0

۵ راه برای تبدیل شدن به یک متخصص در بازاریابی شبکه ای

  • کد خبر : 2063
  • ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
۵ راه برای تبدیل شدن به یک متخصص در بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای ساده ترین راه برای شروع یک کسب و کار جدید و کسب درآمد سریع است. در این نوشتار چند ترفند که به شما کمک می کند تا شما به یک متخصص بازاریابی شبکه ای تبدیل شوید را بررسی خواهیم کرد. این نکات را می‌توان برای هر شرکت بازاریابی شبکه‌ای، صرف‌نظر از سابقه […]

بازاریابی شبکه ای ساده ترین راه برای شروع یک کسب و کار جدید و کسب درآمد سریع است. در این نوشتار چند ترفند که به شما کمک می کند تا شما به یک متخصص بازاریابی شبکه ای تبدیل شوید را بررسی خواهیم کرد.

این نکات را می‌توان برای هر شرکت بازاریابی شبکه‌ای، صرف‌نظر از سابقه صنعت یا نوع محصول اعمال کرد. هدف ایجاد یک برند قوی برای خود و ایجاد روابط مثبت است.

ممکن است با خود بگویید: “من فقط یک توزیع کننده MLM هستم… من یک متخصص در بازاریابی شبکه ای نیستم!”

یا شاید از خود می پرسید: «چرا باید متخصص شوم؟ بازاریابی شبکه ای که فقط صحبت کردن با مردم و به اشتراک گذاشتن محصولات و فرصت های شرکت است.»

متخصص در بازاریابی شبکه ای بودن بسیار مهم است زیرا مردم فقط در صورتی محصولات شما را می خرند یا به تجارت شما می پیوندند که:

۱) شما را بشناسند

۲) شما را دوست داشته باشند

۳) به شما اعتماد کنند

وقتی متخصص شوید، کسب و کار شما رشد خواهد کرد زیرا افراد:

۱) شما را بیشتر می شناسند

۲) شما را بیشتر دوست دارند

۳) بیشتر به شما اعتماد می کنند

حتی اگر یک توزیع کننده جدید هستید، می توانید یک متخصص شوید. 

۱۰ راه برای تبدیل شدن به یک متخصص در بازاریابی شبکه ای

در اینجا ۵ راه ساده برای تبدیل شدن سریع به یک متخصص آورده شده است:

۱) در پیشرفت خود سرمایه گذاری کنید

روزانه مطالعه کنید و یاد بگیرید.

کتاب بخوانید، در دوره‌های آموزشی شرکت کنید، به رویدادها بروید و همیشه بر روی تخصص و آموزش خود سرمایه‌گذاری کنید.

اگر می خواهید در MLM متخصص شوید، چند کتاب در مورد MLM بخوانید.

اگر می خواهید در مورد محصولات بهداشتی متخصص شوید، چند کتاب در مورد سلامت بخوانید.

۲) فقط انجام دهید

بروید و هر روز ۵ فعالیت اصلی تولید روزانه را انجام دهید. هرچه زمان بیشتری را صرف کسب و کار خود کنید، بهتر خواهید شد و تخصص شما بیشتر خواهد شد.

۳) محتوا ایجاد کنید

ایجاد محتوا به معنای به اشتراک گذاشتن ایده ها و افکار خود در مورد تخصص شماست.

می تواند شامل ارسال محتوای ثابت رسانه های اجتماعی، نوشتن یک ایمیل هفتگی برای تیمتان، ساخت یک وبلاگ و غیره باشد.

۴) یک مربی داشته باشید

مربی ای را پیدا کنید که به طور منظم به او دسترسی داشته باشید تا بتوانید به طور مداوم ایده ها و بازخوردهای جدیدی در مورد چگونگی بهتر شدن دریافت کنید. می‌توانید ایده‌های کارآفرینانی که در MLM نیستند را بگیرید و در کسب‌وکارتان به کار ببرید.

۵) مربی دیگران باشید

آخرین راه برای تسریع و بازاریابی خود به عنوان یک متخصص، آموزش است. هر چه بیشتر آموزش دهید بهتر خواهید شد. آموزش و کمک به دیگران همیشه راهی عالی برای بازاریابی خود است.

تحقیق کنید

قبل از اینکه کار جدید خود را شروع کنید، تحقیق کنید و شرکت بازاریابی شبکه‌ای را پیدا کنید که برای شما مناسب است. شما به دنبال یک شرکت با زیرساخت محکم، محصول قابل فروش و چیزی هستید که برای ایجاد تجارت در آن احساس اشتیاق داشته باشید.

علاوه بر این، می توانید با خواندن نوشته های رهبران موفق بازاریابی شبکه ای، خود را برای موفقیت آماده کنید. بسیاری از آنها کتابهایی در این زمینه منتشر کرده اند و حتی بیشتر آنها یک وبلاگ با توصیه های مفید و داستان های سرگرم کننده دارند.

در کنفرانس ها شرکت کنید

اکثر شرکت های بازاریابی شبکه ای کنفرانس های سالانه ای برگزار می کنند که هزاران کارآفرین را برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و جشن گرفتن موفقیت ها گرد هم می آورد. این رویدادها فرصت‌های خوبی برای ایجاد شبکه و یادگیری استراتژی‌ها می باشد.

برخی از کنفرانس ها این فرصت را برای توزیع کنندگان برتر ارائه می‌دهند تا در مورد تجربیات خود سخنرانی کنند. این یک فرصت شگفت‌انگیز برای شناساندن خود به شبکه و شناخته شدن به عنوان یک متخصص بازاریابی شبکه ای است. هرچه شهرت شما بهتر باشد، فروش محصولات و استخدام توزیع کنندگان جدید در خط پایین خود آسان تر خواهد بود.

