4

بازاریابی شبکه ای چیست؟ انواع آن، طرز کار و مثال

 • کد خبر : 2134
 • ۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
بازاریابی شبکه ای چیست؟ انواع آن، طرز کار و مثال

مانند هر چیز دیگری، بازاریابی نیز با گذشت زمان تکامل یافته است. این فقط به خریداران، فروشندگان، فروشندگان و بازرگانان محدود نمی شود. با گذشت زمان به سرعت تغییر کرده است. انواع جدیدی از بازاریابی تکامل یافتند، راه های جدیدی به وجود آمده اند و قلمرو بازاریابی را گسترش داده اند. در این نوشتار قصد […]

مانند هر چیز دیگری، بازاریابی نیز با گذشت زمان تکامل یافته است. این فقط به خریداران، فروشندگان، فروشندگان و بازرگانان محدود نمی شود. با گذشت زمان به سرعت تغییر کرده است. انواع جدیدی از بازاریابی تکامل یافتند، راه های جدیدی به وجود آمده اند و قلمرو بازاریابی را گسترش داده اند. در این نوشتار قصد معرفی بازاریابی شبکه ای را داریم. یکی از انواع بازاریابی، بازاریابی شبکه ای است.

بازاریابی شبکه ای چیست؟ 

بازاریابی شبکه ای یک مفهوم تجاری است که یک شرکت را با تکیه بر شبکه ای از توزیع کنندگان رشد می‌دهد. ایجاد پول معمولا مستلزم استفاده از سه استراتژی سیستماتیک است: تولید، استخدام، و ساخت و مدیریت.

به زبان ساده، بازاریابی شبکه ای یک مفهوم تجاری است که به فروشندگان مستقل که عموماً از خانه هایشان کار می‌کنند، وابسته است. اگر یک شرکت بازاریابی شبکه ای راه اندازی می کنید، ممکن است نیاز به ایجاد شبکه ای از شرکای تجاری یا فروشندگان داشته باشید تا به شما در ایجاد سرنخ و فروش کمک کنند.

اصطلاحات مرتبط با انواع بازاریابی شبکه ای

قبل از آشنایی با انواع بازاریابی شبکه ای، ابتدا به معرفی بازاریابی شبکه ای و اصطلاحات مربوط به آن خواهیم پرداخت.

فروش مستقیم: شرکت های بازاریابی شبکه ای محصولات خود را مستقیماً به مشتریان تبلیغ می کنند و می فروشند. به توزیع‌کنندگان وظیفه فروش اقلام داده می‌شود و به ازای هر فروش که انجام می‌دهند کمیسیونی به آنها پرداخت می شود.

توزیع کننده: اکثر شرکت های بازاریابی چند سطحی، اعضای خود را به عنوان توزیع کننده به جای فروشندگان معرفی می کنند.

Downline: اعضای جذب شده توسط توزیع کننده یا افراد تازه استخدام شده ثبت شده توسط این اعضا خط پایین توزیع کننده را تشکیل می دهند. همه توزیع کنندگان از فروش پایین خود سود می برند.

Upline: به همه توزیع کنندگان در سلسله مراتب بالاتر از حامی مالی یک عضو گفته می‌شود. در فروش توسط افراد downline، همه توزیع‌کنندگان در upline کمیسیون دریافت می کنند.

طرح: فهرستی است از تمام روش‌هایی که فروشندگان ممکن است کسب درآمد کنند. این طرح همچنین نشان می دهد که چگونه پرداخت بر اساس حجم فروش و تعداد شرکای استخدام شده متفاوت است.

حامی مالی: شخصی که کارمند جدیدی را به شرکت می آورد.

بازاریابی شبکه ای چیست؟

انواع بازاریابی شبکه ای چیست؟

انواع بازاریابی شبکه ای سطوح مختلفی دارد و به سه دسته تک لایه، دو لایه و چند سطحی تقسیم می شود.

۱. بازاریابی شبکه ای تک لایه

۲. بازاریابی شبکه ای دو لایه

۳. بازاریابی شبکه ای چند سطحی

معرفی بازاریابی شبکه ای تک لایه

در بازاریابی شبکه ای شما به یک شرکت ملحق می شوید تا محصولات یا خدمات آن را از طریق بازاریابی شبکه ای تک لایه بفروشید. شما نیازی به استخدام توزیع کنندگان دیگر ندارید و فروش مستقیم تنها منبع درآمد شماست. برخی از طرح‌های وابسته به اینترنت برای هدایت ترافیک به وب‌سایت شرکت وابسته به شما پول می‌دهند. شبکه های تک لایه همچنین شامل طرح های وابسته پرداخت به ازای کلیک (PPC) و پرداخت به ازای هدایت(PPL) است.

معرفی بازاریابی شبکه ای دو لایه

برای معرفی بازاریابی شبکه ای دو لایه، باید بگوییم که برخلاف بازاریابی شبکه ای تک لایه، نیاز به جذب نیرو دارد، اما پاداش شما کاملاً به آن وابسته نیست. شما بابت فروش مستقیم (یا ترافیک وارد شده به یک وب سایت) و همچنین فروش مستقیم یا ترافیک تولید شده توسط شرکت های وابسته یا توزیع کنندگانی که انتخاب می کنید برای شما کار کنند، پاداش دریافت می کنید.


معرفی بازاریابی شبکه ای چند سطحی

برخی از سازمان‌های فروش مستقیم از بازاریابی چند سطحی (MLM) استفاده می‌کنند تا توزیع‌کنندگان موجود را تشویق کنند تا در ازای بخشی از درآمد فروش استخدام‌کنندگان، توزیع‌کنندگان جدیدی را جذب کنند. افراد جدیدی که استخدام شدند “downline” توزیع کننده هستند. همچنین توزیع کنندگان از فروش مستقیم محصول به مشتریان سود می برند.

بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای چگونه کار می کند؟

بازاریابی چند سطحی (MLM)، بازاریابی سلولی، بازاریابی وابسته، بازاریابی مستقیم مصرف کننده، بازاریابی ارجاعی و بازاریابی مشاغل خانگی، همگی اصطلاحاتی هستند که برای توصیف بازاریابی شبکه ای استفاده می شوند.

شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای اغلب لایه‌هایی از فروشندگان ایجاد می‌کنند، که در آن‌ها به فروشندگان انگیزه داده می‌شود تا شبکه‌های فروشندگان خود را گسترده تر کنند.

افرادی که یک ردیف جدید (یا “بالا”) راه اندازی می کنند، از فروش خود و همچنین فروش افراد در ردیفی که شروع کرده اند (“downline”) کمیسیون دریافت می‌کنند.

با گذشت زمان، ممکن است یک لایه جدید ظاهر شود، که کمیسیون اضافی را برای لایه بالا و همچنین لایه میانی فراهم کند. درآمد یک عضو بازاریابی شبکه ای به فروش محصول و همچنین به جذب نیرو بستگی دارد. هر فردی که به تیم بازاریابی شبکه ای ملحق می شود دو مرحله را باید طی کند: اولی آموزش و دیگری فروش.

آموزش

اولین قدم پس از عضویت، تبدیل شدن به توزیع کننده شرکت است، یعنی از این پس شما فروشنده محصولات خواهید بود. از آنجایی که کسب و کار مستلزم فروش و استخدام توزیع کنندگان است، شرکتی که به آن ملحق می شوید یا حامی مالی شما به شما آموزش جامع محصول و فروش ارائه می دهد. برای کمک به شما در شروع کار، شرکت اطلاعات کامل محصول و همچنین اقلام تبلیغاتی مانند مواد تبلیغاتی و ابزار را در اختیار شما قرار می دهد.

شما در مورد پیچیدگی‌های خط تولید شرکت خود، الزامات کیفیت و ایمنی، نحوه مقایسه آنها با رقبا، درخواست‌هایی که باید از مشتریان انتظار داشته باشید و راه‌حل‌هایی برای سؤالات متداول یاد خواهید گرفت.

اکثر شرکت ها آموزش فروش را همراه با آموزش جذب افراد جدید ارائه می دهند، معمولاً یک کارگاه آموزشی کوتاه برای آن ترتیب می دهند.

فروش

زمانی که شرکت به شما دستور فروش و دانش محصول را داده و شما را به ابزارها و لوازم لازم و همچنین بسته راه اندازی مجهز کرده است، آماده شروع کار هستید. حامی شما در طول آموزش شما در دسترس خواهد بود و همچنین به شما در شروع کار کمک می‌کند.

جستجو یا تهیه فهرستی از مشتریان، واجد شرایط بودن افراد، تعیین قرار ملاقات با مشتریان، ملاقات با آنها و ارائه پیشنهاد تجاری MLM، پاسخ به سؤالات و کمک به آنها در تصمیم گیری برای اینکه به شبکه بپیوندد، و پیگیری آنها به طور منظم بخشی از فرآیند فروش شما خواهد بود.

این روند با ثبت نام آنها به عنوان توزیع کننده، دریافت آموزش محصول، فروش، و تامین ابزار، مواد بازاریابی، و کیت شروع، و همچنین همکاری با آنها برای کمک به رشد شبکه خود ادامه می یابد.

شما سعی کنید علاوه بر استخدام و توسعه شبکه توزیع کننده خود، خرده فروشی را افزایش دهید. لیستی از مشتریان برای خرده فروشی شامل خانواده، دوستان، همسایگان و جامعه محلی شما و همچنین همکاران، شرکت شما و سایر شرکت هایی است که با آنها ارتباط هستید تهیه کنید. این نحوه عملکرد یک مدل کسب و کار بازاریابی شبکه ای ساده است.

بازاریابی شبکه ای چیست؟

تاریخچه شرکت های بازاریابی شبکه ای

در طول انقلاب صنعتی ۱۸۰۰، تعداد زیادی از محصولات جدید اختراع شد که باید به مصرف کنندگان فروخته می شد. این محصولات اغلب جدید و ناشناته بودند و نیاز به توضیح برای خریداران داشتند. بازاریابی شبکه ای پس از جنگ جهانی دوم در دهه ۱۹۴۰ با شرکت ویتامین کالیفرنیا (در سال ۱۹۳۹ به Nutrilite تغییر نام داد) و شرکت عطر کالیفرنیا (اکنون ایوان) شروع به رشد کرد.

محصولات تولید شده توسط شرکت ویتامین کالیفرنیا به قدری تقاضاکننده داشت که بنیانگذار کارل رنبورگ شروع به استخدام توزیع کنندگان مستقل برای افزایش تعداد فروشندگان کرد و به این توزیع کنندگان مستقل دستور داده شد که توزیع کنندگان جدیدی را در حلقه های دوستان، آشنایان و مشتریان خود بیابند. به نمایندگان از فروش توزیع‌کنندگانی که شخصاً استخدام کرده‌اند، حقوق پرداخت می‌شد.

در سال ۱۹۵۹، دو کارمند Nutrilite، Rick de Vos و Jan van Andel، شرکت خود را تأسیس کردند: Amway.
Amway با استفاده از ساختار سازمانی MLM ایجاد شد و راه را برای تأسیس شرکت های MLM در کشورهای دیگر مانند کانادا، بریتانیا، استرالیا، آلمان و فرانسه هموار کرد.

در دهه ۱۹۸۰، چشم انداز اقتصاد ایالات متحده تغییر کرد. رونق مالی همزمان با ورود زنان به دنیای تجارت بود. زنان هدف بزرگی برای شرکت های بازاریابی شبکه ای بودند، زیرا آنها به دنبال شغلی بودند که به آنها اجازه می داد بدون غفلت از فرزندان و خانواده خود، درآمد کسب کنند. زنان توانستند موقعیت‌های بالایی را در این شرکت‌ها به دست آورند و فرصت‌هایی را برای زنان ایجاد کنند تا به استقلال مالی دست یابند.

در پایان دهه ۱۹۹۰، بازاریابان شبکه ای یاد گرفتند که از قدرت اینترنت استفاده کنند. فروشگاه‌های آنلاین و سفارش‌های الکترونیکی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی را برای توزیع‌کنندگان و کسب‌وکارها آسان‌تر کرد. از زمان ظهور پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، مشاهده تبلیغات افراد در شبکه شما رایج شد.

وظایف شعب شرکت های بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای از نظر قانونی چه حکمی دارد؟

فعالیت های هرمی در اکثر کشورهای جهان غیرقانونی تلقی می شود ولی به واسطه تفاوت شرکت های بازاریابی شبکه ای با هرمی این فعالیت در برخی کشورها قانونی است. اما با این حال بازاریابی شبکه ای همواره محل انتقاد مراجع قانونی و اقتصادی بوده است.

نماد نشان دهنده وضعیت فعالیت شرکت بازاریابی شبکه ایچند سالی است که این شرکت ها می توانند با دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت کنند. شما با بررسی نماد شرکت می توانید به قانونی یا غیر قانونی بودن کار شرکت پی ببرید. اگر رنگ این نماد سبز بود یعنی مجاز به فعالیت است. اگر زرد بود یعنی مجاز به فعالیت یکماهه برای رفع ایراد و در پایان اگر قرمز بود یعنی موقتا بمدت شش ماه تعلیق شده است. رنگ سیاه هم نشان دهنده اتمام مجوز فعالیت آن شرکت می باشد.

تخلفات در بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای در ایران چه خصوصیاتی دارد؟

بازاریابی شبکه‌ای در ایران دارای ویژگی‌هایی است که آن را از دیگر روش‌های بازاریابی و فروش متمایز می‌کند. در ادامه قصد داریم مشخصات و ویژگی‌های بازاریابی شبکه‌ای را به‌صورت دقیق‌تر بررسی کنیم.

عدم وجود حقوق ثابت

در بازاریابی شبکه‌ای فروشندگان به‌صورت کاملا مستقل فعالیت می‌کنند. به‌ بیان‌ دیگر آن‌ها هیچ‌گونه حقوق ثابتی نداشته و استخدام رسمی شرکت نخواهند بود. بازاریابان با میزان فروشی که انجام می‌دهند، پورسانت دریافت می‌کنند. معمولا حمایت‌های مالی مانند وام نیز از سوی شرکت انجام نمی‌شود و تعهدی نسبت‌ به ارائه آن‌ها نخواهند داشت. بنابراین بازاریابی شبکه‌ای به‌عنوان یک شبکه پورسانت محور، ساختار حقوقی ثابتی نداشته و کارکنان برای انجام وظایف ویژه‌ای، مبلغی را دریافت می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید

 

برخورداری از سود

کارکنان شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در ایران هنگام ورود به شبکه، از تخفیفات شرکت و پورسانت فروش خود استفاده می‌نمایند. فروشندگان و بازاریابان می‌توانند محصولات سازمان خود را با تخفیف دریافت و به مشتریان ارائه کنند.

