2

۷ مرحله اثبات شده برای حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 3237
  • ۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۸
۷ مرحله اثبات شده برای حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای

اگر می خواهید به یک بازاریاب شبکه ای متخصص تبدیل شوید و اهل تلاش کردن هستید، در ازای سخت کوشی و فداکاری، موفقیت در انتظار شما خواهد بود. با این حال، اگر می خواهید مسیر موفقیت خود را میانبر کنید، راه طولانی در پیش خواهد داشت و توصیه می کنیم قبل از گرفتن هر تصمیم […]

اگر می خواهید به یک بازاریاب شبکه ای متخصص تبدیل شوید و اهل تلاش کردن هستید، در ازای سخت کوشی و فداکاری، موفقیت در انتظار شما خواهد بود. با این حال، اگر می خواهید مسیر موفقیت خود را میانبر کنید، راه طولانی در پیش خواهد داشت و توصیه می کنیم قبل از گرفتن هر تصمیم مهمی در مورد آینده خود به عنوان یک بازاریاب شبکه حرفه ای، زمانی را برای خواندن این مقاله اختصاص دهید. در این مقاله ۷ مرحله را به شما معرفی می کنیم که در کوتاه ترین زمان شما را از جایی که امروز هستید به یک بازاریاب شبکه ای خبره تبدیل می کند.

مرحله ۱: یک ارزیابی صادقانه از مهارت ها و توانایی های خود انجام دهید.

قبل از اینکه وارد بازاریابی شبکه ای شوید، مهم است که یک ارزیابی صادقانه از مهارت ها و توانایی های خود داشته باشید. مهم نیست که در چه زمینه یا صنعتی هستید، مهارت ها می توانند به بازاریابی شبکه ای منتقل شوند.

به عنوان مثال، اگر به عنوان یک فروشنده تجربه دارید، آموزش در حین کار بسیار ساده تر از تلاش برای یادگیری این مهارت ها است. اگر شما فردی برون‌گرا هستید و می‌دانید که چگونه با مردم به راحتی ارتباط برقرار کنید، این مهارت‌ها در موقعیت‌های بازاریابی شبکه‌ای به شما کمک خواهد کرد. این مرحله ممکن است بدیهی به نظر برسد – و همینطور است – اما بسیاری از مردم از آن صرف نظر می کنند.

فعالیت را با موفقیت اشتباه نگیرید. فقط به این دلیل که کسی کاری را انجام می دهید به این معنی نیست که موفق خواهد شد! اگر شخص دیگری این کار را انجام می دهد بیخیال نشوید. برعکس، این کار را انجام دهید زیرا می خواهید به اهداف خود برسید!

مرحله ۲: وضعیت خود را ارزیابی کنید.

کسب و کار یا تجربه فعلی شما چگونه شما را برای موفقیت در بازاریابی شبکه ای آماده می کند؟ اگر در حال حاضر در بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنید، حمایت مالی شما چگونه پیش می رود؟ آیا از همه چیزهایی که در تولید سرنخ برای شما نقش دارد استفاده می کنید؟ آیا می دانید چه تکنیک هایی برای ایجاد سرنخ خارج از برنامه فعلی شما بهتر عمل می کنند؟ برخی از کارهایی که می توانید برای ارتقاء سطح و بهره وری بیشتر با فعالیت های تولید سرنخ خود انجام دهید چیست؟ آیا سعی کرده اید به تنهایی سرنخ ایجاد کنید اما شانس زیادی نداشته اید؟ ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشید.

حتی اگر اسپانسر بدی دارید، صحبت با کسی که در حال حاضر تجربه‌اش بیشتر است، می‌تواند ارزشمند باشد. ممکن است توصیه های خوبی برای راه های مقابله با چالش های شما و پیشرفت موفقیت آمیزتان داشته باشند.

حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای

مرحله ۳: روابط خود را با افرادی که از قبل می شناسید تقویت کنید.

ایجاد روابط تجاری در بازاریابی شبکه ای حیاتی است. به شما کمک کند سریعتر پیشرفت کنید و خطوط پایین خود را رشد دهید. به نکات زیر توجه کنید:

۱) برای شروع، روی افرادی تمرکز کنید که شما را می شناسند. شما قبلاً با آنها ارتباط برقرار کرده اید، بنابراین برای آنها بسیار آسان تر است که در کسب و کار خود به شما اعتماد کنند!

۲) این روابط را با حفظ ارتباط خود تقویت کنید و به آنها اطلاع دهید که وقتی کسب و کار بازاریابی شبکه ای خود را ایجاد می کنید، اوضاع برای شما چقدر خوب پیش می رود. آنها نه تنها مایل به اشتراک گذاری مشاوره خواهند بود، بلکه آنقدر مشتاق خواهند بود که حتی بخواهند به تیم شما هم بپیوندند!

۳) اگر در بازاریابی شبکه ای تازه کار هستید، اجازه دهید دیگران بیشتر صحبت کنند. سوال بپرسید و از نزدیک به آنچه مردم در مورد محصولات یا خدمات شما می گویند گوش دهید.

۴) به یاد داشته باشید که توسعه روابط به زمان نیاز دارد، بنابراین از شخص خاصی انتظار نتایج فوری نداشته باشید.

