1

تکنیک های دعوت در بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 2631
  • ۰۲ تیر ۱۴۰۱ - ۹:۱۹
تکنیک های دعوت در بازاریابی شبکه ای

برای اینکه یک بازاریاب شبکه ای موفق باشید، باید بدانید که چگونه از افراد دعوت کنید تا یک تیم قوی بسازید. این ممکن است شامل دعوت و نزدیک شدن به دوستان و همچنین غریبه ها باشد. در این نوشتار تکنیک های دعوت برای بازاریابی شبکه ای را ارائه می کنم تا به شما در شروع […]

برای اینکه یک بازاریاب شبکه ای موفق باشید، باید بدانید که چگونه از افراد دعوت کنید تا یک تیم قوی بسازید. این ممکن است شامل دعوت و نزدیک شدن به دوستان و همچنین غریبه ها باشد. در این نوشتار تکنیک های دعوت برای بازاریابی شبکه ای را ارائه می کنم تا به شما در شروع کار کمک کنم.

تکنیک های دعوت در بازاریابی شبکه ای

هنگام دعوت از افراد، مهم است که نوع فردی را که می خواهید تحت تأثیر قرار دهید و اینکه چه کسی دعوت می شود در نظر بگیرید. هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه دعوت از مشتریان در بازاریابی شبکه ای، سه نوع دعوت مختلف وجود دارد که هر کدام باید متفاوت از یکدیگر دعوت نامه دریافت کنند.

۱) کسانی که در حلقه درونی شما هستند

۲) همتایان

۳) شخصی که بر شما نفوذ دارد

نحوه دعوت از دوستان در بازاریابی شبکه ای

وقتی نوبت به دعوت دوستان به کسب و کار بازاریابی شبکه ای می رسد، باید سیستمی داشته باشید که بسیار ساده است. معمولاً شما دوستان خود را به خوبی می شناسید و می توانید به سادگی از آنها بپرسید که آیا مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستند یا خیر.

اگر پاسخ مثبت دادند، می‌توانید به آن‌ها چیزی را نشان دهید که می‌توانند بخوانند یا گوش دهند تا بیشتر بیاموزند. دوستان معمولاً گروهی هستند که شما با آنها علایق مشابهی دارید و به خوبی می شناسید، بنابراین تا حدودی بر آنها تأثیر خواهید داشت.

چگونه افراد غریبه را در بازاریابی شبکه ای دعوت کنیم؟

بازاریابی شبکه ای یک راه عالی برای ایجاد روابط با سایر افرادی است که علایق مشابهی دارند. هنگام دعوت از غریبه ها، باید بدانید که آنها چه چیزی را دوست دارند و سپس سعی کنید چیزی را که می خواهند به آنها پیشنهاد دهید. شما باید انگیزه اصلی کسی که می خواهید استخدام کنید و آنچه می خواهید آنها انجام دهند را بدانید.

پیشنهاد خود را به عنوان یک فرصت ارائه دهید. 

با استفاده از تلفن همراه دعوت کنید

همیشه بهتر است از تلفن همراه برای دعوت از مشتریان خود استفاده کنید، نه اینکه سعی کنید آنها را رو در رو دعوت کنید. مشتری همیشه سعی می کند اطلاعات بیشتری را از شما بگیرد و شما نمی توانید جزئیات زیادی را در آن زمان و آنجا ارائه دهید.

وقتی مشتریان احتمالی را تلفنی دعوت می‌کنید و سپس آنها سؤال می‌پرسند، می‌توانید به سادگی از آنها بخواهید که با شما ملاقات کنند و مسائل را به صورت حرفه‌ای‌تر روی میز مورد بحث قرار دهند.

هنگام دعوت از مشتری احتمالی، چیزهای غیر ضروری صحبت نکنید

اگر معنی کلمه “دعوت نامه” را در فرهنگ لغت بررسی کنید فقط می گوید “دعوت کردن از کسی”. من افراد زیادی را می بینم که در حین دعوت، اطلاعات غیر ضروری را به مشتریان می دهند. زمانی که از مشتریان خود دعوت می کنید گفتن نام شرکت، محصولات، طرح کسب و کار به هیچ وجه توصیه نمی شود.

تکنیک های دعوت در بازاریابی شبکه ای

هیجان زده باشید و با قاطعیت صحبت کنید

هنگام دعوت افراد به بازاریابی شبکه ای راه بروید و صحبت کنید. این به گردش خون شما در بدن شما کمک می کند و صدای شما کسل کننده نخواهد بود. هنگام دعوت دراز نکشید. هنگام دعوت کردن، به هیجان در صدای خود نیاز دارید. و بدیهی است که باید با قاطعیت صحبت کنید. اگر مشتری احساس کند که شما در مورد چیزی که در مورد آن صحبت می کنید مطمئن نیستید، به احتمال زیاد علاقه ای به ملاقات شما و گوش دادن به شما نخواهد داشت.

همیشه به مشتری زمان انتخاب بدهید

پس از انجام مکالمه فوق، مهم است که ۲ گزینه زمانی به مشتری بدهید تا مشتری بتواند هر یک از زمان های داده‌شده را انتخاب کند. دادن یک گزینه تنها یک بار به مشتری برای ملاقات با شما توصیه نمی شود زیرا ممکن است مشتریان برای آن آماده نباشند. اما اگر ۲ انتخاب به آن ها بدهید، از نظر روانی یک مورد از زمان داده‌شده را می پذیرند.

۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از ارائه تجاری از مشتری دعوت کنید

شما باید فقط ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از ارائه کسب و کار با مشتری تماس بگیرید. اگر ۵ تا ۷ روز قبل از ارائه کاری او را دعوت کنید، دوباره یک روز قبل یا همان روز ارائه کاری با او تماس می گیرید تا تأیید کنید که آیا می آید یا نه.

و فرد ممکن است احساس کند که شما به او نیاز دارید. علیرغم تماس مجدد با او و مجدداً ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از ارائه با او تماس بگیرید تا مشتری نیز به خاطر بیاورد و نیازی نباشد که دوباره و دوباره با او تماس بگیرید.

وضعیت خود را حفظ کنید

این چیزی است که در هنگام دعوت از مشتری برای ارائه فرصت های تجاری بازاریابی شبکه ای بسیار مهم است. در حالی که شما مشتری را دعوت می کنید، مطمئن شوید که مشتری احتمالی نباید احساس کند که شما به او نیاز دارید.

همیشه به خاطر داشته باشید، شما به فرد فرصتی می دهید تا به او کمک کند تا زندگی اش را تغییر دهد. شما باید همیشه احترام خود را حفظ کنید و هرگز از او التماس نکنید که برای دیدن ارائه تجاری بیاید.

مطلب مهم: چگونه از مشتریان احتمالی التماس نکنیم که به شما بپیوندند، بلکه وضعیت خود را حفظ کنید و مشتریان را به پیوستن به شما علاقه مند کنید!

همیشه روی نتیجه خود تمرکز نکنید

اغلب افرادی که کسب و کارهای بازاریابی شبکه ای انجام می دهند همیشه از همان ابتدا بر روی نتیجه خود تمرکز می کنند. در حالی که آنها نباید این کار را در هنگام ملاقات با افراد انجام دهند. بنابراین می توانید در مورد کسب و کار خود به آنها بگویید و سعی کنید آنها را در تجارت خود بپیوندید. اما همیشه علاوه بر ارتباط با مردم، روی نتیجه خود تمرکز نکنید. در انجام مسئولیت خود، به ارائه به مردم در مورد کسب و کار به خوبی ادامه دهید.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=2631

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.