برخورداری از سود

استقلال بازاریابان

در بازاریابی شبکه‌ای فروشندگان به‌صورت مستقل از سازمان فعالیت می‌کنند. در این بازاریابی بازاریابان از درآمد مشخصی برخوردار نبوده و به میزان تلاش و پیگیری آن‌ها وابسته است.

عدم وجود تبلیغات

بازاریابی شبکه‌ای در ایران با بهره‌گیری از فروش مستقیم، تنها مقدار کمی به تبلیغات وابسته است. بنابراین این بازاریابی از ارتباط چهره‌ به‌ چهره و تبلیغات دهان به دهان که قدرت بیشتری دارند، استفاده می‌کند و در آن تقریبا هیچ‌گونه تبلیغاتی وجود ندارد.

عدم نیاز به شبکه توزیع

نتورک مارکتینگ در ایران محصولات خود را به‌صورت مستقیم می‌فروشد و به هیچ کانال و شبکه توزیع احتیاج نخواهد داشت.

نتورک مارکتینگ در ایران چگونه کار می کند؟

شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در ایران به‌طور مداوم در حال ساخت لایه‌هایی از فروشندگان هستند. هرکس که به تیم بازاریابی شبکه می‌پیوندد در دو فرایند آموزش و فروش، اطلاعات لازم را کسب می‌کند که در ادامه به بررسی هرکدام از این دو فرایند خواهیم پرداخت.

نتورک مارکتینگ در ایران چگونه کار می کند؟

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازاریابی شبکه‌ای فعالیتی کاملا مشروع بوده و امروزه عدم اطمینان در ارتباط با قانونی بودن این مدل کسب‌وکار تا حد زیادی کاهش پیدا کرده‌ است. شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در ایران که از مجوز قانونی برخوردار هستند، بیشتر در زمینه‌هایی مانند مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، پوشاک و لوازم منزل فعالیت می‌کنند و وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی بر فعالیت آن‌ها به‌طور کامل نظارت دارد.

فرآیند فروش

راهکار های موفقیت در بازاریابی شبکه ای

برای اینکه شما در بازاریابی شبکه ای موفق باشید، باید اصولی را رعایت کنید:

 • کیفیت کالا: محصولاتی که برای عرضه انتخاب می کنید باید کیفیت بالایی داشته باشند تا مشتری آنها را به دیگر محصولات ترجیح دهد. اگر کیفیت کالای شما پایین باشد، دلیلی ندارد مشتری آن را از شما بخرد.
 • مهارت مذاکره و فروش: مهارت های فروش اکتسابی هستند. با کسب این مهارت ها می توانید راهکارهایی افزایش فروش خود پیدا کنید. باید توانایی صحبت با مشتری را داشته باشید. باید فوت و فن صحبت و رفتار با مشتری را بدانید.
 • مهارت تیم سازی و رهبری: همانطور که در بالا اشاره شد یکی از راه های کسب سود در بازاریابی شبکه ای، پورسانتی است که به ازای فعال بودن زیرمجموعه شما برایتان حاصل می شود. پس باید توانایی آن را داشته باشید که افراد زیادی را به مجموعه خود اضافه و در آنها انگیزه ایجاد کنید.
 • مهارت رهبرسازی: همان فرمولی که برای شما کسب سود می کند، برای زیرمجموعه شما نیز صادق است. پس باید توانایی این را داشته باشید که آنها را نیز به رهبرانی سخت کوش و با انگیزه تبدیل کنید.

بازاریابی، اعتماد به نفس

قبل از شروع بازاریابی شبکه ای این سوالات را از خود بپرس!

 • شرکت چند ساله است؟
 • چه محصول یا خدماتی را ارائه می دهند؟
 • توزیع دستمزد چقدر منصفانه و سخاوتمندانه است؟
 • یکپارچگی شرکت چیست؟
 • آیا شرکت زمان بندی خوبی دارد؟
 • چه پشتیبانی یا آموزشی توسط شرکت ارائه می شود؟

مانند هر شغل دیگری، باید مطمئن شوید که خود و مشتریان خود ایمن باشند. تعداد زیادی شرکت وجود دارد که ادعا می کنند فرصت های بازاریابی شبکه ای هستند. از چک لیست ساده بالا برای شروع تحقیق در مورد سازمان های بازاریابی شبکه ای استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که این یک تجارت است. شما رئیس و کارمند خودتان هستید. باید با شکست مواجه شوید و دوباره تلاش کنید.

سوالات قبل از پیوستن به بازاریابی شبکه ای

باور غلط در مورد بازاریابی شبکه ای

اغلب افرادی که به شغل بازاریابی شبکه ای روی می آورند، توقع دارند یک شبه راه صد ساله را رفته و در مدت کوتاهی پولدار شوند! اما باید بگوییم که از این خبر ها نیست..!بازاریابی شبکه ای هم مثل دیگر فعالیت ها نیازمند تلاش و کوشش مستمر است و هیچ ویژگی به خصوصی در آن وجود ندارد که این رشته را به شغلی خاص و درآمدزا تبدیل کند. در واقع مثل هر شغل دیگری شما نان تلاش خود را می خورید.
بر اساس آمارهای منتشر شده تنها ده درصد فروشندگان شرکت Amway از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت های مبتنی بر بازاریابی شبکه ای در امریکا و جهان در انگلستان موفق شده اند درامدی کسب کنند. این آمارها اگرچه حکم به عدم موفقیت قطعی همه بازاریاب ها نمی دهند اما نشان می دهند که نمی توان برای همه بازاریاب های شرکت درآمدهای هنگفت ماهیانه را متصور بود. در شرکت های بازاریابی گرچه سران شبکه و اعضای با سابقه که تعداد زیادی زیر مجموعه دارند درآمدهای عالی دارند اما درآمدهای فوق العاده با کار راحت برای برای همه اعضا به ویژه اعضایی که دیر به شبکه پیوسته اند منطقی به نظر نمی رسد.

بازاریابی و کسب دآمد

مزایای انواع بازاریابی شبکه ای:

۱) درآمد اضافی کسب کنید

همانطور که پیش تر اشاره شد، با یک هزینه اولیه کم، می‌توانید فروش را شروع کنید. از هر چیزی که می‌فروشید، کمیسیون دریافت کنید.

اکثر شرکت های بازاریابی شبکه ای به اینصورت هستند که می بایست این کسب و کار را به افراد معرفی کنید. هر کسی که از طریق شما به شرکت می‌پیوندد، عضوی از تیم شما می‌شود و اساساً به عنوان downline شما شناخته می‌شود.

اگر آنها در آینده شخصی را به شرکت معرفی کنند، آن شخص هم بخشی از تیم شما محسوب می شود. درصدی از فروش هر فردی که در تیم شما قرار دارد، به شما تعلق میگیرد.

۲)ساعت کاری خود را تعیین کنید

اگرچه شما به یک شرکت بازاریابی شبکه ای پیوسته اید، آنها فقط چارچوب و دستورالعمل ها را تعیین می کنند. شما این توانایی را دارید که بتوانید ساعاتی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

به عنوان مثال، مادری که در خانه کار میکند ممکن است زمانی که فرزندانش خواب هستند به سراغ کار برود. یک فرد شاغل ممکن است عصرها بعد از کار روزانه یا در تایم ناهار خود کار کند.

بازاریاب‌های نتورکر این آزادی را دارند که در هر کجا که بخواهند، کسب و کار خود را انجام دهند – چه در خانه، در یک کافی شاپ، در ساحل یا هر کجا. تنها چیزی که نیاز دارید یک لپ‌تاپ، وای‌فای، تلفن و اشتیاق شدید است.

۳) انعطاف پذیری

با بازاریابی شبکه ای، تنها یک راه برای اشتراک گذاری محصولات و ایجاد شبکه برای به اشتراک گذاری تجارت وجود ندارد. شما انعطاف‌پذیری زیادی در نحوه اداره موفقیت‌آمیز کسب‌وکارتان دارید.

بسته به اینکه کدام روش برای شما مناسب تر است، می‌توانید کسب‌وکار خود را از طریق نمایش محصولات، مهمانی‌ها، جلسات کاری فردی و حضور در غرفه‌ها مدیریت کنید. بسیاری از این کارها را می توان در خانه خود با استفاده از تلفن یا لپ تاپ خود انجام داد. با رشد چشمگیر رسانه های اجتماعی، افراد بیشتری از آن به عنوان راه ارتباطی و خرید آنلاین استفاده می کنند.

استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، یک راه فوق العاده برای رشد کسب و کار شما از خانه است.

۴) عدم وجود رقابت

در بازاریابی شبکه ای هیچ رقابتی وجود ندارد. برخلاف دنیای شرکت‌ها، تعداد محدودی فضا برای افراد در هر سطح وجود ندارد. اگر افراد به طور مداوم کار کنند و از سیستم پیروی کنند، می توانند به بالاترین سطح ارتقاء دست یابند.

۵) جوایز اضافی

شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای اغلب در طول سال انگیزه‌های دیگری برای کارآفرینان خود دارند تا بیشتر تلاش کنند و به موفقیت برسند.

۶)به کارمند نیازی ندارید

شاید یکی از بزرگترین تفاوت های بین یک تجارت سنتی و یک تجارت چند سطحی (MLM) کمبود کارمند باشد. کسب و کارهای سنتی که به شدت به کارمندان متکی هستند. اما تجارت MLM متشکل از افراد همفکری است که با هم برای رسیدن به یک هدف مشترک کار می کنند.

۷) ریسک پایین

یکی دیگر از مزایای بازاریابی شبکه ای ریسک پایین آن است. سرمایه گذاری همیشه همراه با ریسک است. فرد در بازاریابی شبکه ای انتخاب می کند که چه زمانی و چه مقدار در یک محصول یا خدمات سرمایه گذاری کند. این امر او را قادر می سازد تا به طور مستقیم کنترل کند که چقدر مایل است به خطر بیفتد.

شاخص‌ها و هدف در نتورک

 

چگونه در بازاریابی شبکه ای موفق شویم؟

از آنچه می فروشید استفاده کنید (و آن را دوست بدارید).

مشتریان شما متوجه خواهند شد که چه زمانی فقط می خواهید چیزی به آنها بفروشید و چه زمانی واقعاً در مورد چیزی که ارائه می دهید هیجان زده هستید.

بهترین نتورکر ها از محصولاتی که می فروشند استفاده می کنند و عاشق آن هستند. با اشتیاق در مورد آنها صحبت می کنند و این همان چیزی است که به فروش آنها کمک می کند.

استفاده از محصولات و خدمات به شما این امکان را میدهد تجربیات خود را صادقانه با مشتریان درمیان بگذارید.

قرارداد را بخوانید

برای موفقیت در انواع بازاریابی شبکه ای برنامه بازاریابی و جبران خسارت شرکت خود و همچنین هرگونه خط مشی یا رویه را بخوانید و درک کنید.

ممکن است قوانین و محدودیت هایی وجود داشته باشد که باید از آنها پیروی کنید. به عنوان مثال، برخی از شرکت ها شما را از استفاده از نام آنها منع می کنند.

علاوه بر این، برای به حداکثر رساندن درآمد خود، باید بهترین راه برای کسب درآمد را بدانید. کدام محصولات محبوب ترین هستند و بیشترین درآمد را برای شما به ارمغان می آورند؟

هرچه بهتر بتوانید شرایط اداره کسب‌وکار و نحوه دریافت حقوق خود را درک کنید، درآمد بیشتری کسب خواهید کرد.

بازار هدف خود را شناسایی کنید

برای موفقیت در انواع بازاریابی شبکه ای بهترین خریداران را برای محصولات، خدمات و طرح تجاری خود تعیین کنید.

اکثر شرکت‌های بازاریابی شبکه ای، توصیه می کنند با فهرستی از ۱۰۰ نفری که می‌شناسید شروع می‌کنند. اگرچه ممکن است مشتریان و شرکای جدید شما در این لیست باشند اما این روش کارآمدی برای شروع نیست.

شناسایی بازار هدف به این معنی است که وقت خود را برای فروش به افرادی که نیازی به محصول شما ندارند تلف نکنید. 

علاوه بر این، در بازاریابی شبکه ای، تمرکز روی هدف قرار دادن افرادی وجود دارد که می‌خواهند کسب درآمد کنند. این لزوما بد نیست، اما بهتر است روی افرادی تمرکز کنید که علاوه بر اینکه می‌خواهند پول در بیاورند، محصولات و خدمات شما را دوست دارند.

در واقع، بسیاری از افرادی که کسب و کار خود را در بازاریابی شبکه ای راه اندازی می کنند، ابتدا مشتری بودند و آنقدر محصولات را دوست داشتند که تصمیم به فروش آن ها گرفتند.

ارزش پیشنهادی را شناسایی کنید

تعیین کنید که بازار شما چگونه می تواند از محصولات، خدمات و طرح تجاری شما سود ببرد. آیا مشتریان شما اهل ورزش هستند، آشپزی می کنند یا به احساس اعتماد به نفس بیشتری نیاز دارند؟

استراتژی های بازاریابی ضعیف یکی از دلایل اصلی شکست کسب و کارهای خانگی است، بنابراین مهم است که مزایای محصول یا خدمات را برای بازار هدف خود شرح دهید.

فروش کاملا حضوری در این نوع بازاریابی

بدانید بازار خود را کجا پیدا کنید

تبلیغات عمومی به اندازه ارسال پیام به طور مستقیم به مشتریان اثر نمی کند.

همانطور که قبلاً ذکر شد، اکثر شرکت‌های فروش مستقیم توصیه می‌کنند فهرستی از ۱۰۰ نفری که می‌شناسید تهیه کنید، که می‌تواند روش خوبی برای شروع باشد.