از خط پایین خود حمایت کنید

برای موفقیت بلند مدت کسب‌و‌کارتان بسیار مهم است که تا حد امکان از توزیع‌کنندگانی که جذب کرده‌اید حمایت کنید. یکی از راه های عالی برای حفظ ارتباط با شبکه خود، ایجاد یک محتوای ماهانه است که در خطوط پایین و سایر ارتباطات بازاریابی شبکه ای شما توزیع می شود.

این محتوا می تواند حاوی مقالاتی در مورد افزایش فروش، اخبار مربوط به تغییرات صنعت بازاریابی شبکه ای و پروفایل های توزیع کنندگان موفق در شرکت شما باشد. این رویکرد به ایجاد احساس ارزشمندی در شبکه شما کمک می کند. و به دیگران انگیزه می دهد تا به سطح مشابهی از موفقیت دست یابند. چند ساعت کار برای ساختن یک محتوای جذاب ارزش آن را دارد تا از مزایای بلندمدت برخوردار شوید.

رویدادهایی برگزار کنید

اگر به دنبال افزایش سریع فروش و توسعه کسب‌و‌کار خود هستید، میزبانی یک مهمانی یا رویدادی را بر عهده بگیرید. رویداد ها فرصتی برای معرفی محصول شما به مشتریان جدید است. بعنوان مثال، یک مهمانی برای تماشای یک رویداد ورزشی پرطرفدار که در آن محصولات غذایی به مخاطبان جدیدی معرفی می‌کنید.

زیاده‌روی نکنید و اجازه دهید مشتریان با سؤالات و علاقه خود به سراغ شما بیایند. اگر محصولی با کیفیت را به آنها معرفی می کنید، بدون هیچ تلاش اضافی به فروش می رسد.

یک وب سایت بسازید

همانطور که شما بعنوان یک بازاریاب شبکه‌ای وجهه خود را بالا می‌برید، دیگران به دنبال الهام و جملات عاقلانه از شما خواهند بود. یک وب سایت که سرمایه گذاری های تجاری شما را تبلیغ کند، شهرت شما را افزایش می دهد. اگر وقت داشته باشید که یک وبلاگ منظم داشته باشید (حداقل یک پست در هفته)، به عنوان یک متخصص در این زمینه دیده می شوید.

دنبال کنندگان بیشتر در وبلاگ شما به معنای علاقه بیشتر به کسب و کار شما است. شما از ارتش واقعی بازاریابان شبکه ای بهره مند خواهید شد که مایلند کلمات شما را در ارتباطات خود به اشتراک بگذارند.

هر بازاریاب شبکه ای یک هدف دارد: موفقیت در سریع ترین زمان ممکن. هیچ کس نمی خواهد در یک سطح بماند و یک کار را بارها و بارها بدون نتیجه گرفتن انجام دهد. همه در تجارت خود رویای آن زمان را دارند که درآمدهای هفتگی/ماهانه زیادی داشته باشند. اما چگونه موفق شوم؟ مساله این است.

در این نوشتار نکاتی را بررسی خواهیم کرد که در موفقیت شما در کسب و کار بازاریابی شبکه ای بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

۴ راه برای موفقیت در بازاریابی شبکه‌ای

یک هدف تعیین کنید:

هنگامی که برای اولین بار کسب و کار خود را شروع می کنید، هدف خود را تعیین کنید و مسیر خود را ترسیم کنید. تمام آنچه را که می خواهید در کسب و کارتان به دست بیاورید را بنویسید و هر روز به آنها نگاه کنید. سعی کنید خود را در حال دستیابی به همه آنها ببینید. حتی زمانی که نتایج فوری نمی بینید، اهدافتان باید به شما انگیزه بدهند.

جسارت:

اگر جسور نباشید نمی توانید سریع در هیچ کاری موفق شوید. در بازاریابی شبکه ای، باید آنقدر جسور باشید که با افراد غریبه ارتباط برقرار کنید و در مورد کسب و کار خود صحبت کنید. شما باید آنقدر جسور باشید که به دنبال رویاهایتان بروید. ثبت نام در بازاریابی شبکه ای یک اقدام جسورانه است، پس به آن ادامه دهید.

رسانه های اجتماعی:

بازاریابی شبکه ای فقط در مورد نفوذ کردن است. امروزه ما پلتفرم های رسانه های اجتماعی را در دسترس خود داریم. مکان خود را پیدا کنید و آنجا باشید. اگر بازار هدف شما در فیس بوک فعالیت دارند، نمی توانید در اینستاگرام تجارت کنید.

تیم بزرگتر :

سریعترین راه برای موفقیت و رسیدن به رویای شما در بازاریابی شبکه ای داشتن شرکای مناسب است. شما نمی توانید به تنهایی به موفقیت برسید. شما تنها زمانی می توانید به موفقیت دست یابید که به دیگران کمک کنید تا به اهداف خود برسند. نباید هیچ خودخواهی در بازاریابی شبکه ای در ساخت تیم شما وجود داشته باشد. مایل باشید هر اطلاعاتی را که دارید به اشتراک بگذارید زیرا با رشد آنها، شما نیز رشد خواهید کرد.

کلام آخر

شروع به استفاده از تخصص خود کنید و به دنیا را در مورد دانش خود آگاه سازید. همانطور که در بازاریابی شبکه ای تخصص کسب می کنید، به جای اینکه مجبور باشید به دنبال مشتریان باشید، مشتریان به سراغ شما خواهند آمد.

 

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=2063

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.