کمک کند و مردم شما را به عنوان یک متخصص ببینند. نمی دانید محتوا را روی چه کاری باید انجام دهید؟ به مشکلات و سوالاتی که افراد در صنعت شما دارند فکر کنید و سعی کنید برای آنها راه‌حل ارائه دهید.

۲٫ الگوبرداری از رهبران دیگر در همان صنعت.

افرادی را بیابید که فالوورهای زیادی در جایگاه شما ایجاد کرده اند و درباره ی آنها را تحقیق کنید. از آنها الگو بگیرید و خودتان شروع به ایجاد دنبال کننده خواهید کرد. چرخه را دوباره اختراع نکنید و همه چیز را بیش از حد پیچیده نکنید.

رهبر شدن در بازاریابی شبکه ای

۳٫ مطالعه روزانه داشته‌باشید و خود را توسعه دهید.

چه خواندن یک فصل از یک کتاب عالی مانند هر روز بیندیشید و ثروتمند شوید یا گوش دادن به فایل های صوتی قدرتمند که توسط رهبران دیگر تهیه  می شود، فقط ۲۰ تا ۶۰ دقیقه در روز وقت بگذارید و هدف خود را در پایان هر دوره کمی بهتر کنید. توسعه فردی کلید نهایی رهبری است.

۴٫ هر هفته میزبان رویدادی زنده باشید.

حداقل یک بار در هفته یک وبینار زنده، Google Hangout، تماس کنفرانسی و غیره را برای رهبران و/یا تیم خود انجام دهید. وقتی هر هفته برنامه‌ای را به صورت زنده میزبانی می‌کنید، مردم شما را به‌عنوان یک رهبر می‌بینند که مسئول کمک به دیگران برای موفقیت آنها است و با انجام مداوم این کار، مهارت‌های عالی سخنرانی/ارائه را توسعه خواهید داد.

۵٫ نتایج و توصیفات در مورد آنچه انجام داده اید را به اشتراک بگذارید.

چیزی که واقعاً به مردم ثابت می‌کند که شما یک رهبر یا لیدر هستید، این است که دیگران در توصیفات درباره تأثیری که شما بر زندگی آنها داشته‌اید صحبت کنند و شما را تضمین کنند. همچنین، هنگامی که نتایج به دست می‌آورید، چه تعداد سرنخ‌ها، نرخ تبدیل، فروش زیاد و غیره، اثبات آن را به اشتراک بگذارید تا دیگران بتوانند آن را ببینند.

این باعث می شود که مردم آنچه را که دارید بخواهند و بخواهند با ما با شما تجارت کنند.

۶٫ به خود اطمینان داشته باشید.

اعتماد به‌نفس نیروی قدرتمندی است و وقتی مردم آن را در رفتار شما می‌بینند، جذب شما می‌شوند و در مورد کاری که انجام می‌دهید کنجکاو می‌شوند. بررسی کنید که رهبران مورد علاقه شما در موقعیت های مختلف چگونه عمل می‌کنند، و شخصیت مختص به خود را به آن اضافه کنید.

نتیجه

رهبر یا لیدر شدن در بازاریابی شبکه ای یکی از بزرگترین لطف هایی است که می توانید در حق خود انجام دهید. مشتریان و شرکای تجاری را به سمت شما جذب می کند و کار شما را بسیار آسان می کند. در مورد آن فکر کنید…

رهبران همیشه کسانی هستند که بیشتر از هر کسی از چیزهای زیباتر زندگی لذت می برند. از بین تمام اشتباهات در بازاریابی شبکه ای، این اشتباه را مرتکب نشوید که خود را به یک رهبر تبدیل نکنید.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=2733

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.