خودتان را متمایز کنید

چرا مردم باید از شما خرید کنند نه نماینده دیگری؟

شما باید خودتان را از هزاران نفر دیگر که با همان شرکت کار می کنند متمایز کنید. یک راه عالی برای انجام این کار این است که داستان شخصی خود را بگویید.

راه دیگر برای متمایز کردن خود، ارائه سطح بالاتری از خدمات یا سفارشی کردن آنچه ارائه می کنید است. می‌توانید وب‌سایت و ابزارهای بازاریابی خود را در صورت اجازه شرکت توسعه دهید تا به نشان دادن سبک شخصی خود و متمایز کردن شما از دیگران کمک کند.

ویژگی‌ های بازاریابی شبکه‌ ای

در بازاریابی شبکه‌ای تعداد زیادی از افراد به‌صورت سازمانی ساختاریافته محصولات یا خدمات شرکت را به فروش می‌رسانند. این بازاریابی خصوصیات و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را بیان خواهیم کرد.

فروش مستقیم

شرکت‌هایی که از بازاریابی شبکه‌ای کمک می‌گیرند، محصولات خود را به‌صورت مستقیم به فروش می‌رسانند. این شرکت‌ها از کانال‌های توزیع مرسوم به‌منظور فروش محصولات و خدمات خود استفاده نمی‌کنند و در واقع فروش محصولات برعهده کارکنان شرکت خواهد بود.

فروش مستقیم

فلسفه فروش

فلسفه فروش در بازاریابی شبکه‌ای به‌گونه‌ای است که روابط انسانی، اعتماد میان افراد و انگیزه درآمدزایی پایدار بماند. افراد به‌دلیل رابطه‌ای که با شما دارند از محصولات و خدمات استفاده کرده و مزایای بازاریابی شبکه‌ ای و انگیزه آن‌ها برای کسب درآمد باعث می‌شود که تجارت شما را برگزینند.

مسئولیت‌ پذیری

در بازاریابی شبکه‌ای هرکس مسئول کار خود بود و به مقدار تلاشی که می‌کند، محصولات و خدمات شرکت را به فروش می‌رساند. درواقع متناسب با تلاش خود از مزایای بازاریابی شبکه‌ ای بهره‌مند می‌شود و با تشکیل سازمان و فروش محصولات و خدمات به‌نحو عالی، پاداش خوبی را دریافت خواهد کرد.

عدم دریافت حقوق ماهانه

افرادی که در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای مشغول به‌کار هستند، براساس مقدار فروش خود پورسانت دریافت می‌کنند. در این شرکت‌ها حقوق ماهیانه مشخصی وجود نخواهد داشت.

 

آموزش

شاخص‌ها و هدف در نتورک

بعد از آنکه چیزی را به عنوان هدف اصلی پروسه کاری خود انتخاب کردیم، معمولا باید شاخصی را هم تعریف کنیم که بتوانیم میزان دستیابی‌مان به هدف را، با استفاده از آن شاخص اندازه بگیریم. به عنوان، فرض کنید که می‌خواهیم از تهران به کرج برویم. پس هدف اصلی ما رسیدن به کرج می‌باشد. در مسیر پیش رو، تابلوهایی وجود دارند که مقدار مسافت باقی‌مانده تا کرج را به ما اعلام نشان می‌دهند. با دیدن این نوع تابلو‌ها، در مرحله اول، می‌فهمیم که راه درستی را انتخاب کرده‌ایم و ثانیاً، می‌فهمیم که چقدر باقی‌مانده است تا به هدفمان، (رسیدن به کرج) برسیم. حال تصور کنید که شما راه می‌افتادید و تابلویی را در مسیر راه خود نمی‌دیدید؛ چه حسی به شما دست می‌داد؟ 

اول اینکه گویا جاده مسیر تمامی ندارد، و دوم اینکه شاید اصلاً جاده را به اشتباه انتخاب کرده باشید!

ما همواره دنبال راهی بوده‌ایم که در مرحله اول، بتوانیم واقعا ذهن خود را روی اهدافی که گذاشته‌ایم، متمرکز کنیم؛ همچنین بتوانیم خود، تاثیری بر روی هدف‌مان داشته باشیم؛ یعنی اینکه بتوانیم کاری برایشان انجام دهیم.

به علاوه، باید، قبل از اینکه ماه تمام شود، بتوانیم پیش‌بینی کنیم که وضعیتمان در پایان ماه چگونه خواهد بود. چراکه، وقتی زمان کافی نداشته باشیم، به طبع نمی‌توانیم تأثیری هم بر‌روی هدف اصلی‌مان داشته باشم.

انواع شاخص‌ها

انواع شاخص‌ها

هدف اصلی نتورکر: رسیدن به درآمد ۲۵۰۰۰۰ تومان

شاخص اول، آشنایی با ۱۰ فرد جدیپ

شاخص دوم: دعوت از ۵ فرد جدید 

همانگونه که مشخص است هر ۲ شاخص گفته شد، ۲ ویژگی واحد دارند:

یک: تحت نظر و کنترل هدف‌گذار هستند؛ این به معنای آشنا شدن با افراد جدید و دعوت کردن از افراد تازه است؛ هر دو در اختیار نتورکر بوده و می‌توانند روی هر دو تأثیر گذار باشند.

دو: اگر یک نتورکر هر دو شاخص را در طول ماه، داشته باشد، قطعاً، هم وروردی می‌گیرد و هم اینکه به درآمد ۲۵۰۰۰۰ تومان می‌رسد. بدان معنا که، اگر یک نتورکر این کارها را انجام بدهد، قطعاً و حتماً به هدف‌اش خواهد رسید.

فعالیت اصلی یک نتورکر

نتورکینگ را می‎شود به طور کلی نوعی بازاریابی تعریف کرد. این روش بر اساس کانال‎های فروشی که شما برای خود و زیرمجموعه‌ مربوطه ایجاد کرده‎اید استوار است.

در بازاریابی شبکه‌ای با خرید محصولات شرکتی که مشغول به فعالیت برای آن هستید کارتان را شروع می‌کنید و سپس به فروش این محصولات از طریق بازاریابی در میان دوستان و آشنایانتان می‌پردازید. شرکت سودی را از فروش این محصولات به شما اختصاص می‎دهد. تا اینجای کار شبیه به یک بازاریاب و ویزیتور محصول فعالیت می‎کنید؛ با این تفاوت که شما در این روش باید افرادی را به عنوان زیر مجموعه‌هایی برای خودتان در نظر بگیرید و آنان را به عنوان زیر شاخه به شرکت معرفی کنید.

کار این زیر شاخه‌ها نیز  فروش و بازاریابی محصولات است. هر چقدر فعالیت هوشمندانه‎تر باشد، سود بیشتری نیز به شما اختصاص داده می‎شود. این روش به صورت مستمر ادامه دارد و باعث افزایش تعداد زیر شاخه‌های مربوط به شما به صورت تصاعدی می‎شود. همین امر بعد از مدتی میزان سود حاصل شما از این کار را زیاد میکند و شما و زیرمجموعه تان سود خواهید برد.

 

 مزایای بازاریابی شبکه ای

شاید برای شما نیز سوال باشد که چرا حوزه نتورک مارکتینگ گزینه‌ی مناسبی برای انواع کسب و کار است؟ این حوزه مزیت‌های بسیاری دارد که باعث پرفروش شدن یک محصول یا موفق شدن یک کسب و کار می‌شود. ما در ادامه خوبی‌های نتورک مارکتینگ را برای شما بیان می‌کنیم.

خوبی‌های نتورک مارکتینگ | مزایای بازاریابی شبکه ای

سرمایه اولیه اندک

به طور کلی برخلاف مشاغل دیگر، برای تاسیس یک شرکت مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ نیازی به سرمایه اولیه چند صد میلیونی نیست. شما با سرمایه اولیه اندک نیز می‌توانید وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ شوید و کسب و کار خود را بهبود ببخشید.

زمان‌بندی کاری منعطف

یکی از مزایای قابل توجه نتورک مارکتینگ، برنامه و زمان‌بندی منعطف آن است. شخصی که در این حوزه مشغول به کار می‌شود می‌تواند متناسب با برنامه روزانه خود فعالیت کند و در هر زمانی که مایل باشد سرکار برود.

بیشتر بخوانید

عدم نیاز به یک مدیریت ویژه در وب سایت

برای راه اندازی و مدیریت یک وب سایت نیاز به هزینه نسبتاً زیادی است. بسیاری از شرکت‌هایی که بازاریابی شبکه‌ای انجام می‌دهند فقط با استفاده از یک وب سایت قادرند تمامی توزیع کنندگان خود را تامین کنند.

مزایای مالیاتی

شما با راه اندازی یک کسب و کار خانگی، پس اندازها و مزیت‌های مالیاتی بسیاری را برای خود فراهم می‌کنید. صرفه جویی در هزینه‌های این چنینی یک مزیت بزرگ برای نتورک مارکتینگ محسوب می‌شود.

خوبی‌های نتورک مارکتینگ | مزایای بازاریابی شبکه ای

روابط دوستانه

همه ما در محل کار روابط دوستانه‌ای داریم، اما این روابط در حوزه نتورک مارکتینگ کاملاً متفاوت است. دوستی‌های موجود در نتورک مارکتینگ همگی دارای یک هدف و رویکرد مشترک هستند و همگی برنامه‌های یکسانی دارند.

عدم نیاز به کارمند

این امکان وجود دارد که بدون اینکه کارمند یا پرسنلی داشته باشید، کسب و کار خود را در این حوزه راه بیاندازید. این یک مزیت بزرگ است، زیرا مانند مشاغل سنتی نیازی به سر و کله زدن با کارمندان را ندارید.

مازاد درآمد

در مشاغل سنتی شما تنها زمانی به درآمد می‌رسید که با مشتریان در ارتباط باشید و محصولات خود را به فروش برسانید. در حوزه نتورک مارکتینگ، با توجه به روش‌های فروش نوین، شما حتی زمانی که کار نمی‌کنید نیز درآمد کسب می‌کنید. با توجه به درآمد اضافه و همچنین انعطاف‌پذیری در برنامه و زمانی، نتورک مارکتینگ یک گزینه جذاب برای شما محسوب می‌شود.

مازاد درآمد

سودآوری سریع

بسیاری از افراد به دنبال سودآوری سریع و درآمدهای کلان هستند. حوزه نتورک مارکتینگ بهترین گزینه برای این دسته از افراد به حساب می‌آید. در ابتدا برای رسیدن به درآمدهای کلان در حوزه نتورک مارکتینگ نیاز به تلاش بی‌وقفه و داشتن برنامه و هدف می‌باشد اما با گذشت زمان نسبتاً کوتاهی می‌توان به سودآوری قابل توجه‌ای رسید.

امنیت

امنیت یکی دیگر از خوبی‌های نتورک مارکتینگ به حساب می‌آید. بسیاری از افراد از امنیت شغلی خود نگران هستند و ترس از دست دادن شغل خود را دارند. شما با ورود به حوزه نتورک مارکتنیگ، امنیت و ثبات را در شغل خود تجربه می‌کنید. شرکت‌های بزرگ و کوچک بازاریابی شبکه‌ای شروع به فعالیت می‌کنند و روزی نیز از بین می‌روند، اما این قضیه برای یک بازاریاب ماهر صدق نمی‌کند. یک بازاریاب حرفه‌ای همچنان دارایی‌های خود را در این زمینه حفظ می‌کند و با روش‌های نوین و جدید خود به کسب درآمد می‌پردازد و از لحاظ امنیت شغلی ترسی ندارد.

عدم محدودیت در کسب درآمد

اغلب کسب و کارها و شرکت‌های خدماتی دارای محدودیت درآمدی هستند اما در نتورک مارکتینگ محدودیتی برای سقف درآمد شما وجود ندارد. هر زمان که بخواهید می‌توانید درآمد خود را دوبرابر کنید. چنانچه به دنبال حوزه کاری هستید که محدودیتی در سقف درآمد نداشته باشد، نتورک مارکتینگ بهترین انتخاب برای شما است.

مزایای بازاریابی شبکه ای

افزایش مهارت‌های ارتباط اجتماعی

افزایش مهارت‌های ارتباط اجتماعی، یکی دیگر از خوبی‌های نتورک مارکتینگ به حساب می‌آید. با ورود به حوزه نتورک مارکتینگ شما به شخصی تبدیل می‌شوید که می‌توانید به دیگران کمک کند یا آن‌ها را تشویق کند که به اهداف خود برسند. شما با افزایش ارتباطات اجتماعی خود، به طور طبیعی مهارت خود را در این زمینه افزایش می‌دهید. با افزایش دایره روابط اجتماعی، به بازاریاب موفق‌تری تبدیل می‌شوید و در نتیجه درآمد بیشتری را به دست می‌آورید.

پیشرفت قابل توجه

تجربه نشان داده بسیاری از افرادی که از نظر اجتماعی و درآمدی در سطح پایینی بوده‌اند توانسته‌اند به کمک نتورک مارکتینگ تیمی موفق بسازند و به درآمدهای قابل توجه‌ای برسند.

بیشتر بخوانید

با چند ماه تلاش بی‌وقفه می‌توان تیمی فوق العاده تشکیل داد و به درآمدهای میلیونی رسید. داشتن انگیزه، هدف و تلاش بی‌وقفه از عوامل موفقیت در حوزه نتورک مارکتینگ هستند.

افزایش مهارت‌های شخصی

از دیگر فواید نتورک مارکتینگ می‌توان به رشد شخصی در زمینه‌های مختلف اشاره کرد. شما با توسعه شخصی خود می‌توانید به فردی موفق در این حوزه تبدیل شوید و بازاریاب ماهری محسوب شوید.

مزایای بازاریابی شبکه‌ ای چیست؟

تشویق دیگران در رشد در حرفه خود

در اکثر کسب و کارها و شرکت ها، اغلب افراد به دنبال پیشرفت خود هستند، اما در حوزه نتورک مارکتینگ دوستی و همدلی بیشتری وجود داشته و افراد با حمایت یکدیگر به رشد هم در حرفه خود کمک می‌کنند.