۵) اگر کسی فوراً به ارائه شما علاقه مند نشد، دلسرد نشوید. فقط به حرکت رو به جلو ادامه دهید تا زمانی که کسی به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند شود!

۶) در مورد جایی که در حال مبارزه هستید صادق باشید و در صورت نیاز کمک بخواهید. اگر کسی پیشنهاد می دهد که در مورد چیزی خاص مشاوره دهد یا به سؤالات پاسخ دهد، او را در مورد آن صحبت کنید! 

مرحله ۴: حلقه اجتماعی خود را گسترش دهید.

افرادی که در بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنند، شبکه های اجتماعی بزرگی را ایجاد می کنند، زیرا می دانند که موفقیت از منابع مختلف ناشی می شود. با این حال، به جای اینکه منتظر باشید تا افرادی که از قبل می شناسید و دوست دارید به کسب و کار شما بپیوندند، بیرون بروید و با افراد جدیدی آشنا شوید که پتانسیل علاقه مندی به محصولات یا کسب و کار شما را دارند.

به گروه ها در مراکز اجتماعی بپیوندید. با همکاران جدید دوست شوید. همه چیز به ایجاد رابطه برمی گردد! اگر قادر به ایجاد روابط طبیعی نیستید، از سرویسی مانند Linkedin استفاده کنید تا با متخصصان ارتباط برقرار کنید. مطالعات نشان می دهد که اگر شخصی بخشی از شبکه شما باشد، شانس شما را برای معرفی او به افراد دیگر تا ۲۵ درصد افزایش می دهد.

مرحله ۵: در مورد حرفه خود آموزش ببینید.

مهم است که مسئولیت حرفه خود را بپذیرید. اکنون که ایده ای در مورد جایی که می خواهید باشید دارید، تحقیق کنید که برای رسیدن به آن چه چیزی لازم است. با چند بازاریاب شبکه ای حرفه ای ملاقات کنید، آنلاین شوید و تا جایی که می توانید مطالعه کنید.

درک اینکه چه چیزی باعث ایجاد یا شکست کسب و کار بازاریابی شبکه ای شما می شود زمانی که زمان اقدام فرا می رسد بسیار مهم است. این همچنین شامل یادگیری در مورد خودتان و نحوه رویکرد شما برای ساختن کسب و کارتان می شود.

نقاط قوت شما چیست؟ چگونه دوست دارید یاد بگیرید؟ شما چه تیپ شخصیتی دارید؟ همه اینها سوالاتی هستند که برای کمک به رشد کسب و کار شما باید به آنها پاسخ داده شود.

حرفه ای شدن در بازاریابی شبکه ای

مرحله ۶: با شرکت در آموزش ها، کنفرانس ها و سمینارها شروع کنید.

پس از تسلط بر همه این مراحل، تا حد امکان در آموزش‌ها، کنفرانس‌ها و سمینارهای محلی و آنلاین شرکت کنید. قدرت شما در بازاریابی شبکه ای، دانش شماست! اگر یاد نگیرید نمی توانید رشد کنید.

پس هر کاری که لازم است انجام دهید تا در صنعت خود غوطه ور شوید. از اینکه چقدر اطلاعات در مورد بخش خود وجود دارد شگفت زده خواهید شد و حتی بیشتر از اینکه این اطلاعات را به صورت رایگان می‌توانید بدست آورید شگفت زده خواهید شد.

بسیاری از شرکت‌ها آموزش‌ها و رویدادهای رایگان (و نمونه‌های رایگان!) و رویدادها را فقط برای مشتری بودن یا حتی معرفی شدن توسط شخص دیگری در شبکه‌شان که قبلاً آنجا بوده است، ارائه می‌دهند. همچنین تعداد زیادی سایت با منابع عالی وجود دارد. همه این ها روش های عالی برای شروع جستجوی موضوعات خاص مرتبط با کسب و کار شما هستند.

مرحله ۷: با یک شرکت تاسیس شده همراه شوید.

اگر به تازگی به عنوان یک توزیع کننده مستقل شروع به کار کرده اید، ممکن است فکر کنید که به هیچ کمکی نیاز ندارید. در حالی که کار با یک شرکت اثبات شده می تواند میزان موفقیت شما را بالا ببرد.

همراهی با یک شرکت معتبر به این معنی است که شما به سال ها دانش و تجربه در ایجاد شرکت های فروش مستقیم موفق دسترسی دارید. این به شما امکان دسترسی به ابزارهای قدرتمند، آموزش و پشتیبانی را می دهد که به شما کمک می کند تا سریعتر از زمانی که به تنهایی کار می کنید، کسب و کار خود را بسازید.

متخصصان بازاریابی شبکه ای موفق کسانی هستند که به دنبال فرصت هایی برای توسعه و رشد حرفه ای مستمر هستند و سپس از آنها استفاده می کنند. 

نتیجه.

موفقیت یک عمل است نه یک هدف. لازم نیست پشت میزتان منتظر فرصت باشید. اقدام امروز به ایمن کردن آینده بازاریابی شبکه ای شما کمک می کند و به شما امکان می دهد زندگی را مطابق با شرایط خود تجربه کنید!

فقط با این هفت مرحله شروع کنید. خودتان بازار شرکت خود را انتخاب کنید کسب درآمد کنید متمرکز بمانید پشتیبانی دریافت کنید پایدار باشید و هرگز تسلیم نشوید!

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=3237

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.