پیشرفت همه افراد

در تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها همیشه یک نردبان شغلی مشخص وجود دارد که تمامی کارمندان برای آن تلاش می‌کنند اما تنها یک شخص به آن قله پیشرفت می‌رسد. در نتورک مارتینگ این مورد وجود نداشته و تمامی افراد با داشتن برنامه هدف و تلاش بی‌وقفه می‌توانند به موفقیت بی‌نظیری در این زمینه دست یابند.

امکانات بین المللی

یکی دیگر از خوبی‌های نتورک مارکتینگ وجود امکانات بین المللی می‌باشد. شرکت‌های بین المللی شبکه‌ای که در حال فعالیت هستند به شما اجازه می‌دهند تیمی بین المللی را در حوزه نتورک مارکتینگ تشکیل دهید. شما به راحتی می‌توانید با تشکیل تیم بین المللی خود به سود آوری کلانی برسید. برای سازماندهی تیم خود می‌توانید به کشورهای مختلف سفر کرده و هزینه‌های سفر خود را به صورت قانونی به حساب شرکت موردنظر بنویسید.

تفاوت شرکت‌‎های هرمی با نتورک مارکتینگ

قبلا شرکت‌هایی در زمینه‌ای مشابه نتورک مارکتینگ وجود داشت که در اصطلاح به آن‌ها شرکت‌های هرمی گفته می‌شد. روش کار این شرکت‌ها که با جلب توجه جوانان و تشویق آنان به سرمایه ‎گذاری به کلاهبرداری می‌‎پرداختند؛ بازاریابی کالا نبود. در واقع محصولی در این روش سرمایه‎ گذاری وجود نداشت.

فرآیند کار به این صورت بود که شما با سرمایه گذاری پول خود در این مجموعه اقدام می‌کردید و هر چه افراد بیشتری توسط شما ترغیب به سرمایه‎ گذاری می‌شدند، سود بیشتری از طریق کمیسیون فرد جدید نسیب شما می‌شد. همینطور هریک از آن زیر شاخه‌ها نیز افراد دیگر را جذب می‌کردند. به این صورت شما می‌‎توانستید سود خود را به طور تصاعدی افزایش دهید. در بیشتر مواقع افراد بالایی هرم که همان صاحبان شرکت‌ها بودند سود بیشتری کسب می‌‎کردند و اکثر افراد در پایین هرم حتی ضررهای بسیاری را متحمل می‌شدند.

اما کار در نتورک چگونه است؟ شما با کار در نتورک به فعالیت فروش محصول می‌پردازید. این شغل فروش محصول است و سود اصلی شما از فروش محصولات بدست می‌‎آید. بنابراین در مرحله‌ی بعدی شما به جذب زیرمجموعه برای فروش کالا بیشتر می‌پردازید. مسئله اساسی در این کار آن است که شما سرمایه مربوط به خودتان را در ازای دریافت محصول خرج می‌کنید و این تفاوت کار در نتورک با شرکت‌های هرمی است.

 

برای مطالعه بیشتر: مطالب انگیزشی نتورک مارکتینگ

 

تفاوت شرکت‌های هرمی با فعالیت یک نتورکر

اصول موفقیت کار در نتورک به عنوان یک نتورکر

برای موفقیت کار در نتورک باید اطلاعات خود را در حوزه اصول پایه‌ای نتورکینگ بالا ببریم و از پایه‌های اولیه موفقیت کار در نتورک آگاه شویم. همانطور که میدانید زمینه‌ی اصلی فعالیت در این حرفه بازاریابی و فروش کالا است. برای مدت زیادی سود شما از طریق فروش محصولات آن شرکت به دست می‌آید؛ که می‌تواند در حوزه‌های مختلف از جمله محصولات آرایشی بهداشتی باشد.

از جمله اصولی که در آغاز این راه باید به آن توجه کرد آن است که سعی شود در این مسیر کسب مهارت کنید و اصول درست بازاریابی و فروش را یاد بگیرید. باید چگونگی تعامل و متقاعد کردن مشتری را بلد باشید تا تبدیل به یک بازاریاب حرفه‌ای شوید. در واقع نتورک یکی از انواع بازاریابی است و شما باید برای محصولات بازاریابی کنید اما به صورتی متفاوت.

مسئله دیگری که با کار در نتورک باید به آن توجه کرد، کیفیت کالاهایی است که شما اقدام به فروش آن‌ها می‌کنید. توجه کنید هر چه کیفیت محصولات بهتر باشد مشتریان بیشتری جذب می‌شوند و خریداران قبلی نیز برای خرید دوباره به شما مراجعه خواهند کرد. اما اگر شرکت جنس باکیفیتی در اختیار شما قرار ندهد، مشتریان خود را با همان اولین خرید از دست خواهید داد. در این صورت یافتن زیر شاخه برای شما دشوار می‌‎شود.

داشتن توانایی رهبری و جذب افراد برای تشکیل تیم نیز از جمله مواردی است که در موفقیت شما به عنوان یک نتورکر با کار در نتورک تاثیر گذار است. باید توجه کنید میزانی از درآمد شما در این کار به افراد تیم شما و زیر شاخه‌های مجموعه شما بر خواهد گشت و شما از سود حاصل از فروش آن‎ها پورسانت دریافت می‌کنید. بنابراین این مسئله میزان اهمیت توانایی شما برای ایجاد یک تیم قوی و بامهارت را مشخص می‎کند.

یادتان باشد که مسئولیت ایجاد انگیزه در افراد تیم‎تان برای فعالیت پرسود، فروش بیشتر و پیدا کردن زیرمجموعه‌ بر عهده‌ی شماست. بنابراین سعی در تقویت مهارت رهبری خودتان داشته باشید و راه‌های مناسبی برای ایجاد انگیزه در افراد بیابید.

توصیههای مورد نیاز برای کار در نتورک

جایگاه نتورک مارکتینگ در دنیا

جایگاه نتورک مارکتینگ به طور قطع می توان گفت در دنیای امروز ار ارزش خوبی برخوردار است. فردی که در حوزه نتورکینگ توانایی و مهارت کافی را دارد، می تواند در حوزه های مختلف دیگر از مهارت و توانایی خود برای رفع نیاز و کسب درآمد استفاده کند.

یکی از مهارت های عالی که کاربران پس از یادگیری نتورکینگ پیدا می کنند، قدرت کلام عالی و کلام موثر است. همچنین کاربران می توانند در مدت زمان کوتاهی به چارت بندی و نظم فکری برسند و  جایگاه نتورک مارکتینگ را در دنیا ثابت کنند.

حال تصور کنید فردی با چنین مهارت های ویژه ای اگر در مکان هایی مانند موبایل فروشی، مبل فروشی، یا دیگر فروشگاه های برند مشغول به کار شود، می تواند با استفاده از توانایی های ویژه خود به درآمد بسیار عالی و جایگاه اجتماعی خوب برسد.

همانطور که می دانید حفظ و برقراری تعامل دو طرفه بین خریدار و فروشنده بسیار مهم است. با داشتن توانایی های نتورکینگ می توانید روابط بین فروشنده و خریدار را حفظ  کنید.

حفظ این تعامل در نهایت باعث افزایش رضایمندی مشتری و فروش بیشتر خواهد شد. یک فرد فروشنده با افزایش و گسترش مهارت به میدان بزرگ‌تری به نام نتورک مارکتینگ می‌ رسد.

برنامه ریزی بازاریابی

 

 معرفی بزرگ ترین و معروف ترین شرکت هایی که در حوزه نتورک مارکتینگ فعالیت می کنند

یکی از بزرگترین و معروف ترین شرکت هایی که در جایگاه نتورک نتورکنیگ فعالیت می کنند، شرکت کوئست می باشد. برای این که از صد شرکت برتر در این حوزه در دنیا مطلع شوید می توانید سری به سایت http://www.directsellingnews.com/ بزنید.

در این سایت علاوه بر حوزه مارکتینگ انواع برند سازی جهانی نیز وجود دارد که می توانید با خواندن ان به اطلاعات عمومی خود بیافزایید. شرکت بزرگ کوئست در طول سال هایی که فعالیت داشته توانسته که به فروش بیش از ۲.۵میلیون یو وی و سی یو وی برسد.

کوئست

 

 

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که کمپانی ام وی چیست؟

 در ابتدا باید بگویم MW  مخفف شده ی کلمه ی American way  می باشد. ام وی یک کمپانی معروف در کشور آمریکا می باشد که در سال ۱۹۵۹ توسط افرادی با نام ج. ون اندل و ریچارد دیواس راه اندازی و تاسیس شد.

معمولا شرکت کوئست هر سی یو وی را به قیمت حدود ۵۰۰ $ می‌فروشد اما اگر فرض کنیم که هر سی یو وی را به قیمت۶۰۰ $ می‌ فروخت، کل مجموع فروشش در طی ۱۳ سال فعالیتی که داشته برابر با مبلغی حدود ۱.۵ میلیاد دلار یا همان ۱.۵ بیلیون دلار. البته با ۲۵ ٪ ارفاق.

یعنی کل گردش مالی شرکت کوئست در ۱۳ سال فعالیت خود، فقط ۱۴.۵ ٪ گردش مالی شرکت Avon  در یک سال اخیر است! یعنی کوئست به صورت متوسط فقط سالی ۱۱۵ میلیون دلار گردش مالی داشته است.

با وجود چنین گردش مالی در شرکت نتورکینگ کوئست،‌اگر این شرکت جزو شرکت های هرمی محسوب نمی شد. این کمپانی تنها در حوزه مارکتینگ فعالیت می کرد باز هم جزو شرکت های برتر در سطح دنیا محسوب می شد.

این شرکت با داشتن ۸۴ بعد از شرکت chandeal   قرار داشت.این شرکت فعالیت گسترده ای در کشور ژاپن دارد و جزو شرکت های بسیار بزرگ‌ محسوب می شود.

اولین شرکت مولتی لول مارکتینگ دنیا از چه سالی و چگونه شروع به کار کرد؟

در ادامه این‌ مطلب درباره یکی از مهم ترین شرکت هایی که در حوزه مارکتینگ‌ فعالیت می کند و چگونه توانسته است به این سطح در جهان برسد بحث و گفتگو می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

اولین افرادی که پا به دنیای بزرگ‌ نتورک مارکتینگ گذاشتند. این کسب و کار را راه اندازی کردند. افرادی به نام ریچ دووس و جی ون اندل بودند. این دو فرد در سال ۱۹۵۹ توانستند با تلاش های فراوان اولین شرکت ام وی را تاسیس کنند که به صورت تخصصی در زمینه نتورک مارکتینگ فعالیت داشتند.

 اولین محصولی که  این شرکت در جایگاه نتورک مارکتینگ توانست وارد بازار کند یک پاک کننده چند منظوره با عنوان L.O.C  بود. این شرکت با ترفندهایی که مربوط به نتورکینگ بود. این محصول توانست فروش این محصول خود را در سال ۱۹۶۱ به بیش از ۵۰۰ هزار دلار برساند.

در این زمان محصول جدید این شرکت با نام SA8  نیز وارد بازار شد. از این رو تحولی جدید راه اندازی شد. سال ۱۹۷۰ سالی بسیار مهم و حیاتی برای شرکت ام وی به شمار می رفت. در این سال شرکت ام وی توانست فرصت تجاری خود را به عنوان یک فرصت شغلی پول سازی سالم به همگان اثبات کند.

جایگاه نتورک مارکتینگ

 سازمان FTC  نیز برای زمینه تخصصی جایگاه نتورک مارکتینگ قوانینی جامع وضع کرد. شرکت ام وی همچنان با قدرت به سوی موفقیت حرکت می کرد. به طوری که در سال ۱۹۹۰ توانست فروش محصولات خود را به بیش از ۵ میلیارد دلار در سال برساند.

در این زمان شرکت ام وی برای تطابق اطلاعات و محصولات خود با ابزار های جدید خواهر اینترنتی را با نام تجاری Quitxtar در جایگاه نتورک مارکتینگ به جهانیان معرفی کرد. این اتفاق در اواخر سال ۱۹۹۹ به وقوع پیوست.

در سال ۲۰۰۰ شرکتی مادر با عنوان تجاری Alticor  تاسیس شد. سرپرستی این شرکت را فرزندان ریچ دووس و جی ون بر عهده گرفتند. و دو شرکت تجاری Amway   و Quixtar  تحت رهبری و نام این شرکت به کار خود با موفقیت ادامه دادند.

جایگاه نتورک مارکتینگ در دنیا

نتورک شغلی فراتر از درآمدهای مالی

جایگاه نتورک در جهان امروز به حدی خوب است که علاوه بر درآمدهای مالی به‌شدت دارای درآمدهای معنوی نیز هست. به اعتقاد فرد موفقی در این حوزه باتوجه به جایگاه نتورک مارکتینگ درآمدهای غیرمالی نتورک به‌مراتب بالاتر از درآمدهای مالی آن است.
در نتورک همه دنبال پول هستند و به امید آن کار می‎کنند و متناسب با آن انرژی خود را افزایش می‌دهند و طرز تفکر خود را نیز بر پایه آن طراحی کرده‎اند و سعی دارند از چالش‌ها عبور کنند.

معمولاً افراد فقط به انگیزه مالی وارد نتورک می‌شوند و در مسیر پی می‎برند که اگر دنبال پول هستند باید آموزش ببینند. اما در نتورک شما به ده دستاورد می‌رسید که یکی از آن‌ها پول است و این دستاورد در جایگاه آخر قرار دارد. برای رسیدن به جایگاه نتورک امروز افراد باید ابتدا اعتماد به‌ نفس، روابط عمومی، مدیریت، هدف‌گذاری، نگرش مثبت، حس مثبت و دیدگاه آینده‌نگری داشته باشند تا به مقوله دهم که پول هست، دست پیدا کنید. برای اینکه به پول برسیم باید حتماً مراحل ابتدایی را بگذرانیم.

ولی بسیاری هستند که در همان ابتدای مسیر در جست و جوی پول هستند و اصولا این‌گونه افراد نه دنبال مهارت هستند و نه به سایر عوامل توجهی دارند. این دسته از افراد یا به اهداف خود نمی‌رسند و یا اینکه خیلی سخت به یک یا دو مرحله دست پیدا می‌کنند که همگی موقتی می‎باشند.
جایگاه نتورک در بین افراد بر اساس شبکه‌سازی انسانی و بر پایه انسانیت و اخلاق پایه ریزی شده است. در دنیای تجارت شبکه‌سازی و نتورک با اقشار مختلف مردم در ارتباط می‎باشد، برای همین باید بر محور انسانیت حرکت کند. چون بالاخره در یک جلسه‌ای یا مذاکره‌ای با آدم باتجربه روبه‏‌رو خواهید شد و شما در آن دوئل بازنده می‌شوید به همین دلیل باید بر پایه اخلاقیات حرکت کرد.

 

جایگاه نتورک مارکتینگ و آینده تجارت

جایگاه نتورک مارکتینگ و آینده تجارت

باتوجه به جایگاه نتورک مارکتینگ در عصر حاضر می شود از آن به عنوان آینده تجارت یاد کرد.

• طیف خطر کم

خوشبختانه، بسیاری از مشاغل نتورک مارکتینگ که در آن شرکت می‌کنید، برای شروع کار نیاز چندانی به سرمایه ندارند. از این رو احتمال ضرر به شما کم است. کم خطر بودن این مدل افراد را بیشتر جذب می‎کند.

 

• در نتورک مارکتینگ هر زمان که خواستید می توانید کار کنید.

• در نتورک مارکتینگ هر زمان که خواستید می توانید کار کنید.

شغل سنتی ایجاب می‎کند که به طور پیوسته و در یک بازه زمانی تعیین شده برای شغل حاضر شوید. با بازاریابی شبکه ای، مجبور نیستید که در مقابل فشارهای ساعت کاری ۹ تا ۵ خم شوید. انعطاف پذیری همه چیز است.

هر وقت دلتان خواست می‎توانید کار کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید شبانه یا چند ساعت در طول روز کار کنید، همه اینها وابسته به خود شماست. شما اینجا رئیس خودتان هستید.

• یک فرصت کامل برای خلق آینده برای خانواده

• یک فرصت کامل برای خلق آینده برای خانواده

وقتی بچه دار می‎شوید، باید بدانید که بعد از فوت شما، فرزندان شما در رفاه زندگی خواهند کرد. با این حال، فضای اقتصادی امروز، فضای بسیار غیرثابتی است. دیگران درگیر بدهی های کلان هستند و نمی‎دانند که چگونه می‌توانند از بدهی خارج شوند. اما، اگر یک کار بازاریابی خوب را شروع کنید، با اطمینان کامل چیز باارزشی را برای عزیزانتان یا افرادی که پشت سر شما مانده‌اند، به جا می‌گذارید.

• یک فرصت کامل برای خلق آینده برای خانواده

• افزایش مقررات با گذشت زمان

نتایج برخورد قانون و نگاه برخی مردم در طول بررسی تاریخچه بازاریابی شبکه ای در جهان نشان داد که نگاه به این صنعت، بازتاب بدی پیدا کرد. زشت ترین و بدترین مورد این است که اکثر کلاهبرداران متخصص از این مدل برای ایجاد (طرح های هرمی) استفاده می‎نمایند که به آنها کمک می‎کند تا پول مشتریان خود را بگیرند و اداره کنند.

همین شرایط بد وقتی ایجاد می‏شود که مردم به بازاریابی شبکه‌ای دیگر بی‌اعتماد می‌شوند. برای جلوگیری از تهدید، مقررات بیشتری برای تقویت صنعت و خلاص شدن از شر کلاهبرداران ایجاد شد. این مقررات به همان اندازه ایمن و مطمئن مشاغل سنتی هستند.

خلاصه اینکه، هنوز تعداد زیادی از افراد هستند که به این شغل جذاب اعتماد ندارند.
اما حقیقت این است که اگر به خوبی به آن نزدیک شوید و آن را اجرا کنید، جایگاه نتورک مارکتینگ یکی از بهترین و پردرآمدترین شغل های موجود است.

 دعوت در نتورک مارکتینگ چیست؟

دعوت در نتورک مارکتینگ به عنوان یکی از پایه‌های اساسی پیشرفت سازمان شما محسوب می‌شود. برای انجام این کار در مرحله اول لیستی از افرادی که آن‌ها را می‌شناسید، بنویسید و آن‌ها را به کار دعوت کنید. این کار به شبکه‌سازی کمک می‌کند. یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که بازاریابان شبکه‌ای انجام می‌دهند این است که آن‌ها در همین مرحله متوقف می شوند. شما باید افرادی که در لیست نوشته‌اید را مطابق با روش مربوط به خود به کار دعوت کنید. در این میان برخی از افراد دعوت شما را قبول کرده و برخی قبول نمی‌کنند. در هر صورت تمام تلاش خود را برای داشتن روند موفقیت‌آمیز در این مرحله به کار گیرید.

 اگر دعوت خود در این مرحله محدود کنید، ایجاد کردن دسته‌ای جدید برای شما مشکل خواهد شد. هرچقدر که تعداد افراد بالایی در این مرحله داشته باشید، با نفرات محدودی مواجه هستید. بنابراین تنها به بازار گرم اکتفا نکرده و به دنبال دعوت افراد در بازار سرد نیز باشید. تعداد افراد در بازار سرد بی‌شمار است. همواره تعداد افراد بیشتری در بازار سرد نسبت به گرم وجود دارد.

اگر گزینه‌های شما محدود به یک نفر باشد، مجبور خواهید بود که تنها با همان یک نفر کار کنید. این کار سبب می‌شود که شبکه‌سازی برای شما دشوار شود. در این صورت شما باید هرچه در توان دارید، به کار گیرید تا افراد بازار گرم را متقاعد کنید که کار را شروع کنند. این کار سبب می‌شود که افراد دید منفی نسبت به بازاریابی شبکه‌ای داشته باشند. اگر وارد بازاریابی شبکه‌ای شدید، برای نتیجه‌گیری باید تا لحظه موفقیت کار را ادامه دهید.

چگونگی دعوت از افراد در نتورک مارکتینگ

چگونگی دعوت از افراد در نتورک مارکتینگ

برای دعوت از افراد باید از تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید. بنابراین نمیتوان از یک روش برای تمام افراد استفاده کرد. نحوه دعوت شما به شخصیت فرد، رابطه شما با او و شرایط زمانی و مکانی بستگی دارد. در هنگام دعوت در نتورک مارکتینگ باید انتخاب کنید که از چه جملات و روشی استفاده نمایید. یکی از مهم‌ترین اصول برای دعوت از افراد در بازاریابی شبکه‌ای ایمان و اطمینان قلبی شما است. هدف شما از این کار تغییر دادن زندگی با یکی از بهترین شغل‌های دنیا است. ایمان شما با مطالعه و شرکت در جلسات تیم افزایش می‌یابد. اگر باور ندارید که این روش می‌تواند زندگی شما و اطرافیان را تغییر دهد، نمی‌توانید به موفقیت دست یابید. بنابراین شرکت منظم در جلسات و نت‌برداری از جلسات آموزشی امری بسیار مهم است.

 

چگونگی دعوت از افراد در نتورک مارکتینگ

دعوت به صورت مستقیم

از جمله مهم‌ترین روش‌های دعوت در نتورک مارکتینگ میتوان به دعوت به صورت مستقیم اشاره کرد. شما می‌توانید دو گروه از افراد را از این طریق دعوت کنید. گروه اول افرادی هستند که با بازاریابی شبکه‌ای آشنا هستند و دیدگاه مثبتی نسبت به این روش بازاریابی دارند. گروه دوم افرادی هستند که دید مثبتی نسبت به بازاریابی شبکه‌ای داشته و رابطه خیلی نزدیکی با شما دارند. نزدیک بودن به این افراد سبب می‌شود که راحت‌تر بتوانید آن‌ها را به مجموعه خود دعوت کنید. در دعوت به صورت مستقیم باید به تفاوت‌های شرکت هرمی نسبت به مجموعه خود بپردازید. همچنین باید تفاوت‌های شرکت سالم و ناسالم را برای فرد بیان کنید تا اطمینان او را از سالم بودن مجموعه خود به دست آورید.

 از مزایا این روش بازاریابی میتوان به بدون ریسک مالی بودن آن اشاره کرد. بنابراین در این روش دعوت به این موضوع بپردازید. بهتر است در مورد پاره وقت بودن شغل و اینکه زمان کاری فرد منعطف است، صحبت کنید. همچنین همراه داشتن قسمت‌هایی از برنامه تلویزیونی یا مقالات می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. هدف از دعوت به صورت مستقیم این نیست که شما به طور کامل فرد را معارفه کنید. بلکه هدف از دعوت به این روش کنجکاو کردن فرد و باز کردن گارد نسبی او برای شنیدن روش کار شما است.

 دعوت به صورت غیرمستقیم

 دعوت به صورت غیرمستقیم

این روش دعوت هم برای کار فروش و هم برای دعوت در نتورک مارکتینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال شما یکی از دوستان خود را اتفاقی می‌بینید. همچنین شما اطلاع دارید که او پتانسیل و انگیزه بالایی برای کار دارد اما عدم وجود سرمایه اولیه و دانشجو بودن موجب شده است که درحال حاضر فرصتی برای کسب درآمد نداشته باشد. در چنین مواقعی می‌توانید او را به طور غیر مستقیم به کار دعوت کنید. به عنوان مثال می‌توانید او را برای امر فروش دعوت به فعالیت نمایید.

 در این روش شما به صورت مستقیم فرد را به بازاریابی شبکه‌ای دعوت نکرده‌اید. بنابراین سعی کنید به مواردی اشاره کنید که می‌دانید فرد به آن‌ها علاقه دارد. این صحبت‌ها باید کنجکاوی فرد را برانگیزد و او را تشویق به آشنایی با مجموعه شما کند.

نکات کلی برای دعوت در نتورک مارکتینگ

نکات کلی برای دعوت در نتورک مارکتینگ

برای دعوت در نتورک مارکتینگ باید به برخی نکات توجه کنید تا دعوت شما با موفقیت روبرو شد. از جمله مهم‌ترین نکات در این روش میتوان به پیگیر بودن شما اشاره کرد. اگر فرد دعوت شده مشغله بالایی داشت، می‌توانید چند روز بعد برای زمینه‌سازی و دعوت اقدام کنید. در حین زمینه‌سازی و دعوت در نتورک مارکتینگ پرستیژ شرکت و جلسه معارفه را حفظ کنید. این موضوع سبب می‌شود که افراد علاقه زیادی به آشنایی با مجموعه نشان دهند. در حین معارفه و دعوت، به دوستان خود اطمینان لازم را دهید که از این طریق می‌توانند زندگی باکیفیت بهتر داشته باشند.

واسطه ها چه کسانی هستند؟

شبکه سازی و جذابیت بازاریابی شبکه ای برای افراد

به دلیل وجود تولید انبوه، پیدا کردن مشتری برای تولیدکنندگان امری حیاتی است. یکی از ابزار پیدا کردن مشتری ها تبلیغات است. صنعت تبلیغات امروزه به صنعتی بسیار بزرگ و پیچیده تبدیل شده است. تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد، بروشور، تراکت، تیشرت های تبلیغاتی، پیامک های تبلیغاتی، تبلیغات دیجیتال در سایت ها و شبکه های اجتماعی و … همه و همه ابداعات و ابزارهای این صنعت است. با توجه به این که ما هر روز و تقریبا در همه جای زندگی با تبلیغات رو به رو می شویم گستردگی و گردش مالی سرسام آور آن بر کسی پوشیده نیست. اینها را “تبلیغات محیطی” می گوییم چون در محیط اطراف ما عرضه می شوند. اما نوع دیگری از تبلیغات نیز وجود دارد که را آن “تبلیغات کلامی” یا ” word of mouth ” می گویند.

جذابیت بازاریابی شبکه ای برای افراد از منظر تبلیغات

وقتی در یک جمع صحبت از غذای حاضریست و دوست شما یا یکی از اقوامتان میگوید که رستورانی را می شناسد که غذاهای آن بسیار با کیفیت و لذیذ است یا قیمت مناسبی دارد در واقع آن رستوران را برای شما تبلیغ کرده است، یا اگر شوینده ای را استفاده کرده اید و از آن راضی نبوده اید و یک آشنا به شما شوینده ی دیگری معرفی کند وبگوید که قبلا از آن استفاده کرده و راضی بوده تبلیغات کلامی انجام داده است. احتمال این که شما حرف یک آشنا را در مورد خوب بودن یک محصول بپذیرید و به سراغ آن بروید بسیار بیشتر از این که نظرتان به یک بیلبورد یا تراکت تبلیغاتی جلب شود.

وقتی یک “آشنا” که نسبتا به او اعتماد دارید به شما چیزی را معرفی می کند آن را تبلیغات گرم می گویند. اما اگر این حرف را از کسی که او را به خوبی نمی شناسید بشنوید آن را تبلیغات سرد می گویند. تحقیقات نشان می دهد که اثر تبلیغات کلامی گرم در فروش یک محصول ۳ برابر تبلیغات محیطی است. در بازاریابی شبکه ای به دلیل استفاده از تبلیغات کلامی دسترسی به مشتری محدود است، به همین دلیل تبلیغات از اطرافیان بازاریاب آغاز می شود که البته همانطور که گفتیم تاثیر بیشتری نیز دارد.

دلایل پیوستن افراد به نتورک مارکتینگ

در این پست میخوایم دلایل ورود افراد به نتورک که ۳۰ مورد هستن رو بیان کنیم.

 • این مسیر ، مسیری امتحان شده است با قدمتی بیش ازپنجاه سال و افراد زیادی توانسته اند از این طریق به اهداف بلند خود در زندگی برسند .
 • برخلاف خیلی از فعالیتهای دیگرکه برای یافتن چندوچون کار و یادگیری رموز موفقیت ، میبایست رنج سفر به شهرها یا حتی کشورهای زیادی را متحمل شد ، افراد موفق دراین حرفه در دسترسند و میتوان به راحتی از تجربیات مفید آنها استفاده کرد .
 • منابع زیادی برای کسب اطلاعات و آگاهی از اصول کاردردسترس است . اعم از کتاب ، مجله ، CD ، نرم افزار، اینترنت، گروهها و تیمهای مختلف و ….. .
 • اصول نتورک مارکتینگ در خیلی از دانشگاههای دنیا تدریس میشود . میتوان در روزنامه ها و مجلات معتبردنیا و نیزسایتهای بزرگ اینترنتی به مقالات متعددی دردفاع ازاین حرفه دست یافت . بنابراین تجارتی علمی با پشتوانه تئوریک قوی میباشد.

بررسی مشکلات بازاریابی شبکه‌ای در ایران

این بازاریابی با وجود سود خوب و درآمد کلانی که می‌تواند برای شما به ‌همراه داشته باشد، دارای کاستی‌هایی نیز می‌باشد. به طور مثال اگر توانایی تشکیل زیر شاخه را برای خود نداشته باشید، این یک کاستی محسوب می‌شود. همچنین باعث می‌شود که نتوانید سود خوبی را در این بازاریابی به دست آورید. بنابراین توانایی جذب زیر شاخه و اشخاص مختلف باعث سود بالای شما در این سرمایه‌گذاری خواهد شد. همانطور که پیش از این گفته شد، اگر در این بازاریابی نتوانید خوب عمل کنید برای شما مشکلاتی را در اجرای آن ایجاد می‌کند. 

معایب بازاریابی شبکه‌ای شامل موارد زیر است:

ممنوعیت استفاده از بازاریابی شبکه‌ای در برخی کشورها

 از جمله کشورهایی که در آن بکارگیری بازاریابی شبکه‌ای ممنوع می‌باشد، ایران است. هنگامی‌که شما اقدام به آغاز کسب‌وکار مستقلی بکنید، مراجع قضایی ابتدا از شما تعهدی می‌گیرند. این تعهد به معنی عدم بکارگیری از بازاریابی شبکه‌ای در کسب‌وکار شما است.

فروش کاملا حضوری در این نوع بازاریابی

 در این نوع از بازاریابی اکثر فروش‌ها به‌ صورت کاملاً حضوری انجام می‌شود. به ‌همین دلیل بسیاری از افراد در نخستین‌بار دچار شکست می‌شوند. این افراد فروش حضوری را برای خود امری ناممکن و سخت می‌دانند. همچنین بدون اینکه از سختی‌های آن مطلع شوند وارد این شبکه می‌شوند. افرادی که در این نوع بازاریابی شکست می‌خورند، افرادی هستند که توانایی نه شنیدن را ندارند. ولی این را در نظر داشته باشید که با شنیدن این کلمه نباید امید خود را از دست دهید بلکه باید اراده بیش‌تری پیدا کنید.

مشکلات نتورک مارکتینگ در ایران

 

بهترین شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در ایران

امروزه بازاریابی شبکه‌ای در ایران رواج بسیاری پیدا کرده‌ و شرکت‌های فعال در این حوزه سعی دارند با میزان درآمد، تبلیغات گسترده، لیدرهای قدرتمند و متعهد، مجوزهای رسمی و محصولات متفاوت خود نظر عموم افراد را جلب کرده و کسب‌وکار خود را توسعه دهند. اما یکی از دغدغه‌های دائمی بازاریابان تازه کار و حتی قدیمی در این حوزه، اطلاع از بهترین شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای در ایران است. در ادامه ۱۰ تا از بهترین و پرفروش ترین شركت های بازاریابی شبکه ای در ایران را معرفی کنیم.

تلاش کاران سرمایه وزین ( تکسو )

 • نام فارسی: تلاشکاران سرمایه وزین(تکسو)
 • نام انگلیسی: taksoo
 • شیوه فعالیت : بازاریابی شبکه ای
 • آدرس سایت: www.taksoo.ir

شرکت بازاریابی تلاش کاران سرمایه وزین به‌اختصار تکسو نامیده می‌شود. این شرکت به‌ عنوان یکی از پیشگامان و بهترین شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای با فروش مستقیم در ایران، تمام مجوزهای مربوط به بازاریابی شبکه‌ای را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کرده‌ است. شرکت بازاریابی شبکه‌ای تکسو به‌ عنوان یک تولیدکننده محصولات و خدمات مصرفی مشتریان، باعث افزایش توان تولیدی ملی می‌شود. برای تولید محصولات شرکت تکسو، مطابق استانداردهای جهانی عمل شده و این شرکت در تولید محصولات خود همواره بالاترین کیفیت را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

محصولات شرکت تلاش کاران سرمایه وزین (تکسو)

شرکت بازاریابی تکسو محصولات متنوعی را در زمینه مراقبت از پوست، ادویه، عسل، چای و دمنوش تولید می‌کند. محصولات مراقبتی پوست شامل انواع پاک‌کننده‌ها و شوینده های صورت، ترمیم‌کننده و تقویت‌کننده پوست، کرم و روغن‌های طبیعی می‌شود. این شرکت به تولید دمنوش‌های متنوعی نظیر دم نوش بابونه، گزنه، آویشن، چای سبز و چای کوهی می‌پردازد. ازجمله ادویه‌جات این شرکت می‌توان به وانیل خالص، هل، زردچوبه، فلفل قرمز و سیاه، پودر زنجبیل، چوب دارچین، پودر سماق و ادویه‌های ترکیبی و… اشاره کرد.

وضعیت شرکت تلاش کاران سرمایه وزین (تکسو)

 • وضعیت: فعال
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد. شماره مجوز:۰۴۲۲۴۷۸۵۸۱ به مدت ۵ سال تا تاریخ ۱۴۰۴/۷/۱۴
 • پروانه کسب در رسته واحد صنفی بازاریابی شبکه ای برای شرکت بازاریابی شبکه ای تلاشکاران سرمایه وزین صادر گردید.

شرکت تکسو با تولید محصولات باکیفیت و متنوع همواره تلاش می‌کند تا به حفظ و بهبود سلامتی افراد کمک کند. این شرکت با قرار دادن این اصل به‌عنوان اساسی‌ترین نکته مهم باعث پیشرفت و بهبود کاری خود شده‌ است.

بیشتر بخوانید

تلاش کاران سرمایه وزین ( تکسو )

پارس نیوشا نیک

 • نام فارسی: پارس نیوشا نیک
 • نام انگلیسی: pars newsha nik
 • شیوه فعالیت : بازاریابی شبکه ای
 • آدرس سایت: www.newshanik.ir

شرکت بازاریابی شبکه‌ای پارس نیوشا نیک محصولات خود نظیر انواع چای، دمنوش و قهوه را با برند نیوشا نیک به بازار عرضه می‌کند. شرکت پارس نیوشا نیک یک شرکت سهامی خاص است و در سال ۱۳۹۱ فعالیت رسمی خود را در حوزه بازاریابی شبکه‌ای آغاز نمود.

محصولات شرکت پارس نیوشا نیک

از جمله پرطرفدارترین محصولات شرکت پارس نیوشا نیک می‌توان به انواع چای، قهوه، دمنوش و شکلات فوری اشاره کرد. ضمنا دمنوش‌ها در طعم‌های متفاوتی به مشتریان عرضه می‌شوند.

وضعیت شرکت پارس نیوشا نیک

 • وضعیت:فعال
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد. شماره مجوز:۰۴۲۶۹۲۴۷۸۰
 • شرکت پارس نیوشانیک پروانه کسب در رسته واحد صنفی بازاریابی شبکه ای را به مدت ۵ سال تا تاریخ ۱۴۰۴/۹/۵ دریافت کرد.

این شرکت انواع محصولات پرطرفدار نظیر دمنوش‌های ترکیبی را به مشتریان عرضه می‌کند. پزشکان و بسیاری از افراد فعال در حوزه طب سنتی مصرف دمنوش‌های نیوشا نیک را به بیماران و عموم افراد توصیه می‌کنند که همین امر باعث بهبود وضعیت فعالیت این شرکت شده است.

رسالت و ویژگی‌های شرکت پارس نیوشا نیک

ازجمله ویژگی‌های استفاده از محصولات شرکت پارس نیوشا نیک تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان سرماخوردگی، کاهش استرس و اضطراب و کاهش فشار خون است. شرکت پارس نیوشا نیک متناسب با انواع سلایق، دمنوش‌های خالص و ترکیبی را در اختیار مشتریان قرار داده است. بنابراین مشتریان می‌توانند انواع دمنوش‌های خالص نظیر دمنوش به‌ لیمو، زیره سبز، آویشن، کاسنی و گل گاوزبان و از انواع دمنوش‌های ترکیبی نظیر دمنوش آویشن و زیره را خریداری و استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید

پارس نیوشا نیک

کاریزما تجارت یکتا

 • نام فارسی: کاریزما تجارت یکتا
 • نام انگلیسی: karizma tejarate yekta
 • شیوه فعالیت : بازاریابی شبکه ای
 • آدرس سایت: karizmatikmlm.ir

شرکت بازاریابی کاریزما تجارت یکتا از مجموعه گروه شرکت‌های سیلانه سبز محسوب می‌شود. این شرکت مجوز کسب بازاریابی شبکه‌ای را در سال ۱۳۹۵ دریافت کرد. شرکت کاریزما تجارت یکتا با هدف برقراری تعاملی سازنده وارد بازاریابی شبکه‌ای شد.

محصولات شرکت کاریزما تجارت یکتا

شرکت کاریزما تجارت یکتا با ارائه نوآوری و عرضه بسیاری از محصولات ازجمله محصولات آرایشی و بهداشتی، توانسته کالاهای باکیفیت را با قیمت مناسبی به مصرف‌کنندگان ارائه نماید. به‌طورکلی محصولات شرکت بازاریابی کاریزما تجارت یکتا شامل محصولات آرایشی و بهداشتی، دستمال مرطوب، موادغذایی، عطریات، شوینده و لوازم خانه و آشپزخانه می‌شود.

وضعیت شرکت کاریزما تجارت یکتا

 • وضعیت:این شرکت در حال حاضر تعطیل می باشد.
 • پروانه کسب در رسته واحد صنفی بازاریابی شبکه ای برای شرکت کاریزما تجارت یکتا صادر گردید.
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد . شماره مجوز: ۰۴۳۶۳۱۶۱۱۳ به مدت پنج سال (تا تاريخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۵)

شرکت کاریزما تجارت یکتا افتخارات زیادی را از سمت مراجع و سازمان‌های مختلف کسب کرده‌ و طی مدت فعالیت خود، خدمات شایانی را به صنعت آرایشی و بهداشتی کشور ارائه نموده است.

رسالت و ویژگی‌های شرکت کاریزما تجارت یکتا

برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی صرفا توسط شرکت کاریزما تجارت یکتا و برای اولین‌بار در ایران به تولید رسیده‌اند. از جمله مزایا این شرکت می‌توان به برقراری ارتباط مستقیم و موثر با مصرف‌کنندگان نهایی، ارائه کالاهای باکیفیت و برخورداری از قیمت مقرون‌به‌صرفه اشاره کرد.

کاریزما تجارت یکتا

میراث نفیس دست ها

 • نام فارسی: میراث نفیس دستها
 • نام انگلیسی: miras nafis dastha
 • شیوه فعالیت: بازاریابی شبکه ای
 • آدرس سایت: www.hph.co.ir

ازجمله بهترین و پرفروش ترین شركت های بازاریابی شبکه ای در ایران، شرکت میراث نفیس دست‌ها با بیش‌ از ۲۰۰ محصول در ۷ برند به شمار می‌رود. بسته‌بندی ایمان یکی از سهام‌داران شرکت میراث نفیس دست‌ها است که تمام محصولات شرکت توسط آن تولید می‌شود. محصولات تولیدی این شرکت به‌طورکلی در دسته محصولات آرایشی و بهداشتی قرار می‌گیرد و تمام این محصولات مطابق با استانداردهای بین‌المللی و داخلی هستند.

محصولات شرکت میراث نفیس دست ها

میراث نفیس دست‌ها به‌صورت تخصصی در تولید پک‌های کاهنده چربی پوست، جوان‌ساز پوست چرب، ترمیم‌کننده مو و آبرسان پوست فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت به تولید لوازم آرایشی از جمله رژگونه، رژلب، سایه چشم، پاک‌کننده و انواع کرم می‌پردازد. از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به خمیر دندان، دهان‌شویه، لوسیون بدن، ضدآفتاب، ژل خنک‌کننده و ماسک مو اشاره کرد.

وضعیت شرکت میراث نفیس دست ها

 • وضعیت: فعال
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد . شماره مجوز:۰۴۲۵۳۷۰۶۴۰ به مدت پنج سال ۱۴۰۴/۸/۲۴
 • شرکت میراث نفیس دستها پروانه کسب در رسته واحد صنفی بازاریابی شبکه ای را تا ۱۴۰۴/۸/۲۴ دریافت کرد.

در سال‌های اخیر شرکت میراث نفیس دست‌ها با تولید و گسترش محصولات تولیدی باعث تداوم فعالیت خود شده است. این شرکت با شایسته‌گزینی همواره باعث پیشرفت در فعالیت‌های مرتبط با بازاریابی شبکه‌ای می‌شود.

رسالت و ویژگی‌های شرکت میراث نفیس دست ها

از جمله ویژگی‌های شرکت میراث نفیس دست‌ها می‌توان به تامین پاداش مشاوران فروش و توجه به خرده‌فروشی، تلاش برای ایجاد فرهنگ حمایت از تمام اعضا شرکت، فراهم نمودن کسب درآمد عادلانه برای تمام اعضا، ارائه آموزش‌های لازم برای تسلط بیشتر افراد و تمرکز بر شایسته سالاری اشاره کرد.

بیشتر بخوانید

میراث نفیس دست ها

شرکت جانسو تجارت

 • نام فارسی: جانسو تجارت
 • آدرس سایت: www.jansu.ir
 • شیوه فعالیت: بازاریابی شبکه ای

شرکت بازاریابی شبکه‌ای جانسو تجارت از سابقه طولانی در زمینه تجارت برخوردار است. این شرکت پروانه کسب خود را در سال ۱۳۹۴ دریافت کرد و فعالیت رسمی او در این سال آغاز شد. به‌طورکلی حوزه فعالیت شرکت بازاریابی جانسو تجارت محصولات متنوعی از جمله مواد غذایی، محصولات آرایشی و بهداشتی و پوشاک را دربرمی‌گیرد.

محصولات شرکت جانسو تجارت

شرکت جانسو تجارت در دسته مواد غذایی محصولات بسیار باکیفیتی را به مشتریان عرضه می‌کند. از جمله این محصولات می‌توان به غلات صبحانه، انواع چای و دمنوش اشاره کرد. این شرکت در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند انواع کرم پودر، لوسیون، عطر و ادکلن، رژگونه و خط چشم، کرم ضدجوش و پاک‌کننده عمیق، انواع شامپو، کرم‌های نرم کننده، دستمال کاغذی و تیغ یک‌بار مصرف نیز فعالیت می‌کند.

وضعیت شرکت جانسو تجارت

 • وضعیت:ابطال مجوز
 • فعالیت در شرکت “جانسو تجارت”  به علت ابطال پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مجاز نمی‌باشد.

اخیرا به‌دلیل مسدود بودن حساب بانکی و تعهدات مالی شرکت جانسو تجارت، وضعیت آن به حالت تعلیق درآمده که موجب لغو مجوز فعالیت این شرکت شده‌ است. ازجمله دلایل دیگری که باعث لغو مجوز فعالیت شرکت جانسو تجارت شده، انجام تراکنش مالی توسط حساب شخص غیر و عدم انطباق نام دارنده پروانه کسب از میان نمایندگان هیئت‌مدیره به‌شمار می‌رود.

رسالت و ویژگی‌های شرکت جانسو تجارت

از جمله ویژگی‌های شرکت جانسو تجارت می‌توان به عرضه محصولات متنوعی نظیر محصولات مرتبط با سلامتی، بهداشتی و آرایشی، پوشاک و مواد غذایی اشاره کرد. تنوع محصولات در این شرکت باعث می‌شود تا مشتریان انتخاب راحت‌تری داشته باشند. مواد غذایی تولیدی شرکت جانسو تجارت بسیار باکیفیت بوده و از طعم خوبی برخوردار هستند.

جانسو تجارت

هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم

 • نام فارسی: هلدينگ تجارت قرن بيست و يكم ايرانيان- وست ويژن
 • نام انگلیسی: vast-vision
 • آدرس سایت: royalynet.com
 • شیوه فعالیت: بازاریابی شبکه ای

مجموعه بازاریابی وست ویژن برند مرتبط با هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم به‌شمار می‌رود. این مجموعه برای دستیابی به اهداف خود که توسعه سلامت افراد جامعه است، از فرآورده‌های ژل رویال استفاده می‌کند. هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم محصولاتی بر پایه ژل رویال تولید می‌کند که برای سلامتی بسیار مفید بوده و امروزه طرفداران زیادی را پیدا کرده‌ است. مجموعه بازاریابی شبکه‌ای وست ویژن تلاش می‌کند تا با هدف افزایش سطح سلامت مردم؛ این محصول را برای اقشار مختلف جامعه با ارزنده‌ترین قیمت تولید نماید.

محصولات هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم

فراورده‌هایی برپایه ژل رویال از جمله محصولات تولیدی مجموعه بازاریابی وست ویژن به شمار می‌روند. هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم اطلاعات مفیدی را در ارتباط با خواص مصرف فرآورده‌های ژل رویال به مخاطبان و مردم ارائه می‌دهد که می‌تواند در جلب نظر افراد مختلف بسیار موثر باشد. این هلدینگ با ارائه محصولات باکیفیت همواره سعی در افزایش سطح سلامت همه افراد جامعه دارد.

وضعیت هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم

 • وضعیت: فعال
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد . شماره مجوز:۰۴۶۸۳۶۹۹۶۵ به مدت پنج سال ۱۴۰۶/۱۱/۰۴
 • شرکت هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم پروانه کسب در رسته واحد صنفی بازاریابی شبکه ای را تا ۱۴۰۶/۱۱/۰۴ دریافت کرد.

امروزه هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم با ارائه محصولات و فرآورده‌های ژل رویال توانسته رضایت مشتریان را در شاخصه‌هایی ازجمله کیفیت محصولات و قیمت آن‌ها جلب کند. این مجموعه با مخاطبان خود ارتباطی سازنده و تعاملی برقرار می‌کند که درنهایت به سلامت و تندرستی آن‌ها منجر می‌شود.

رسالت و ویژگی‌های هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم

هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم با تعیین قیمت مناسب برای محصولات خود، خرید آن‌ها را برای عموم افراد امکان‌پذیر کرده است. این محصول برای درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جسمی کاربرد خواهد داشت. بنابراین مخاطبان و استفاده‌کنندگان از این محصولات می‌توانند به‌راحتی آن را خریداری کرده و برای بهبود سلامت خود از آن استفاده کنند. این مجموعه همواره به انتقادها و نظرات مشتریان در بهبود کیفیت محصولات خود توجه می‌کند.

بیشتر بخوانید

هلدینگ تجارت قرن بیست و یکم

شرکت تجارت وینا کران

 • نام فارسی: تجارت وینا کران
 • نام انگلیسی: tejarat vinna karan
 • آدرس سایت: www.winna.ir
 • شیوه فعالیت: بازاریابی شبکه ای

شرکت بازاریابی شبکه‌ای تجارت وینا کران (ویانا کران) با رعایت برخی استانداردها در تولید محصولات و توجه به کیفیت تولیدات خود، در فهرست بهترین شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای ایران قرار می‌گیرد. این شرکت ارائه‌کننده محصولات مراقبت از پوست و آرایشی برپایه ترکیبات گیاهی است.

محصولات شرکت تجارت وینا کران

محصولات شرکت تجارت وینا کران شامل محصولات مراقبت از پوست و حفظ سلامت آن و همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی است. کلیه این محصولات بر پایه ترکیبات خالص گیاهی و معدنی بوده و برای پوست شما حساسیت یا ضرر ایجاد نمی‌کنند. بنابراین مخاطبان می‌توانند با خیالی آسوده نسبت‌ به خرید این محصولات اقدام نمایند.

وضعیت شرکت تجارت وینا کران

 • وضعیت:ابطال مجوز
 • فعالیت در شرکت “تجارت وینا کران” به علت ابطال پروانه کسب بازاریابی شبکه ای مجاز نمی باشد.

بنیان‌گذاران شرکت تجارت وینا کران باتوجه به تجارب گذشته خود، استفاده از استانداردهای جهانی و همکاری با بهترین و پرفروش ترین شركت های بازاریابی شبکه ای توانسته محصولات خود را به‌صورت مستقیم و با بالاترین کیفیت به مشتریان عرضه کنند و سطح کیفی فعالیت خود را حفظ نمایند.

رسالت و ویژگی‌های شرکت تجارت وینا کران

شرکت تجارت وینا کران به‌دلیل همکاری با بهترین شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای و کسب تجارب کافی از آن‌ها، توانسته استانداردهای داخلی و جهانی را به‌صورت کامل در تولید محصولات خود رعایت کند. بنابراین محصولات و کالاهای تولیدی این شرکت از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند و به پوست شما آسیب نمی‌رسانند. شما می‌توانید محصولات شرکت تجارت وینا کران را به‌ صورت کاملا مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید.

شرکت تجارت وینا کران

سپاروک پخش پایدار

 • نام فارسی: سپاروک پخش پایدار
 • نام انگلیسی: separuk
 • آدرس سایت: www.separuk.com
 • شیوه فعالیت: بازاریابی شبکه ای

شرکت بازاریابی سپاروک پخش پایدار با دریافت مجوز معتبر، به‌طور رسمی فعالیت خود را در حوزه بازاریابی شبکه‌ای شروع کرد. از جمله اهداف این شرکت، فروش مستقیم کالاهای مورد نیاز مردم نظیر محصولات بهداشتی و آرایشی، سلامت و نوشیدنی است. این شرکت با حذف هزینه تبلیغات و واسطه تلاش کرده است تا افراد بتوانند با قیمت بهتری محصولات را خریداری کنند. همچنین پس‌ از تلاش و پشتکار مدیران و اعضا، موفق به دریافت پروانه کسب بازاریابی شبکه‌ای شد.

محصولات شرکت سپاروک پخش پایدار

شرکت سپاروک پخش پایدار به عنوان یکی از پرفروش ترین شركت های بازاریابی شبکه ای انواع محصولات بهداشتی و آرایشی، دمنوش و قهوه را تولید می‌کند. انواع عطر و لوسیون، مکمل‌های گیاهی، ضدعفونی کننده‌های الکلی و غیرالکلی، محصولات مراقبتی و آرایشی مو، تقویت کننده مو، ژل شستشو، ژل اسکراب، کرم مرطوب کننده و خنک‌کننده پوست صورت از جمله پرطرفدارترین محصولات این شرکت محسوب می‌شوند. البته این شرکت به تولید دمنوش و قهوه فوری نیز می‌پردازد و محصولات متنوعی را به بازار عرضه نموده است. دمنوش به و گل محمدی و دمنوش ترکیبی سیب، هل و دارچین از این دست هستند. قهوه فوری لاته، هات چاکلت، کافی میکس، کاپوچینو و موکاچینو نیز از دیگر محصولات تولیدی این شرکت به شمار می‌روند.

وضعیت شرکت سپاروک پخش پایدار

 • وضعیت:فعال
 • اعطای مجوز به شرکت های بازاریابی شبکه ای به معنی تایید نحوه فعالیت آنها نمی‌باشد.
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد. شماره مجوز:۰۴۶۶۳۲۵۰۲۸
 • شرکت سپاروک پخش پایدار پروانه کسب بازاریابی شبکه ای از اتحادیه کشوری صنف کسب و کارهای مجازی را به مدت ۵ سال تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ دریافت کرد.

شرکت سپاروک پخش پایدار با توجه به استقبال مشتریان و بازاریابان، همچنان به فعالیت خود ادامه داده و محصولات مورد نیاز مردم را تامین می‌کند.

رسالت و ویژگی‌های شرکت سپاروک پخش پایدار

شرکت سپاروک پخش پایدار با حذف واسطه‌ها موجب کاهش قیمت محصولات شده است. از دیگر ویژگی‌های این شرکت، فعالیت در تولید حوزه گسترده‌ای از محصولات نظیر آرایشی و بهداشتی، مراقبتی، دمنوش و قهوه فوری می‌باشد.

بیشتر بخوانید

سپاروک پخش پایدار

بازاریابان ایرانیان زمین (بیز)

 • نام فارسی: بازاریابان ایرانیان زمین(بیز)
 • نام انگلیسی: bazaryabane Iranian zamin
 • آدرس سایت: www.bizmlm.ir
 • شیوه فعالیت: بازاریابی شبکه ای

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین با هدف ایجاد اشتغال، ارائه محصولات با کیفیت به مشتریان و جلب رضایت آن‌ها وارد حوزه بازاریابی شبکه‌ای شده‌ است. هرفرد که توانایی جذب مشتری و ایجاد نمایندگی فروش جدید را دارد، می‌تواند با ثبت‌نام در این شرکت به‌ کار بپردازد. حوزه فعالیت شرکت بازاریابان ایران زمین شامل مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی، منسوجات، لوازم آشپزخانه و محصولات فرهنگی است.

محصولات شرکت بازاریابان ایرانیان زمین

محصولات شرکت بازاریابان ایران زمین شامل قهوه‌های گانودرما، نوشابه‌های ورزشی، کلوچه و شیرینی، ادویه‌جات، چای، انواع غذاهای آماده، عسل، شکلات مخصوص، غلات صبحانه، انواع محصولات آرایشی شامل ماسک و ژل مو، تقویت‌کننده پوست و مو، ضدآفتاب، شامپوهای تخصصی ضدعفونی‌کننده و صابون‌های زیبایی، اسپری‌های خوشبوکننده بدن به انواع ژل‌های بهداشتی است. از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به ریمل چشم و ابرو، سرم و تقویت پوست و مو، ماسک اسکراب صورت و بدن، کرم‌های آرایشی و بهداشتی، سایه چشم، انواع پد آرایشی و رژ لب اشاره کرد. ملزومات آشپزخانه، کالا خواب، تن‌پوش و لوازم التحریر نیز از جمله سایر محصولات این شرکت به شمار می‌روند.

وضعیت فعالیت بازاریابان ایرانیان زمین

 • وضعیت: فعال
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد. شماره مجوز:۰۴۲۳۵۴۳۳۲۱  به مدت ۵ سال تا تاریخ ۱۴۰۴/۷/۱۴
 • پروانه کسب در رسته واحد صنفی بازاریابی شبکه ای برای شرکت بازاریابی شبکه ای بازاریابان ایرانیان زمین صادر گردید.

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین با تولید محصولاتی متنوع، بسیاری از نیازهای مشتریان را برآورده کرده است. به‌ همین دلیل این شرکت همواره به فعالیت می‌پردازد و طرفداران زیادی دارد.

رسالت و ویژگی‌های بازاریابان ایرانیان زمین

بازاریابان ایران زمین به عنوان پرفروش ترین شركت بازاریابی شبکه ای نیاز شما را نسبت به ابزار و وسایل منزل برآورده می‌کند. ایجاد اشتغال برای افراد، دستیابی به اهداف مشخص اقتصادی و ارائه محصول باکیفیت به مشتریان از جمله مزایا این شرکت محسوب می‌شوند. هرکدام از نمایندگان می‌توانند در این مجموعه به یک مدیر فروش موفق تبدیل شوند.

بیشتر بخوانید

هر آنچه باید در مورد شرکت بازاریابان ایرانیان زمین (بیز) بدانید!

بازاریابان ایرانیان زمین (بیز)

سخت کوشان اریس

 • نام فارسی: سخت کوشان اریس
 • نام انگلیسی: sakht kooshan aris
 • آدرس سایت: www.arismarketing.ir
 • شیوه فعالیت: بازاریابی شبکه ای

شرکت سخت کوشان اریس از یک دهه سابقه کاری درزمینه فروش مستقیم و توزیع محصولات آرایشی و بهداشتی برخوردار است. محصولات ارائه‌شده توسط این شرکت کاملا گیاهی بوده و از بهترین مواد اولیه برای تولید آن‌ها استفاده می‌شود. محصولات شرکت سخت کوشان اریس به‌صورت مستقیم به مصرف‌کنندگان ارائه می‌گردد. به‌طورکلی حوزه فعالیت شرکت سخت کوشان اریس در دسته محصولات آرایشی و بهداشتی قرار می‌گیرد؛ اما امروزه در زمینه تولید محصولات پذیرایی نظیر میوه خشک نیز فعالیت می‌کند.

محصولات شرکت سخت کوشان اریس

محصولات شرکت سخت کوشان اریس شامل محصولات مراقبتی مو، پوست، دهان و دندان می‌باشد. همچنین پاک‌کننده‌های پوست، مراقبت از دور چشم نیز در دسته محصولات این شرکت قرار گرفته‌اند انواع. ادکلن، اسپری و عطر جیبی توسط شرکت سخت کوشان اریس به تولید رسیده‌اند. از جمله محصولاتی که به‌تازگی در این شرکت تولید شده است، محصولات پذیرایی نظیر میوه خشک خانواده می‌باشد.

وضعیت فعالیت شرکت سخت کوشان اریس

 • وضعیت:فعال
 • این شرکت دارای مجوز بازاریابی شبکه ای می باشد. شماره مجوز: ۰۴۶۶۷۲۵۰۶۷
 • شرکت “سخت کوشان اریس”   پروانه کسب بازاریابی شبکه ای از اتحادیه کشوری صنف کسب و کارهای مجازی را به مدت ۵ سال تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ دریافت کرد.

شرکت سخت کوشان اریس با بهره‌مندی از کادر مدیریتی مجرب خود توانسته یک دهه سابقه کاری مفید و عالی را کسب کند. این شرکت با مدیران دلسوز و فعال همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

رسالت و ویژگی‌های شرکت سخت کوشان اریس

یکی از ویژگی‌های محصولات شرکت سخت کوشان اریس، استفاده از بهترین مواد اولیه در تولید محصولات است. شیوه توزیع این محصولات به‌صورت مستقیم صورت می‌گیرد. بنابراین با توزیع مستقیم می‌توان محصولاتی باکیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب به مصرف‌کننده ارائه نمود. همچنین امکان کسب درآمد برای تمام اقشار جامعه فراهم می‌شود که درنتیجه مشتریان می‌توانند با مبلغی مقرون‌به‌صرفه محصولات مورد نیاز خود را نظیر محصولات مراقبتی پوست و مو، خریداری کنند.

بیشتر بخوانید

سخت کوشان اریس

آیا با عضویت در یک برنامه بازاریابی شبکه ای درآمد کسب خواهم کرد؟

دلیل موفقیت برخی از افراد در نتورک مارکتینگ عمدتاً به دلیل توانایی آنها در جذب اعضای بیشتر در شبکه است. در این تجارت دو منبع درآمد اصلی وجود دارد: فروش محصولات، و پورسانت‌های حاصل از فروش توسط اعضای پایین‌تر. هرچه تعداد افراد بیشتری از طرف شما جذب می شود بیشتر باشد، پول بیشتری به دست خواهید آورد. هر چه تیم بزرگتری را تشکیل دهید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

بازاریابی شبکه ای آینده تجارت در قرن بیست و یکم است. در طول زمان در شرایط خوب و به درستی تکامل یافته است. فروش مستقیم که به عنوان یک شغل پاره وقت تعریف شده بود، اکنون مسیر مناسبی در ایجاد فرصت های شغلی دارد و در پنج سال گذشته، به عنوان یک منبع درآمد قابل دوام و رشد در کسب و کار بازاریابی ظاهر شده است. رشد بازاریابی شبکه ای در هند در چند وقت اخیر به شدت افزایش یافته است. دذ ائامه همراه ما باشید تا در مورد آینده بازاریابی شبکه ای در ایران بیشتر بدانیم.

بازاریابی شبکه ای آینده تجارت در قرن بیست و یکم است. در طول زمان در شرایط خوب و به درستی تکامل یافته است. فروش مستقیم که به عنوان یک شغل پاره وقت تعریف شده بود، اکنون مسیر مناسبی در ایجاد فرصت های شغلی دارد و در پنج سال گذشته، به عنوان یک منبع درآمد قابل دوام و رشد در کسب و کار بازاریابی ظاهر شده است. رشد بازاریابی شبکه ای در هند در چند وقت اخیر به شدت افزایش یافته است. دذ ائامه همراه ما باشید تا در مورد آینده بازاریابی شبکه ای در ایران بیشتر بدانیم.

آینده صنعت بازاریابی شبکه ای

همانطور که می بینیم، بازاریابی شبکه ای سال به سال به رشد و تکامل خود ادامه می دهد. ما می‌توانیم این اتفاق را به طور مداوم در شرکت‌های معتبر مشاهده کنیم.

هیچ یک از ما نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم، اما می‌توانیم به تاریخ قبلی و فرهنگ مصرف‌کننده نگاه کنیم. متوجه میشویم که مردم هنوز نیاز به مصرف دارند. مشاغل آبرومندانه که با مزایای مناسب همراه هستند بسیار اندک هستند.

آینده صنعت بازاریابی شبکه ای همانطور که می بینیم، بازاریابی شبکه ای سال به سال به رشد و تکامل خود ادامه می دهد. ما می‌توانیم این اتفاق را به طور مداوم در شرکت‌های معتبر مشاهده کنیم. هیچ یک از ما نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم، اما می‌توانیم به تاریخ قبلی و فرهنگ مصرف‌کننده نگاه کنیم. متوجه میشویم که مردم هنوز نیاز به مصرف دارند. مشاغل آبرومندانه که با مزایای مناسب همراه هستند بسیار اندک هستند.

چند دلیل که چرا بازاریابی شبکه ای آینده کسب و کار است؟!

۱٫ ریسک پایین

راه اندازی یک تجارت بازاریابی شبکه ای نیاز به حداقل سرمایه برای شروع دارد. آیا کسب و کار دیگری می شناسید که بتوانید با سرمایه کم راه اندازی کنید که بازدهی آنچنانی با ریسک کم داشته باشد؟

با وضعیت اقتصادی کنونی، به دلیل همه گیری ویروس کرونا مردم به دنبال یک فرصت تجاری جدید هستند. تجارت MLM جایگزین مناسبی است که برای نسل جوان (۱۸ تا ۲۵ سال) که به دنبال کسب و کار ایده آلی برای شروع کسب درآمد هستند می باشد.

۲٫ انعطاف پذیری زمان

چه چیزی با ارزش تر از پول است؟ زمان.

یکی از دلایل اصلی من برای ایجاد این کسب و کار تمام وقت این بود که بتوانم زمان بیشتری را با فرزندانم داشته باشم. با یک تجارت بازاریابی شبکه ای، می توانید رئیس خود باشید و انتخاب کنید که چه زمانی می خواهید کار کنید و این نیز چیزی است که واقعاً نسل جوان را مجذوب خود می کند.

چه چیزی با ارزش تر از پول است؟ زمان. یکی از دلایل اصلی من برای ایجاد این کسب و کار تمام وقت این بود که بتوانم زمان بیشتری را با فرزندانم داشته باشم. با یک تجارت بازاریابی شبکه ای، می توانید رئیس خود باشید و انتخاب کنید که چه زمانی می خواهید کار کنید و این نیز چیزی است که واقعاً نسل جوان را مجذوب خود می کند.

۳٫ دو برابر درآمد هر سال

در یک تجارت بازاریابی شبکه ای، شما این فرصت را دارید که در واقع درآمد خود را هر سال دو برابر کنید. هر چه زمان و تلاش بیشتری صرف کنید، فرصت کسب درآمد شما بیشتر می شود.

۴٫ کسب و کار کاملاً آنلاین

از آنجا که شما می توانید یک کسب و کار بازاریابی شبکه ای را کاملاً آنلاین ایجاد کنید، به انبوهی از مردم دسترسی دارید.

با افزایش کار از راه دور در طول سال گذشته، مردم خواهان این هستند که بتوانند از خانه یا هر جایی دیگری کار کنند.

مکانیسم بازاریابی شبکه‌ای می‌تواند به صاحبان کسب‌وکارهای کوچک نشان دهد که چگونه داشتن کسب‌وکار خود می‌تواند منجر به داشتن زندگی سرشار از زمان، پول، تعادل و آزادی نهایی شود – چیزی که بسیاری از استارت‌آپ‌ها نمی‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.

بیشتر بخوانید: معرفی شرکت های بازاریابی شبکه در ایران

شما باید برای افزایش سودآوری، تلاش بسیاری انجام دهید. همچنین باید نام تجاری و برندی که قصد فروش محصولات آن را دارید، به‌خوبی بشناسید و توانایی این را داشته باشید که با استفاده از تبلیغات و سایر کانال‌ها، افراد را نسبت‌ به خرید محصولات خود مجاب کنید. بیشتر فروش در آینده بازاریابی شبکه ای به‌صورت چهره‌به‌چهره بوده و فروش در این روش به‌صورت کاملا حضوری انجام خواهد شد.

کلام آخر

بازاریابی شبکه ای یک تجارت جدی برای افراد جدی است. این یک سیستم اثبات شده است که در آن طراحی، ایجاد و هزینه ای که تیم شرکت انجام داده است به راه موفقیت شما تبدیل می‌شود. فقط از سیستم ساده، اثبات‌شده و تکراری که شرکت های خوب ارائه می دهند پیروی کنید.

به عنوان مثال، اکثر افراد موفقی که یک تجارت بازاریابی شبکه ای ایجاد می کنند، این کار را به روشی سازمان یافته انجام می دهند. آنها چند ساعت در هفته را به این کار اختصاص می‌دهند. سپس از افراد دیگر حمایت مالی می‌کنند و به آن افراد یاد می‌دهند که چگونه محصول شرکت را بفروشند و از دیگرانی حمایت می‌کنند که این فرآیند را تکرار کنند.

بازاریابی شبکه ای یک تجارت خانگی کم هزینه است که به هیچ سرمایه بزرگ، محدودیت جغرافیایی و آموزش یا مهارت خاصی نیاز ندارد.

سوالات متداول

۱- چرا بازاریابی شبکه‌ای آینده کسب‌و‌کارها به‌شمار می‌رود؟

بازاریابی شبکه‌ای با برخورداری از ریسک پایین، انعطاف‌پذیری بالا، امکان انجام کار به‌صورت آنلاین و درآمد مناسب آینده کسب‌و‌کارها محسوب می‌شود.

۲- آینده بازاریابی شبکه‌ ای چگونه خواهد بود؟

بازاریابی شبکه‌ای در آینده این امکان را برای شما فراهم می‌کند که زمان بیشتری را به دیگر امور خود اختصاص دهید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که چه زمانی کار کنید.

۳- آیا در بازاریابی شبکه‌ای کاستی وجود دارد؟

بازاریابی شبکه‌ای در برخی کشورها ممنوع بوده و به رسمیت شناخته نمی‌شود. همچنین این نوع بازاریابی نیاز به تلاش بسیار و مداوم دارد.

لینک کوتاه : https://nwnews.ir/?p=2134

برچسب ها

ثبت دیدگاه

 1. سلام وقت بخیر.ممنون از اطلاعات خوبتون.. استفاده کردیم

 2. بازاریابی شبکه ای هم میتونه مفید و کارامد باشه به شرط اینکه درست و اصولی کار بشه. متاسفانه با فعالیت های ناموفق و سودجویانه برخی از این شرکت ها، افراد به این شرکت ها بدبین شدن.

 3. حضور موفق در هر حوزه ای مستلزم تلاش و پشتکار و کسب دانش و مهارت هست، بی شک نتورک و بازاریابی شبکه ای هم یکی از اون هاست، الزاما کسی که وارد این حوزه میشه باید به اصول فروش واقف باشه و همینطور، پشتکار و صبر زیادی داشته باشه .

 4. سلام دوستان. برای مکانیک شدن اول باید مکانیکی یاد بگیری. نتورک هم همینه. یه حرفه که باید اول علمش رو یاد بگیری. دوم اینکه یه حرفه کاملا جدی هست و هرچی جدی تر کار کنی نتیجه بهتری میگیری. اول ببین با خودت چند چندی بعد وارد نتورک شو.

 5. بنده درک میکنم که برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای هرمی هستند و بیشتر از آدم سو استفاده میکنن . اما این دلیل نمیشه که شما به همه ی شرکت های بازاریابی شبکه ای برچسب بد بودن بزنید . متاسفانه با فعالیت نادرست و سو استفاده گرایانه ی برخی شرکت ها اکثر مردم فکر می کنند که تمامی شرکت های بازاریابی شبکه ای به این شکل هستند در حالی که اینطور نیست و بعضی از اونها واقعا موثر هستند .

 6. واقعا عالی من خودم تو شرکت نفیس کارمیکنم خیلی راضی هستم

 7. سلام میخواستم نظرتونو یا تجربیاتتون رو درباره ی بازاریابی شبکه ای یا نت ورک مارکتینگ بخصوص تو ایران بدونم

 8. سلام میخواستم بدونم این کار سن خاصی رو میخواد مثلاً من در سن ۱۷ سالگی میتونم این کارو انجام بدم

 9. سلام محتوایی که مطالعه کردم بسیار مفید و کاربردی بود ممنونم.

 10. مقاله مفید و کاربردی بود !

 11. با سلام خسته نباشید! بابت مقاله عالی و درجه یک شما تشکر میکنم.

 12. از اين محتواي كامل نهايت استفاده را بردم.

 13. محتوای بسیار جامعی تهیه کردین لذت بردم

 14. محتوا بسیار کاربردی بود ممنونم

 15. در دنیای امروز باید با تکنولوژی‌ و علم پیش رفت البته از راه اصولیش.
  مطالب آموزنده بود.
  سپاس

 16. محتوای زیبا و کاملی بود
  ممنونم

 17. سلام ممنونم از مطلب کامل و جامعی که نوشتید
  آیا برای وارد شدن به این حوزه سن خاصی مطرحه؟

 18. سپاس از مقاله خوبتون! چطوری فروش خودمون رو متمایزتر از دیگران کنیم؟

  • شما باید خودتان را از هزاران نفر دیگر که با همان شرکت کار می کنند متمایز کنید. اول اینکه داستان شخصی خود را بگویید. دوم، ارائه سطح بالاتری از خدمات یا سفارشی کردن آنچه ارائه می کنید است. می‌توانید وب‌سایت و ابزارهای بازاریابی خود را در صورت اجازه شرکت، توسعه دهید.

 19. به عنوان یک بازاریاب تازه کار مطالب مفید و مناسبی در این مقاله مطالعه کردم ممنون از شما

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.